Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z Tidalem na urządzeniach Astell Kerna.


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Na AK 300 nie działa.

No i nie będzie działać. Kurde to urządzenie bez Tidala jest dla mnie wybrakowane.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tidal na serii 3XX zawsze był "częściowy" bo nie miał offline i wymagał WiFi. Kiedy go kupowałem , miałem bardziej na myśli słuchanie plików. Dopiero przy SR15 i Alfie, już nastawiałem się bardziej strumieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

No Tidal na serii 3XX zawsze był "częściowy" bo nie miał offline i wymagał WiFi. Kiedy go kupowałem , miałem bardziej na myśli słuchanie plików. Dopiero przy SR15 i Alfie, już nastawiałem się bardziej strumieniowo.

Godziłem się na to wybrakowanie. Najbardziej brakowało mi wprawdzie jakości Master no ale lepszy jakiś niż żaden...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onkyo DP-X1 już nie sprawdzę Tidala bo padł mi niedawno zupełnie (i to drugi egzemplarz) Tam też był tylko Android numer 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś podpiąć pod telefon jakiegoś Akacza jako DACa USB? No bo ja tu widzę drogę na korzystanie z Tidala dalej. Telefon zakładam, że ma każdy. Jeśli to nie zabytek, to Tidal na nim pójdzie. Kabelek OTG + ewentualne przejściówki to parę dych w plecy po wizycie np. na Allegro. Wiem, że nie taki był pomysł przy zakupie A&K, ale on podobno gra wyraźnie lepiej jako USB DAC niż jako pełny odtwarzacz. Z drugiej strony, ja mojemu Huawei P Smart Z nie potrafię na pierwszy rzut ucha czegoś zarzucić w temacie funkcjonowania jako transport po USB. U Samsungów też podobno jest nieźle z tym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaworrr napisał:

Mnie Kann Cube wyrywał z kapci jako DAC/AMP. Alpha i SA700 nie pamiętam żeby robiły w takiej konfiguracji takie wrażenie. 

Ale z telefonu czy komputera ? 

Bo z komputera przez ROON mi SA100 gra lepiej, ale przez telefon jeszcze nic mi nie grało dobrze, zawsze jest średnio i to przez UAPP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Palpatine napisał:

SR25, Kann Alpha, SA700 grają wyraźniej słabiej jako USB DAC niż jako pełnoprawny odtwarzacz. Wiec w moim przypadku nie tedy droga. Które modele @majkel masz na myśli?

Za @audionanik podaję, że Kann Cube, co zresztą @Jaworrr potwierdził. Ja tylko próbuję kreatywnie podejść do problemu. Byłem dzieckiem w czasach, gdy trzeba sobie było coś czasem samemu wykombinować. ;) Wyklikać się nie dało. 

 

Sprawdzenie we własnym zakresie to jak podałem - koszt złączki OTG. Zaczynają się od pojedynczych złotówek szczególnie, gdy masz już jakiś kabel USB pod A&K. Wynik sprawdzenia może zależeć zarówno od modelu odtwarzacza, jak i transportu. To pewnie też trzeba mieć na uwadze. Mocniejsze telefony na Andku wyprodukowane w ostatnich co najmniej dwóch latach wydają się OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel dziękuje za Twoje kreatywne podejście do tematu. Zapewne wielu z nas się przyda. Osobiście takie rzeczy jak gra DAP jak DAC/USB sprawdzam przed zakupem urządzenia. Niemniej mając na własność lub wypożyczone modele SR25, Alpha, SA700 nie graja lepiej będąc tak podłączone, możliwe ze Cube jest tu chlubnym wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stefanbat napisał:

Ale z telefonu czy komputera ? 

Bo z komputera przez ROON mi SA100 gra lepiej, ale przez telefon jeszcze nic mi nie grało dobrze, zawsze jest średnio i to przez UAPP. 

Jaka jest gwarancja, że UAPP coś poprawia zamiast psuć? Nigdy go nie instalowałem. Pewnie komp gra mi lepiej, a doświadczenia pochodzą ze stacjonarnego DACa, ale Huawei z marszu jest całkowicie słuchalny i nic ewidentnie złego nie rzuca się na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaworrr napisał:

@stefanbat z komputera. 

Moje doświadczenia również są takie, że dacampy typu Hugo2, Mojo, Ifi Micro IDSD, ważki, a nawet duże wzmacniacze jak AudioGD NFB 28.18 lepiej grają z komputera niż z urządzeń mobilnych przez OTG.

A jak gra Kann Cube w porównaniu do Hugo2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności