Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.09.2021 o 15:23, majkel napisał:

Czemu nie ma ostrzeżenia, że to jest dla widzów o ilorazie inteligencji mniejszym od stu? Zasadniczo wygląda to jak próba rozśmieszenia niemowlaka w wózku. No i wreszcie wiem, co to jest ten Tik Tok. 

Wrzuciłem ten filmik na jedną stronę gdzie jedna z  gier ma dużo bugów. Ogólnie napisałem kiedy chcesz wysłać swój problem do supportu a oni starają się zrozumieć i odpowiedzieć. Like tyle co nie miara kiedy uderzysz w sedno i też poprawisz humor.

Kanał o wszystkim i o niczym jest takim dla mnie kanałem coś napiszesz ale jak w sedno to można wszystkich rozbawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Na co uważać przy sprzedaży przez Alledrogo? Chcę wystawić kurtkę skórzaną i maszynę do szycia

 

Nie ma specjalnie na co uważać. Strona jest relatywnie przyjazna i prowadzi przez cały proces wystawiania przedmiotu.

Jedynie to trzeba zwracać uwagę na podejrzane propozycje sprzedaży poza Allegro otrzymywane w wiadomościach prywatnych, szczególnie jeśli w grę wchodziłaby sprzedaż na odległość. Nawet jeśli ktoś proponuje przedpłatę.

  Z "ręki do ręki" można zaryzykować, ale wysyłkowo to lepiej zdać się na mechanizmy ochronne portalu, co oczywiście będzie wiązać się z prowizją do zapłaty, ale coś za coś.

 

EDIT

A tak w ogóle to lepiej zacząć od ogłoszenia na OLXie, nie zaszkodzi i nic nie kosztuje. Byle zaznaczyć w opisie wyłącznie odbiór osobisty. A dopiero jak nie będzie zainteresowania -> Allegro.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wysyłka przez OLX (nie odbiór osobisty) grozi nam czymś ? Jeśli coś sprzedajemy i ktoś nam prześle kasę na konto (jak u nas w komisie ) a my mu paczkomat..Nic tam jeszcze nie sprzedawałem to w sumie nie jestem zorientowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Czy wysyłka przez OLX (nie odbiór osobisty) grozi nam czymś ? Jeśli coś sprzedajemy i ktoś nam prześle kasę na konto (jak u nas w komisie ) a my mu paczkomat..Nic tam jeszcze nie sprzedawałem to w sumie nie jestem zorientowany 

 

Olx jest pośrednikiem. Sprzedający dostanie kasę dopiero wtedy, kiedy kupujący potwierdzi, że wszystko jest w porządku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bakus1233 napisał:

Ja zawsze dokumentuje w postaci filmu co wysyłam. Już raz mnie to uratowało :D 

No dobra, ale nagrywasz od momentu pakowania do nadania, bo na filmiku owszem widać, że spakowałeś przedmiot pytanie, czy go wysłałeś?! 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bakus1233 napisał:

a zawsze dokumentuje w postaci filmu co wysyłam. Już raz mnie to uratowało :D 

ja od dziś a dokładniej od jakiejś półgodziny zacząłem nagrywać rozpakowywanie otrzymanych przesyłek. I cyk właśnie mam w ręce słuchawki za 1/16 wartości zamówionych. Miałem dobre przeczucie. Ciekawe co na to aliexpress. 

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał:

No dobra, ale nagrywasz od momentu pakowania do nadania, bo na filmiku owszem widać, że spakowałeś przedmiot pytanie, czy go wysłałeś?! 😆

Ale wtedy nie będzie możliwości podmiany paczki ma tą z cebulą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

No dobra, ale nagrywasz od momentu pakowania do nadania, bo na filmiku owszem widać, że spakowałeś przedmiot pytanie, czy go wysłałeś?! 😆

Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem cwaniaczka, który by próbował mi wmówić, że otrzymał coś innego niż zamawiał. A nawet jeśli, to musiałby nagrywać odpakowywanie paczki razem z etykietą i wtedy byśmy porównali czy to jest moja przesyłka.  
 

Miałem raz sytuacje, że wysłałem wzmacniacz, przed wysyłką nagrałem, że wszystko w nim działa, nagrałem też nr seryjny. Okazało się, że ten film mnie uratował, bo w trakcie przesyłki pocztą w środku się coś pourywało. Gdybym nie nagrał tego filmu z datą i nr seryjnym i nie pokazał, że wszystko działa, to oczywiście byłbym podejrzany, że wysłałem uszkodzony wzmacniacz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Czy wysyłka przez OLX (nie odbiór osobisty) grozi nam czymś ? Jeśli coś sprzedajemy i ktoś nam prześle kasę na konto (jak u nas w komisie ) a my mu paczkomat..Nic tam jeszcze nie sprzedawałem to w sumie nie jestem zorientowany 

 

Grozi, nie grozi, zależy jak kto doświadczony i czujny. Różnie może być, czasem lewe potwierdzenie zapłaty podeślą, czasem ktoś inny zapłaci, a ktoś inny się wstrzeli z adresem do wysyłki i może być afera. Czasem ktoś odbierze sprzęt, coś podmieni i powie że był zepsuty. Itd itp. Pomysłowość ludzka jest przeogromna. Jak ktoś niedoświadczony, to lepiej na początek wybierać możliwie najprostsze opcje logistyczne -> odbiór osobisty i wtedy "widziały gały co brały" i "działało".

A dopiero jak te opcje zawiodą można stopniowo rozszerzać zasięg na wysyłki i całą resztę. 

 

25 minut temu, bakus1233 napisał:

Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem cwaniaczka, który by próbował mi wmówić, że otrzymał coś innego niż zamawiał. A nawet jeśli, to musiałby nagrywać odpakowywanie paczki razem z etykietą i wtedy byśmy porównali czy to jest moja przesyłka.  
 

Miałem raz sytuacje, że wysłałem wzmacniacz, przed wysyłką nagrałem, że wszystko w nim działa, nagrałem też nr seryjny. Okazało się, że ten film mnie uratował, bo w trakcie przesyłki pocztą w środku się coś pourywało. Gdybym nie nagrał tego filmu z datą i nr seryjnym i nie pokazał, że wszystko działa, to oczywiście byłbym podejrzany, że wysłałem uszkodzony wzmacniacz.

 

Ja miałem sytuację że wysłałem gościowi z OLXa Aeropexy, później się kontaktował, że mu  nie łączą, że trzeszczą. Dodam że słuchawki były praktycznie nowe, z dystrybucji i na gwarancji. Powiedziałem mu żeby sobie jaj nie robił i ja mu nie pasują to niech uczciwie powie, odeśle, a ja mu kasę oddam, a niech nie robi d.u z gęby, bo szkoda czasu na takie wygłupy. I tak też się stało. Słuchawki odesłał, oczywiście były całkowicie sprawne. Kasę oddałem. Jak widać ludzie czasem mają specyficzne pomysły i lubią naciągać fakty. Jak by była sprzedaż z ręki do ręki, to by była inna rozmowa. Tak tylko czas straciłem.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zolwinho napisał:

Sprzedający dostanie kasę dopiero wtedy, kiedy kupujący potwierdzi, że wszystko jest w porządku. 

Nie do końca tak jest. Ja zaobserwowałem, że OLX zleca wypłatę w momencie odebrania paczki z paczkomatu lub punktu odbioru i nie czeka na żadne potwierdzenie kupującego że wszystko jest git. To rozwiązanie nie zabezpiecza przed niezgodnością przedmiotu w przesyłce.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cpu1 napisał:

Nie do końca tak jest. Ja zaobserwowałem, że OLX zleca wypłatę w momencie odebrania paczki z paczkomatu lub punktu odbioru i nie czeka na żadne potwierdzenie kupującego że wszystko jest git. To rozwiązanie nie zabezpiecza przed niezgodnością przedmiotu w przesyłce.

 

Okej, skoro tak było u Ciebie to wierzę na słowo. Moja żona ostatnio kupowała parę rzeczy przez olxa i za każdym razem szło zgodnie z tym, co mają na stronie, tj:

 

1. Płatność OLX - Kupujący po odebraniu paczki ma 24 h na:
  • potwierdzenie otrzymania przedmiotu - od tego momentu pieniądze na konto bankowe otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych,
  • zgłoszenie zamówienia, gdy paczka jest pusta lub otrzymany przedmiot okazał się zupełnie inny i o znacznie niższej wartości niż opisany w ogłoszeniu - wypłata pieniędzy na Twoje konto bankowe zostanie wstrzymana, aż do wyjaśnienia sprawy (14 dni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności