Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

LEMa - przeczytałem od deski do deski. Pierwszy kontakt z "Astronautami" w wieku lat 10-u skończył się raczej "Fiaskiem" 😉 Powrót po 20-u latach był już bardziej owocny.

Lem to bardziej futurolog niż filozof, ale niech Wam będzie ...

 

Z rzeczy Lema, które czytałem po wielekroć ( kiedy nie było internetu i dostępu do zagranicznych książek ) to między innymi "Dzienniki gwiazdowe", "Opowieści o pilocie Pirxie", "Bajki robotów", a największe wrażenie zrobiły na mnie "Eden" i "Powrót z gwiazd".

Nie można pominąć też tego, że Lem był znakomitym felietonistą, drukującym głównie za granicą - kiedy do tych felietonów nie było u nas dostępu. Teraz, wiadomo, jest dostęp do wszystkiego.

I taka ciekawostka - kiedy czytałem "Niezwyciężonego" ( daaawno temu ) nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak słuchowisko nagrane w binauralu, które polecam :

 

 

 

O Solaris nie wspominam, bo wiadomo ... Ekranizacja Tarkowskiego podobała mi się bardziej niż Soderbergha.

Zresztą obie wersje są okrojone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Ja czytam Onet, itp. bo umiem sobie odfiltrować tendencyjny narzut w niektórych treściach. To samo z TVP i paroma innymi mediami. Za "jedynie słusznymi" kanałami YT, co gościu zrobił sobie telewizję w dużym pokoju, znudziło mi się uganiać i tego słuchać, z różnych powodów. Mam świadomość, że każdy przedstawiciel głównego nurtu starannie odcedza to, co będzie pokazywał jako informację oraz pieczołowicie to przyprawia. Każda "kuchnia" co innego zostawia na sitku i czym innym to posypuje. Jak ktoś jest ograniczony intelektualnie, to tego nie widzi, i niech najlepiej nie czyta żadnych wiadomości. Zgodnie z zasadą tow. Jana Winnickiego z Alternatywy 4, że 80% społeczeństwa nie rozumie dziennika telewizyjnego (wygłoszone w 1983 i jakże aktualne).

Jeśli 30 % społeczeństwa uważa że nie płaci żadnych podatków to łyknie wszystko co usłyszy z fal radiowych czy ekranu tv. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak dla rozluźnienia. Też zostałem moderę słuchawek.IMG_20210910_151738.jpg

 

A przy okazji. Mam do wysłania pilnie paczkę paczkomatem - słuchawki. Jeśli bank nie ma blika, ani szybkich przelewów to jak ją obecnie wysłać? Zmienić bank?1630693849901.thumb.jpg.73015fd48d958371f8c25c383317a174.jpg

 

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

A przy okazji. Mam do wysłania pilnie paczkę paczkomatem - słuchawki. Jeśli bank nie ma blika, ani szybkich przelewów to jak ją obecnie wysłać? Zmienić bank?

 

Zainstalować apkę na telefonie i zapłacić kartą. Jak się nie da z apką, to przez login i przeglądarkę internetową są różne opcje oparte o Google Pay itp. Może się okazać konieczne ponowne stworzenie wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paratykus napisał:

LEMa - przeczytałem od deski do deski. Pierwszy kontakt z "Astronautami" w wieku lat 10-u skończył się raczej "Fiaskiem" 😉 Powrót po 20-u latach był już bardziej owocny.

Lem to bardziej futurolog niż filozof, ale niech Wam będzie ...

 

Z rzeczy Lema, które czytałem po wielekroć ( kiedy nie było internetu i dostępu do zagranicznych książek ) to między innymi "Dzienniki gwiazdowe", "Opowieści o pilocie Pirxie", "Bajki robotów", a największe wrażenie zrobiły na mnie "Eden" i "Powrót z gwiazd".

Nie można pominąć też tego, że Lem był znakomitym felietonistą, drukującym głównie za granicą - kiedy do tych felietonów nie było u nas dostępu. Teraz, wiadomo, jest dostęp do wszystkiego.

I taka ciekawostka - kiedy czytałem "Niezwyciężonego" ( daaawno temu ) nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak słuchowisko nagrane w binauralu, które polecam :

 

 

 

O Solaris nie wspominam, bo wiadomo ... Ekranizacja Tarkowskiego podobała mi się bardziej niż Soderbergha.

Zresztą obie wersje są okrojone.

Ło,Audionaniku...jezdeśmy Kolegami mimo zupełnie innych poglądów ?Cenne to jest ... Chyba !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rafacio napisał:

Panowie, tak dla rozluźnienia. Też zostałem moderę słuchawek.

 

A przy okazji. Mam do wysłania pilnie paczkę paczkomatem - słuchawki. Jeśli bank nie ma blika, ani szybkich przelewów to jak ją obecnie wysłać? Zmienić bank?1630693849901.thumb.jpg.73015fd48d958371f8c25c383317a174.jpg

 

Można przez furgonetka.pl. Nie tylko Inpost ale wszyscy kurierzy dostępni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audionanik napisał:

Z tym zupełnie to bym się tak nie rozpędzał.

I dobrze. Ty jesteś, ja jestem. I sobie bądźmy. Obok, gdzieś ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał:

CIACH...

A przy okazji. Mam do wysłania pilnie paczkę paczkomatem - słuchawki. Jeśli bank nie ma blika, ani szybkich przelewów to jak ją obecnie wysłać? Zmienić bank?1630693849901.thumb.jpg.73015fd48d958371f8c25c383317a174.jpg

 

Łoł, a który to bank, który nie dogadał sie z PSP, i nie "umi" w interpay'e? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałeś "Telpod?" to napis na potencjometrze wyraźnie pokazuje właśnie Telpod. 👍

 

Zapewne ta sama zasada działa przy ocenie sprzętu grającego. Jak ktoś "poważany" napisze, że gra ciepło i detalicznie to reszta to słyszy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to już nie jest mi ta wiedza tak bardzo potrzebna :P myślałem żeby kupić nowy, ale popsikałem go jakimś preparatem w stylu wd40 z garażu i już działa bez zakłóceń :D wcześniej prawy kanał potrafił zacząć grać ciszej i zniekształcać dźwięk by po chwili powrócić do normalnego grania. Ach te stare wzmaki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 12:54, Lord Rayden napisał:

Poszedłem za ciosem i kupiłem ebook Fiasko. Miałem je tylko w papierze (dość stary egzemplarz). Do 12 września sporo ebooków Lema jest w Virtualo po 9.90 zł 

W ArtRage można nabyć jeszcze Astronautów i Opowieści o pilocie Pirxie za 2 zł w ebooku.

https://artrage.pl/bookrage/

No i tak w ogóle dzisiaj...

https://www.tvp.info/55821442/100-rocznica-urodzin-stanislawa-lema-pisarz-futurolog-filozof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/amp/s/goodereader.com/blog/reviews/hisense-a7-6-7-inch-5g-e-ink-smartphone-review/amp

Ciekawa rzecz, u nas dostępny na Allegro z Chin. Niestety droga zabawka jak na swoje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

https://www.google.pl/amp/s/goodereader.com/blog/reviews/hisense-a7-6-7-inch-5g-e-ink-smartphone-review/amp

Ciekawa rzecz, u nas dostępny na Allegro z Chin. Niestety droga zabawka jak na swoje możliwości.

6.7"? Do klasycznych jeans'ów nie zmieścisz. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, neonlight napisał:

6.7"? Do klasycznych jeans'ów nie zmieścisz. 😞

Nie noszę fona w spodniach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No ja nie piję praktycznie w ogóle, jakoś nie lubię szczerze mówiąc alkoholu. Może pora zacząć :D

Za to mięsko lubię, najlepiej w panierce - wiadomo. Z ziemniakami. 

Jak chlebek to oczywiście na maśle, to prawie jak za komuny tylko cukru brakuje. 

Jedna mleczna kawusia (1/3 kawy) dziennie. 

Owoce mnie jakoś nie jarają w ogóle, chyba że banany. 

 

Pytanie za sto punktów - jak smarujecie se chleb twarogiem to dajecie do tego masło jeszcze" (z Muzycznych Zakupów)

 

Kawa non-stop - kawożłop (trawestując Kraftwerk). Mniam. Twaróg bez masła za to chleb mogę posmarować musztardą i na to wędlina. Lubię sery białe, twarożek, jogurt, kefir. Kaszę na mleku. Kaszę w spraju :) .

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności