Skocz do zawartości

Nowa Futura SE180


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Tidal doinstalowany z open app działa bdb. Tidal wbudowany czeka na update.

Jeszcze nie słuchałem nie miałem kiedy więc się nie wypowiem. Może jutro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie AK pojawił się preorder

https://us.astellnkern.com/products/sem2?utm_source=Astell%26Kern+Email+Newsletter&utm_campaign=ad11aefac9-EMAIL_CAMPAIGN_AK_04_29_2021&utm_medium=email&utm_term=0_2013bfa01c-ad11aefac9-123604313&mc_cid=ad11aefac9&mc_eid=8671f41a59

Biorąc pod uwagę niepewność co do Tidal oraz ogólną politykę jaką AK stosuje dzisiaj wobec klientów (np. usunięcie adresu mailowego ze strony ak), brak reakcji na błędy w sofcie, brak aktualizacji dwuletnich odtwarzaczy) to oferta powiedziałbym, że mało zachęcająca.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko słuchałem na Pandach (kabel). Wersja z DAC AK lepiej mi brzmiała niż z ESS. DAP zaskakująco duży, wiekszy od Alpha, choć nie taki gruby. Fajny duzy ekran. To nie był żaden test, po prostu słuchałem na Tidalu, czekając na folię na smartfona i pijąc znakomitą kawę u @kurop

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

@Lord Rayden a jak dac AKM grał w porównaniu do Alphy? Jak soft?

Nie miałem Alfy przy sobie ale "na pamięć" - wolę dźwięk Alfy. To może być subiektywne bardzo. No ale to wymagałoby większych porównań "na poważnie". A ja tak sobie tylko słuchałem.

 

Nie wiem jak z Mocą w 180. Nie sprawdzałem. Egzemplarz był testowy, nie do sprzedaży.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • MP3store

Hej, A&K SE 180 przyjechał do Krakowa, mam u siebie również SP2000 SS i Kanna Alpha.

Zapraszam na test, sprzęt dostępny będzie u mnie do poniedziałku.

Jak tylko znajdę chwilę czasu to napiszę kilka słów o brzmieniu poszczególnych modułów.

 

W czwartek 13.05 sklep będzie zamknięty, miejcie to na uwadze planując wizytę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, walekkk napisał:

Hej, A&K SE 180 przyjechał do Krakowa, mam u siebie również SP2000 SS i Kanna Alpha.

Zapraszam na test, sprzęt dostępny będzie u mnie do poniedziałku.

Jak tylko znajdę chwilę czasu to napiszę kilka słów o brzmieniu poszczególnych modułów.

Mam ochotę posłuchać wszystkich trzech. Jak tylko będę miał chwilę to wpadnę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, konrad_a napisał:

Mam ochotę posłuchać wszystkich trzech. Jak tylko będę miał chwilę to wpadnę.

Ja już dzisiaj posłuchałem SE180 i SP2000 odnosząc się do mojego M15. Napiszę kilka zdań wieczorem.

IMG_20210512_121444.jpg

Edytowane przez ZebLong
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał:

@ZebLong duży ten SE180. Podoba mi się jego "stacjonarny" rozmiar. Słuchałeś i ESS i AKM?

Tak, słuchałem obydwu kości i moim zdaniem lepiej wypada ESS (a zazwyczaj wybieram AKM).

Rozmiar jest słuszny, czuć w ręce gabaryt i wagę. Wymiana płyt jest banalnie prosta - wciskasz dwa przyciski, wysuwasz moduł i już!

16 minut temu, stefanbat napisał:

A wiadomo czy będzie obsługa ROON w SE180 ? 

Nie wiem gdyż nie pytałem. Podaję pytanie do kolegów z MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym razem kilka więcej zdań w kwestii wrażeń z odsłuchu SE180. Zacząłem od karty z kością Sabre i dla mnie jest to lepszy wybór niż AKM. Gra jak powinno: jest świetna  przestrzeń i wyśmienity detal, jest fun i drive. Pozwólcie, że będę tu powielał opisu prezentacji dac od ESS - fan ich stylu dostanie sygnaturę Sabre w wydaniu, które podoba się nawet fanowi AKM... Zaś co do tego ostatniego to FiiO M15 robi to lepiej. I jest lepszy scenicznie i tonalnie mały bonus w dole pasma czyni sygnaturę M15 (dla mnie) ciekawszą. Na tym tle bas w SE180 ESS wydaje się zbyt punktowy i może powstać wrażenie zbyt małego zejścia, ale to tylko wrażenie - Sabre gra po prostu bardzo równo. 

Dla mnie sprzęt jest super, warto samemu posłuchać (wreszcie Sabre, który mi się naprawdę podoba). SE180 to podobnie jak M15 przenośny odpowiednik stacjonarki - słuchałem tylko na Audeze EL-8 i mocowo Astell daje radę planarom bez problemu. 

Chyba czas posłuchać SE200...  

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@ZebLonga jak zagrał na AKM i jak SE180 wypadł na tle SP2K?

Kość od AKM w SE180 wypadła wyraźnie słabiej niż w SP2K. Wypadła też słabiej niż w M15. Na tle niższych modeli Ultima gra precyzyjniej z wyraźniejszym konturem przy czym "zmiękczenie" względem ESS jest słyszalne ale absolutnie niemęczące. W Sp2000 usłyszysz niby te same detale, ale wyraźniej  - jednak nie jest to przepaść. Słychać dźwięk bardziej dopieszczony, podany jednak z dużym luzem. Dla mnie to ta sama szkoła grania od AKM, tyle, że wyższy model robi to lepiej. Scena w SP2K jest w moim odczuciu nieco większa, ja nie słyszę dużych różnic w jej rozmiarach. Miałem wrażenie, że wyższy Astell gra bardziej wieloplanowo niż Futura. Słowem - muzyka płynąca z kości AKM mnie bardziej wciągnęła w wydaniu SP2K.   

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
W dniu 24.04.2021 o 21:25, Delt napisał:

Szkoda ze tylko 1  ESS ES9038PRO może to zmniejszyć scene chyba...? 

 

Akurat tak się składa, że zastosowanie układu przetworników w konfiguracji dual-mono albo też bez niej nie zawsze przekłada się na wielkość sceny. To zalezy od bardzo wielu aspektów konstrukcyjnych danego urządzenia. Można zaprojektować sprzęt, ktory na papierze separację kanałów będzie miał tylko dobrą a jednocześnie będzie miał scenę wielkości hektarów. 

Natomiast z 9038Pro konkretnie jest taki numer, że to kości przeznaczone do sprzętu stacjonarnego, pobierają i wydzielają więcej mocy - dlatego dwa przetworniki bezprośrednio przekładają się na dużo większe urządzenie. Vide KANN CUBE czy FiiO M17. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Swordfish_ napisał:

 

Akurat tak się składa, że zastosowanie układu przetworników w konfiguracji dual-mono albo też bez niej nie zawsze przekłada się na wielkość sceny. To zalezy od bardzo wielu aspektów konstrukcyjnych danego urządzenia. Można zaprojektować sprzęt, ktory na papierze separację kanałów będzie miał tylko dobrą a jednocześnie będzie miał scenę wielkości hektarów. 

Natomiast z 9038Pro konkretnie jest taki numer, że to kości przeznaczone do sprzętu stacjonarnego, pobierają i wydzielają więcej mocy - dlatego dwa przetworniki bezprośrednio przekładają się na dużo większe urządzenie. Vide KANN CUBE czy FiiO M17.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 15:27, ZebLong napisał:

To tym razem kilka więcej zdań w kwestii wrażeń z odsłuchu SE180. Zacząłem od karty z kością Sabre i dla mnie jest to lepszy wybór niż AKM. Gra jak powinno: jest świetna  przestrzeń i wyśmienity detal, jest fun i drive. Pozwólcie, że będę tu powielał opisu prezentacji dac od ESS - fan ich stylu dostanie sygnaturę Sabre w wydaniu, które podoba się nawet fanowi AKM... Zaś co do tego ostatniego to FiiO M15 robi to lepiej. I jest lepszy scenicznie i tonalnie mały bonus w dole pasma czyni sygnaturę M15 (dla mnie) ciekawszą. Na tym tle bas w SE180 ESS wydaje się zbyt punktowy i może powstać wrażenie zbyt małego zejścia, ale to tylko wrażenie - Sabre gra po prostu bardzo równo. 

Dla mnie sprzęt jest super, warto samemu posłuchać (wreszcie Sabre, który mi się naprawdę podoba). SE180 to podobnie jak M15 przenośny odpowiednik stacjonarki - słuchałem tylko na Audeze EL-8 i mocowo Astell daje radę planarom bez problemu. 

Chyba czas posłuchać SE200...  

A Kann Cube albo Alpha słyszałeś? To też bardzo fajny Sabre (Cube)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności