Skocz do zawartości

Problem z Tidalem na urządzeniach Astell Kerna.


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było aktualizacji. Wrócili do starego uwierzytelniania. Na amplitunerze Onkyo też przestał działać i teraz działa.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z head-fi:

 

Quick update on firmware for embedded Tidal app.

 

Still on target for this month, but I still do not have a concrete release date. I was told last night there would be more info at the end of the week.

 

The following 13 models will receive firmware updates to fix the embedded Tidal issue in May:

 

SP2000, SP1000, SP1000M, SE200, SE180, SE100, KANN ALPHA, SR25, SA700, KANN CUBE, SR15, ACTIVO CT15, ACTIVO CT10.

 

The AK Connect app for iOS and Android will also be updated to fix the embedded Tidal issue. The updated apps will be available in the Apple and Google app stores after the player updates.

Edytowane przez euter
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem szacunku do marketingowców AK. Uważam, że to metody bliżej chińskim meteorom technologicznym, które pojawiają się na sezon-dwa, żeby zebrać kapitał i ulotnić się bez supportu. AK działa dokładnie tak samo. Kompletny brak porządku z kolejnymi modelami, wypuszczane na szybko, bez strategii i pomysłu. Do tego notoryczne wkurzanie posiadaczy top od the line nowymi modelami. Sytuacja z AK1000 to klasyk podobny HE1000 v1, v2 i w końcu se.

Na zachodnich forach i fanpage'u na fb pojawiały się uwagi dotyczące braku wsparcia i braku kontaktu ze strony supportu. Dużo sfrustrowanych ludzi. Naprawdę wielu. A przecież model AK3xx to są ciągle genialnie brzmiące modele. Genialnie! Ostatnio miałem na cały dzień oryginalnego Cube'a. No nie. Zostaję przy AK320, który gra i z Audeze LCD2, XC, i4 i 1000se.

Nawet używając teraz AK320 jako DACa na firmowym laptopie dostaję jazgot w pierwszych paru sekundach muzyki. Pozostaje własna kolekcja i jak największa karta SD.

Wstyd. Kompletny brak szacunku, ale i kompletna pała z voice of customer, marketing i customer care. 

Marzy mi się zgarnięcie tego tortu przez jakiegoś giganta. Amoże by ich tak ktoś kupił, kto ma pojecie o czymś więcej niż konstrukcja DACa i porządne strojenie sprzętu.

Edytowane przez Glue
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że seria 3XX jest świetna ale i dobre były AK240 ( @kommel ma fajną kolekcję) i nawet stareńki AK120 MK I. I dobre są obecnie Alpha i SP2000 a podejrzewam że i SP1000 ( @all999 chyba kupił to może potwierdzi). Sam mogę powiedzieć, że i SR15 robi mobilnie dobrą robotę , SR25 ponoć jeszcze lepszy w tej klasie ( miało go parę osób w tym @Palpatine i @Undertaker). Tylko ten Tidal i brak wsparcia w tym względzie dla old_DAPów nas zezłościł. Dano nam coś co w teorii powinno pozostać w takiej postaci jak było. O ile pamiętam to na iPod Touch 5g Tidal i Spotify na starych apkach chodzą.

 

Modeli jest za dużo. To fakt. Ale nie wiem czy każdy się z tym zgodzi. Na pewno może być bardziej spokojny ten co ma SP2000 bo to "długodystansowiec" flagowy. Gorzej czują się jak widać posiadacze Kannów, serii SA i SR. Bo ciągle wyskakuje coś lepszego , nowego a na dodatek wspomniany już Tidal zaczyna na tych modelach odwalać manianę.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę zaroi się na aukcjach od niewspieranych DAPów. I wiecie co? Mam ich w nosie. Nie kupię kolejnego, bo to będzie granat bez zawleczki. Może ok, noże mnie znowu zawiedzie. Ci kolesie to ameby marketingowe. 
 

 Wezmę Hugo2. czy Kraków słyszy?😀. Czarny. Początek czerwca. 
 

PS. Nie będzie Koreańczyk pluł mi w kimchi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa przypomina jednak że zaczynaliśmy (przy DAPach) słuchać muzyki z własnych plików. Od MP3 do HiRes . Ale opanował nas szał streamingu. Muzyki do słuchania ale dopóki płacisz. Dobre to ale ta cała muza nie jest wtedy "nasza". Wystarczy taka Astellowa na przykład "awaria". To daje do myślenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało to istotne kto jak słucha. Jak ktoś wypożyczą książki z biblioteki, to jej pożar też go uziemić może z czytaniem.

 

Jak się kupuję produkt mający w specyfikacji wsparcie konkretnej platformy, to żądam do niej dostępu. 

A póki już w momencie premiery DAP stoi na kilkuletniej wersji systemu to sytuacja może się powtarzać. Regularnie co roku Android wydaje nową wersję systemu, developerzy nie będą wspierać produktu dla 10 wersji ostatnich. 

 

Sam słucham wyłącznie z własnych plików muzyki z DAPa, ale nie do pomyślenia dla mnie jest, żeby kupić sprzęt luksusowy, a po nie za długim czasie przeczytać "sorry, zły Tidal nie daje streamować". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manuelvetro napisał:

Mię się wydaje, ale się nie znam: 

problem polega na tym, że Astell wspiera tylko tidala?

To stanie nawet nie na jednej nodze, tylko na jednej rzęsie.

Nie wspiera tylko Tidala. Na Alpha (Android 9) mam wgrane też Spotify. Można doinstalować aplikacje  z plików xapk. Na starszych nie można apk, fabrycznie wgrany Tidal nie działa i wtedy jest problem taki jaki ma autor tego wątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby Ci którzy nie mieli sprzętu w rękach nie pisali takich postów jak wyżej bo praktycznie w każdym mijają się z prawdą. Wprowadza to niemałe zamieszanie w temacie. Ew. warto najpierw poznać clue sprawy aby nie wprowadzać w błąd czytających.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, manuelvetro napisał:

Mię się wydaje, ale się nie znam: 

problem polega na tym, że Astell wspiera tylko tidala?

 

8 minut temu, Palpatine napisał:

Najlepiej jakby Ci którzy nie mieli sprzętu w rękach nie pisali takich postów jak wyżej bo praktycznie w każdym mijają się z prawdą. Wprowadza to niemałe zamieszanie w temacie. Ew. warto najpierw poznać clue sprawy aby nie wprowadzać w błąd czytających.


Kto pyta nie błądzi. Pytać wolno :) 

15 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie wspiera tylko Tidala. Na Alpha (Android 9) mam wgrane też Spotify. Można doinstalować aplikacje  z plików xapk. Na starszych nie można apk, fabrycznie wgrany Tidal nie działa i wtedy jest problem taki jaki ma autor tego wątku.

I dostałem odpowiedź.

Na starszych nie można wgrywać innych apek niż tidal, tak mi się wydawało. Nie wiedziałam, że na nowszych można, dziękuję, już wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu AK300 w zakładce STORE Astell udostępniał :

Groovers+

MOOV

TIDAL

tylko ta ostatnia jest nam znana i używana. Apki te wgrywał Astell. Sami mogliśmy tylko czekać na upgrade.

 

Tidal był (kiedy się pojawił) miłym dodatkiem. Nie miał trybu offline, wymagał internetu po WiFi. Astelle były jednak odtwarzaczami plików. I jak pamiętam fascynowała głównie możliwość odtwarzania coraz bardziej skomplikowanych plików muzycznych. Do 32/384. Dsf itp.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"05/20/21

Thank you for your patience over the last month as Astell&Kern's engineering and software development teams have been working hard to implement updates to the embedded Tidal app. As this is third-party software that needs to be integrated into more than a dozen different players, it has taken a bit of time to complete and test the updated firmware.

The new firmware is in the final stages of review by our partners and should be available within the next week or two once validated. We will begin rolling out the updated firmware model by model, so we ask that you please be patient as you wait for your model to receive the update. Please follow our social media pages, your regional dealers and distributors for additional updates on the firmware release.

Thank you again for being part of the Astell&Kern family"

 

http://bityl.pl/8T01V

Update on issues with embedded Tidal app on Astell&Kern players – Astell&Kern US Online Shop.pdf

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności