Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy


Krzychumag

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Krzychumag napisał:

Przepraszam że pytam, czy ktoś zna się na wzmacniaczach słuchawkowych i by doradził zakup takiego wzmacniacza. Moje słuchawki to Beyerdynamic DT 990 PRO 80 Ohm. Za wszelkie rady i propozycje dziękuje z góry.

Przepraszam, że pytam = przepraszam, że oddycham. ;)

 

Jak zwykle brakuje półapu cenowego, co będzie źródłem itp. itd., bez takich podstawowych informacji ciężko coś doradzić. ;)

 

Ps.

Nie ma takiego modelu DT990 Pro 80Ω.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, neonlight said:

Ps.

Nie ma takiego modelu DT990 Pro 80Ω.

https://europe.beyerdynamic.com/dt-990-pro-limited-edition-80-ohm.html

 

A co do samego wzmaka to pod 80ohm wystarczy zwykły dongle od meizu czy coś podobnego. Jeśli faktycznie chcesz wzmak to to okolicach 100 euro jest Schiit Magni, JDS Atom, czy Liquid Spark od Monoprice które wystarcza spokojnie do napędzenia praktycznie wszystkich słuchawek jeśli planujesz dalszą eksplorację hobby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blizniak napisał:

Ahh.. te lymytededyszyn, kto to ogarnie?! 😆👍

16 minut temu, Blizniak napisał:

A co do samego wzmaka to pod 80ohm wystarczy zwykły dongle od meizu czy coś podobnego. 

Nie wystarczy, za mała efektywność słuchawek, równie dobrze można je wpiąć w lapka, czy co tam kolega ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą moc to pewnie wystarczy jesli będzie taki co ma 2V na wyjściu. Z donglami to jednak różnie bywa bo jeszcze kwestia zasilania z telefonu czy usb i to że donglom brakuje wydajności prądowej więc mogą nie oddawać do końca transjentów. Kwestia jest tylko taka że aby się przekonać czy to nam robi różnice trzeba samodzielnie posłuchać i sprawdzić. Nawet jeśli różnica będzie słyszalna to niekoniecznie warta dopłaty. No, ale dziś na progu ~100$ mamy już "druty ze wzmocnieniem" więc jak ktoś chce spać spokojnie i będzie słuchał też innych mniej efektywnych słuchawek, chce mieć ładne pudełko i potencjometr  to nie jest to zła inwestycja, choć mimo wszystko bym ją dobrze przemyślał. 

 

Do 1000zl jest z czego wybierać łącznie z DAC/Ampami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Jeśli chodzi o samą moc to pewnie wystarczy jesli będzie taki co ma 2V na wyjściu. Z donglami to jednak różnie bywa bo jeszcze kwestia zasilania z telefonu czy usb i to że donglom brakuje wydajności prądowej więc mogą nie oddawać do końca transjentów. Kwestia jest tylko taka że aby się przekonać czy to nam robi różnice trzeba samodzielnie posłuchać i sprawdzić. Nawet jeśli różnica będzie słyszalna to niekoniecznie warta dopłaty. No, ale dziś na progu ~100$ mamy już "druty ze wzmocnieniem" więc jak ktoś chce spać spokojnie i będzie słuchał też innych mniej efektywnych słuchawek, chce mieć ładne pudełko i potencjometr  to nie jest to zła inwestycja, choć mimo wszystko bym ją dobrze przemyślał. 

 

Do 1000zl jest z czego wybierać łącznie z DAC/Ampami. 

Dziękuje za odpowiedź.  Znasz moje słuchawki - proszę MrBrainwash dorać coś, bo się nie zna na tym.  

A co myślicie o Topping DX3 Pro (czarny) 

Edytowane przez Krzychumag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx3 pro właśnie przyszedł mi do głowy bo to jedna z domyślnych opcji w tym budżecie choć kupując powinieneś się upewnić że jest to wersja V2. (Z v1 były jakieś problemy).

 

A zapomniałem Ci napisać. Jest jeszcze jeden powód by brać coś mocniejszego. Jeśli zamierzasz używać EQ to dodatkowa moc się przyda by nie przesterować dźwięku

 

Ja się nie skupiam tak bardzo na różnicach w dźwięku w źródłach bo w tych wszystkich polecanych sprzętach które mają dobre pomiary, różnice nawet jeśli są to marginalne. Dlatego tutaj największą rolę wg mnie odgrywa budżet, zapotrzebowabie na moc oraz potrzeby funkcjonalne i estetyczne. 

 

Alternatywą dla dx3 pro v2 mógłby być stack E30+L30 (z nr. prod. powyżej 2000) też fajna opcja moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzychumag napisał:

Ja mam taka prośbę do Ciebie MrBrainwash (tylko proszę nie śmiej się i nie śmiać się ze mnie - kto pyta nie błądzi) czy Topping DX3 Pro v2 można podłączyć pod komputer i słuchać różnej muzyki. 

Tylko metalu.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzychumag napisał:

Ja mam taka prośbę do Ciebie MrBrainwash (tylko proszę nie śmiej się i nie śmiać się ze mnie - kto pyta nie błądzi) czy Topping DX3 Pro v2 można podłączyć pod komputer i słuchać różnej muzyki. 

 

Można, nawet z kablem USB go sprzedają 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzychumag napisał:

Ja mam taka prośbę do Ciebie MrBrainwash (tylko proszę nie śmiej się i nie śmiać się ze mnie - kto pyta nie błądzi) czy Topping DX3 Pro v2 można podłączyć pod komputer i słuchać różnej muzyki. 

Cóż to jest pytanie w stylu 'czy nogi służą do chodzenia?', więc pachnie to trollingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak  szukalem   kiedys  dacka   z duza  pzstrzenia  to  doradono  mi   toppinga d50  [teraz jest  nowa wersja z  literka  ''s'', czyli d50s.}    ktos tez polecal  nowego   smsl 300   mk2     , niestety  to  same  dacki bez  wbudowanyh   wzmacniaczy   słuchawkowych  ktore  trzeba dokupic oddzielnie.

.... a  moze  taki    toping  10s   ale  chyba  za  tani  troche.

Cyba   ktos  na  forum spredaje   aune  s6     {  jacmistrz czy  jakos  tak}  moze   to  byłby  dobry  trop  -ten  dac  ma  dobre opinie  sam  go  kiedys  namierzałem.

W dniu 26.04.2021 o 20:35, MrBrainwash napisał:

Alternatywą dla dx3 pro v2 mógłby być stack E30+L30 (z nr. prod. powyżej 2000) też fajna opcja moim zdaniem. 

  no  w/w      toping  e30 + l30      --  sam  bym  posłuchał  ja  to   brzmi   i  grzmi  dzwiekowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności