Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Dobry pomysł. Tylko trzeba wyraźnie zaznaczyć że mówimy o sprzęcie audio z PRL, żeby zaraz nie zamknęli za politykę

To zależy. 

Może szeryf mile wspomina poprzedni ustrój? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Te, których symbol masz w awatarze - Pure Hi-End, a wzmacniacz Radmor Statement Linear. 😆

Tonsil miał lepsze kolumny jak ZG60c201 albo zg80c115 czy nawet altus 120. Dopiero w latach 80 zaczęli produkować gorszą serie altusów 75-140. Chociaż jak dla mnie 140 fajnie grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bakus1233 napisał:

Czy mógłby mi ktoś starszy opowiedzieć jak to było być audiofilem/melomanem w latach 70/80? Jak wtedy wyglądał rynek słuchawkowy, jakie kolumny były na topie itp. Jestem ciekawy :D chodzi głównie o Polskę. 

Zestaw do kupienia https://allegrolokalnie.pl/oferta/unitra-diora-dss-101-amator-kolumny-gzt 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bakus1233 napisał:

Tonsil miał lepsze kolumny jak ZG60c201 albo zg80c115

Całkiem niedawno słuchałem zg 30 c115. Prawie ich od ręki nie kupiłem. Super dynamika i szybki nieprzewalony bas z zamkniętej obudowy. Wzmacniacz to chyba był akurat jakiś wysoki Arcam. W sumie jak będą w Gdańsku gdzieś pod ręką to może kupię.

 

To całkiem niedawno to chyba było ze trzy lata temu. Musiałbym po forum poszukać jak oskar czy inny amrowek wtedy szydził. 

 

W domu rodzinnym, że tak powiem mieliśmy Dianę, potem Zodiaka. A potem pojawiła się wieża Diory z WSS 442 na pokładzie. Ja pamiętam, że to wszystko bardzo mi si9ę podobało. Musiałbym jakoś wspomnienia skonfrontować z dniem dzisiejszym. Tą Diorę zabrałem po wyprowadzce od rodziców i ileś lat mi jeszcze służyła. Łącznie ze 25 lat bez żadnych napraw - oddałem komuś z darmo z 12 lat temu, bo nie miałem gdzie podziać. Kolumny do tej Diory ojciec kupił Mildtony, a mi przypadły wtedy razem z zodiakiem trzy-głośnikowe zamknięte, ale symbolu nie pamiętam.

 

Znalazlem. Z pamięci fajnie to grało.  Pokazałbym jeszcze zdjęcie Diory jak po tylu latach nawet wszystkie żaróweczki w niej działają, ale na każdym ze zdjęć jakie znalazłem jest wciśnięty kontur więc ten tego...

 

PICT0020.JPG

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafacio napisał:

Całkiem niedawno słuchałem zg 30 c115. Prawie ich od ręki nie kupiłem. Super dynamika i szybki nieprzewalony bas z zamkniętej obudowy. Wzmacniacz to chyba był akurat jakiś wysoki Arcam. W sumie jak będą w Gdańsku gdzieś pod ręką to może kupię.

 

To całkiem niedawno to chyba było ze trzy lata temu. Musiałbym po forum poszukać jak oskar czy inny amrowek wtedy szydził. 

 

W domu rodzinnym, że tak powiem mieliśmy Dianę, potem Zodiaka. A potem pojawiła się wieża Diory z WSS 442 na pokładzie. Ja pamiętam, że to wszystko bardzo mi si9ę podobało. Musiałbym jakoś wspomnienia skonfrontować z dniem dzisiejszym. Tą Diorę zabrałem po wyprowadzce od rodziców i ileś lat mi jeszcze służyła. Łącznie ze 25 lat bez żadnych napraw - oddałem komuś z darmo z 12 lat temu, bo nie miałem gdzie podziać. Kolumny do tej Diory ojciec kupił Mildtony, a mi przypadły wtedy razem z zodiakiem trzy-głośnikowe zamknięte, ale symbolu nie pamiętam.

 

Znalazlem. Z pamięci fajnie to grało.  Pokazałbym jeszcze zdjęcie Diory jak po tylu latach nawet wszystkie żaróweczki w niej działają, ale na każdym ze zdjęć jakie znalazłem jest wciśnięty kontur więc ten tego...

 

PICT0020.JPG

Ja pamiętam magnetowid szpulowy. Głośniki unitra. amplituner Unitra z radiem - to był chyba equalizer można było sterowac dużo i Diora to tam też radio i przyciski ze światełkami zielonymi, ze słuchawek to popularne były sony i zwykły walkman na baterię, a taki magnetofon na kasetę był co przewijał z prędkością światła a wtedy przyszedł czas na 3 klocki.

 

Jakiego używacie odtwarzacza na komputerze do muzyki? Aimp,Foobar?

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/najlepsze-darmowe-odtwarzacze-audio-i-video-na-pc.html

Co z tej listy polecacie

Ja ogólnie używałem przez lata aimpa ale teraz mam informację przy instalacji że może wpływać na wydajność systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 20:41, chico99 napisał:

Fajnie było, nic nie było ale za to jak grało ...

1. To miniona epoka.

2. Starannie nagrywano.

3. Kompresja była analogowa.

 

U nas wieloślady dopiero przy okazji płyty "Vox" i Wifonu opanowano.

 

 Jakość siadła przy eksperymentach cyfrowych, ale wtedy tego nie zauważono a ogół przeniósł zainteresowanie na filmy video.

PS.

Kwadrofonia była epizodem, Laser Disc był nieznany.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem na coś takiego i się od razu zakochałem, chociaż fanem winyli i szpuli nie jestem. (tam na dole jest jeszcze szafka na płyty ❤️ ) Gdybym w domu miał gdzie to wstawić, żeby tylko na to patrzeć, brałbym od ręki.

 

20210522_155514.jpg

20210522_155528.jpg

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

I był hi-end?

Radia jako wzmaka nie słuchałem, polecali mi konkretne modele wtedy ale ostatecznie nigdy w to nie wszedłem.

 

Natomiast odgród na takich starych głośnikach m.in. Saby wyciągniętych z tych radyjek słuchałem bardzo dawno temu u pewnego forumowicza z AS - artpawa (współpracował długi czas z Fikusem) i brzmiało to fenomenalnie, więc jakimś hi-endem można to było nazwać, szczególnie, że kosztowało to wtedy jeszcze niewielkie pieniądze, potrzeba było tylko trochę umiejętności i czasu na zestrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikpokujesz ostatnio w dół ze swoimi żartami. Zajmij się tym co robisz najlepiej - hajpowaniem swoich zakupów, bo tam przynajmniej rabat dostaniesz, a na vintydżach ni ma takiej możliwości.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szwagiero napisał:

ostatnio

Jak to ostatnio? Przecież już od lat jak tylko wspomnę o yamahach, to zaczynasz toczyć pianę, jakbym obraził członka Twojej rodziny, czym dostarczasz wszystkim rozrywki niczym Brejnłosz piszący o elektrotechnice i psychologii:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ostatnio? Przecież już od lat jak tylko wspomnę o yamahach, to zaczynasz toczyć pianę, jakbym obraził członka Twojej rodziny, czym dostarczasz wszystkim rozrywki niczym Brejnłosz piszący o elektrotechnice i psychologii.
Po co wklejasz wypowiedzi tego typu?

ps. cieszę się, że dostarczam komuś rozrywki, Ty też jej dostarczasz - nie martw się. Ale że dostarczam jej "wszystkim" to nie wiedziałem, ale nie mam zapędów na wszechwiedzącego tak jak Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności