Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

10 minut temu, majkel napisał:

Dla mnie szczujniami są niektóre komercyjne żurnale, stacje radiowe (zwłaszcza jedna) i kanały telewizyjne. Fejsbuka też tu zaliczam, i każdy taki portal, który stosuje cenzurę idelologiczną (np. motyw z Trumpem), manipulacyjne techniki wpływu oraz jednostronne lokowanie produktu, a tym produktem bywa najczęściej ideologia. Przykład - "proponowanie" szablonów do zdjęcia profilowego w postaci dodania tęczowego tła lub czerwonego pioruna. Skoro tu chodzi o estetykę, to czemu tylko te dwa motywy? Autor zapłacił za promocję? Pewnie tak, choć raczej nie osobiście. ;) Propozycji z gołąbkiem czy inną aureolą, jakoś nikt nie podsuwa. Potem bredzą w oficjalnych komunikatach, że tylko udostępniają platformę internetową. 

Mnie się wydaje, że każdy kanał informacyjny, portal, radio, tv manipuluje. I każdy w swoją stronę.

My w domu słuchamy radia 357, bo mniej manipuluje od nowego świata, który manipuluje prawie tyle, co radiowa trójka, ino w drugą stronę. TV nie oglądam, netflixa ino czasami, ale tam też są ideologicznie zmanipulowane te filmy. Np. ostatnio oglądałem Kler, zupełnie co innego to było niż w recenzjach, aż się wzruszyłem, piękny, głęboki film. A wcześniej kobiety mafii, botoks, pętle i inne Vegi, o którym czytałem, że to lipa jest straszna. Mnie się bardzo podobało, wyszedłem z głębokim przekonaniem, że Vega moralitety współczesne robi, czyli unurzane w ****ie. Z drugiej strony, świat aż tak czarno-biały nie jest, więc manipulacja znów, choć kontrastem w oczy czasem dobrze dostać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

Bo sobie znalazłeś, a ja piszę o tym, co jest podtykane pod nos. Z początku pomyślałem, że niektórym moim znajomym odwaliło, bo mi się zupełnie nie zgadzało z ich moralnością mentalnością, a potem dopiero patrzę, że to tylko taka "reklama".

Podejrzewam, że działa tu raczej jakiś algorytm popularności - w pewnym okresie ludzie masowo zaczęli dodawać czerwony piorun do swojego zdjęcia, więc automatycznie poszło to na wierzch jako propozycja czegoś popularnego. Z drugiej strony przyzwyczaiłem się, że mam odmienne preferencje, niż tzw. ogół i zawsze muszę poszukać czegoś, co akurat mi pasuje - głównie tyczy się to słuchanej muzyki, ale nie tylko. Jakby mi facebook z automatu dowalił czerwonego pioruna na zdjęcie profilowe - po prostu usunąłbym konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lord Rayden napisał:

Mimo Roku Lema , mało jest Lema w kulturze. Zapominamy o Nim. Polacy nie kręcą teraz filmów i seriali na podstawie Lema. Nie robią sztuk teatralnych. 

W Krakowie na Kazimierzu są bardzo mądre myśli Lema na plakatach, szkoda, że tak mało, bo warto zastanowić się nad jego słowami

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Można je też poczytać w Parku Eksperymentów na tabliczkach pamiątkowych. Park ma swojego patrona, zgadnij kogo. :D

Jedyny słuszny Stanisław L. :) Tylko na Kazimierzu dociera nawet do ludzi, którzy nie wiedzą ktoto LEM, a niestety mamy sporo "wykształconych" którzy nie znają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Prowokacje poproszę gdzie indziej. O ile jestem za wolnością słowa, o tyle wiemy że tu jej nie ma i czas się z tym pogodzić. Ten temat jest potrzebny i nie chcemy aby znów został zamknięty @KaszaWspraju

 

40 minut temu, Palpatine napisał:

Jakie znowu prowokacje?

comment=1827586

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa to jak w „Locie nad kukułczym gniazdem”

 

https://www.o2.pl/informacje/wesele-dla-bezdomnych-za-80-tys-zl-youtuber-wyjawia-szczegoly-6680962184690560a

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tylko na Kazimierzu dociera nawet do ludzi, którzy nie wiedzą ktoto LEM, a niestety mamy sporo "wykształconych" którzy nie znają 

 

Takich przykładów można mnożyć....również spotkałem wielu "wykształconych", którzy nie mieli pojęcia kto to Lem, Mrożek, dla innych Chopin, to francuski muzyk... itd.

Można jedynie ubolewać, iż miliardy przeznaczane na szkolnictwo i edukację idą w błoto.....

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lem to przede wszystkim wybitny filozof jedynie "przebrany" za pisarza science fiction, który w dodatku potrafił pisać różnymi językami (chodzi oczywiście o styl, co z resztą doprowadziło Philipa Dicka do wysunięcia absurdalnych oskarżeń pod adresem Lema). Jego eseje, powieści, opowiadania, publicystyka w formie saute są dość trudne w odbiorze, a co najmniej wymagające. Natomiast te (tylko z pozoru) lekkie, dowcipne pozycje też zmuszają do zastanowienia i są w gruncie rzeczy przesycone pesymizmem wynikającym z trzeźwej i bardzo wnikliwej oceny ludzkiej natury. Nie jest to substancja jadalna dla lemingów.

 

Odnośnie przepychanek ideologicznych, to dla rozluźnienia bardzo luźny i nie z tych najlepszych wywiad z Lemem (bo już starym i zmęczonym). Nie mniej jednak ciekawy...no bo czy ortodoks katolik (nawiedzony ponoć), w dodatku uznany za super antysemitę może bez uprzedzeń rozmawiać z Żydem-ateistą?:D Da się? Da się:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo Lema przeczytałem. Pierwsze były Bajki Robotów które dorwałem z półki rodziców jak miałem 6 lat. Potem już w drugiej klasie Solaris (które wtedy mi się nie spodobało) i Niezwyciężony (stąd moja lekka fobia odnośnie pola elektro- i magnetycznego obok głowy). Swoją drogą Niezwyciężony lada moment ma się pojawić jako gra komputerowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od Astronautów z biblioteczki Matuli jako dzieciak może 12 letni. Potem Eden (też z półki). Z książki 7 fantastycznych poznałem Pirxa. Bardzo lubię także Niezwyciężonego i kocham powieść Fiasko. 

 

Lem był ateistą, pozwalał sobie na złośliwości wobec wiary ale we Fiasku włożył w usta księdza ciekawe stwierdzenia. O ile pamiętam bohater mówił że mimo odkryć, kosmosu, podróży - nie traci wiary.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




[...] Nie jest to substancja jadalna dla lemingów.


Zdefiniuj leminga. Dla mnie LEMing to fan twórczości Lema. Sam się z dumą do tej grupy zaliczam.
Bajdełej, jedną z moich ulubionych książek Lema jest Wysoki Zamek. Czyli... A nie, lemingi wiedzą o czym piszę, a inni może sprawdzą.

Chciałem kliknąć ten link, ale nie potrafię się przemóc. Może kiedy obaj będą już historia przyjdzie mi to łatwiej... :D
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja z miejski.pl :D

Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal Onet.pl 

 

image.gif

Edytowane przez bakus1233
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę słowo lewak i leming to mam odruchy wymiotne. Właśnie z tego powodu, tych wojenek, zaślinionych, zacietrzewionych pysiaczków przestałem oglądać kanały informacyjne i czytać te wywody w internecie. Dobrze, że jest Kasza i czyści. 

 

5 minut temu, bakus1233 napisał:

Definicja z miejski.pl :D

Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal Onet.pl 

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

Definicja z miejski.pl :D

Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal Onet.pl 

Ja czytam Onet, itp. bo umiem sobie odfiltrować tendencyjny narzut w niektórych treściach. To samo z TVP i paroma innymi mediami. Za "jedynie słusznymi" kanałami YT, co gościu zrobił sobie telewizję w dużym pokoju, znudziło mi się uganiać i tego słuchać, z różnych powodów. Mam świadomość, że każdy przedstawiciel głównego nurtu starannie odcedza to, co będzie pokazywał jako informację oraz pieczołowicie to przyprawia. Każda "kuchnia" co innego zostawia na sitku i czym innym to posypuje. Jak ktoś jest ograniczony intelektualnie, to tego nie widzi, i niech najlepiej nie czyta żadnych wiadomości. Zgodnie z zasadą tow. Jana Winnickiego z Alternatywy 4, że 80% społeczeństwa nie rozumie dziennika telewizyjnego (wygłoszone w 1983 i jakże aktualne).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Nie jest to substancja jadalna dla lemingów.

Dieta wszystkich lemingów jest podobna. Latem jedzą pokarmy pochodzenia typowo roślinnego: pędy turzyc, przeróżnych traw, mchy oraz nasiona. Podczas zimy zjadają najchętniej korę i gałązki niskich drzew oraz przeróżnych krzewów. Lemingi czasami nie pogardzą także owadami, kiedy nie mają pokarmu mogą zacząć jeść swoich współlokatorów (inne lemingi).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za ciosem i kupiłem ebook Fiasko. Miałem je tylko w papierze (dość stary egzemplarz). Do 12 września sporo ebooków Lema jest w Virtualo po 9.90 zł 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności