Jump to content

Fanklub Sivga & Sendy Audio

Recommended Posts

Akurat ten Noir to raczej tak sobie udany model. Na Amazonie sporo zwrotów. Grają chłodno, analitycznie, nie każdy lubi takie brzmienie. Do tego ludzie piszą o niedostatkach w basie. Peacocki wydają się znacznie ciekawsze. Ta gęstość brzmienia w połączeniu z resztą technikaliów brzmi kusząco.  Ja jednak na ten pułap cenowy się nie porywam, a przynajmniej jeszcze nie w najbliższym czasie.

31 minut temu, Artorias napisał:

Ja jednak na ten pułap cenowy się nie porywam, a przynajmniej jeszcze nie w najbliższym czasie.

Myślę że już pora, a Pikpoki to dobry pretekst.

• Haha 1

Też nie porywałem się na Pikpoki, ale po godzinie rozmyślań w samotności przez przypadek wybrałem numer do naszego szanownego kolegi Marka i kupiłem. Los tak chciał. :) 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

propo Zeosa

Sound demo:

dla porównia:

Żeby była jasność nie piszę o słuchawkach tylko tym co słyszę z nagrań.

nagranie Noire bardziej neutralne, więcej separacji i detali

nagranie Peakcock - wyraźnie cieplejsze i barwniejsze, nie tak klarowne. 

Na podstawie powyższych filmików, to Aeon'y grają fatalnie - szkło i blacha, Peacock'i znaaacznie lepiej wypadły, imo. ;) 

No ale Aeon nie grają w ten sposób, jak wszystkie słuchawki trzeba posłuchać, jak dostanę Peacock na testy to porównam bezpośrednio. Podejrzewam, że to trochę inne granie, u mnie głównym graczem do porównaniem będą Arya.

• Like 1

14 minut temu, neonlight napisał:

Na podstawie powyższych filmików, to Aeon'y grają fatalnie - szkło i blacha, Peacock'i znaaacznie lepiej wypadły, imo. ;) 

harman vs audiofilski tuning. ;) samego nagrania peacocków się przyjemniej słucha bo jest bardziej miękko i cieplej. Na żywo nie wiem czy nie byłoby za ciepło dla mnie, Aeony byłyby dla mnie w sam raz. No ale mi się podoba strojenie EF, a Tobie nie. W tych słuchawkach raczej więcej basu będzie niż w EF, więc mi go nie zabraknie. Czy odebrałbym je jako chłodne? Nie wiem to zależy HE4XX delikatnie idą w chłodną barwę, a Sundary idą już dla mnie w ciepłe barwy. Trzeba byłoby na żywo posłuchać. 

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

No ale mi się podoba strojenie EF, a Tobie nie.  

Eee.. Ether Flow mi się zawsze podobały, tyle że przy HD800s nie zrobiły wrażenia, ale ogólnie bardzo fajne słuchawki, a jeżeli weźmiemy pod uwagę ich tonalność, to dla mnie one są ciepło brzmiące, z dobrym dociążeniem, czego nie mogę powiedzieć o w/w "Demo" AN. :) HE4XX i chłodna barwa?! Nie przypominam sobie, a HE400i daleko do chłodnych, ciepłe i z dobrym basem, jak Sundara'y jeszcze cieplejsze, to "w to mi graj". :D 

Edit.

Hahs.. teraz patrzę na Twoją sygnaturkę i zajarzyłem, że EF to Earfun, a nie Ether Flow - mój błąd, ale z drugiej strony, miałem prawo się pomylić. :D 

Edited by neonlight

@neonlight He-4xx i Sundara grają dla mnie w paradoksalny sposób obie pary. Pierwsze grają nasyconym dźwiękiem ale neutralno-chłodną barwą. Drugie grają bardziej konturem, ale ciepło. Niby zawsze nasycenie idzie z ciepłem, a neutralność chłód z konturem, a tutaj jest na odwrót. Dobrze Ci radzę. Nie słuchaj Sundara. Różnica ogólna nie jest duża, ale zasadnicza. Zepsujesz sobie radość z 400i, przynajmniej w kwestii basu i wysokich. 

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

Dobrze Ci radzę. Nie słuchaj Sundara. Różnica ogólna nie jest duża, ale zasadnicza. Zepsujesz sobie radość z 400i, przynajmniej w kwestii basu i wysokich. 

Przecież dobrze wiesz, że to jest niewykonalne dla audiofila i zakupoholika. Za dużo szumu jest wokoło tych słuchawek, żebym je zignorował, ale dzięki za radę. :D 

• Like 1
  • Haha 1

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

harman vs audiofilski tuning. ;)

Sam się przyznajesz, że słuchasz wykresów. Widziałem Twoją reakcję na te nowe Stealthy od Dan Clark, które zostały zestrojone z Harmanem. Mało nie odfrunąłeś. Powiem tyle, nie tędy droga. Harman jeszcze nie definiuje, czy coś zagra dobrze, szczególnie dobrze względem naszych preferencji brzmieniowych. Każdy ma inną anatomię, wrażliwość na poszczególne pasma i własny gust. Dla mnie ten wykres może służyć tylko jako element orientacyjny. Może coś być idealnie wg Harmana, a dalej brzmieć kiepsko, sądząc po reakcjach i ocenach ludzi, to chyba te nowe Noir można tutaj dać za przykład. Mój kumpel wychodził z podobnego założenia. Jemu grały wykresy i referencje. Po ponad roku męczarni, próbując się do takich słuchawek przekonać, finalnie oddał je ojcu. (Jego ojciec swoją drogą, też ich nie lubił słuchać)

W dniu 26.08.2021 o 23:15, Artorias napisał:

Sam się przyznajesz, że słuchasz wykresów. Widziałem Twoją reakcję na te nowe Stealthy od Dan Clark, które zostały zestrojone z Harmanem. 

Przy tworzeniu Stealth wykorzystano wyniki badań co do preferowanego przez ludzi brzmienia, które nie wzięło się zresztą znikąd tylko jest próbą otworzenia grania neutralnych głośników w dobrym pokoju odsłuchowym i to założenie okazało się świetnie korelować z tym co większość ludzi preferuje. Jednak tworzeniu tych słuchawek nie towarzyszył tylko kalkulator, ale tak jak mówił Dan w wywiadach słuchali tego co wychodziło i na tej bazie robili poprawki i usprawnienia.

Mało nie odfrunąłeś. Powiem tyle, nie tędy droga. Harman jeszcze nie definiuje, czy coś zagra dobrze, szczególnie dobrze względem naszych preferencji brzmieniowych. 

Spodobała mi się idea i wykonanie. Harman nic nie definiuje on wziął to co wyszło z sensownych założeń i naukowych wyliczeń i pokryło się z tym co ludzie w badaniach preferowali i te dane są bardziej wiarygodne bo zebrane metodą naukową.

Każdy inaczej słyszy i można mieć odmienne gusta od statystycznej większości, recenzje na amazonie też nie definiują co gra dobrze! xD

Ja poznałem swoje preferencje bo skrupulatnie analizowałem to co słyszę i moim celem nie jest audiofilska ciepła poducha brzmieniowa, a raczej coś co odda smaki samego nagrania.

Obecnie to zadanie trudne, a może nawet niewykonalne tak bybzawsze dawać pełnie dźwiękowej satysfakcji (dlatego jest sens posiadania paru różnych słuchawek) bo co było rozważane też przy badaniach Harmana to obecnie jest problem na linii nagrywania muzyki i jej odtwarzania - krąży to po błędnym kole bo na czym innym się nagrywa i na czym innym się słucha, gdzie nagrywający nie mogą sobie pozwolić na dokręcanie możliwie najlepszego brzmienia.

Najlepiej brzmią nagrania nieprzetworzone, które nie są przeznaczone dla mas na głośniki w komórkach. Taka muzyka nie potrzebuje dodatkowych zabiegów ze strony słuchawek i toru aby zagrać dobrze, wręcz przeciwnie, wszelkie dodatki i ubarwianie psują realizm, który można w innym wypadku uzyskać. To właśnie próbują zapewnić słuchawki ze stajni DCA. Jak chcemy zbliżyć się do ideału wyciągania wszystkiego z nagrania taknjak zostało ono nagrane to jest to bardzo dobry kierunek.

Wychodzi w testach takich jak u Harmana na to, że ludziom odpowiada takie granie, gdy chodzi tylko o dźwięk.

Jednak w normalnym życiu gdzie dochodzi więcej czynników to z wielu powodów może to się nie przyjąć:

przyzwyczajenia,

uprzedzenia,

oczekiwania,

wyobrażenia,

słabe pojęcie wynikające z braku doświadczenia i wiedzy,

słabej jakości realizacje,

kwestie indywidualnego słuszenia

itd. itd. 

Tutaj są dwie sprawy.

Nawet jeśli ten balans tonalny Ci nie podchodzi i oczekujesz czegoś innego to masz świetny punkt orientacyjny - zarówno w kwestii słyszenia jak i samej logicznej analizy, aby móc dojść do tego co będzie Ci odpowiadać. Będziesz mógł łatwo określić w którym miejscu oczekujesz czegoś więcej bo wychodzisz z bezpiecznego, zrównoważonego strojenia.

Druga kwestia jest taka, że jak masz słuchawki z liniowym przebiegiem impedancji, mega niskimi zniekszałceniami i gładkim pasmem przenoszenia częstotliwości, bez pików to łatwo zrobić EQ i dopasować brzmieniowo słuchawki pod własne gusta.

Oczywiście nie chodzi o jakieś poważne ingerencje i robienia z nich innych słuchawek, ale z bardzo dobrego neutralnego grania możesz zrobić wyśmienite o smaku jaki chcesz bo będzie ono indywidualnie i precyzyjnie dostrojone pod Ciebie. 

Każdy ma inną anatomię, wrażliwość na poszczególne pasma i własny gust. Dla mnie ten wykres może służyć tylko jako element orientacyjny. Może coś być idealnie wg Harmana, a dalej brzmieć kiepsko,

Bardzo mało prawdopodobne że zagra kiepsko. W każdym razie nie za sprawą samego FR. Dużo większe prawdopodobieństwo jest, że komuś z jakich powodów podejdzie inne nietypowe strojenie audiofilskie, napisze audiopoezje opisując je w superlatywach, a potem jedna osoba za drugą będą się nadziewać.

Sporo było takich akcji... 

Sądząc po reakcjach i ocenach ludzi, to chyba te nowe Noir można tutaj dać za przykład.

Ja nie patrzę na opinie innych tylko na szczegółowe analizy z punktami referencyjnymi (jednym z nich jest target harmana). Nie wiem jak długo jesteś w świecie audio, ale wszelkie reakcje są jednymi z najmniej miarodajnych rzeczy w tym hobby, stąd fale hype'u słabych słuchawek lub hejtu dobrych.

Mój kumpel wychodził z podobnego założenia. Jemu grały wykresy i referencje. Po ponad roku męczarni, próbując się do takich słuchawek przekonać, finalnie oddał je ojcu. (Jego ojciec swoją drogą, też ich nie lubił słuchać)

Nie wiem czym kierował się Twój kumpel ani jakie słuchawki i z jakich powodów mu nie podeszły. Podejrzewam jednak, że nie ma tu żadnej analogii, bo ja się nie męczę. Wyciągnam wnioski i doszedłem do miejsca gdzie jestem zadowolony ze swoich wyborów. Czasem biorę coś na testy jak nie podejdzie odsyłam i przekazuje dalej, a to co podejdzie cieszy mnie przez wiele miesięcy i lat. 

Edited by MrBrainwash

więcej czynników to z wielu powodów może to się nie przyjąć: przyzwyczajenia, uprzedzenia, słabe pojęcie o tym co dobre, słabej jakości realizacje, indywidualne właściwości wpływające na słyszenie itd. itd. 

Rozbawiłeś mnie. Czyli innymi słowy, jak się komuś nie podoba Harman, to głównie jest to problem z nimi, lub ewentualnie nagraniem :D A bierzesz pod uwagę, że Harman jest robiony dla ogółu? Tzn jeśli 85% ludzi ma przeciętny słuch, a pozostała wybitny lub kiepski, to Harman pokrzywdzi pozostałe 15%. Nie da się uśredniając stworzyć idealnego wyniku dla wszystkich. Ja np nie lubię drącej ryja średnicy, bo mam niezwykle czuły słuch, dlatego wszystkie piki czy sybilanty bardziej odczuwam od zdecydowanej większości. Nie znaczy to, że lubię V-ke, wszystko zależy od realizacji. Średnica Hawków czy Sivg jest dla mnie idealna. Nie pogodzisz wszystkich Harmanem, sama idea powstania tego, jasno to pokazuje.

Może Ty akurat masz przeciętny słuch, lub słaby dlatego musisz mieć słuchawki bardzo analityczne, chłodne, które wybebeszają Ci wszystkie detale i podają na srebrnej tacy, a tych wyostrzeń nie słyszysz lub odbierasz je znacznie łagodniej.

stąd fale hype'u słabych słuchawek lub hejtu dobrych

No jasne, bo Pan Głośniczek nie mógłby zrobić słabych słuchawek, wszak kierują się Harmanem, to cała reszta ludzi się nie zna i to z nimi jest problem. Wybacz, ale piszesz to w taki sposób, że sprawiasz wrażenie takiego, który na całą tą rzeszę niezadowolonych nabywców byłby w stanie rzucić się z gołymi rękami. Nawet w recenzjach sugerują, że brzmienie jest dosyć kontrowersyjne (chłodne, bardzo analityczne) i zwyczajnie jest spora szansa, że nie przypadnie do gustu, niezależnie od tego czy się znamy, czy nie znamy.

Pikpoki nie muszą być strojone Harmanem, a i tak przejadą się po tych nowych $peakersach (Noir, żeby była jasność), zwłaszcza w ocenie tych, którzy mają dobry słuch i potrafią wyłapywać smaczki i detale z gęstszego przekazu.

Edited by Artorias
  • Like 1

@Artorias Nie masz nic lepszego do roboty niż bicie piany? :D

Piggy-Poki i Stealth (czy też Noire) mogą być kontrastowe i każda z tych par dalej może być dobra i lepsza dla innych, różnych ludzi. To nie są rozgrywki Wisła Warszawa - Legia Kraków. ;)

Harman obrał drogę środka preferencje + akuratność. Ja nią też podążam. Zgadzam się, że nie musi być dla każdego. Są tacy co lubią więcej basu.

Edited by MrBrainwash

Harman, to nie jest akuratność, a właśnie droga środka (złośliwi mogą mówić, że przeciętności). Akuratne, to może być strojenie indywidualnie dopasowane pod nasz słuch, a nie Harman.

Ale czemu w kolejnym temacie pojawia się znów dokładnie ta sama, od dawna jałowa i nic niewnosząca prócz zniechęcenia dyskusja o wykresach i słuchaniu muzyki, to ja nie wiem.

• Like 1

Harman obrał drogę środka preferencje + akuratność. Ja nią też podążam. Zgadzam się, że nie musi być dla każdego. Są tacy co lubią więcej basu (i odgrywać macho). 

Harman to już podniesiony bas, osobiście wolę płasko w tym rejonie czyli hifi krzywa czy jak ją tam zwią.

@neonlight Może jeszcze zdążysz dostać lajka, zanim mod usunie tą dyskusję :D Wszystkie poszły na bicie piany.

@MrBrainwash Nie wierzę, że Ty jeszcze odnosisz się do tego co napisał Inszy ^^ Mocny z Ciebie zawodnik, to muszę przyznać.

Edited by Artorias
  • Haha 1

22 godziny temu, Inszy napisał:

Harman, to nie jest akuratność, a właśnie droga środka (złośliwi mogą mówić, że przeciętności). Akuratne, to może być strojenie indywidualnie dopasowane pod nasz słuch, a nie Harman.

@Inszy to wszystko zależy jakie założenia sobie przyjmiemy, gdyż nie ma jednej wzorcowej akuratności. Raz, że słuchawki to nie jest naturalny sposób słuchania, a dwa nie mamy wiedzy akustycznej i sposób aby w pełni upodobnić słuchawki do naturalnego odbioru muzyki. Jednak moim zdaniem można mówić o akuratności jeśli przyjmniemy sensowne założenia i skorygujemy to o subiektywny odbiór, czyli tą część percepcyjną psychoakustyki. A to własnie uczyniono przy krzywej harman. Jeszcze lepsza jest sytuacja gdy dostroisz sobie słuchawki pod własny słuch/krzywizne głowy, ale dla większości jest to niewykonalne, więc trzeba przyjąć uniwersalny standard - Harman jest dość blisko nazwania go takim standardem. Kwestia indywidualnych preferencji i pragnień dźwiękowych to zupełnie odrębny temat. Można jednak powiedzieć, że co raz więcej producentów opiera się na tych badaniach i jakość dźwięku rośnie w porównaniu do tego gdzie nie było żadnych założeń i wytycznych i panowała pełna samowolka przy strojeniu. High-endowe cenowo modele potrafiły grać ostro karykaturalnie. 

22 godziny temu, Inszy napisał:

Ale czemu w kolejnym temacie pojawia się znów dokładnie ta sama, od dawna jałowa i nic niewnosząca prócz zniechęcenia dyskusja o wykresach i słuchaniu muzyki, to ja nie wiem.

Jakieś urozmaicenie.

Zamyka się tematy gdzie można byłoby o tym swobodnie porozmawiać nie przerywając innych dyskusji. 

Edited by MrBrainwash

Akurat skorygować o subiektywny odbiór nie jesteś w stanie, bo nie określisz jakie on obiektywnie nanosi zmiany, nawet przy dokładnym badaniu słuchu, i gdzie się kończą preferencje.

A to że są zamykane tematy, gdzie się robi za dużo kwasu, to żaden powód, żeby zaczynać wszystko od nowa w kolejnym temacie. Tu już zostało wszystko dawno temu powiedziane, teraz tylko jest jałowe okładanie się kijkami.

8 minut temu, Inszy napisał:

Akurat skorygować o subiektywny odbiór nie jesteś w stanie, bo nie określisz jakie on obiektywnie nanosi zmiany, nawet przy dokładnym badaniu słuchu, i gdzie się kończą preferencje.

A to że są zamykane tematy, gdzie się robi za dużo kwasu, to żaden powód, żeby zaczynać wszystko od nowa w kolejnym temacie. Tu już zostało wszystko dawno temu powiedziane, teraz tylko jest jałowe okładanie się kijkami.

Masz sporo racji. Tylko są pewni użytkownicy łącznie z niektórymi osobami z uprawnieniami moderatora którzy specjalnie i umyślnie prowokują bicie piany bo sami to robią. Ja już pasuje także spoko. Tutaj zostałem wywołany do tablicy i chciałem domknąć ten wątek.

Peace. ✌️

Edited by MrBrainwash
  • Like 1

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Harman obrał drogę środka preferencje + akuratność. Ja nią też podążam. Zgadzam się, że nie musi być dla każdego. Są tacy co lubią więcej basu (i odgrywać macho). :lol:

Krzywa harmana to uśredniony wykres dzwięku który duza grupa zwykłych osób uznałą za akceptowalny(gusta się ludziom zmieniają i dlatego było juz kilka rewizji krzywej harmana bo to jest po prostu moda). To nie jest wyznacznik jakości tylko zwyczajności trafiajacej do największej grupy osób.

To tak jakby powiedzieć ze ponizsze z innych dziedzin są najlepsze:

- arcydzieło inzynierii VW GolF czy inna Skoda Octavia w dieslu albo inny hit sprzedazowy z 3 cylindrowym silnikiem bo sprzedają więcej sztuk niz ferrari

- arcydzieła kinematografii pokroju filmów marvela bo ogląda je więcej ludzi niz ambitne kino

- niebo w gębie czyli burgery z mcdonalds zamiast wykwitnej kolacji z najlepszych składników wykonanej przez najlepszego kucharza bo mcdonalds ma więcej klientów

- oraz wirtuozi pokroju dua lipa, the weekend czy inna rihanna  bo mają wiecej wyświetleń na youtube niz chopin czy bach

Edited by Spawn
  • Like 6

47 minut temu, MrBrainwash napisał:

Tylko są pewni użytkownicy łącznie z niektórymi osobami z uprawnieniami moderatora którzy specjalnie i umyślnie prowokują bicie piany bo sami to robią.

Chyba sobie jaja robisz. Zalewanie wątków długimi wywodami nie na temat, obrażającymi przy okazji osoby o poglądach niezgodnych z autorem tej grafomanii, to wyłącznie Twoja specjalność. Daj linki do takiego bicia piany nie Twojego autorstwa. :) Oczywiście, że nie dasz, bo tego nie ma na ASR ani YT. 

Następne wstawki w oskarżycielskim tonie wklejaj w okienko pojawiające się po kliknięciu w opcję Zgłoś. Uspokoję Cię jednocześnie, że do mnie takie raporty nie trafiają.

• Like 3

13 minut temu, Spawn napisał:

Krzywa harmana to uśredniony wykres dzwięku który duza grupa zwykłych osób uznałą za akceptowalny(gusta się ludziom zmieniają i dlatego było juz kilka rewizji krzywej harmana bo to jest po prostu moda). To nie jest wyznacznik jakości tylko zwyczajności trafiajacej do największej grupy osób.

- arcydzieło inzynierii VW GolF czy inna Skoda Octavia w dieslu albo inny hit sprzedazowy z 3 cylindrowym silnikiem bo sprzedają więcej sztuk niz ferrari

- arcydzieła kinematografii pokroju filmów marvela bo ogląda je więcej ludzi niz ambitne kino

- niebo w gębie czyli burgery z mcdonalds zamiast wykwitnej kolacji z najlepszych składników wykonanej przez najlepszego kucharza bo mcdonalds ma więcej klientów

- oraz wirtuozi pokroju dua lipa, the weekend czy inna rihanna  bo mają wiecej wyświetleń na youtube niz chopin czy bach

I zeby nie bylo to sam jezdze autem z 3 cylintrowym silnikiem słuchając dua lipa w radio jadąc zjeść bicmaca po oglądnięciu avengersów ale na miłość boską to nie są rzeczy wysokiej jakości tylko to tania rozrywka dla plebsu! Harman w wirelessach za 100zł jest ok ale od słuchawek za 2tys dolców oczekuje czegoś ekstra a nie zwyczajności.

Edited by Spawn

16 minut temu, Spawn napisał:

Załóż temat, może nie zamkną. Tutaj nie offtopujmy.

12 minut temu, majkel napisał:

Chyba sobie jaja robisz. Zalewanie wątków długimi wywodami nie na temat, obrażającymi przy okazji osoby o poglądach niezgodnych z autorem tej grafomanii, to wyłącznie Twoja specjalność. Daj linki do takiego bicia piany nie Twojego autorstwa. :) Oczywiście, że nie dasz, bo tego nie ma na ASR ani YT. 

Następne wstawki w oskarżycielskim tonie wklejaj w okienko pojawiające się po kliknięciu w opcję Zgłoś. Uspokoję Cię jednocześnie, że do mnie takie raporty nie trafiają.

vice-versa 

11 minut temu, Inszy napisał:

1.jpg.39806a8b6c2a4a6839872dcf8aa72fac.jpg

a nie mówiłem? :lol:

@Inszy Spokojnie. Brejnłosz zrobi krótką drzemkę i zapomni o całej tej dzisiejszej dyskusji. Jutro albo jeszcze dzisiaj, pojawi się podobna, tylko w innym wątku.

14 minut temu, majkel napisał:

Nie podpowiadaj. Jak on zacznie zgłaszać każdego, kto ma inne poglądy, to zostanie sam na forum i będzie tu pisał blogi. Ja pewnie polecę jako pierwszy :D

• Haha 1