Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

czym napędzić do 1000 zł DT990 PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie warta tyle dopłaty co zakup lepszych słuchawek. :P

 

Rozważyłbym na twoim miejscu poważnie DT1990pro. W kwestii wydatków to jest myk. W euroagdrtv dodajesz coś do koszyka za 130 (np stojak na słuchawki czy cokolwiek co potrzebujesz a i tak byś to musiał kupić) dostajesz rabat 200zł wtedy słuchawki wychodzą Ci za 1800zł, jednak możesz to sobie rozbić na raty naqet na 30 i wtedy od września spokojnie spłacać. A teraz miałbyś hajs na jakieś źródło do nich, choć na to nie trzeba byłoby w sumie dużo wydawać. 

 

 

Ale...

 

Jeśli masz czas się pobawić to zaproponowałbym Ci pewną kombinatorykę. 

 

Kup sobie tego tempoteca HD pro 

- ma dość sporą moc jak na dzyndzla (do 100mW według pomiarów co starczy na niewymagające słuchawki)

- jakość sygnału jest topowa gdy działa jako dac i b.dobra gdy działa jako dac/amp

- według danych i moich odczuć ma neutralne, przezroczyste granie, a według doniesień i subiektywnie wyprzedza takie dragonflye 

- wydasz na to źródło mniej niż 200zł a zawsze gdy Ci się nie będzie widział to z odsprzedażą nie powinien być duży problem. 

 

Jak go już będziesz miał, to będziesz go mógł użyć w ten sposób, że np. Zamawiasz K712 (w cenie sklepowej słaby deal ale mniejsza z tym) sprawdzasz czy brzmienie Ci pasuje, jeśli tak to dalej możesz mieć pudełko na biurku tylko w takim wypadku zamiawiasz już sam wzmacniacz, a tempotec idzie robić za dac i też testujesz, jeśli różnica warta dopłaty to zostawiasz jeśli nie to masz sporo dni na odstąpienie od umowy. To samo w przypadku słuchawek. Jeśli Ci siądą to zostawiasz, a jeśli nie to odsyłasz. Jest z tym wszystkim pewne zamieszanie, czekanie i ewentualne opłacenie przesyłek (na allegro w smartcie może udało by się za darmo). Przy takiej zabawie przynajmniej wiesz na co się piszesz i masz możliwość cofnięcia nieodpowiedniego zakupu. 

 

Ot taki pomysł do rozważenia, zawsze to jakaś opcja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na początku zaproponowałem Ci PII, które pewnie są słabsze, ale bezpieczniejsze. Ja mam kilka par słuchawek, więc jak w danej chwili nie mam ochoty na DT1990 bo chcę posłuchać w mniej ambitny, bardziej plebejski sposób to mogę dobie wybrać i zarzucić coś innego (dzisiaj X2 królują). Natomiast jakby nie patrzeć to DT1990 to torpeda pod względem SQ i nie można się do wielu rzeczy przyczepić jak tylko do tej góry, którą jednak da się sfiltrować na różne sposoby, a też nie każdy jest tak wrażliwy na ten zakres. Nie słuchałem ich na stockach więc ciężko mi powiedzieć, ale możliwe że są łagodniejsze od DT990pro na świeżych padach (ten pik jest w innym miejscu). Ludzie którzy narzekają to tacy co mają inne oczekania i celują w inną sygnaturę, charakterystykę. DT1990 pokażą Ci bardzo dokładnie to co jest w nagraniu, ale Ci go nie upiększą, nie dodadzą makijażu zwiększając poziom romantyczności. 

 

Relacji na takim YT masz mnóstwo ja spotkałem się większości z optymistycznymi opiniamii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od BD Tygr300 (masz na bazarku). Do nich kup przez neta IFI Zen CAN'a.

 

Jeżeli ten zestaw Ci nie podejdzie, Tygry sprzedasz w cenie zakupu (+/-), a Zen CAN'a odeślesz (masz na to 14 dni).

 

Zero ryzyka, a doświadczenie bezcenne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał:

Zacznij od BD Tygr300 (masz na bazarku). Do nich kup przez neta IFI Zen CAN'a.

 

Jeżeli ten zestaw Ci nie podejdzie, Tygry sprzedasz w cenie zakupu (+/-), a Zen CAN'a odeślesz (masz na to 14 dni).

 

Zero ryzyka, a doświadczenie bezcenne. 

 

Tygry to też jakaś opcja. Powiedziałbym nawet że tańsza i bezpieczniejsza niż K712. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/earmen/2020120870732213153/8606108569221/earmen-tr-amp-mqa-dac-amp

i do tego jakieś słuchawki z klasyków, mogą być Twoje dt990pro, mogą być k612, k701,k702 czy co tam jeszcze jest do siedmiuset.

Sam @majkel polecał trampka. Lepszej rekomendacji nie będzie. Chociaż możesz sprawdzić na headfonii https://www.headfonia.com/earmen-tr-amp-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzmaka i daca łączę np. czymś takim https://m.thomann.de/pl/cordial_cfu_03_cc.htm?o=18&search=1620512237

 

Ale pewnie każdy nie schrzaniony interkonektor 2rca - 2rca będzie dobry. 

Earmen pewnie jest w porządku tylko czy jest sens dopłacać do tych opcji które oferuje? (W jakieś przepaści brzmieniowe i to na plus nie uwierzę póki nie usłyszę w double blind date ;) :P) I do kosztem downgrade'u słuchawek?

 

Znalazłem taką wypowiedź - daje do myślenia:

Screenshot_20210509-002919_Chrome.jpg

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od kabelków, ale nie widzę powodów dla których miałby być nie-wporządku. :)

 

W  tym screenie autor tego bloga:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/

 

odpowiada na komentarz o muzykalności (że topping jej niby nie ma a TR-amp z innymi mają). W którym jest mowa, że pewnych rzeczy nie da się zmierzyć i skorelować, a w każdym razie audiofile nigdy takich korelacji nie podają przy swoich twierdzeniach o muzykalności

 

"Kolega-żołnierz" odpowiada w formie takiego zapytania raczej niż twierdzenia, choć z drufiej strony pytania mają taki charakter retoryczny. 

 

Czy coś jest istotnego prócz fal dźwiękowych co wpływa na przyjemność ze słuchania i jak to zmierzyć? 

 

Potem to rozkłada na jeszcze mniejsze części czyli niech ktoś oceni tę muzykalność w skali dla dego urządzenia, a potem wskaże co za.to odpowiada.

 

Potem proponuje eksperyment, po którym mamy odpowiedzieć co się dzieje z muzykalnością w różnych sprzętowych kombinacjach, a szczególnie jak się będzie miała obecność toppinga do tego. 

 

Aaaa i o czym konkretnie nie wiedzieli konstruktorzy L30, co wiedzieli konstruktorzy TR-ampa co wplynęło na postulowaną "muzykalność". 

‐---------------

Z tym co ja się spotkałem to ludzie potrafią tworzyć uzasadnienia sobie, ale żadne z tych uzasadnień nie ma oparcia w czymś solidnym, to są raczej świadetwa "użyłem tego i usłyszałem to", ale co faktycznie w dźwięku uległo zmianie to się nie dowiesz to taka subiektywna magia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Mi przy tym króliku marchewka szybko zwiędła. ;) nie moja bajka. Wiem że DT990 mogą zagrać potężnie i z rozmachem (co też nie dokońca mi pasuje). Ja bym taką kasę w audio już nie pakował ale jeśli już to w słuchawki.

Tor pod te słuchawki składałem kilka lat, w między czasie sprawdzając różne wzmacniacze i DAC. Więc rozłożone to jest w sporym czasie i koszt nie jest tak odczuwalny, bo jak wspomniałem sprzęty były kupowane używane. Pół ceny nowych, kupowane okazyjnie itp. Dzisiaj, bogatszy o doświadczenie bez wahania wydał bym większą kasę za ten sam sprzęt, a to dlatego że wiem jak to gara. Ale zdaję sobie sprawę, że dla kogoś kto szuka synergicznego grania z DT990 taki wydatek wydaje się abstrakcyjny. Większość chciała by kupić raz i mieć spokój, pewność, że gra to optymalnie. Nikt nie chce się bawić tak jak ja, w szukanie optymalnych rozwiązań. No i jest jeszcze kwestia upodobań, to co mi leży, nie musi się też podobać innym. Chociaż kto słuchał u mnie jak to gra, miał opad szczęki. A miał z czym porównywać bo w domu stał Burson, Coctail Audio i jakieś drogie Grado, w sumie za grube ponad 10 tyś. Więc moje skromne wydatki to pikuś przy tym. 

Ma trochę racji Suszec, że to słuchawki trochę specyficzne. Mimo, że cały tor kompletny i pasuje super do 990, to jakoś inne, lepsze słuchawki nie potrafią tu wygryźć starych Bayerów. A były tu nawet HD800 na konfrontacji. Samo posiadanie droższych, lepszych słuchawek nie gwarantuje lepszego dźwięku. Dobrze to wiemy, synergia sprzętowa i nasze upodobania, są najważniejszym kryterium, według mnie. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210 dobrze to w sumie wszystko ująłeś. Takie spojrzenie z góry pokazuje jak to przebiega.

 

Ja z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co Twój tor robi z falami dźwiękowymi, że tak to dobrze gra. :)

(nie oczekuję odpowiedzi, tak głośno myślę) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@jd1210 dobrze to w sumie wszystko ująłeś. Takie spojrzenie z góry pokazuje jak to przebiega.

 

Ja z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co Twój tor robi z falami dźwiękowymi, że tak to dobrze gra. :)

(nie oczekuję odpowiedzi, tak głośno myślę) 

@Whooy ma tor za ~5k do k701, który wyciska z nich 100%, a można drożej i dużo drożej, żeby z nich 100% wyciągnąć. Ja mam do nich tor najlepszy  xdp100r (nowy ze sklepu 2k) ICL FAW (100 Pln) corda meier quickstep (kiedyś nowy 1,2k , teraz 2k) , oczywiście kupiłem za ułamek ceny. Tor ten napędza je na 90-95%. Ale najlepiej grały z rapture (minimum 2k) plus kabel (400) plus dacmagic 100 z zasilaniem Mikołaj612 ( ~ 1,3k) - tu grały na 100%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisując wcześniej znów powstawało wypracowanie u mnie xD ale część tekstu się skasowała (niech żyje zręczność!) więc postanowiłem nie publikować. Zdaje mi się, że wiem o czym piszecie i że efekty mogą być bardzo satysfakcjonujące. 👍

 

Ja wybrałem inną drogę, opartą na innych kryteriach. To co otrzymuje, pewnie nie gra z taką pompą, ale w sumie dla mnie nie musi. Nawet same słuchawki, które przesadzą z barwami i efektywnością choć z początku mogą wywoływać na mnie wow to potem z czasem coś mi zaczyna nie pasować. Na dłuższą metę jakoś tak mi pasuje , że im bardziej czyste i nie podrasowane granie tym czuję się z nim lepiej. Według mnie dużo zależy od nastawienia, jedna osoba wejdzie na cmentarz i zobaczy wiele krzyży, druga wejdzie na ten sam cmentarz i zobaczy same plusy.;)

Idę tak troszkę w stronę tego artykułu:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/neutral-sound-an-utopia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja myślę, że ta gadka zabrnęła gdzieś na pobocze. Otóż faktycznie są jakieś kryteria, czy dane słuchafony grają np. na 50 czy 100% swoich możliwości z daną elektroniką. Natomiast pomija się tu jedną zmienną, najbardziej elementarną: oczekiwania i reprezentację świata, tzn. wyobrażenie, jak brzmi muzyka. 

 

Większość ludzi ma zniekształconą wizję brzmienia. "Zwykli" ludzie myślą, że muzyka to jest generalnie bum-cyk, takie efekty specjalne, zresztą w gatunkach, w jakich lubuje się gawiedź to nawet jest bardzo ok, przy astronomicznej Loudness War w takich wydawnictwach, dobry sprzęt będzie przeszkodą a nie pomocnym narzędziem. 

 

Natomiast ludzie mający jakiś gust muzyczny lub/i interesujący się ponadto sprzętem hi-fi, często zakładają, że brzmienie powinno być jak najbardziej przyjemne i relaksujące lub imponujące, spektakularne. Dość łatwo można obalić to założenie, biorą do ręki gitarę akustyczną, którą wiele osób ma w domu. Gramy kilka akordów i już wiemy, że nie ma tym brzmieniu ani ciepełka, ani plastyki, ani tych miłych harmonicznych, które uwielbia gros audiofilów, od lampiarzy począwszy po poszukiwaczy gładkich tranzystorów. No niestety, muzyka tak nie brzmi. Brzmi raczej surowo, matowo, wręcz beznamiętnie W PORÓWNANIU oczywiście do brzmienia zestawów audiofilskich. I teraz nasuwają się wnioski: chcesz mieć brzmienie wierne - kupujesz studyjne graty wysokiej półki (co nie znaczy, że stratosferycznie drogie), chcesz mieć brzmienie przyjemne - kupujesz cokolwiek, w zależności od swojego gustu i innych czynników psychospołecznych, np. lepszego samopoczucia po wydaniu znacznej kwoty na sprzęt.

 

Jak to się ma do słuchawek? Gdy słyszę, że K712 mają ciut za mało basu, to wiem, że ktoś ma tak skalibrowane oczekiwania, że realna wierność jest najdalej od nich. Naturalnie, jeśli ktoś słucha muzyki tworzonej na kompach, a nie akustycznych instrumentach to nie ma tu kryterium dobroci, jest tylko kryterium przyjemności - i dla takiego człowieka K712 mogą mieć nawet zdecydowanie za mało basu. I teraz co do tytułowych Beyerów, ja bym proponował cokolwiek o przyzwoitych parametrach prądowych i dobry parametryczny EQ jako wtyczka VST do Foobara. Trzeba tam ściszyć pik na wysokich i jest świetnie. Chcesz jeszcze bardziej doszlifować brzmienie, zastosuj polecane mody do tych nauszników. Inwestowanie nie wiadomo ile w tor do tych słuchawek mija się z celem IMO, bo mają one uniwersalne brzmienie poza agresją w wysokich rejestrach, po prostu nic to nie da, a na pewno da mniej niż wyżej wspomniane mody. Ja też zamierzałem wymieniać wzmacniacz do DT1990Pro, a wystarczyło trochę zabawy EQ i jest hi-end. 

Edytowane przez Whooy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Whooy możesz mi wytłumaczyć, dlaczego monitory studyjne mają mocniejszych dół od K712, skoro oba źródła są.. referencyjne/naturalne w tym zakresie. Mowa o odsłuchu w bardzo bliskim polu, w zaadoptowanym pomieszczeniu, gdzie akustyka ma niewielki wpływ na podbarwienie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model proszę. Znam masę monitorów pro i faktycznie są modele skonstruowane z myślą o produkcji gatunków elektronicznych, np. większość Mackie, M-Audio, KRK seria Rockit i wiele, wiele innych i w tych bas będzie dosadnie zaznaczony, ale to nie są monitory nastawione na maks. wierność, a edycję konkretnej muzyki. 

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hs50/80/8, HR824, Alpha80, A7, Sonodyne SM200 AK, V8, LSR308, 8020/8040, Eris e5/8.. 

 

Nie ma w ogóle porównania, jeśli chodzi o oddanie mocy/wypełnienia stopy z K712. Wujek gra na perkusji od ponad 40lat, ma w domu zestaw, więc na żywo mogę to sobie porównać. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się zgodzę. Perkusję bardzo trudno oddać zestawom głośnikowym, a tym bardziej słuchawkom. Przetworniki elektroakustyczne są po prostu niedoskonałe. Jeśli jakieś słuchawki fajnie oddają uderzenie pedału w stopę, to fatalnie "zbasowione" są na nich inne instrumenty i wokale, często podkolorowane zupełnie nienaturalnie. Tu jest wóz albo przewóz. Jeśli ktoś chce mieć oddaną super stopę kosztem większości innych instrumentów, np. pogrubionych smyczkowców, to jest jego wybór.

Edytowane przez Whooy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu ilościowo jako tako mi w K712 nie brakowało (oczywiście pewne gatunki muzyczne  i oczekiwania odpadają). Stwierdziłem tylko, że był trochę lekki w porównaniu do innych słuchawek, które też basowymi potworami nie są. Taka jego charakterystyka. 

W artykule, który podlinkowałem sprawa basu w słuchawkach została szczegółowo omówiona. Na przykład wyjaśnione zostało czemu monitory i słuchawki o takim samym balansie tonalnym nie grają tak samo i skąd potrzeba kompensacji basu w słuchawkach. Choć w dużej mierze osobiste preferencje i wyobrażenia będą wpływać na kwestie percepcji, ale nie w całości. 

@Whooy Dzięki za wyczerpujący post. Mamy wiele wspólnych spostrzeżeń. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrBrainwash napisał:

@jd1210 dobrze to w sumie wszystko ująłeś. Takie spojrzenie z góry pokazuje jak to przebiega.

 

Ja z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć co Twój tor robi z falami dźwiękowymi, że tak to dobrze gra. :)

(nie oczekuję odpowiedzi, tak głośno myślę) 

Aż z ciekawości sprawdziłem ile to już lat. Chyba nikt na forum nie ma ich tak dobrze osłuchanych :D

 

dt.jpg

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności