Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wymiana słuchawek czy wzmacniacza?


Aleandir

Pytanie

Cześć,

Otóż brzmienie trochę znudziło mi się słuchawek które posiadam (chyba ze to kwestia wzmacniacza lub wymiany kabla), posiadam audioquest carbon i wzmacniacz dragonfly red (wiem nic specjalnego :/). Co byście polecili w budżecie do 2tys wymienić? Słuchawki - wzmacniacz, a może kabel od słuchawek wystarczy? (słyszałem ze dużo daje w tych słuchawkach). Na początku mega się jarałem słuchawkami i brzmienie mi podeszło, mega naturalne i otwarte z dużą sceną, ale teraz wydaje się to dość płytkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Największa zmiana to słuchawki. Pójdź w jakimś innym kierunku. Że względu na dragonfly w miarę łatwe do wysterowania.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Aleandir napisał:

kurcze myslalem ze kupując słuchawki będę mega zadowolony na długo ale chyba w tym "sporcie" to tak nie działa ;P.

Coś polecacie do 2500-3000 nawet? Moze byc uzywka ale z mozliwoscia fakturowania 😜

Fostex TH610. Spokojnie napędzisz Redem, nawet powinien pasować brzmieniowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Aleandir napisał:

kurcze myslalem ze kupując słuchawki będę mega zadowolony na długo ale chyba w tym "sporcie" to tak nie działa ;P.

Coś polecacie do 2500-3000 nawet? Moze byc uzywka ale z mozliwoscia fakturowania 😜

Znam Hołki co najmniej trochę i powiem tyle - słuchając z Ważki niewiele się o nich dowiedziałeś. Earmen TR-amp będzie już skokiem o klasę w górę, a to nie koniec wyciskania soków z AudioQuestów. Poczytaj dokładnie wątek poniżej

Ponadto, jeśli Denon AH-D7000 są lepsze od TH610, a są co najmniej nie gorsze, to przesiadka na te słuchawki to będzie krok w bok, może nawet mniej miły dla ucha.

 

W budżecie do 3000zł, a nawet i do 2000 kupisz napęd lepszy od TRampka, a i fakturę dostaniesz. Oczywiście mam na myśli wzmacniacz, bo TRampek to DAC z wyjściem słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć.

Zważając na budżet i fakt, że oczekujesz (jak sądzę) sporej zmiany, sugeruję zmienić słuchawki. Red jest fajny, bo brzmi dobrze i jest genialny w swojej prostocie i użyteczności. Zmiana kabla przy takim torze w mojej opinii jest pozbawiona sensu, bo dołożysz sporo kasy a efekt znikomy o ile w ogóle słyszalny. Jeśli znudziły Ci się howki które uchodzą za liderów w stosunku cena/jakość, to sugeruję przejść na coś o innej konstrukcji niż dynamiczna. W tym budżecie masz spore pole manewru przy wyborze planarów. Może coś od Audeze? 

Albo rzuć wszystko i kup Sony Z7 i mniej w nosie konkurencję :D polecam sprawdzić olx, ostatnio były powystawowe za 1800zł, co za te słuchawki jest ceną w mojej opinii baaaardzo atrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności