Jump to content

Fanklub Sivga & Sendy Audio

Inszy

Recommended Posts

1 minutę temu, Artorias napisał:

Ja to zasugerowałem pisząc o jasnej miedzi. Sporo na ten temat pisałem z JD i jeśli chce się iść w rozjaśnienie brzmienia i mieć pewność, że efekty się pojawią, to czyste srebro jest najlepsze do takich zadań. Oczywiście srebro, srebru też nie równe, dlatego warto się dowiedzieć. Do Hawków jednak też wszyscy wybierali Lavri, a dokładnie taki sam efekt chcieli osiągnąć.

Wybierali Lavricables, bo to było srebro solid core. Wiem, mam ten kabel ale w wersji IEM. Obecnie Lavri poszło w srebro litz, które ma już inną charakterystykę. Było już wałkowane na forum w kilku wątkach, że rodzaj przewodnika to jest pryszcz. Wtyki, cyna, splot, ekran, izolacja, przekrój przewodnika - wszystko ma wpływ na brzmienie. Są tacy, co kabli nie słyszą i spoko, portfel będzie spokojniejszy. Ja usłyszałem różnicę po zmianie cyny na lutach od strony samych wtyków słuchawek. No i przede wszystkim ja wolę jednak bazować na kablach z markowych, certyfikowanych przewodników i firmowych wtykach, gdzie mam pewność za co płacę. 

9 minut temu, Vaiet napisał:

No i przede wszystkim ja wolę jednak bazować na kablach z markowych, certyfikowanych przewodników i firmowych wtykach, gdzie mam pewność za co płacę.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nasi druciarze, zarówno Perul jak i JD. Zrobią Ci nawet na rodowanych wtykach Furutecha, jeśli ich poprosisz. Mieszanki też mają prima sort (wysoka czystość i jakość) i ogromne doświadczenie w tym co robią, ale to tak na marginesie. Wyjdzie Cię to znacznie taniej, niż tych renomowanych firm, gdzie tam też tego łatwo nie zweryfikujesz z czego dostaniesz kabel (też musisz zaufać). O ile wiem, Lavri i Forza się wypinało na użytkowników, jak doszło do uszkodzenia kabla.

Ja sobie doskonale zdaje sprawę, że to wszystko co opisałeś ma wpływ na brzmienie. Sam niestety to słyszę i w ślepym teście mnie nikt nie oszuka. Nie zmienia to faktu, że ja pisałem w uproszczeniu odnośnie rozjaśnienia, czyli np miedź srebrzona zagra jaśniej od cynowanej, ale ciemniej od czystego srebra, abstrahując już od wtyków, lutów itd.

Edited by Artorias

8 godzin temu, Artorias napisał:

Zrobią Ci nawet na rodowanych wtykach Furutecha, jeśli ich poprosisz.

Ta opcja jest dostępna wszędzie.

Mieszanki też mają prima sort (wysoka czystość i jakość)

To co napisałeś, jest oparte na dwuetapowej wierze, no bo chyba nie sprawdziłeś laboratoryjnie? Pierwszy etap wiary, to kiedy wytwórca zamawia materiał z metra, i wierzy w deklarację dostawcy. Drugim etapem wiary jesteś Ty, kiedy czytasz deklarację wytwórcy kabla słuchawkowego. Gdy sięgasz po produkt firmy z własną technologią robienia drutu, jeden etap wiary odpada.

Wyjdzie Cię to znacznie taniej, niż tych renomowanych firm, gdzie tam też tego łatwo nie zweryfikujesz z czego dostaniesz kabel (też musisz zaufać).

No właśnie jest jeden etap użycia zaufania mniej. :) Poza tym niektórym się słuch wyostrza jak popatrzy na nazwę konfekcjonera, a jeszcze bardziej, gdy na kwotę na paragonie.

Nie zmienia to faktu, że ja pisałem w uproszczeniu odnośnie rozjaśnienia, czyli np miedź srebrzona zagra jaśniej od cynowanej, ale ciemniej od czystego srebra, abstrahując już od wtyków, lutów itd.

Dlatego najlepiej jest skupić się na tym jak gra dany kabel, bez przyglądania się producentowi, cenie, dociekania z czego jest zrobiony, itp. Właśnie dlatego, że korelacja z ceną, materiałem, producentem, jest znacznie mniejsza, niż wytwórcy nam próbują wmówić. Ja mogę np, z własnego doświadczenia powiedzieć, że miedź cynowana może mieć więcej i ostrzejszą górę niż srebrzona. Aha, stop cynowania też nie jest zawsze taki sam. 

14 minut temu, majkel napisał:

To co napisałeś, jest oparte na dwuetapowej wierze, no bo chyba nie sprawdziłeś laboratoryjnie? Pierwszy etap wiary, to kiedy wytwórca zamawia materiał z metra, i wierzy w deklarację dostawcy. Drugim etapem wiary jesteś Ty, kiedy czytasz deklarację wytwórcy kabla słuchawkowego. Gdy sięgasz po produkt firmy z własną technologią robienia drutu, jeden etap wiary odpada.

A to też jesteś w stanie zweryfikować? Bo pisać to można sobie wszystko. Myślę, że nikt z nas tego nie sprawdzi, czy dany producent sam coś wytwarza czy sprowadza skądś taniej, albo czy nie miesza słabszej jakości z lepszą, w celu zaoszczędzenia. Dalej pozostaje Ci wiara.

Taki FAW też sprowadza części do kabli z tych samych źródeł, co nasi konstruktorzy. Czyli wtyki Via Blue, ewentualnie Furutecha i sobie je rebranduje. 

No chyba, że chodzi Ci o Sulek czy jakieś inne firmy, gdzie płaci się abstrakcyjne kwoty, po 4-5k zł za 1m kabla, ale w takie przypadki to nawet nie ma się co zagłębiać.

14 minut temu, Artorias napisał:

albo czy nie miesza słabszej jakości z lepszą, w celu zaoszczędzenia. Dalej pozostaje Ci wiara.

Dlatego uważam, że pointą mojej poprzedniej wypowiedzi było to, że nie ma znaczenia z czego. Ważne, jak gra. Co ja np. poradzę, że mi najlepiej grają w słuchawkach kable, które nie są nawet z OFC? Tylko nie pozaplatane w warkocz, co mnie jako inżyniera elektronika z doświadczeniem okołoelektrycznym razi, a i dźwiękowo się to specjalnie nie broni. Taki warkocz nie ma uzasadnienia, jeśli chodzi o optymalizację jakiegokolwiek parametru elektrycznego. Estetyka i miękkość - wszystko. Ostatnio dopiero słyszałem jakieś dobrze grające warkocze w posiadaniu ZebLonga czy audionanika, ale nie one były przedmiotem odsłuchu, więc dziury w całym nie szukałem. 

Zmierzam do tego, że czystszy pojedynczy pierwiastek chemiczny nie musi równać się lepszy w kablach. Miedź przemysłowa nie dlatego ma mniej niż 100% miedzi, bo jest "brudna", tylko posiada dodatek pierwiastków poprawiających własności przewodzące, ewentualnie modyfikujące właściwości mechaniczne.

28 minut temu, Artorias napisał:

No chyba, że chodzi Ci o Sulek czy jakieś inne firmy, gdzie płaci się abstrakcyjne kwoty, po 4-5k zł za 1m kabla, ale w takie przypadki to nawet nie ma się co zagłębiać.

Masz racje, to świat abstrakcji, a jak wiemy - abstrakcje można sprzedawać nawet bardzo drogo.

• Like 2

W dniu 24.08.2021 o 15:43, audionanik napisał:

Noooo czysto to one nie grają; łapią też lekki rezonans w co najmniej trzech miejscach; jednak ten pikpokowy zestaw dodatków ani mnie nie drażni, ani męczy, ani mi przeszkadza; czego nie mogłem powiedzieć o wielu czyściej grających słuchawkach. 

Hau hau hau! (ang. bow wow!)

To było jak jechałem na przejściówce od Pigw 4,4->3,5 i Kubku. Muszę odszczekać bodlategożeponiewaziż od trzech dni jadę na tym:

IMG_1432.JPG

Przejściówka 4,4mm->2,5mm balanced na starym, ale wiecznie jarym canarie starquad L-4e5c.

Zasilanie Pikpoków sygnałem symetrycznym nie tylko powoduje poprawę czystości i zniknięcie wspomnianych wcześniej dodatków, ale też ogólną zmianę stylu grania - Pawie idą w kierunku lepszej kontroli, klarowności i bardziej punktowych źródeł dźwięku.

Dotyczy to nie tylko Cube, to samo zaobserwowałem wpinając się sztokową przejściówką 4,4mm->xlr we wzmak @majkela.

Starzy, pokryci mchem szamani audio ponoć wyczytali z dymu i chmur, że to rozkład potencjałów w kablu zasilanym sygnałem niesymetrycznym tak psoci...

• Like 1

W dniu 3.09.2021 o 10:35, majkel napisał:

Dlatego uważam, że pointą mojej poprzedniej wypowiedzi było to, że nie ma znaczenia z czego. Ważne, jak gra.

Ja się z tym absolutnie zgadzam i ta dyskusja nie miała na celu tego faktu zaprzeczać. Twoja puenta jest również słuszna. Ja wszystko oceniam po tym co słyszę, jak mi coś nie gra, to sprzedaje i nie ukrywam, jak z czymś się pomylę. Tutaj jednak dochodzimy do problemu, że nie ma jakiegoś stoiska z wysokiej jakości kablami, które każdy może sobie odsłuchać i wybrać co mu gra najlepiej, więc finalnie sprowadza się to do tego, że musisz zaufać w opis albo informacje, których ktoś Ci udzielił. Zamówić, zapłacić, odczekać miesiąc i wtedy dopiero zweryfikować czy dźwięk poszedł w tym kierunku, w jakim oczekiwałeś, a jak nie poszedł, to jest problem .. bo takiego kabla już raczej nie zwrócisz. Dlatego napisałem w uproszczeniu, bo kable w celu rozjaśnienia (separacja, powietrze, detal, kontrola basu itd), są notorycznie wybierane chociażby do Meze 99, właśnie oparte o czyste srebro (o Hawkach już wcześniej pisałem), w celu „odmulenia” słuchawek. Co nie zmienia faktu, że sprawdzić się tutaj może każda inna mieszanka, a zdecyduje finalnie nasze ucho. Tym nie mniej, wysokiej jakości srebro opierając się na swoim doświadczeniu, ma największe szanse zadziałać, jeśli mamy wybierać lub polecać do takich celów komuś kabel na ślepo, bez możliwości wcześniejszego odsłuchu i taka była moja puenta.

Godzinę temu, audionanik napisał:

Starzy, pokryci mchem szamani audio ponoć wyczytali z dymu i chmur, że to rozkład potencjałów w kablu zasilanym sygnałem niesymetrycznym tak psoci...

Myślę, że Sendy & Sivga nie dają bez powodu kabli zakończonych wtykiem symetrycznym. Widocznie jednak trochę tego prądu planary potrzebują lub potrafią dobrze spożytkować zapas mocy :D

Edited by Artorias

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Hau hau hau! (ang. bow wow!)

To było jak jechałem na przejściówce od Pigw 4,4->3,5 i Kubku. Muszę odszczekać bodlategożeponiewaziż od trzech dni jadę na tym:

IMG_1432.JPG

Przejściówka 4,4mm->2,5mm balanced na starym, ale wiecznie jarym canarie starquad L-4e5c.

Zasilanie Pikpoków sygnałem symetrycznym nie tylko powoduje poprawę czystości i zniknięcie wspomnianych wcześniej dodatków, ale też ogólną zmianę stylu grania - Pawie idą w kierunku lepszej kontroli, klarowności i bardziej punktowych źródeł dźwięku.

Dotyczy to nie tylko Cube, to samo zaobserwowałem wpinając się sztokową przejściówką 4,4mm->xlr we wzmak @majkela.

Już myślałem, że głuchy jestem i nie słyszę tych „dodatków” albo loteria i mogą być różne egzemplarze. Sluchałem głośno, cicho, gdy stałem na glowie i nic nie zauważyłem- pełna harmonia :). Ale ja jadę tylko po balansie ,na high gain :P . Staram się nie mieszac przewodnikow i polecam przejsciowki tego typu, ale z 4,4 na 2.5 może być ciężko. W sumie nie potrzebna mi taka przejściówka skoro mam 4.4 w alfie, ba20 i dx300 :P 

A9B4DA50-1D6E-4524-86C8-C977211F5D04.jpeg

Edited by lobuz1

16 godzin temu, Artorias napisał:

Widocznie jednak trochę tego prądu planary potrzebują lub potrafią dobrze spożytkować zapas mocy 

Pies został pogrzebany w całkiem innym miejscu.

Co prawda nie mam jeszcze Pigw, ale asekuracyjnie rozglądam się za gniazdem na przewód 4,4 do zrobienia przejściówki z XLR. Przejrzałem na szybko internet i nie znalazłem nigdzie takiego gniazda. Ew. zrobię kompletnego druta z OCC 7N i wtykami PLUSSOUND 2,5 mono, tylko takie rozwiązanie sporo droższe. Ma ktoś namiary na przyzwoite gniazda 4.4 na kabel?
Tych gotowców z allegro na Mogami, czy Canare nie chce.

Edited by CoagulaHavoc

15 godzin temu, bigmaras napisał:

Oferta 10753902060

O to chodziło. Dzieki.

14 godzin temu, majkel napisał:

Aliexpres, ale dzieki!

15 godzin temu, mantr napisał:

Właśnie 2 posty wyżej napisałem, że nie chcę wynalazków na Mogami/Canare/Sommer z allegro ;)
Kawałek przewodu na Mogami ktoś wycenił na 130zł... Ten ktoś bardzo ceni sobie prostą robotę ;) 
Liczymy:
1. 20cm druta Mogami 2893 (Allegro)-> 0,2*13,20zł = 2,64zł !!!
2. Wtyk NEUTRIK NC4MXX-B (Allegro) -> 22zł
3. Gniazdo 4,4 (Ali) -> ~30zł (lepsze do ~50zł, ale na aukcji ta tańsza wersja)

Sumujemy: 2,64+22+30 = ~55zł
130-55 = 75zł za 15-20 min roboty. Dużo, nie dużo. Ja na pewno nie dam. Tym bardziej za najtańsze Mogami/Canare ;)

Za mniejsze pieniądze zrobię sobie na Neotechu NECH-3001 (49zł/0,5m) - 100zł za półmetrowy (!) adapter ;) 
Jest jeszcze powiedzmy Audeos 7N OCC po 20zł za meter żyły, co daje 72zł za adapter (4 żyły) z 25cm przewodem! Och, tylko trzeba zapleść.. Uff, ciężka praca ;)
Policzmy teraz na srebrze Yarbo. 220zł/1m czterożyłowego kabla. Gdyby pociąć to na 0,2m odcinki to mamy 44zł. Czyli Podobny adapter z 20cm kabla Yarbo mamy za... 96zł :D

P.S. Ten adapter na Mogami w życiu nie ma 20cm samego przewodu jak deklaruje sprzedawca (zresztą po co). Ten przewód ma co najwyżej 15cm! Zastosowany tam wtyk Neutrika ma ~7cm (zmierzyłem) więc z proporcji można się domyślić, zakładając niewidoczne fragmenty wewnątrz wtyku/gniazda.
Czyli powyższe kalkulacje powtarzamy przy krótszych odcinkach i wyjdzie jeszcze taniej...

Jeszcze lepiej za swoje ulepy krzyczy Pan AF;) Kiedyś próbowałem podpytać co to za tajemniczy i o wiele lepiej brzmiący od fabrycznego kabel został zastosowany w przewodzie zakończonym wtykami jack 6,3/3,5mm. Otrzymałem odpowiedź, że nie może mi zdradzić tej strzeżonej tajemnicy i tylko tyle mi powie, że ma je od zaufanych dostawców z Niemiec i uwaga... USA! A jak! Kupiłem z ciekawości tego 1.5 metrowego druta (albo nawet 1.2m) i odkręciłem korpusy wtyczek, a w środku kabel łudząco podobny do Sommer Goblin za ~6,50zł/1m... Oczywiście mogę się mylić ;) Nadruki na izolacji starannie usunięte co by tej tajemnicy nie skraść ;) A brzmienie? Hmmm... ;)
Swoją drogą te jego opisy brzmienia przy zastosowaniu tych kabli są zabawne i na jedno kopyto dla każdego przewodu, czy tym bardziej adaptera. 

Tak, że ten. Nie, dziękuję.

Edited by CoagulaHavoc
  • Like 2

5 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

Właśnie 2 posty wyżej napisałem, że nie chcę wynalazków na Mogami/Canare/Sommer z allegro

Sorry, przeoczyłem.

Tak, że ten. Nie, dziękuję.

Czyli 15cm mogami , neutrik i gniazdo za 129zł- źle, bo za drogo za robotę ale 6cm za 199zł od chińczyków, nie bardzo wiadomo na czym(tajemnicza miedź 6N)-spoko?

• Like 1

A czy ja napisałem, że spoko? Podziękowałem BigMarasowi za nakierowanie na aukcję ;)
W przypadku produktu Sendy mamy przynajmniej lepszy jakościowo przewód, którego również (prawdopodobnie) nie kupię. A czemu prawdopodobnie? Bo kuźwa nie chce mi się czekać na statek z Chin z gniazdem 4.4mm, żeby sobie samemu ulepić.
A tak serio, uważasz, że te produkty z allegro tyle warte? ;) Już nie wspomnę o podobnych aukcjach z IC na RCA/XLR. Tam też podobne kwiatki ;)

Edited by CoagulaHavoc

wynalazków na Mogami/Canare/Sommer

Wynalazkami nazwałbym raczej inne dzieła sztuki kablarskiej. Najmniej wpływającym na brzmienie jest canare l-4e5c, nie tyko z tych trzech, ale tych co słyszałem w ogóle przy różnych okazjach.

• Like 1

Ze wspomnianego Canare zrobiłem przewód do SR50BT w zastępstwie do strzeżonego tajemnicą produktu Pana A. Fakt, grał lepiej ;) A z l-4e6s balans do DT150. Też nie jest źle, ale wróciłem do Audeosa OCC jednak.
A Canare nie jest typowo transparentnym przewodem. Nieco rozjaśnia, co niekoniecznie jest pożądane w niektórych przypadkach. 

Edited by CoagulaHavoc

3 minuty temu, CoagulaHavoc napisał:

Fakt, grał lepiej

Tak jak wspomniałem on bardzo dobrze "znika" w torze. W wielu konfiguracjach nie musi to wcale oznaczać "lepiej"; czasem trzeba coś dosmaczyć kabelkiem.

Edited by audionanik

6 minut temu, audionanik napisał:

Tak jak wspomniałem on bardzo dobrze "znika" w torze. W wielu konfiguracjach nie musi to wcale oznaczać "lepiej"; czasem trzeba coś dosmaczyć kabelkiem.

Znika, nie znika. Ile jest warty każdy wie. Mnie bawią te allegrowe ceny i do tego konkretnie piję. Koleś dopisze "Japan" do przywołanego przewodu i klient łyka. Kurde, gdybym miał więcej czasu... ;)

17 godzin temu, mantr napisał:

Tanio nie jest. 130 zeta na ulicy nie leży. Tyle że wiesz, jeżeli ktoś potrzebuje a nie umie sam i nie chce mu się czekać na aliexpress, to nie ma wyjścia. Na Ali też ciężko coś znaleźć dużo taniej. Takie ceny, panie...

Ja to rozumiem. Ale na szczęście jestem w innej sytuacji ;) 
Problem naciągania opisałem wyżej. Zresztą każdy może to zweryfikować. 

Edited by CoagulaHavoc

19 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

A jak! Kupiłem z ciekawości tego 1.5 metrowego druta (albo nawet 1.2m) i odkręciłem korpusy wtyczek, a w środku kabel łudząco podobny do Sommer Goblin za ~6,50zł/1m..

Udowodnij :) Skoro kupiłeś i rozkręcałeś, to zrób zdjęcia i pokaż :) Bo tak to każdy może przyjść i napisać, że kupił, rozebrał i zacząć oczerniać.

Też mogę napisać, że jakiś tam wzmacniacz X za nie wiem 10k, kupiłem, rozebrałem i uważam, że to kupa mimo że ani go nie kupiłem, ani nie rozebrałem, ani się na tym nie znam, ale napisać mogę, bo czemu nie. Kto mi udowodni, że kłamię?

19 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

kabel łudząco podobny do Sommer Goblin za ~6,50zł/1m...

I tego na oko na pewno się nie stwierdza, zbadaj skład obu przewodników z czego one się składają, jakiej czystości itp i wtedy zobaczysz czy to samo czy nie. Na oko to ludzie mylili chińskie podróby iPhonów od oryginału :)