Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowa Futura SE180


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ZebLong napisał:

Napisze, że "ESS był bardziej dynamiczny i zadziorny a AKM gładszy"😁

No nie zdziwił bym się ale zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Hej, gdyby komuś umknęło pojawiła się oferta promocyjna na SE180, kosztuje on 5799zł zamiast regularnych 7399zł. Promocja obowiązuje do 15 czerwca, ilość sztuk dostępnych promocyjnie jest ograniczona.

 

Pełna oferta promocyjna jest dostępna w linku poniżej. Zapraszam do kontaktu i na zakupy 🙂

 

https://promo.mp3store.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Kawał DAPa - zarówno jeśli chodzi o dźwięk jak i wielkość 😉

@kurop @Tytus1988 dziękuję!

 

Porównujesz z jakimś innym DAPem?

Na jakich słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje z SA700 na UM Mest MK2

ESS - gra Vką, ma więcej środkowego poluzowanego basu, średnica pół kroku z tyłu, góra rozciągnięta, pojawiają się sybilizacje, granie na szerokość;

AKM - bardziej naturalne, nacisk na niski bas, midbasu mało trochę brakuje mu masy, średnica ciepła, rozdzielcza, bliska, góra zaznaczona, czysta ale nie gra pierwszych skrzypiec, świetna głębia i szerokość. Lepsza dynamika.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.06.2021 o 19:40, Palpatine napisał:

Porównuje z SA700 na UM Mest MK2

ESS - gra Vką, ma więcej środkowego poluzowanego basu, średnica pół kroku z tyłu, góra rozciągnięta, pojawiają się sybilizacje, granie na szerokość;

AKM - bardziej naturalne, nacisk na niski bas, midbasu mało trochę brakuje mu masy, średnica ciepła, rozdzielcza, bliska, góra zaznaczona, czysta ale nie gra pierwszych skrzypiec, świetna głębia i szerokość. Lepsza dynamika.

Ślepy test przechodzi na 10/10 jakby sprawdzić na tym sprzęcie. Aż takie różnice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobra recka, dokładnie z tych samych powodów nie kupiłem SE180 mimo świetnej promocji. Jeśli już musiałby to być AK szukałbym stanowczo SE200. Konkurencja jednak na rynku jest duża i jest w czym wybierać bo w tych kwotach mamy jeszcze M8, R8, DX300+AMP12, M15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.08.2021 o 09:41, euter napisał:

SE180 to kolejny z DAPów A&K, który dostał certyfikat Roon Ready. Nowy firmware ma wyjść po 18 sierpnia.

Właśnie zainstalowałem.

I niech to szlag. Ciągle mi przeskakują utwory w grane z wewnętrznej pamięci - komunikat "unplayable music has been moved". Jasna d...! kilka sekund gra utwór i cyk. Flac normalny i HD. Nie ma znaczenia. I to nie z karty SD - z pamięci wewnętrznej.

Szukałem w sieci i sprawa zbyt świeża - ten komunikat pojawiał się w SR15 przy płytach zgranych przez CD prost na Astella.

 

Kto tak jeszcze ma? Jestem wściekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może i nie mam Roon, ale mam SEM2 do mojego SE180 i... cholera, teraz to gra :D Zgodnie z tym co można wyczytać w internetach, wszystko jest po prostu lepsze. Porównywać do SEM1 póki co szczegółowo nie będę, ale jak na SEM1 to był niezły player, tak na SEM2 wskakuje na kompletnie inny poziom. Czy to parowanie z EE Nemesis, czy z Aroma Audio Witch Girl W 6.2 - gra to spektakularnie. Zaraz będę chyba testował z HD800S, bo jestem ciekaw jak to się razem dogada jako zestaw fotelowo-chillout'owy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem SEM2 i SEM1 na Mest MK2 i również jestem zdania, ze moduł na AKM jest znacznie lepszy. Dużo lepsze technikalia, ułożenie sceny, holografia. Świetna średnica, bardzo kremowa, delikatnie cofnięta dla mnie idealna. Jedyne zastrzeżenia miałem do basu, jest bardzo lekki, zwiewny delikatny brakuje mu zejścia i masy. Moim odniesieniem wtedy był DX300

Mysle ze SE180 drugim modułem może być świetnym dapem do ciepłych lub bardzo ciepłych słuchawek w stylu EE lub Orolius.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile SEM1 wyraźnie ściągał ilość basu, zwłaszcza w mid-basie, dając brzmienie napowietrzone i klarowne, tak SEM2 gra zdecydowanie pełniejszym dołem. Bas dla mnie, na EE Nemesis i Aroma Audio Witch Girl W 6.2 jest bardzo sprężysty i energiczny, nie brakuje mu masy, a do tego ma naprawdę dobrą fakturę i rozdzielczość. Co prawda dopiero wygrzewam kartę, więc coś się jeszcze może zmienić, ale na obecną chwilę uważam, że w kwestii basu SEM2 niczego nie brakuje. W sumie niczego nie brakuje mi w SE180 z tą kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
7 godzin temu, ZebLong napisał:

@Vaiet no to kiedy opis wrażeń?

Pewnie w weekend jakoś. Na razie wygrzewam, poznajemy się na spokojnie i jak będzie ok. 30-40h przebiegu, to zacznę porównywać z pozostałymi. Na pewno różnica w technikaliach i barwie jest mniejsza między SEM2 i SEM3, niż między SEM1 i SEM2. Poza tym słucha mi się tego z nieskrywaną przyjemnością. Jutro zamierzam posprawdzać jak się zgrywa SEM3 z Aune Jasper i Ranko RIE-880 :D

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, wracam z porcją wrażeń dotyczących SE180. SEM3 ma już dobre 30h przebiegu z lekkim haczykiem, więc można było zacząć jakieś porównania i bardziej krytyczne odsłuchy. Nie wiem jak wygrzewanie wpływało na SEM1, bo SE180 trafił do mnie z drugiej ręki, ale w przypadku SEM2 największe zmiany zachodziły właśnie w trakcie pierwszych 50h grania, z czego zdecydowanie najwięcej działo się podczas pierwszej połowy tego cyklu. Wygrzewanie oczywiście w ramach naturalnego słuchania, czasem tylko zostawiałem DAPa, żeby chwilę pograł, ale generalnie nie spinałem się chcąc mieć jak najbardziej dokładny obraz brzmienie trzeciej karty.

8.jpg

Miało być krótko i treściwie, zaczynając od tego, że SEM1 to bieda i generalnie nie warto się tą kartą interesować, bo spisałem ją na straty tuż po tym, jak wygrzałem nieco SEM2, ale wygląda na to, że byłem w błędzie a ignorancja nie popłaca. Podłączyłem Aroma Audio Witch Girl W6.2 ze stockowym kablem, odpaliłem „Ghost Reveries” Opetha i oniemiałem. Ale że to tak serio? Tak serio serio? Kiedy ostatnio słuchałem SEM1 przez dłuższy czas, zapamiętałem tę kartę jako dość specyficzną, bo raczej neutralno-gładką, względnie chudą, z akcentem na skraje pasma, ubytkiem w mid-basie oraz niższej średnicy, przeciętną wielkościowo sceną i przekazem raczej nudnym i mało porywającym, ale bardzo precyzyjnym i napowietrzonym.

7.jpg

I potem wjeżdża SEM2 i wszystko od razu staje się jasne, skąd ta wcześniejsza awersja względem SEM1. Karta na podwójnym układzie AK4497 gra po prostu lepiej, a ta lepszość to przede wszystkim lepsza dynamika, przestrzeń, szczegółowość i barwa. Wszystko nagle nabiera rumieńców, przekaz staje się bardziej angażujący, nabiera charakteru i kolorytu. To jak naniesienie pełnej palety barw na obraz malowany wyłącznie w odcieniach szarości. Jest pełniejszy, bardziej sprężysty bas. Jest cieplejsza, bardziej muzykalna i organiczna średnica niosąca o wiele więcej emocji. Sopran mający zdecydowanie więcej blasku – zwłaszcza w niższej części – będący tym lepiej doświetlonym i bardziej obecnym. Przestrzeń jest większa, bo wszystko osadzone jest na bardziej rozległej, lepiej poukładanej scenie. Poprawia się klarowność, bryły instrumentów są większe, choć nie ma między nimi przez to aż tak wielkiej ilości powietrza. Za to ich kontur jest wyraźniejszy, bardziej precyzyjnie kreślony. Holografia jest o wiele lepsza, a separacja kanałów względem karty na ES9038Pro jedynie pogłębia wrażenie większej, bardziej obszernej i lepiej poukładanej sceny. Czytając opinie, że SEM1 jest gładsze i spokojniejsze od SEM2, nudniejsze i ogólnie gorsze – przeczytacie prawdę. SEM1 nie jest złą kartą, po prostu SEM2 jest lepsze pod niemal każdym względem i jedyny scenariusz, gdzie bazowa karta będzie lepsza to przy parowaniu z bardzo gęsto grającymi słuchawkami lub takimi, które mają mocno podkreślony i/lub ostry sopran. Wtedy pełniejszy bas i średnica lub akcent w niższym sopranie obecne w SEM2 mogą stanąć na przeszkodzie w osiągnięciu optymalnego zgrania.

3.jpg

Była przystawka i pierwsze danie, a na danie główne karta na poczwórnym układzie ES9038Q2M. Nawiasem mówiąc to mam nadzieję, że w SEM4 Astell nie postanowi podtrzymywać trendu i nie pomnoży liczby układów przez 2 jak to się odbywało do tej pory. Przechodząc jednak do sedna muszę od razu zaznaczyć, że wygrzewanie kart do SE180 to rzecz kluczowa. Gdyby oceniać je przez pryzmat tego, co prezentują prosto po wyjęciu z pudełka i pierwsze 15-20h, to ja osobiście czułbym smutek, żal i rozczarowanie z powodu wyrzucenia sporej ilości gotówki na sprzęt, który zachwycać zachwyca, ale nie urywa aż tak. Bo taki SEM2 z pudła grał dość gęsto i masywnie, z roziskrzonym niższym sopranem, a z biegiem czasu prezentacja nabrała ogłady i kultury – bas się uspokoił, odmulił niższy środek, a soprany poprawiły swoje rozciągnięcie przy jednoczesnym uspokojeniu wyższej średnicy i niższego sopranu. Do momentu wygrzania SEM2, różnica między SE180 a Fiio M11 Plus LTD była dużo mniejsza, niż wskazywałaby na to różnica w cenie, ale po wygrzaniu Astell odjechał i udowodnił, że może być „The one to rule them all”.
To samo miało miejsce w SEM3 – gładko, dość gęsto, miękko, nieporywająco, a do tego z uczuciem rozerwania sceny na lewo i prawo kosztem wypełnienia środka. Dziwne to było uczucie, kiedy wokal wybrzmiewał od lewej i prawej, a przede mną była wyczuwalna pustka. Wraz z biegiem czasu, uczucie to zmniejszyło się, jak gdyby oba kanały postanowiły jednak ze sobą współpracować. Samo brzmienie też zyskało na atrakcyjności, bo bas nabrał wigoru, stał się twardszy i bardziej sprężysty, średnica straciła dziwną matowość zabijającą energię w przekazie, a sam sopran też nabrał blasku oraz klarowności. W efekcie mam wrażenie, że tonalnie SEM3 plasuje się gdzieś pomiędzy SEM1 i SEM2. Gra swobodniejszym i bardziej napowietrzonym, ale jednocześnie gładszym i spokojniejszym dźwiękiem, niż karta na 2xAK4493. Za to od SEM1 gra pełniej, bardziej naturalnie i angażująco, z większą werwą oraz lepszą dynamiką. Od obu wcześniejszych kart „Trójka” gra za to bardziej przestrzennie i odnoszę wrażenie, że jej charakter jest najbardziej zbalansowany.

 

Na obecną chwilę SEM3 jest chyba moją ulubioną kartą, a przez wzgląd na swoją sygnaturę również najbardziej synergiczną. Mam wrażenie, że wszystko co do niej podłączę gra wyśmienicie i nie mogę się pozbyć wrażenia, że to najbardziej uniwersalna karta ze wszystkich trzech, jakie dotąd wypuszczono. Czy warto kupować dodatkowe karty do SE180? Zdecydowanie tak. Różnice między nimi są tak duże, że stwierdzenie, iż zmieniamy DAPa bez zmiany obudowy to chyba najtrafniejsze określenie. Każda karta różni się od siebie na tyle mocno, że zakup jednej nie neguje sensowności posiadania pozostałych. Na pewno też różnice między SEM2 i SEM3 są mniejsze, niż pomiędzy którąś z tych dwóch kart a SEM1, czy też można by po prostu stwierdzić, że bazowa karta odstaje od pozostałych jeżeli idzie o tonalność.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiedzieć, że się jaram to jak powiedzieć nic. SEM4, czyli chyba najciekawsza karta ze wszystkich jakie dotąd Astell wypuścił do SE180. Podwójny AK4493SEQ na pokładzie to ponoć najbardziej "astellowe" brzmienie ze wszystkich kart jakie dotąd wypuszczono. 

 

 

IMG_20220527_105426__01.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie post pod postem, ale cóż zrobić.

 

Generalnie SEM4 mnie nie zawiódł. Powiem więcej, jest rewelacyjnie i może to odrobinę zachwyt nowością oraz świeżością, ale dzisiaj drugi dzień z rzędu po prostu muzyka mnie wessała. Chciałem napisać coś konstruktywnego i do rzeczy, a będzie bardziej emocjonalnie. Jak ktoś miał obawy, czy podwójne AK4493SEQ dowiezie, to ja mogę powiedzieć, że dowozi i to ze stylem, bo jest to dla mnie obecnie najbardziej angażująca, muzykalna i zbalansowana brzmieniowo karta ze wszystkich. Na pewno z żadną z pozostałych moje EE Nemesis nie łapią takiej synergii, jak właśnie z SEM4. Może nie gra tak spektakularnie szeroko jak SEM3, ale odnoszę wrażenie, że szerokością jest gdzieś między SEM2 a SEM3, za to na głębokość chyba przebija wszystkie. Chyba, bo jak wpiąłem dzisiaj Nemesis, to obudziłem się 4 godziny później w stanie niemal euforycznym, więc z krytycznych odsłuchów nici kompletne. Na pewno jest to najbardziej zrównoważony bas ze wszystkich pod tym kątem, że nie podbija go ilościowo, prezentuje naprawdę niezłą dynamikę oraz rozdzielczość, a do tego kontrola jest wzorowa. Na pewno średnica nie jest tak wysunięta w przód jak w SEM2, ani wokale tak zaakcentowane i podane do przodu jak w SEM2 czy SEM3. Jest ciut mniej bezpośrednio, ale wciąż angażująco. No i z całą pewnością góra jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich czterech kart. SEM1 było mdłe, SEM2 wyraźnie podkręcone w niższej części (6-7khz) ale dale już nieco wygładzone, a SEM3 było gładsze i nieco odsunięte w niższej części, ale miało peak trochę wyżej, co w niektórych gorszych realizacjach dawało dziwny efekt wytłumienia części talerzy i nadmiernego zaakcentowania tych, które powinny wygasać szybciej. SEM4 realizuje tony wysokie wzorowo, bo na Nemesis było dużo blasku, ale barwa... barwa była cudowna. 

 

Także ten... Trzeba kupić :D 

 

A tak poważnie, to bardziej techniczne porównanie na dniach, bo muszę posiedzieć jeszcze z SEM4, dorzucić do równania inne słuchawki i porównać z pozostałymi kartami zgodnie ze sztuką. 

 

P.S. Nie, nie testowałem upsamplingu. Najpierw "na surowo", a potem z fajerwerkami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności