Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Górne partie vocalu-jakie to pasmo?


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

Przy recenzjach niektórych słuchawek mowa o tym że osoby wrażliwe na soprany powinny przetestować słuchawki przed zakupem itd.

Ja zauważyłem że jestem wrażliwy na górne partie vocalu. Coś jakby występowały sybylianty.

Stąd pytanie, do jakiego pasma zaliczamy górne partie vocalu (soprany?)

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że musisz się trochę pobawić z equalizerem, żeby zlokalizować, która część pasma Tobie najbardziej przeszkadza. Generalnie mówimy tu o częstotliwościach z przedziału od 2 do 8 czy nawet 10 kHz, ale to zależy od konkretnej głoski syczącej. Dodatkowo różni ludzie są bardziej lub mniej wrażliwi na poszczególne częstotliwości, dlatego warto samemu sprawdzić. Wielu ludzi ma zwłaszcza problem z podbiciem w okolicach 8kHz które jest odbierane jako nieprzyjemna ostrość, więc od sprawdzenia tej częstotliwości bym zaczął.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.05.2021 o 15:20, wfmsiekierka napisał:

Ja zauważyłem że jestem wrażliwy na górne partie vocalu.

To w 80% możesz zrezygnować ze słuchawek z Dalekiego Wschodu, oni lubią tam "dosolić".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 15:20, wfmsiekierka napisał:

 

Przy recenzjach niektórych słuchawek mowa o tym że osoby wrażliwe na soprany powinny przetestować słuchawki przed zakupem itd.

Ja zauważyłem że jestem wrażliwy na górne partie vocalu. Coś jakby występowały sybylianty.

Stąd pytanie, do jakiego pasma zaliczamy górne partie vocalu (soprany?)

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie chodzi o partie pasma, tylko jego rezonanse. Góra może być znacznie głośniej a jednocześnie nie maltretować słuchu. 
Poszukaj słuchawek które cię interesują z frazą "waterfall measurements", ten pomiar mówi wszystko na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Final audio A4000... zakup ryzykowny?

Jeśli kupowałeś w ciemno, bez czytania recenzji jak grają itp, to tak.

Choć akurat z tego co kojarzę, to (ogólnie) Final Audio bardzo nie idą w stronę "dalekowschodniego" strojenia. Na pewno też od konkretnego modelu zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś w ciemno, bez czytania recenzji jak grają itp, to tak.
Choć akurat z tego co kojarzę, to (ogólnie) Final Audio bardzo nie idą w stronę "dalekowschodniego" strojenia. Na pewno też od konkretnego modelu zależy.
Sprawdziłem wszystkie dostępne recenzje w j.angielskim na YT i tylko w jednej z nich jest mowa o sybyliantach i z tego powodu otworzyłem ten wątek bo nie jestem pewien czy gdy mowa o występujących sybyliantach to chodzi o soprany czy do tego zalicza się też vocal?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności