Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 1k lub zamknięte do 2k, powrót do nałogu


miki_w1

Pytanie

Witam,

Po sporej przerwie od forum, postanowiłem sprawić sobie nowe słuchawki. Wymagania? Właśnie nie mogę zdecydować, czy dokanałowe czy może zamknięte wokółuszne. Proszę o propozycje z obu kategorii.

Czego oczekuję od dźwięku:

- dźwięk otaczający słuchacza (niekonieczne szeroka scena, granie jak w hangarze, bardziej zanurzenie w dźwięku koncertu z klubu jazzowego)

- ciepłe, łagodne brzmienie o żywej średnicy: tutaj za wzór Audeze LCD2F/LCD3

- relaks, lubię leżeć na łóżku słuchając muzyki, ale i dawka energii do rocka

- detaliczna góra ale nie na pierwszym planie

- brzmienie nie zawalone basem, ale pozwalające usłyszeć różne jego faktury

- ogólny wysoki poziom detaliczności, dokładności (tutaj za wzór HD800)

 

Wchodzi w grę sprzęt używany. Gatunki słuchane to szeroki wachlarz, głównie rock progresywny, jazz (typu Skalpel i typu Norah Jones), elektronika klasyczna (Tangerine Dream i te klimaty). Nic bardzo ciężkiego, żadna nowoczesna elektronika typu trance itp. Zdarza mi się też słuchać radia cyfrowego, więc mogą wybaczać gorszą realizację.

 

W dokanałowych z tej półki się nie orientuję w ogóle, mogą być tańsze jeśli spełniają wymogi. Kiedyś podobały mi się Ety ER4XR, ale już ich nie pamiętam, a gust się z czasem zmienił.

Z wokółusznych podobają mi się wymienione wyżej Audeze i Sennki, doceniam Ethery Flow (jednak to nie to nasycenie średnicy), za to odrzucam TH900 (średnicy brak), Focale Clear (nie ta tonalność, za to fajne poukładanie dźwięku) i długo by wymieniać.

 

p.s. za jakiś czas rozważę kupno lepszego DAPa.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z dokanałówek standardowo polecałbym przetestować FH3 (moim zdaniem średnica w nich jest o wiele bardziej żwawa niż w FH5tkach) oraz A&K Diany.

Co do nausznych to myślę, że spodobałyby ci się Monoprice M1060C, w połączeniu z jasnym źródłem nabierają klarowności, brzmieniowo generalnie są takim trochę połączeniem Audeze LCD2 z Hifiman Sundara - nie są może bardzooo szczegółowe, ale ich tonalność i przestrzeń są, że tak się wyrażę "top notch".

 

Ewentualnie klasyczne Fostexy TH610 - w przeciwieństwie do TH900 średnica jest ich "siłą napędową", mają jej dużo, ale też nie za dużo. Jak na słuchawki zamknięte mają bardzo szeroką scenę , są bardzo szczegółowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 2.05.2021 o 18:03, miki_w1 napisał:

Czego oczekuję od dźwięku:

- dźwięk otaczający słuchacza (niekonieczne szeroka scena, granie jak w hangarze, bardziej zanurzenie w dźwięku koncertu z klubu jazzowego)

- ciepłe, łagodne brzmienie o żywej średnicy: tutaj za wzór Audeze LCD2F/LCD3

- relaks, lubię leżeć na łóżku słuchając muzyki, ale i dawka energii do rocka

- detaliczna góra ale nie na pierwszym planie

- brzmienie nie zawalone basem, ale pozwalające usłyszeć różne jego faktury

- ogólny wysoki poziom detaliczności, dokładności (tutaj za wzór HD800)

 

Z dokanałowych polecam sprawdzić ISN H40. Słucham podobnej muzyki, sprawdzają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.05.2021 o 15:44, MP3store Lodz napisał:

Monoprice M1060C, w połączeniu z jasnym źródłem nabierają klarowności, brzmieniowo generalnie są takim trochę połączeniem Audeze LCD2 z Hifiman Sundara - nie są może bardzooo szczegółowe, ale ich tonalność i przestrzeń są, że tak się wyrażę "top notch".

U mnie DAC na ES9038Q2M z AD825 i ifi ican nano więc chyba troszkę po jaśniejszej stronie. Zgrywa się z M1060C świetnie. Pomału uzależniam się od tego zestawu i HEXy co raz rzadziej na głowie a nie wspomnę o LCD-X. Przy tym torze scena jest na tyle duża, że przy zamkniętych Monoprice'ach mam wrażenie jakbym słuchał otwartych. Miałem nie tak dawno Sundary i LCD2 Fazor z 2016 i według mnie M1060C daleko przed nimi a najbliżej do LCD-X choć nie umiem wytłumaczyć dlaczego wolę brzmienie Monoprice. Może dlatego, że mają jeszcze więcej od nich energii i dźwięk bardziej dociążony. M1060C w moich uszach to też allroundery. Nie odkryłem jeszcze utworu który kiepsko na nich brzmi. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności