Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z Tidalem na urządzeniach Astell Kerna.


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, majkel napisał:

To akurat nie powinno być dotkliwe, bo abstrahując od konkretnych producentów zauważyłem, że posiadanie drogiego audio miewa coś wspólnego z samobiczowaniem.

No chyba, że jesteśmy tak obrzydliwe bogaci, że zupełnie nas nie dotyczy cena sprzętu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roo_Volt napisał:

No chyba, że jesteśmy tak obrzydliwe bogaci, że zupełnie nas nie dotyczy cena sprzętu. ;)

Tu nie chodzi tylko o cenę. Czasami czytam o przeróżnych rytuałach odbywanych jednorazowo przy ustawianiu systemu albo każdorazowo przy jego włączaniu i wyłączaniu. Do tego te długie minuty i godziny zanim to zacznie grać "swoje", ten żar bijący po twarzy i brum bijący po uszach, posągowe pozy przy odsłuchu, znoszenie ciężaru, czekanie na godziny z lepszym prądem, na wygrzanie się sprzętu - to zawsze trwa jeden dzień dłużej niż jest termin na zwrot zakupu, itd.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel napisał:

Tu nie chodzi tylko o cenę. Czasami czytam o przeróżnych rytuałach odbywanych jednorazowo przy ustawianiu systemu albo każdorazowo przy jego włączaniu i wyłączaniu. Do tego te długie minuty i godziny zanim to zacznie grać "swoje", ten żar bijący po twarzy i brum bijący po uszach, posągowe pozy przy odsłuchu, znoszenie ciężaru, czekanie na godziny z lepszym prądem, na wygrzanie się sprzętu - to zawsze trwa jeden dzień dłużej niż jest termin na zwrot zakupu, itd.

To w zasadzie jak każde hobby. 90% męki lub nudy dla 10% satysfakcji która sprawia że było warto. Rybe też łatwiej kupić w sklepie obok niż wstawać o 4 rano żeby robaki wykopywać na przynęte ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Jakie byłoby nasze hobby gdyby nie ten dreszczyk emocji czy z Burka nie wypadnie opamp, czy inny wzmak nie spali nam słuchawek. Astell, Shanling czy Ibasso to tylko wierzchołek góry lodowej ;)

Jak shanling doda gapless to usuwam konto na forum :D

Edytowane przez Spawn
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spawn napisał:

Jak shanling doda gapless to usuwam konto na forum :D

 

Szczerze napisali, że od 2019 r. cierpliwie czekają, żeby ich programiści rozgryźli wszech kosmiczną zasadę implementacji gapless. Mnie ręce opadły. Ale na szczęście na M8 działa plejer Hibi, który w większości przypadków ma działający gapless, tak więc ciśnienie mi nieco opadło.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, westberg napisał:

 

Szczerze napisali, że czekają już od 2019 r., żeby ich programiści rozgryźli wszech kosmiczną zasadę implementacji gapless.

W firmie Rio ta tajemnica była znana już w 2003 roku. Razem z crossfade. Goście z Rockboksa robili takie rzeczy na archaiczne iRivery parę lat później. Porównajmy jeszcze jakie wtedy były zasoby sprzętowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, westberg napisał:

 

Szczerze napisali, że czekają już od 2019 r., żeby ich programiści rozgryźli wszech kosmiczną zasadę implementacji gapless.

 

W 2018r recenzowałem shanling m0 i m5s i te miały gapless. Potem coś się widać musiało pozmieniać bo i brakło gaplessa i ja też przestałem dostawać shanlingi do recenzji.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

W 2018r recenzowałem shanling m0 i m5s i te miały gapless. Potem coś się widać musiało pozmieniać bo i brakło gaplessa i ja też przestałem dostawać shanlingi do recenzji.

To o co chodzi tak naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Akustik napisał:

A po tem Shanling wprowadził dapy oparte o Androida, więc i soft pojawił się nowy. Jak widać mają inne priorytety niż gapless.

 

Nie chcę trollować wątku Astella, więc stwierdzę tylko, że chyba wszystkie dapy na rynku z androidem (ok, większość - poza Shanlingiem) mają gapless, więc implementacja tego ficzera nie jest jakąś wiedzą tajemną.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kommel napisał:

Znalazłem sposób aby słuchać tidal na AK. Należy pobrać aplikację na smartfon - mconnect/mconnectLite (iOS/Android) i strumieniować na dapa. Przetestowane na AK380/240/320/Kann. 
1837977F-D213-462E-9146-37C6E52CEE90.jpeg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iriver.akconnect&hl=pl&gl=US

AK Connect 2.0 nie zadziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 13:27, kommel napisał:

Znalazłem sposób aby słuchać tidal na AK. Należy pobrać aplikację na smartfon - mconnect/mconnectLite (iOS/Android) i strumieniować na dapa. Przetestowane na AK380/240/320/Kann. 
1837977F-D213-462E-9146-37C6E52CEE90.jpeg

Chwała za pomysł.

I pewnie tak AK będzie chciał to rozwiązać.

Dla mnie takie parowanie, zawieszanie i tak nieakceptowalne w takim sprzęcie.

Astel powinien to jakoś inaczej rozwiązać jesli nie jest już w stanie poprawić aplikacji aby uwierzytelnianie działało.

Wymiany za dopłatą, bardzo konkretne rabaty dla pokrzywdzonych użytkowników... prawda jest taka że ceny tych urządzeń teraz zapewne spadną. Nie dość że sporo osób będzie się chciało ich pozbyć, to na dodatek nie działa Tidal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Palpatine napisał:

Jaki eksperyment? Przecież to rozwiązanie jest znane od dawna. Inna sprawa, ze to nie rozwiązuje problemu.

Eksperyment na badanie ich cierpliwości .... a że nie rozwiązuje to wiadomo 😡😡

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawel1380 napisał:

Eksperyment na badanie ich cierpliwości ....

Ciekawe po co? Przecież Fang już dawno wykazał, że z audiofila można zrobić szmatę do podłogi, napluć na niego, ośmieszyć, wystrychnąć na dudka, a on i tak kupi następny produkt bijąc przy tym pokłony Producentowi (ewentualnie jeden drugim coś pojęczy niemrawo na jakimś forum, robiąc przy tym reklamę Produktom).

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności