Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@zolwinho @neonlight

Fakt, że ostatni raz sprzedawałem na OLX z wysyłką ponad 2-3 tygodnie temu i od początku wyglądało to tak, że odbiorca wyciągnął paczkę i krótko po tym otrzymywałem email od OLX, że moja wypłata jest w drodze.

Wstrzymując wypłatę 24h to świetne rozwiązanie ochronne dla kupujących tylko pewno trzeba filmować unboxing jak pisaliście powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu sobie pierdu, pierdu, a tymczasem Harari ...

 

Yuval Noah Harari. Spotkanie w Łodzi. Igrzyska wolności - Łódź (onet.pl)

 

Polecam. Myślę, że to nie będzie stracone pół godziny. Tłumaczenie dobre.

Możliwe, że jako czytelnik jego książek jestem stronniczy, ale gość ma intelekt jak żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

W takich momentach to mi się zawsze przypomina pewien cytat Piłsudskiego ;)

Jest ponadczasowy. Często przychodzi mi do głowy obserwując zachowania rodaków 🤪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem, że tak będzie :

 

Dla forumowych mocarzy wszelakiego intelektu.

Przeczytajcie jego książki. Potem się "wymądrzajcie"

Bez odbioru bufony 😉

11 minut temu, paratykus napisał:

Ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem, że tak będzie :

 

Dla forumowych mocarzy wszelakiego intelektu.

Przeczytajcie jego książki. Potem się "wymądrzajcie"

Bez odbioru bufony 😉

Neon ... lubię Gości z Forum ... No, ale jakieś granice przyzwoitości i skromności istnieją.

Niech sprzedają 30 mln książek to z chęcią posłucham ich mądrości :-)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, paratykus napisał:

Przeczytajcie jego książki.

A możemy poczytać książki prawdziwych intelektualistów, a nie producentów papki dla mas? Jeśli już musi być Eskimos, to wolę Lema, bo przynajmniej poziom trzymał i naprawdę miał coś do powiedzenia o ludziach i nauce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czytam "Sapiens...", ponieważ jesteśmy na forum około muzycznym, to porównując do muzyki, to jest taki dobry POP. Czyli wszystko to już było, wszystko niby wiadomo, ale napisane w bardzo przyjemny, przystępny sposób. Ciekawie postawione tezy i odpowiedzi, stara się prowokować, ale w taki ugrzeczniony sposób. Fajnie się to czyta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KaszaWspraju napisał:

ROZMOWA KONTROLOWANA, ROZMOWA KONTROLOWANA....

Tamten gość chyba zagryzał w trakcie...

Dlatego sobie wyobraziłem, jak siedzisz, nogi na biurku, w lewej masz browca, w prawej popcorn i dyktujesz do kompa tekst: 

Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

ROZMOWA KONTROLOWANA, ROZMOWA KONTROLOWANA....

:D :D :D 

Żart dnia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, manuelvetro napisał:

Tamten gość chyba zagryzał w trakcie...

A przypadkiem nie rozmawiał w budce telefonicznej ?

A w fotelu to siedział rozmówca Czarka Pazury i odpalał cygaro w filmie "Nic śmiesznego" :lol: 

 

 

Kocham polskie komedie - im starsze tym lepsze :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palpatine napisał:

ale widać niewiele się zmieniło w naszym kraju na przestrzeni ostatnich 80-100 lat.

Zmieniło się i to sporo. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nawet za komuny (przynajmniej prywatnie, bo w przestrzeni publicznej nie zawsze mogli), ludzie mieli na tyle rozumu, żeby przy ocenie dzieł, ich twórców, kierować się  raczej ich treścią, jej wartością, poziomem, istotna była innowacyjność, niezależność, umiejetność wyjścia poza schematy, odkrywczość, w cenie była wybitność, a warunkiem uznania posługiwanie się logiką i przebłysk geniuszu.
To czy ktoś był gejem, weganinem, Żydem nikogo specjalnie nie obchodziło (chyba że na zasadzie nieistotnej ciekawostki).

Teraz? Teraz bycie gejem, wegetarianinem lub Żydem plus ćwierkanie z właściwego klucza, to punkty preferencyjne, a dla funkcjonariuszy lewackich szczujni wręcz stanowiące punkt wyjścia podczas procesu kreowania autorytetów i mędrców.

Ja do tego gościa nic nie mam, ale i on nie ma dla mnie nic interesującego do powiedzenia - są i byli więksi wizjonerzy, ciekawsi, bardziej wnikliwi, o znacznie  większym potencjale intelektualnym, szerszych horyzontach, którzy go wyprzedzili, a ich wizje przyszłości były trafniejsze, choć mniej grzeczne, proste i poprawne…tylko że nie obnosili się ani ze swoimi preferencjami, ani pochodzeniem, czy sposobem odżywiania.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciężko się nie zgodzić. Jednak ja zwróciłem uwagę na treść jego książek a kolega na pochodzenie, dietę i to czy jest analnie ambiwalentny czy nie. Detal ale daje do myślenia. Autora książki, autora tekstów, piosenkarza, malarza itp powinnismy oceniać po jego pracy a nie to czy je zielsko na obiad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieło broniło się samo. Gdzie są te lewackie szczujnie @audionanik? Masz na myśli całą współczesna (pop)kulturę? FEjsbuki, instagramy, portale itd? Im o kasę chodzi tylko, a źródłem kasy jest klikalność. Lewackość to efekt uboczny? Klikają się głupoty lepiej po prostu?

Ja mam przerąbane bo lubię chrześcijaństwo, zen, schabowego i wege, a lgbt też lubię, od kiedy kościół w Polsce zaczął iść z nimi na krucjatę, a ja przestałem w imię solidarności międzyludzkiej chodzić do tego kościoła.

Kurde... złamałem regulamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał:

A możemy poczytać książki prawdziwych intelektualistów, a nie producentów papki dla mas? Jeśli już musi być Eskimos, to wolę Lema, bo przynajmniej poziom trzymał i naprawdę miał coś do powiedzenia o ludziach i nauce.

Mimo Roku Lema , mało jest Lema w kulturze. Zapominamy o Nim. Polacy nie kręcą teraz filmów i seriali na podstawie Lema. Nie robią sztuk teatralnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, manuelvetro napisał:

Dzieło broniło się samo. Gdzie są te lewackie szczujnie @audionanik? Masz na myśli całą współczesna (pop)kulturę? FEjsbuki, instagramy, portale itd? Im o kasę chodzi tylko, a źródłem kasy jest klikalność. Lewackość to efekt uboczny? Klikają się głupoty lepiej po prostu?

Ja mam przerąbane bo lubię chrześcijaństwo, zen, schabowego i wege, a lgbt też lubię, od kiedy kościół w Polsce zaczął iść z nimi na krucjatę, a ja przestałem w imię solidarności międzyludzkiej chodzić do tego kościoła.

Kurde... złamałem regulamin?

Katolik chodzi do Kościoła dla Boga. A nie dla księdza a nawet biskupa czy papieża. Czy to że z rezerwą patrzę na Papę Francesco ma mi zamknąć drzwi Świątyni ???

crusader-b-iext70117938.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

Katolik chodzi do Kościoła dla Boga. A nie dla księdza a nawet biskupa czy papieża. Czy to że z rezerwą patrzę na Papę Francesco ma mi zamknąć drzwi Świątyni ???

Otóż to. Wiele razy będąc w kościele na Mszy Świętej nie podobała mi się treść kazania. W życiu jednak nie przyszło mi na myśl, by w trakcie nabożeństwa opuścić świątynię, bo mam świadomość, dla Kogo tu przyszedłem.

PS. Jestem z tej frakcji zwolenników Papieża Franciszka ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Lord Rayden napisał:

Katolik chodzi do Kościoła dla Boga. A nie dla księdza a nawet biskupa czy papieża. Czy to że z rezerwą patrzę na Papę Francesco ma mi zamknąć drzwi Świątyni ???

Ja jednak bardziej chrześcijanin, a jeszcze bardziej: Wszystko Jedno :D https://psychologinaczej.wordpress.com/2015/10/29/logossynteza-wyklad-4/

 

„po. słowie

religia jest jak język
różnymi językami możemy mówić o Tym samym
absurdem jest twierdzenie, że jeden język jest lepszy od drugiego
choć prawdą jest, że różnią się zakresem pojęć i szczegółowością opisu
łatwo jest porozumiewać się w języku własnym
innych nie rozumiemy, dopiero ucząc się zaczynamy co nieco pojmować
nie ma kultury bez religii
dlatego absurdem jest kogokolwiek nawracać
znajomość różnych języków religii pozwala na wzajemne zrozumienie
jej brak implikuje nieporozumienie
impertynentem jest ten, kto mówi obcokrajowcowi: ucz się polskiego
durniu
są jednak języki bardziej popularne i dlatego bardziej użyteczne – utylitarne
– ułatwiające życie – porozumienie – w danym czasie – dopóki ich pojęcia
niosą znaczenia jasne i żywotne dla ich użytkowników – jeśli nie – język
się dezawuuje i przestaje być używany – to co właśnie dzieje się z percepcją
religii w ‘cywilizowanym’ świecie.
Jeśli nie odnajdziemy Prawdy Boga – a nie da jej smaku żaden płaski
konsumpcjonistyczny, egocentryczny język psychologii – tego
antropocentrycznego substytutu teocentrycznej religii, który w w miejsce
Boga stawia Człowieka jako celu wszechrzeczy – popełniając pyszny
grzech SAMAELA – najlepszego psychol(p)oga wsród aniołów – zwanego
później LUCYFEREM –
to będzie koniec.”

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Przykład - "proponowanie" szablonów do zdjęcia profilowego w postaci dodania tęczowego tła lub czerwonego pioruna.

Można sobie samemu wybrać coś innego, ja mam chrześcijańską rybkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bednaar napisał:

Można sobie samemu wybrać coś innego, ja mam chrześcijańską rybkę ;)

Bo sobie znalazłeś, a ja piszę o tym, co jest podtykane pod nos. Z początku pomyślałem, że niektórym moim znajomym odwaliło, bo mi się zupełnie nie zgadzało z ich moralnością mentalnością, a potem dopiero patrzę, że to tylko taka "reklama".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności