Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowa Futura SE180


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrócie uwagę, że Astell do tej pory nie miał takiego DAPa z wymiennymi modułami, ciekawe ile sobie za taki komplet zarzyczą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kommel napisał:

1500 dólarów. Szkoda tylko, że w środku upchają sprzęt za 15$.
 

Szkoda tylko, że gadasz głupoty, bo cena pojedynczej kości ES9038Pro w detalu to 300zł, więc nawet jak w hurcie je kupują, to pewnie nadal za więcej, niż 15$. Przy takim stwierdzeniu to nawet szkoda rozwijać kwestię wyceny sprzętu, ale biorąc pod uwagę wszystkie elementy specyfikacji, to można zaryzykować stwierdzeniem, że AK wyceniło ten produkt całkiem sensownie. Jak na siebie i swoje dość odklejone od rzeczywistości ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i trochę głupoty (mam spore nerwy na nich bo w jednej chwili moje 4 dapy przestały spełniać swoją funkcję). Po prostu biorę przykład z A&K i piszę co chcę. Bo kto wypisuje jakie to ich odtwarzacze są ultra, uber, hiper emejzing niewiadomo co. Niech piszą szczerze, że w razie problemów klient zostanie zostawiony z problemem sam sobie.🤷

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kommel napisał:

No może i trochę głupoty (mam spore nerwy na nich bo w jednej chwili moje 4 dapy przestały spełniać swoją funkcję). Po prostu biorę przykład z A&K i piszę co chcę. Bo kto wypisuje jakie to ich odtwarzacze są ultra, uber, hiper emejzing niewiadomo co. Niech piszą szczerze, że w razie problemów klient zostanie zostawiony z problemem sam sobie.🤷

Super duper to jest w sumie chyba tylko SP2000 :D Cała reszta... O ile dobrze pamiętam, to od strony technicznej SA700 stał na poziomie zbliżonym do DX220. W SE200 sporo osób narzekało, że brzmienie (chyba) z AK4499 jest tak bezpośrednie i ofensywne, że niemal nie da się tego słuchać. SA25 jest ponoć świetny z tego co jeszcze pamiętam, ale to wszystko opinie osób trzecich. Tak czy owak, na papierze SE180 wygląda wręcz rewelacyjnie i cena nie wydaje się jakaś abstrakcyjna jak na A&K. Pożyjemy jednak i zobaczymy, co to tam się Panom z Korei udało zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kommel No to nie zdziw się jak przestanie działać za jakiś czas. W TV to nie problem bo zawsze można kupić jakaś przystawkę na Androidzie za niewielkie pieniądze. 

Odbiegliśmy trochę od tematu. Odnośnie AK z serii SE. Osobiście bardzo się cieszę, że nowy DAP będzie na pełnoprawnym Sabre ES9038PRO bardzo lubię ten układ. Mam go w SE100, który stanowi po balansie idealnego partnera do Stelli od Focala. Bawiłem się SE200 i jak dla mnie grał gorzej z moimi słuchawkami. SE100 mam już drugi raz i jak dla mnie ciężko o coś lepszego za te pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy sprzęt. Poszli inną drogą niż Ibasso gdzie wymienne są moduły wzmacniacza, tutaj wymieniamy kości DAC. Na starcie bardzo dobra kostka ES9038Pro, a za rogiem czai się wymienny moduł z AK4497EQ Dual DAC. Modułami możemy łapać synergie z różnymi słuchawkami co sprawia, że sprzęt ma szanse, na dużo większą szanse na synergie z różnymi słuchawkami. Dodając do tego sporą moc i bal 4.4, LDAC i ekran full hd - mają moje zainteresowanie. Ciekawe jak bateria będzie się spisywać.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nie znalazłem żadnej wzmianki bynajmniej na razie %baterii za to są opisane inne innowacje które rzucają się w oczy.Pamiętam jak wychodził SR25 to od razu było podkreślone że bateria trzema ponad 20h. Więc wniosek narzuca się sam😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie umieją inaczej zacząć dyskusji tylko od razu krytyka 

Ciekawe czy ak 4499eq będzie? Bo jeśli chodzi o sabre to super dzwiek robi w ibasso dx220 zwłaszcza dla wielbicieli sceny szerokiego grania i basu 

Zbieram $ na sp 2000 ale jeśli mi cierpliwości braknie to ciekaw też jestem preorderu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mega :) Taki DAP na kartridże można powiedzieć. Niby "futura" a w pewnym sensie powrót do przeszłości. Ciekawy design. Ten przesył plików po wifi wygląda na fajną opcję, bo teraz czasem w kompie przy tych dapach i sprzętach to portów USB zaczyna brakować i trzeba by się ratować jakimś hubem USB. 

No i rozwijanie funkcji BT jak najbardziej na plus. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Delt napisał:

Szkoda ze tylko 1  ESS ES9038PRO może to zmniejszyć scene chyba...? 

9038Pro to kość stacjonarna z 8-kanałową sekcją DAC. O rozmiar sceny wcale bym się nie martwił. Zresztą, kwestia rozmiarów sceny nie zależy od DAC'a, a przynajmniej nie w stopniu bezpośrednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał:

9038Pro to kość stacjonarna z 8-kanałową sekcją DAC. O rozmiar sceny wcale bym się nie martwił. Zresztą, kwestia rozmiarów sceny nie zależy od DAC'a, a przynajmniej nie w stopniu bezpośrednim. 

Dual dac oparty na dwóch kościach np esspro będzie dawał lepsza separacja kanałów co będzie oprócz poprawy dynamiki miało wpływ na większą scene czyli rozmieszczenie instrumentów w wirtualnej przestrzeni. Tak jak ma to miejsce np w ibasso dx220 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czyli max 8h na gęstych plikach
[mention=21867]Superata[/mention] [mention=13639]MP3store[/mention] planowany jest jakiś preorder na SE180 jak wcześniej na SR25?
Prawdopodobnie będzie oferta dla forumowiczów na ten model.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się przedsprzedaże: 1499,00 USD - ale u nas pewnie jeszcze cło i VAT??

 

https://www.moon-audio.com/astell-kern-a-futura-se180-music-player.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Corvin74 napisał:

Pojawiły się przedsprzedaże: 1499,00 USD - ale u nas pewnie jeszcze cło i VAT??

 

https://www.moon-audio.com/astell-kern-a-futura-se180-music-player.html

 

 

oraz $ po pińć złotych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem wrzutkę z nowym Astellem spodziewałem się innej reakcji - puki co to marudzicie jak stare baby/dziady:)

A gdzie hypetrain(?) - no wiem Astell jest teraz be... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności