Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling UA2 pierwsze wrażenia


sar44

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling ua2.

Witam więc dotarł dac/amp testowałem go z Redmi Note 9s ze słuchawkami AKG k550 MK3 i Audio-Technica ATH MSR7B tylko po se 3.5mm. Przejściówka z 2,5mm na 4,4mm jeszcze nie dotarła.  Porównałem go do Ibasso dx160 z tymi samymi słuchawkami.
O specyfikacji nie będę się rozpisywać bo każdy może sprawdzić na stronie producenta. Jeśli chodzi o formaty plików rozpoznaje gęstość widać to po kolorach i to naprawdę działa.


Użyte nagrania:FLAC
Queen
1.Bohemian Rapsody
2.The Prophet's Song
3.Another One Bites The Dust
4.Calling All Girls
Rock
1.Metallica -Enter Sandman
2.Rammstein -Ashe Zu Ashe
3.AC/DC - Highway To Hell
4.Dire Stratus - Brother in Arms
5.Pink Floyd - Time
6.Jon - Vangelis - The Friends of Mr.Cairo
7.ELO - Wild West Hero
Pop- Synthpop
1.Michael Jackson -Billy Jean
2.New Order - Blue Monday
3.Trans X - Living on Video
4.JMJ - Oxygene 4
Eurodance '90
1.Maxx - Get Away
2.Snap feat Rukami - Rame
3.2Unlimited - No Limits
4.U96 - Love Sees No Colour
Wybrałem takie które przy których noga sama chodzi i uważam ,że są  dobrze nagrane.
Pierwsze poszły ATH MSR7B.
Do testu nie użyłem Eddict Player tylko USB Audio Player Pro z włączonym Bit Perfect na Redmi i na DX160 bo wydawało mi się ,że wtedy jest równa rywalizacja gra tylko dac bez ulepszaczy.
Moje odczucia są takie,że UA2 gra równie szeroko i detalicznie choć DX160 robi to trochę lepiej . Na UA2 jest ciut ostrzej, jaśniej  aczkolwiek nie uważam ,że jest jakoś gorzej.Dx160 gra nie wiem jak to określić, ale nazwałbym to ,że ogólnie dźwięk jest  jakby za taką mgiełką i jest trochę cieplej, ale mimo to słychać więcej szczegółów i w  przestrzeni wszystko jest trochę lepiej poukładane. Wysokie tony na UA2 są bardziej podkreślone, a niskie są bardziej dociążone.
To samo się tyczy K550 MK3 tylko grają bardziej płasko. Jak dla mnie ATH MSR7B łapią o wiele lepszą synergię z urządzeniami.
Ogólnie mówiąc na UA2 dźwięk jest bardziej dociążony mimo ,że wysokie tony są bardziej podkreślone gra jakby bardziej fanowo , a DX160 jest cieplejszy gra troszkę szerzej i słychać ciut więcej szczegółów.
Jak dla mnie ,może to będzie zaskoczenie ,ale w całości UA2 gra lepiej może trafił w moje preferencje ,albo lepszą synergię z Redmi i ATH MSR7B nie wiem,ale takie jest moje odczucie. Być może też , że nie posiadam słuchawek z wyższej półki, które mogłyby pokazać więcej.
Jeśli chodzi o Eddict Player gra lepiej jakościowo niż UAPP . Ustawione jest na High Gain i pierwszym filtrze
Linear Phase Fast Roll-Off Filter i szczerze ciężko odczuć różnicę w filtrach.
Jak na takie małe urządzenie ma naprawdę wielki potencjał. Nigdy nie użyłem głośności na full, a to tylko SE 3,5mm. Jak dotrze przejściówka to dodam jak brzmi po balansie.

IMG_20210507_114748.jpg

IMG_20210507_114840.jpg

IMG_20210507_115929.jpg

IMG_20210507_163244.jpg

IMG_20210508_031813.jpg

Screenshot_2021-05-08-02-58-02-570_com.shanling.eddictplayer.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dziś posłuchałem troszkę tylko na Eddict Player i zauważyłem ,że o ile brzmienie jest lepsze to pewne funkcje nie działają.

Zarzucilem  Nirvana-Unplugged nie działa gapless i  mimo zmiany gęstości pliku na 96/24 dioda dalej pali się na niebiesko ,na UAPP pali się na zielono.

Podejrzewam, że nie działa funkcja bit perfect.

Wieczorkiem dosłuchałem .

Jeśli chodzi o drenaż baterii smartfona to naładowany na 100% po 2,5 godz. słuchania na 40% głośności ubyło 10% wydaje mi się ,że nie jest źle.

I mam takie wnioski ,że jeśli masz słuchawki w budżecie do 1000 złociszy nie warto kupować dapa od 1300 zł wzwyż gdyż takie słuchawki będą tylko wąskim gardłem dla dapa. Wystarczy dongle typu Shanling UA2 ,Ibasso DC03-04 czy AK PEE51. Jeśli chcesz cieszyć się pełnią możliwości tychże dapów trzeba kupić słuchawki z wyższej półki przynajmniej 2*1300 złocisty niestety.

 

Dziś pobawiłem się w ślepy test z moimi dzieciakami już nastolatkami (19 i 15 lat) cholera jak ten czas leci . Słuch na pewno mają lepszy niż ja .

Przełączałem raz Redmi z UA2 raz na DX160 i tak samo UAPP bit perfect .

Syn stwierdził, że w Ibasso wysokie tony grają delikatniej jest mniej basu ,ale można wychwycić więcej detali i jest przestrzenniej  ,a UA2 gra za to ciaśniej,ale  jest więcej basu i wysokie są bardziej słyszalne jest bardziej energicznie kosztem szczegółowości. .  Ogólnie z lekką przewagą na Ibasso.

Młodsza córa praktycznie stwierdziła to samo ,ale wolała brzmienie Redmi z UA2 jak stwierdziła jest więcej "powera".

 

Czyli cieplej i bardziej szczegółowo  to DX160 , bardziej energetycznie i z "powerem" UA2.

 

 

 Raz jeszcze, jestem po około 8 godzinach odsłuchu po balansie. Powiem tak iż jest troszkę lepiej jeśli chodzi o szczegółowość i detal ,szerokość nie  odczułem większej różnicy. Jest za to bardziej energicznie i mięsiście. I pary jest aż nadto. 

Ten malec jest wart każdej złotówki.

 

 

Teraz od tygodnia  posłuchałem UA2 + Redmi note 9s i DX160 z ATH MSR7B tylko po balansie programem Jet Audio+ (pełna wersja) na obu   i powiem ,że JetAudio+ super brzmi w obu urządzeniach. Kładzie na łopatki Eddict Player i UAPP. Różnica w sq się zaciera jeszcze bardziej, ale zaznaczam na moich słuchawkach  dla mnie oba urządzenia brzmią bardzo dobrze.

Nie wiem jakby to wyglądało na słuchawkach z wyższej półki.

 

Na Redmi zrobiłem zrzuty ekranu ,a na dx zdjęcia dla porównania ustawień . Dla mnie przy tych ustawieniach brzmią bardzo podobnie. 

Pierwszy zrzuty z Redmi potem zdjęcia dx160.

Jak widać na DX160 jeśli chodzi o ustawienia samego dźwięku wartości muszą być wyższe.

Jeśli chodzi o głośność to na Dx160 jest na skali 40 to już na UA2 musi być na 53 przy mniej więcej tej samej głośności dźwięku na słuchawkach.

Dla mnie tak naprawdę nic więcej nie trzeba te dwa urządzenia spełniają w pełni moje wymagania. 

Ps. W przyszłości chcę kupić do DX160 jakieś słuchawki otwarte z "wyższej" półki może ktoś ma jakieś sugestie do 3000 złociszy.

Jak w domu to bardziej DX160 ,a jak w podróży to Smartfon + UA2.

Zacytuję tu kolegę Spawna mam nadzieję tylko ,że bez konsekwencji.

 

"Ze względu na rożnice w cenie, gabaryty i inną funkcjonalność dapy i dongle moim zdaniem się uzupełniają a nie ze sobą konkurują czyli najlepiej mieć to i to."

 

 

 

IMG_20210517_150542.jpg

Screenshot_2021-05-31-22-23-32-653_com.jetappfactory.jetaudioplus.jpg

Screenshot_2021-05-31-22-23-56-984_com.jetappfactory.jetaudioplus.jpg

Screenshot_2021-05-31-22-24-11-250_com.jetappfactory.jetaudioplus.jpg

IMG_20210531_225513.jpg

IMG_20210531_222809.jpg

IMG_20210531_222819.jpg

Edytowane przez sar44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
41 minut temu, marek_m napisał:

Mam pytanie o zapotrzebowanie na prąd - czy ktoś testował UA2 pod tym kątem ?

 

W necie wyczytałem, że bateria (telefonu) znika w oczach :) 

 

 

 

Jürgen Kraus robił testy kilku i UA2 jest jednym z większych łakomczuchów.

Bateria smartfona sar44 ma 5020 mAh, skoro 10%, tak więc zeszło mu 502 mAh/2,5h.

Bateria iPhone'a Krausa ma 1560 mAh, więc 734 mAh/3h to u niego prawie 50%.

Wygląda, że wyniki są podobne, jeśli dobrze policzyłem. 🤔

 

 

 

screen.jpg

Edytowane przez Aventus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

Jak urządzenie dysponuje większą mocą, to i zużywa baterię szybciej - fizyki nie oszukamy.

 

Zdecydowanie, ale zawsze warto wiedzieć.

 

Co nam po wspaniałym dźwięku, jeżeli telefon zdechnie, np. w połowie lotu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności