Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo do 4000


Rekomendowane odpowiedzi

  Planuje zakup zestawu stereo. Pomieszczenie w którym zagra ma powierzchnię 28m. Zależy mi na uniwersalności zestawu, czyli możliwości odtwarzania różnych tidali, spotifajów, yt itp. Odtwarzacz CD również być musi. Oglądam dużo filmów, więc podział muzyka fimy z naciskiem na filmy. Co możecie polecić w cenie tak do 4000 zł. W kwestii brzmienia coś ciepłego, ale nie zamulonego. Kolumny z przednim bas reflexem. Uff, to chyba tyle. Pomożecie? 😉
 

Edytowane przez Hammett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, espe0 napisał:

Znasz mniej więcej akustykę pomieszczenia? Jak w tym pokoju grają kolumny?

Nie wiem jak z akustyką. Pytam grzecznościowo dla znajomych, szukają czegoś do nowego mieszkania. 

Nie są bardzo wymagający jeśli chodzi o dźwięk. 

Z tego co rozmawialiśmy, jednym z głównych kryteriów dźwiękowych jest żeby wysokie nie siały po uszach. Preferują dźwięk bardziej ocieplony, ale napewno nie zamulony. Oglądają bardzo dużo filmów, muzycznie słuchają najwięcej dźwięków latynoskich, jazzu, jakaś np. Cesaria Evora, Norah Jones itp. Zależy im też żeby kolumny nie musiały stać metr od ściany, bo warunki na to nie pozwalają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akustyka jest sprzyjająca, to taki zestaw będzie wszystko spełniający:

 

Denon RCD-N10

+

ELAC Debut Reference B6

 

Kolumny co prawda podstawkowe ale dają radę w większych pomieszczeniach (wiem bo mam :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solid_Snake napisał:

Pasuje prawie wszystkim, obawiam się ,że braknie mu mocy do 28m2. Wiem bo mam mocniejszego brata - M40 - w mniejszym pokoju i bywa ,że brakuje.

Fajnie się pisze że nie. Rozumiem, lecz nie znalazłem nic w tej cenie lepszego. Z czym gra Twój m40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie fajnie, bo faktycznie trudno coś sensownego znaleźć ,wiem bo szukałem. Nie zmienia to faktu ,że przy zakupie warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Ten wzmacniacz pobiera z sieci zaledwie 55watt zaś sama karta sieciowa w nim konsumuje 5 watt. pabloj słusznie zauważył ,że należałoby dobrać bardziej efektywne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solid_Snake napisał:

Wcale nie fajnie, bo faktycznie trudno coś sensownego znaleźć ,wiem bo szukałem. Nie zmienia to faktu ,że przy zakupie warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Ten wzmacniacz pobiera z sieci zaledwie 55watt zaś sama karta sieciowa w nim konsumuje 5 watt. pabloj słusznie zauważył ,że należałoby dobrać bardziej efektywne kolumny.

To, że pobiera 55W o niczym nie świadczy, ponieważ jest to klasa "D", aczkolwiek mimo wszystko uważam, że stawianie takiego mini zestawu w 28m2 to słaby pomysł, tym bardziej, że w większości czasu ma on służyć do filmów - kolumienki z 16cm niskotonowymi głośnikami, bez suba, nie do pomyślenia dla mnie, podłogówki to absolutne minimum, a najlepiej 5.1.;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za podpowiedzi. Co się da odsłuchamy i zobaczymy. Zdaję sobie sprawę że w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś co łeb urywa, ale jak pisałem znajomi nie są zbyt wymagający. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności