Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowa Futura SE180


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nr a rodzaj przetwornika  ess sabre 9038 to przetwornik cyfrowo analogowy zamienia sygnał cyfrowy na analogowy a nie wzmacniacz opamp który wzmacniał sygnał z setnych miliwatów na np 3 waty lub więcej w zależności w jakim systemie jest zaimplementowany mobilnym czy stacjonarnym. Można  otym poczytać w różnych miejscach np https://www.audiophonics.fr/en/dap-digital-audio-player-hifi/ibasso-dx220-hifi-dap-dac-2x-es9028pro-32bit384khz-dsd512-balanced-p-13837.html a konkretnie akapit 
A single ES90208Pro chip is capable of simultaneously decoding eight audio tracks. Integration of DX220 goes even further : each of the DAC chip is working only on a single audio channel. This plays a significant role in the development of a very wide sound stage with impressive crosstalk and dynamic range. W moim rozumieniu te przetworniki przerabiają duże wartości informacji próbkowanie itd.. A sposób implementacji jest równie ważny i jeśli zostanie źle zrobiony źle poskladany źle dobrane opampy z kondensatorami itd to wtedy pojedynczy dac będzie miał lepsza scene niż dual dać 

Oczywiście kość z artykułu jest inna niż ess 9038 pro ale wydaje mi się że ogólna struktura tych kości będzie podbna więc tak samo będzie się miała do szerokości sceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W se 180 na sabre fajny jest Bas i bardzo dobra średnica wokal pewnej Pani (nie znałem tego nru i nie wiem czy był w grany na se 180 czy gdzieś przypadkowo się znalazł na mojej SD) brzmiał wyjątkowo ciepło i czysto wiernie odwzorujący ogólnie podobny do spk2. Mocowo spk2 ma więcej prądu. Rozdzielczość warstwy na plus w spk2 i nie wątpliwie o wiele większa scena jakiej jeszcze nie słyszałem w moich tia fourte. Ogólny mój wniosek jest taki że se 180 jest bardzo fajnym dapem i jeśli nie będzie kosztował 16k i cena będzie przystępna to warto go kupić. Podziekawania za możliwość odsłuchu walekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał:

A Kann Cube albo Alpha słyszałeś? To też bardzo fajny Sabre (Cube)

Tak słuchałem i wtedy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Do Cube robiłem podchody kilka razy i za każdym razem konkluzja była: fajny, ale nie dla mnie.

9 godzin temu, vonBaron napisał:

 

 

9 godzin temu, vonBaron napisał:

 

 

9 godzin temu, vonBaron napisał:

 

 

8 godzin temu, audionanik napisał:

A 180 z sabrem vs sp2k?

SP2K technicznie lepszy. Ale Se180 z Sabre zagrał na jego tle hmm... bardzo świeżo. Znasz to uczucie: wychodzisz w górach przed dom i bierzesz pierwszy "łyk" powietrza (koniecznie w górach bo przecież nie w Krakowie)... A jeśli nie znasz to weź Halls😁 A tak na poważnie to odebrałem Futurę na tle Sp2K jako przyjemnie jasną, czystą no i właśnie świeżą. Mało to audiofilskia odpowiedź ale taką dostaniesz w lepszej wersji od innych. Jedź i posłuchaj jak Cię (trochę) znam to Co i się spodoba.

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
12 godzin temu, audionanik napisał:

A 180 z sabrem vs sp2k?


Takie porównanie także mnie interesuje - z wielu powodów. 

A tak jeszcze odnośnie tych kości Sabre 9038Pro - to jest cała masa rzeczy, które w przypadku implementacji takiego układu będą decydować o brzmieniu. Już dawno dawno temu, za czasów istnienia takiej firmy, jak Burr-Brown (niektórzy pewnie pamiętają te czasy i kości typu PCM63P) w jednym z "white papers" TI (który tego Burr-Browna wykupił) napisał (uogólniając, ale nie chce tego mojego wpisu zrobić szczegółowej instrukcji wysyłania małpy na oribtę Jowisza), że to aplikacja układu przetwornika w przeważajacej większosći o jego brzmieniu. I tutaj nie tylko chodzi o tor analogowy. A o wiele, bardzo wiele różnych aspektów konstrukcyjnych, które nierzadko się pomija. ESS 9038Pro jest chociażby o tyle ciekawy, że ma "THD Compensation" - vide strona 10, pierwszy akapit aktualnej karty charakterystyki przemiotowego układu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiele rzeczy ma wpływ na scenę ogólne brzmienie itd aplikacja implementacja sposób i wartość podania prądu na przetwornik. Technologia idzie na tyle do przodu że ta małpa nie będzie potrzebowala instrukcji żeby znaleźć się na jowiszu bo już dawno będzie w równoległym świecie na dalszej planecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walekkk z mp3store Kraków umożliwił mi dziś posłuchania SE180 przez ponad 1h.

Słuchane z plików z Ether C Flow.

 

AKM: dynamika znana z AK połączona z barwą / kolorem Fiio M15. Wg. mnie gra lepiej niż M15.

Sabre: ciut więcej tekstur i pazura ale całość ciut ciemniejsza i mniej koloru/barwy.

AKM: jest bardziej bardziej miękki, plastyczny, przyjemny. W porównaniu z Sabre to jakby mały krok w kierunku lampowego grania.

SP2000: tak wyrazisty że chwilami do uszu trafia aż za dużo informacji. Jest super detaliczny, rozdzielczy ale chyba aż za bardzo. Na dłuższą metę chyba mógłby męczyć tą ilością detali.

Generalnie dużo ciekawych, nowych, pozytywnych wrażeń z niby starych i znanych kawałków. Uśmiech na twarzy - najbardziej chyba przy AKM.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również skorzystałem z możliwości odsłuchu tej nowości. Dzięki @walekkk:) 

 

Porównując po bal na TH-X00 z dacem AKM do SA700;

- szersza scena

- większe źródła pozorne

- większa rozdzielczość

- niżej schodzący, raczej miękki bas 

- zachowany poblask (lekko nadnaturalna, acz efektowna krystaliczność)

- zachowana barwa

- mniejsza głębia

- ostrzejszy, mniej bezpieczny sopran

- środek sceny bardziej transparentny (mniej masy)

 

Na ESS dźwięk mnie nie zainteresował toteż nie poświęciłem mu uwagi i wróciłem ponownie męczyć AKMa, którego uważam za ciekawszą i bardziej melomańską opcję.

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine na temperaturę nie zwróciłem szczególnej uwagi, nie parzył, ale był ciepły bo było czuć sporą różnicę temperatur przy podłączaniu zamiennego modułu, zimnego Sabre. Słuchałem nie dłużej niż godzinkę także można go na pewno podgrzać bardziej. 

Soft podobnie jak w SA700, może Tidap apk mniej mulił. Jest ok, ale rewelacji nie ma. 

Poniżej to nie złudzenie optyczne, faktycznie jest większy.

Poniże to złudzenie techniczne, po uruchomieniu play zmieniało się na HIFI.

 

image.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

SE180 właśnie wjechały na magazyn, jestem zaskoczony bo myślałem że będą dużo później.

 

W związku z powyższym przedsprzedaży nie będzie, ale nie martwcie się bo po jutro albo zaraz po weekendzie wjedzie PROMO na ten model.

 

Stay tuned

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

 

IMO akapit AKM vs ESS do poprawki. Ja słyszałem wszystko odwrotnie:

 

"SE180ESS vs SE180AKM – AKM card has a more revealing tonality and more transparency in sound (less coloring) while ESS card sounds smoother and more organic.  In addition to these tonality differences, I hear AKM card to have more sparkle in treble while ESS card has a stronger bass impact.  From a technical perspective, AKM card sound is tighter, faster, with a blacker background and faster transient of notes, while ESS is more relaxed, laidback, more soulful which makes its sound more analog in comparison to AKM card.  Also, AKM card has a wider and more holographic soundstage while ESS gives sound a more intimate feeling with slightly narrower soundstage expansion.  ESS module soundstage is still wide, but relative to AKM module I found the latter one to be wider."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

@konrad_achyba każdy ma prawo słyszeć po swojemu. Wiele zależy od podpiętych słuchawek i tego jaką złapały synergię z jednym DAC i drugim.

 

Z samą zasadą się zgadzam,  ale w tym przypadku po prostu trudno mi w to uwierzyć. IMO technicznie zamienił AKM w ESS w trakcie edycji artykułu. Zakładam wypadek przy pracy. Napisałem do gościa i sam jestem ciekawy czy zmieni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad_a napisał:

 

Z samą zasadą się zgadzam,  ale w tym przypadku po prostu trudno mi w to uwierzyć. IMO technicznie zamienił AKM w ESS w trakcie edycji artykułu. Zakładam wypadek przy pracy. Napisałem do gościa i sam jestem ciekawy czy zmieni.

 

Czytając jego test też odniosłem wrażenie, że co coś mu się pomyliło. Trudno mi uznać ESS za bardziej kolorowy i gładki niż AKM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZebLong napisał:

 

Czytając jego test też odniosłem wrażenie, że co coś mu się pomyliło. Trudno mi uznać ESS za bardziej kolorowy i gładki niż AKM.

 

Twister mi odpisał na swoim blogu że obstaje przy swojej opinii. Ma do tego pełne prawo, ale ja słyszałem więcej kolorów na AKM a więcej faktur na ESS. ESS był bardziej dynamiczny i zadziorny a AKM gładszy. Ciekawe czy to kwestia partii pre-prod, ale chyba nie, bo ESS mi grał jak klasyczne Sabre które znam np. z DX200, tylko o level wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A&K wiele zależy tez od wersji softu…poczekajmy jeszcze na opinie @Tytus1988, który ma okazje słuchać SE180 z oboma dac u siebie w domu przez cały weekend. Jego opinia może być o tyle rozstrzygająca bo ma bardzo dużo czasu na porównania i robi to na bardzo dobrze znanych sobie słuchawkach.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Palpatine napisał:

W A&K wiele zależy tez od wersji softu…poczekajmy jeszcze na opinie @Tytus1988, który ma okazje słuchać SE180 z oboma dac u siebie w domu przez cały weekend. Jego opinia może buc o tyle rozstrzygająca bo ma bardzo dużo czasu na porównania i robi to na bardzo dobrze znanych sobie słuchawkach.

To ten sam sprzęt który był we Wrocławiu i Krakowie?

Ciekawy jestem co napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_a napisał:

To ten sam sprzęt który był we Wrocławiu i Krakowie?

Ciekawy jestem co napisze...

Napisze, że "ESS był bardziej dynamiczny i zadziorny a AKM gładszy"😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności