Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Burson Conductor 3X Performance generuje szum w słuchawkach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nieeee! 😢 Proszę o pomoc @Mayster

Słuchałem sobie muzyki może 5 minut. Głośność 50/100 low gain na Conductorze 3X Performance. Nagle coś strzeliło w prawej słuchawce w hekach. Zatrzymałem Tidala, ale z prawej słuchawki nadal wydobywał się z bardzo wyraźny szum, więc natychmiast wyłączyłem DACa.

Nie wyczułem zapachu spalenizny. Słuchawki nie były zakurzone, bo przykrywam je gdy są nieużywane przez dłuższy czas. Nie miałem też mokrej głowy, ani uszu.

Oczywiście nie mam zamiaru podłączać ich ponownie, ale sprawdzę inne słuchawki.

 

//edit: Jednak to burek szumi, a słuchawki ocalały. Wyjaśnienie niżej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. To bardzo trudna sytuacja.  Ciekawe czy to przetwornik padł sam z siebie (znając jakość Hifimana jest to prawdopodobne) czy to Burson mu pomógł. Ostatnio czytałem że 2CV+ spalił topowe Beyerdynamic więc może coś jest na rzeczy. 3XP ma jakieś zabezpieczenia przed skokami napięcia?

Przestrzegam przed wysyłaniem słuchawek do MiP na serwis, moje słuchawki zgubili 5 tygodni temu i do dzisiaj nie mogą odnaleźć, tylko pytanie czy jest jakieś inne wyjście?

Może trzeba je podłączyć pod jakieś inne bezpieczne źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki podłącz pod coś innego nawet telefon i zobacz czy grają. Tutaj już sie nic więcej stać nie może.

 

Ze źródłem bym za to zalecał większą ostrożność bo jak to tam coś i idzie prąd stały to uwali każde słuchawki które wepniesz. Najlepiej to sprawdź na jakichś pchełkach darmowych czy coś.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na odpięty czy niestykający opamp... w Bursonie chyba nie ma żadnych zabezpieczeń, bo przechodziłem już takie strzały i szum na szczęście na tanich słuchawkach i bez konsekwencji. Winowajcą były opampy, których piny nie stykały idealnie i trzeba było je poprawić. Z tym, że te oryginalne bursonowskie powinny ciasno siedzieć, moja sytuacja dotyczyła produktu innej marki o innej grubości pinów, więc jakby na własne życzenie. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, ale jednocześnie podziwiam, że tak dobre sprzęty kupujecie i teraz się zastanawiacie, czy tzw. hiendowe słuchawki padły same z siebie czy zostały spalone przez hiendowego wzmaka. W każdym razie end niekoniecznie hi. A może własnie hi.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod telefon, zmierz miernikiem uniwersalnym impedancję wkładki działającej i nie działającej.

Co do prądu stałego, to zauważyłem oglądając schematy różnych wzmacniaczy słuchawkowych, że wiele z nich nie ma na wyjściu kondensatorów separujących DC. I potem mamy smrodek.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem głośność na 00, podłączyłem HD202 pod burka, ale nie pod balans, a pod 6,3mm i też szumi. To samo przez przejściówkę w gnieździe combo.

Wypiąłem zasilacz od burka z prądu, odczekałem trochę, podpiąłem ponownie, nadal szumi.

Wdusiłem potencjometr, co wycisza słuchawki i chwilowo przestało szumieć. Udało się posłuchać normalnie przez kilka sekund. Ale po restarcie burka znów szumi i tym razem już ten trik nie zadziałał. Tym razem szumi czasem w jednej słuchawce, a czasem w obu. Na "szczęście" wiadomo już, że to jednak burek.

 

Skoro tak, to podłączyłem Heki pod iPhone SE 1st gen i nic nie szumi. Grają normalnie przez gniazdo 3,5mm. Uff... Później sprawdzę jeszcze XLR z Aune S6.

 

Mam w burku fabryczne opampy. Nigdy nie rozbierałem obudowy, aby je wymienić. Nie wiem czy coś jeszcze sprawdzić, czy rękojmia? @Mayster

 

Proszę o przeniesienie tematu do działu Sprzęt stacjonarny -> Ogólne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Witajcie

 

Nieeee! 😢 Proszę o pomoc @kurop

Słuchałem sobie muzyki może 5 minut. Głośność 50/100 low gain na Conductorze 3X Performance. Nagle coś strzeliło w prawej słuchawce w hekach. Zatrzymałem Tidala, ale z prawej słuchawki nadal wydobywał się z bardzo wyraźny szum, więc natychmiast wyłączyłem DACa.

Nie wyczułem zapachu spalenizny. Słuchawki nie były zakurzone, bo przykrywam je gdy są nieużywane przez dłuższy czas. Nie miałem też mokrej głowy, ani uszu.

Oczywiście nie mam zamiaru podłączać ich ponownie, ale sprawdzę inne słuchawki.

Panie, to jest ewidentna awaria Bursona i bardziej wskazuje na spalanie się w nim czegoś, np. op-ampa, niż że on np. wylazł częściowo z podstawki. Ja musiałem kiedyś posłać Grado PS1000 po awarii chińskiego klona Lehmanna, ale w nim padło pół napięcia zasilania, bo był kondensator źle przylutowany, a ten kondensator iskrzący uwalił tranzystor w diamond bufferze na wyjściu, i poszedł prąd stały, i ugotował cewkę.

 

Tylko nie nastawiaj się dla bezpieczeństwa, że jak wymienisz op-ampy, to już będzie dobrze, bo mógł paść tranzystor wyjściowy, a one w Bursonach z reguły są. Op-amp robi za stopień wstępny. Po prostu trzeba sprawdzić napięcia po stwierdzeniu, że się naprawiło.

 

Niektóre wzmacniacze mają zabezpieczenie przed podaniem dużego prądu stałego, ale na balansie takich rzeczy nie ma. No chyba, że by to było wyjście przez kondensatory jak w OTLu.

 

Innych słuchawek nie wpinaj, tylko HiFiMany sprawdź na innym sprzęcie. Po co znowu coś spalić? Zresztą powtarzam pewne napisane tu już rzeczy.

 

Smrodu ze słuchawek nie poczujesz. W planarach może się np. odkleić ścieżka, czy tam "odtopić", a w dynamikach zwoje trzyma klej termiczny, i jak go zagotujesz, to się cewka deformuje, potem charczy i się w końcu zacina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zmienił(a) tytuł na Burson Conductor 3X Performance generuje szum w słuchawkach
4 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Skręciłem głośność na 00, podłączyłem HD202 pod burka, ale nie pod balans, a pod 6,3mm i też szumi. To samo przez przejściówkę w gnieździe combo.

Wypiąłem zasilacz od burka z prądu, odczekałem trochę, podpiąłem ponownie, nadal szumi.

Wdusiłem potencjometr, co wycisza słuchawki i chwilowo przestało szumieć. Udało się posłuchać normalnie przez kilka sekund. Ale po restarcie burka znów szumi i tym razem już ten trik nie zadziałał. Tym razem szumi czasem w jednej słuchawce, a czasem w obu. Na "szczęście" wiadomo już, że to jednak burek.

 

Skoro tak, to podłączyłem Heki pod iPhone SE 1st gen i nic nie szumi. Grają normalnie przez gniazdo 3,5mm. Uff... Później sprawdzę jeszcze XLR z Aune S6.

 

Mam w burku fabryczne opampy. Nigdy nie rozbierałem obudowy, aby je wymienić. Nie wiem czy coś jeszcze sprawdzić, czy rękojmia? @Mayster

 

Proszę o przeniesienie tematu do działu Sprzęt stacjonarny -> Ogólne

Najlepiej wysłać do sprawdzenia - to nie są normalne zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, adriano2510 napisał:

Ja bym stawiał na odpięty czy niestykający opamp... w Bursonie chyba nie ma żadnych zabezpieczeń, bo przechodziłem już takie strzały i szum na szczęście na tanich słuchawkach i bez konsekwencji. Winowajcą były opampy, których piny nie stykały idealnie i trzeba było je poprawić. Z tym, że te oryginalne bursonowskie powinny ciasno siedzieć, moja sytuacja dotyczyła produktu innej marki o innej grubości pinów, więc jakby na własne życzenie. 

Zdecydowanie wolałbym nie otwierać burka. Nic w nim nie poprawię. Ponadto tak jak go podłączyłem pierwszego dnia, tak leży na biurku do dziś. Cały czas był poziomo, więc niemożliwe, żeby grawitacyjnie coś w środku się przestawiło. Swoją drogą mam już go kilka miesięcy, więc ciekawe co mogło się stać.

 

Żadnego wahania napięcia nie zaobserwowałem, router, monitory działały normalnie w chwili zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, espe0 napisał:

Najlepiej wysłać do sprawdzenia - to nie są normalne zachowania.

Jak szumi, to raczej nie końcówka, co wspominałem wcześniej. Może być nawet zimny lut w op-ampie, jak to dyskretny. Sprawa wydaje się prosta do naprawy, szkoda do Australii wysyłać, bo usterkę analogu zawsze się znajdzie.

 

1 minutę temu, jacmiszcz92 napisał:

Zdecydowanie wolałbym nie otwierać burka. Nic w nim nie poprawię. Ponadto tak jak go podłączyłem pierwszego dnia, tak leży na biurku do dziś. Cały czas był poziomo, więc niemożliwe, żeby grawitacyjnie coś w środku się przestawiło. Swoją drogą mam już go kilka miesięcy, więc ciekawe co mogło się stać.

To się nie tak dzieje. Jeśli wzmacniacz odbył ciężką podróż pod Twój dach, a z Australii czy tam Chin to miał wiele okazji do twardego lądowania, to mógł się op-amp częściowo wysunąć, i w końcu gdzieś się utracił styk. Nie wiem jak to wpływa na gwarancję, ale jeśli nie wpływa, to bym go otwarł i zobaczył, czy wszystko siedzi jak ma siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

Jak szumi, to raczej nie końcówka, co wspominałem wcześniej. Może być nawet zimny lut w op-ampie, jak to dyskretny. Sprawa wydaje się prosta do naprawy, szkoda do Australii wysyłać, bo usterkę analogu zawsze się znajdzie.

 

Podejrzewam że te zagraniczne firmy mają swoich dystrybutorów/serwis w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 2 lewe ręce lepiej nie kusić losu :D  

 

Odłączam i piszę do Audeos w sprawie rękojmy.

 

18 minut temu, majkel napisał:

Niektóre wzmacniacze mają zabezpieczenie przed podaniem dużego prądu stałego, ale na balansie takich rzeczy nie ma. No chyba, że by to było wyjście przez kondensatory jak w OTLu.

 

Innych słuchawek nie wpinaj, tylko HiFiMany sprawdź na innym sprzęcie. Po co znowu coś spalić? Zresztą powtarzam pewne napisane tu już rzeczy.

 

Smrodu ze słuchawek nie poczujesz. W planarach może się np. odkleić ścieżka, czy tam "odtopić", a w dynamikach zwoje trzyma klej termiczny, i jak go zagotujesz, to się cewka deformuje, potem charczy i się w końcu zacina.

Tak, heki miałem podłączone pod XLR.

 

Akurat HD 202 to mi nie szkoda. Właśnie po te je mam. Jak kupiłem burka to właśnie na nich jako pierwszych sprawdziłem czy wszystko jest ok.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Współczuję. To bardzo trudna sytuacja.  Ciekawe czy to przetwornik padł sam z siebie (znając jakość Hifimana jest to prawdopodobne) czy to Burson mu pomógł. Ostatnio czytałem że 2CV+ spalił topowe Beyerdynamic więc może coś jest na rzeczy. 3XP ma jakieś zabezpieczenia przed skokami napięcia?

Przestrzegam przed wysyłaniem słuchawek do MiP na serwis, moje słuchawki zgubili 5 tygodni temu i do dzisiaj nie mogą odnaleźć, tylko pytanie czy jest jakieś inne wyjście?

Może trzeba je podłączyć pod jakieś inne bezpieczne źródło?

 

Gdzie czytałeś, na pewnym forum może, gdzie jest wiele 'gdzieś, kiedyś, coś słyszałem' ale w sumie to 'nie wiem gdzie i co' w razie czego? Akurat nigdy się nie spotkałem, żeby CV2+ uwalił jakieś słuchawki, ale tak czy inaczej C3 to całkowicie inna konstrukcja i niewiele mają wspólnego. Póki co nie zdarzyło mi się nigdy (i mam nadzieję, że nie zdarzy), aby sprzedany sprzęt spalił jakiekolwiek słuchawki (czy to stacjonarna integra pokroju w/w, dap czy cokolwiek). I trzeba też brać pod uwagę, że często czynniki zewnętrzne, w tymi sami użytkownicy są przyczynami awarii - świadomie lub nie. Kto pracował w handlu zapewne zna 'paaaanie, samo się zalało, tak już było' i wiele podobnych.

 

@jacmiszcz92 Coś z opampem najprawdopodobniej. Podeślij i powinno się od ręki ogarnąć.

p.s.: Pisz na maila sklepowego, bo ostatnio rzadziej jestem na forum, a serwisami i tak zajmuje się inna osoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Witajcie

 

Nieeee! 😢 Proszę o pomoc @Mayster

Słuchałem sobie muzyki może 5 minut. Głośność 50/100 low gain na Conductorze 3X Performance. Nagle coś strzeliło w prawej słuchawce w hekach. Zatrzymałem Tidala, ale z prawej słuchawki nadal wydobywał się z bardzo wyraźny szum, więc natychmiast wyłączyłem DACa.

Nie wyczułem zapachu spalenizny. Słuchawki nie były zakurzone, bo przykrywam je gdy są nieużywane przez dłuższy czas. Nie miałem też mokrej głowy, ani uszu.

Oczywiście nie mam zamiaru podłączać ich ponownie, ale sprawdzę inne słuchawki.

 

//edit: Jednak to burek szumi, a słuchawki ocalały. Wyjaśnienie niżej.

Wiele do tematu nie wniosę, ale najpewniej op-amp postanowił się na Ciebie wypiąć ;) Najprościej byłoby zamienić opki miejscami i sprawdzić, czy np. szum nie zmalał lub czy przypadkiem nie zaczęło szumieć po przeciwnej stronie. Ja to przeszedłem w Playmate, @Maysterbłyskawicznie wymienił mi OPka na gwarancji i od tego czasu było ideolo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 20:10, neonlight napisał:

To jest właśnie jeden z powodów, przez który nie chce mieć słuchawek powyżej 2-3tysi, zbyt duże ryzyko i strata w razie czego. ;)

Można jeszcze inaczej. Mam HD600 od około 20 lat w stanie kolekcjonerskim. Jeśli bym teraz kupił nowego Soloista, a ten zgrilowałby mi słuchawki, to opisałbym to na każdym popularnym forum i żadne przeprosiny nie załatwiają sprawy, bo takich driverów już nie kupię. Nawet wzmaki DIY mają zabezpieczenie DC z przekaźnikiem. W Bursonach nie widziałem. Widać są pewni swego wyrobu. Szkoda, że inne opampy nie bardzo w nich grają, bo V6 żadnym cudem nie jest.

Edytowane przez slawsim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 14:42, slawsim napisał:

Nawet wzmaki DIY mają zabezpieczenie DC z przekaźnikiem.

A czy można prosić z polskiego na nasze? :P

 

Czekam na odpowiedź, bo nie chcę wysyłać paczki w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 14:42, slawsim napisał:

Można jeszcze inaczej. Mam HD600 od około 20 lat w stanie kolekcjonerskim. Jeśli bym teraz kupił nowego Soloista, a ten zgrilowałby mi słuchawki, to opisałbym to na każdym popularnym forum i żadne przeprosiny nie załatwiają sprawy, bo takich driverów już nie kupię. Nawet wzmaki DIY mają zabezpieczenie DC z przekaźnikiem. W Bursonach nie widziałem. Widać są pewni swego wyrobu. Szkoda, że inne opampy nie bardzo w nich grają, bo V6 żadnym cudem nie jest.

 

Bursony jak najbardziej mają zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Czekam na odpowiedź, bo nie chcę wysyłać paczki w ciemno.

Bardziej chodzi mi o to, że nie widać na dostępnych zdjęciach wzmaków Bursona zabezpieczenia wyjścia słuchawkowego, ale skoro Mayster napisał, że jest, to mu wierzę. Widocznie coś przeoczyłem i namieszałem w temacie.

1 godzinę temu, Mayster napisał:

Bursony jak najbardziej mają zabezpieczenie.

Czy na wyjściu XLR również? Pytam, ponieważ Majkel wyżej napisał, że raczej nie stosuje się na balansie, a to wyjście właśnie mnie przyszłościowo interesuje w Soloiście.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności