Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2021 o 09:14, manuelvetro napisał:

No mnie zaskoczyło właśnie jak dobrze dc01 i Sparrow (kudłatego już przehandlowałem) w balansie grają z hf580, he400se i pigwami. Aż warto by w Muzo boje dongli z xdp300r i shanling M6 urządzić - na wokółusznych właśnie, bo na IEM zdecydowanie wolę DAPY, a z dużymi, to normalnie już nie wiem… 

U mnie na testy wpadnie sprzęt z baterią, mobilny, ale z potęgą stacjonarki. Tylko ja wielkich różnic się nie spodziewam. Niektóre różnice na pewno da się wyłapać. Powiedzmy jest dość oczywista różnica między FiiO X5 jako DAC/amp i jako DAP, mimo, że to to samo urządzenie. Jako ten pierwszy gra czyściej. w Aune s16 impedancja i może inne jeszcze sztuczki zmienia trochę brzmienie niektórych słuchawek, ale większość efektu dawały xmos/stetowniki (w X5 też zresztą takie zależniści wyłapywałem). Natomiast w większości optymalnych scenariuszy różnice są dla mnie na tyle subtelne, że pomijalne i to nawet nie wiem czy je słyszę czy tylko mi się wydaje, bo żeby w ślepym teście coś wychwycić to musiałbym chyba specjalny trening zrobić, mieć możliwość szybkiego przełączania się i porównywać bezpośrednio. Sumując to... wolę wsłuchiwać się w muzykę ;) , gdzie przecież same zmiany realizacji dostarczają od kopa nowe wrażenia. jeśli źródło gra czysto to je odpowiednio odda.

 

W dniu 20.07.2021 o 09:14, manuelvetro napisał:

Jeszcze do mnie lecą zbalansowane 990 specjał black edyszon 250 łom Perul mod, to będzie czwarta zbalansowana para, najbardziej wymagająca, do testów dojdzie. Także te dongle, Panie… zbalansowane… to potencjał mają… stacjonarce pewnie nie podskoczą, jak @lobuz1konkludował, nie sprawdzę, bo nie mam… Czekaj , czekaj (mikro)forum608 sprawdzimy z hd650 od @chico99:P to dedykowany do nich wzmak, tylko ten kabel balans do nich jeszcze potem by się przydał do testów…

ooo, czy ja dobrze czytam? Będziesz sobie Zenki odświeżał, znaczy się słuchał? takich rywalizacji i wrażeń jestem ciekawy. 👍 czekam też na wrażenia z Ediszonów. :)

W dniu 20.07.2021 o 09:14, manuelvetro napisał:

Kudłatego przehandlowalem, ale co do @bigmarasa wejdę na stronę, to się nad nim zastanawiam. :D 

Szczerze powiedziawszy to gdy znalazłem swoje EQ do hihimanów to ES100 stracił rację bytu jeśli chodzi o źródło do nich. Coś czuję, że PEQ to już dla mnie podstawa. Bo nie tylko HE-4xx jest to potrzebne ale na przykład Sundary odzyskują niski bas. Kudłaty sprawia jakbym z nimi miał na głowie subwoofer. :D Lecz niskie tony są potrzebne nie tylko by słuchawki grzmiały, ale cały przekaz się zmienia i zyskuje realizmu, bo wiele instrumentów i dźwięków czerpie z tego niskiego pasma. Nie wiem czy licząc na synergię z jakimś barwiącym DAPem mógłym uzyskać tak precyzyjne efekty. Gdyby jakiś DAP chodził tak sprawnie jak telefon, miał streamingi, grał czysto i miał PEQ oraz był rozsądnie wyceniony to bym się nim zainteresował. Na teraz wolę adapter od DAPów. mogliby stworzyć wersje nawet większą qudłatego, z pojemniejszą baterią i większą mocą. Kupiłbym :) Q5k ma mnóstwo mocy, ale jak użyć PEQ to już takim DT1990 pro mocy nie starcza. Na razie sobie radzę, podpinam qudłatego pod The Wire i BD znów zaczynają grać prawidłowo. 

W dniu 20.07.2021 o 09:14, manuelvetro napisał:

Wczoraj słuchałem tego setu ze sparrowa z MacBook Air i nie jestem  w stanie do 80 procent dojechać na żadnych , bo ogłuchnę. Na ucho i na szybko, pierwsze wrażenia, wydaje mi się, że Sparrow , powiem to eufemistycznie, nie radzi sobie gorzej niż M6. Napięcie  wyjściowe ma akurat takie same jak kudłaty. 4V w balansie przy 32 łomach. 
@espe0@MrBrainwash, dzięki, poprawiłem.

IMO domyślam się, że M6 wystarczający do większości słuchawek, szczególnie jeśli zdajesz się tylko na synergię. :)

 

Jak ktoś ma kasę i chęci to mogę zrozumieć celowanie w taki barwiący sprzęt. DX160 potrafił zagrać bardzo przyjemnie. Jakbym zdecydował się na coś barwiącego to takie brzmienie by mi pasiło. z HD58x po balansie udane połączenie. Z tym tylko, że znów jako DAP niższe SQ, a obsługa pozostawiała dla mnie wiele do życzenia. Jakościowo (SQ jako dac/amp) nie czułem różnicy, jedynie inny tuning. 

 

Sonata pięknie mi grała - super czysto, niczego nie brakowało, lecz nie kupuję drugiego dongla nawet za te 200zł bo mam 2 adaptery. Słuchawki jak te króliki  jak się namnożą to jeszcze pół biedy, ale źródła to potem zbierają kurz w komisie miesiącami. Zbyt dużo, zbyt dobrych pozycji jest nowych na rynku, aby stare schodziły. 

 

Zobaczymy jak budżetowe rozwiązanie w formie tego CX pro się sprawdzi. zastanawiam się czy wychwycę te wszystkie niuanse i czy będzie warto o nich wspominać. :)

 

wracając do HE-4XX trochę się "obawiam", że będzie tak jak z R70x, czyli że pomimo braku najlepszej możliwej techniczności to będę je słuchał na okrągło, z racji neutralnej barwy, dużej otwartości dźwięku i niezłej wygody. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa mieć pasję :) I na koniec dowiadujesz się, że masz stwardnienie zanikowe boczne :( 

Wykaz sprzętu:

 

Aesthetix Rhea

Air Tight PC 1 Supreme

Ampex ATR 102 - Aria

APC SMX 1000, four units

Bricasti M - 1

Crane Song STC 8

Crane Song Trakker

Crest Audio Pro 9200- four amplifiers

DIY 7.5 ft line source surround towers, four

DIY line source loudspeaker, three for front

Dynavector XV 1 S

Koetsu Platinum Signature Jade

Krell 15 inch metal cone woofers,

Krell FPB 600, three- FPB 300, four, EVO 403, one

Krell KBX electronic crossovers, five

Krell Krell EVO 707 processor, one 

Krell EVO 202 preamp, two

Kuzma 4 point 14

Kuzma Air Line- two

Kuzma Four point - 9

Lyra Atlas

Minus K 200 BM 4

Minus K 750 BM

My Sonic Labs Eminent Gold

OPPO UDP 205

PBN Audio PBN- DN308

PS Audio P-10 Studio - two units

PS Audio P-3

PS Audio P-5

SME SME 312

Sony PLV 1100ES

Stewart Film Screen Electrascreen 135

Synology DS 1817

Tivo Roamio- Pro

Turntable Frankentable

 

Same wkładki do gramofonu kosztują fortunę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MrBrainwash napisał:

 

 

wracając do HE-4XX trochę się "obawiam", że będzie tak jak z R70x, czyli że pomimo braku najlepszej możliwej techniczności to będę je słuchał na okrągło, z racji neutralnej barwy, dużej otwartości dźwięku i niezłej wygody. 

 

Chciałem powiedzieć, że mam dokładnie tak samo z ostatnim wypustem 400i czyli 2020. To właściwie 4xx z innym pałąkiem. Dźwiękowo dla mnie nie do odróżnienia.

 

Edytowane przez ph7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie można odbyć podróży pociągiem/busem/promem/samolotem to w zasadzie czym jeszcze można? Mowa o międzymiastowym połączeniu w Polsce. Jakieś alternatywy dla BlaBlaCar?

 

Jakie macie opinie o BlaBlaCar?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 23:00, jacmiszcz92 napisał:

Jakie macie opinie o BlaBlaCar?

Tak samo jak jeżdżenie taksówką tylko w dalsze miejsca i za niższą cenę. Bardzo fajne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliście może z taksówek FreeNow ? Chciałbym spróbować skorzystać (z kodami promocyjnymi). Czy ta usługa sprawdza się czy raczej nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

Działa podobnie jak Bolt czy Uber. Wybieram zawsze najtańsza opcje z tych trzech. Różnice czasem sięgają kilkadziesiąt procent wszystko zależy jak dane algorytmy aplikacji policzą kurs.

Masz wszystkie 3 apki i sprawdzasz przed kursem ?

 

w kwestii bezpieczeństwo, punktualność,  jak oceniasz te usługi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał:

To taki "czarny humor" Bakusia. :P

Dobór słów w tym filmie do sytuacji mnie rozbawił, chociaż oczywiście w samej tragedii tych ludzi nie ma nic śmiesznego :) 

 

Ten „pracodawca” prawdopodobnie ma cechy psychopatyczne i pięknie jest pokazane jak oni mają problem z przewidzeniem konsekwencji swoich czynów :D przecież dla normalnego człowieka jest oczywiste, że coś takiego nie przejdzie w ciszy :D 

Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, bakus1233 napisał:

przecież dla normalnego człowieka jest oczywiste, że coś takiego nie przejdzie w ciszy :D 

A pewien jesteś że on nie jest jedynie pośrednikiem w całej akcji? Jemu coś skapnie a jednocześnie nic się nie stanie bo brak śladów a alibi jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności