Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Alternatywa dla Edifier R2600 - Co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam głośników na biurko do posłuchania muzyki oraz do nagłośnienie klawisza.

Długo korzystałem z Edifier R2600 i byłem z nich zadowolony, ale sprzedałem z racji takiej iż klawisze na nich brzmią bardzo kiepsko, matowo, bez życia. Doszedłem do innych użytkowników głośników Edifier którzy również mieli taki sam problem i stwierdziliśmy, że ten typ tak ma po prostu dlatego szukam alternatywy, czegoś nie drogiego bo to drugie głośniki dla rozrywki, do pracy mam monitory studyjne.

Pokój jest nieduży około 10,5m2 więc też w jakieś duże rzeczy nie ma chyba sensu się pchać. 

 

Myślałem na Microlab Solo 6c - czy znajdę coś lepszego od tego wartego uwagi?

 

Edytowane przez Gwiazdoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gwiazdoor zmienił(a) tytuł na Alternatywa dla Edifier R2600 - Co polecacie?

Osobiście nie jestem przekonany do tych współczesnych grających pudełek. Do gierek to może się nadaje ale preferuję oldschool czyli małe kolumienki - ala monitorki podłączone pod wzmacniacz. Skoro masz monitory to czemu nie podepniesz ich pod kompa ? Wybór kolumienek jest tak duży że wiele ofert, aukcji kończy się za śmieszne pieniądze i zawsze to będzie lepiej grało niż współczesne zabawki.


Pozostaje kwestia/problem wzmacniacza. Ja to rozwiązałem za pomocą takiego małego urządzonka :
https://www.aliexpress.com/item/33052360827.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f9FwTEG

W aukcji brak zasilacza ale wykorzystałem zasilacz od laptopa ok 100W - zakres napięcia wejściowego od 15-24V więc łatwo za pare złotych coś dobrać. Napędza mi to przy kompie gęsto grające Sony SS-LA500ED. Mając ten mały ale mocny wzmaczek możesz próbować tysiące kolumienek. Przedtem miałem różne Logitecha, Creative'a i dałem sobie z tym permanentnie siana. 

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 Powiedz mi w takim razie za jakimi kolumnami patrzeć, bo kompletnie nie siedzę w temacie pasywnych kolumn.

 

Co do monitorów - mam je podpięte pod kompa, ale chcę coś jeszcze pod klawisz i jako drugie źródło odsłuchu i do posłuchania muzyki. Monitory mają płaską charakterystykę słuchanie na nich muzyki nie do końca sprawia przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale czy przypadkiem wymagania pod klawisz i do przyjemnego słuchania muzyki wzajemnie się nie wykluczają ?
Nie chcę Ci proponować konkretnych modeli bo nie handluję głośnikami żeby mieć katalogową wiedzę. Przed Soniakami miałem DENON SC-G51. Byłem z nich zadowolony a ich wartość rynkowa jako używanych to ok 200 zł za parę. W tym samym czasie miałem też Heco podobnej wielkości (zapomniałem model) ale grały trochę zbyt płasko i bez tej lubianej przeze mnie gęstości i solidnego dociążenia.

 

EDIT: Aha przypomniały mi się jeszcze bardzo fajnie grające Panasonic z serii PMX zaczynając od 2 - cena do jakości super. Takie cuś :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/panasonic-sb-pmx2 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności