Skocz do zawartości

Problem z Tidalem na urządzeniach Astell Kerna.


pawel1380

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, kommel napisał:

Co nie zmienia faktu, że w nowe sprzęty upychają kilkuletni system.

I znowu chodzi o pieniążki, których tak mało wpływa ze sprzedaży produktów. :D Licencje na stare softy z reguły są znacząco tańsze niż na te nowsze. Niedobry Google. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel napisał:

I znowu chodzi o pieniążki, których tak mało wpływa ze sprzedaży produktów. :D Licencje na stare softy z reguły są znacząco tańsze niż na te nowsze. Niedobry Google. ;) 

Sam Android jest darmowy, płatna jest licencja na Google Mobile Services (Maps, Gmail. Sklep itd czyli to od czego odcięto Huaweia)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zarówno ręcznie przez kompa jak i OTA jak ktoś taką usługe zaszyje w systemie i ustostępni serwer z oprogramowaniem. Android jako goły system jest darmowy i google nie pobiera opłat. Możesz go sobie wrzucić na dowolne urządzenie i sprzedawać z nim i google nic z tego wtedy nie ma.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

Android jako goły system jest darmowy i google nie pobiera opłat. Możesz go sobie wrzucić na dowolne urządzenie i sprzedawać z nim i google nic z tego wtedy nie ma.

Tylko goły android nic ci nie da jeśli nie dasz sterowników do wszystkich elementów hardware'u. Bez tego nic nie zrobisz z takim urządzeniem

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale trzeba wiedzieć który użyć bo jest po kilka w zależności od komponentów i konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w astelu siedzą jacyś dziadersi, którzy myślą, że robią tak kosmiczne sprzęty, że się je stawia po zakupie w szklanej gablocie i żadne tajdale i hajresy z muzyką są już niepotrzebne. powinni jeszcze zrezygnować z wyjść i wejść, byłby sprzęt gabinetowy!

 

pazerne dziady generujące pijarowy bełkot, gdy chodzi tylko o kasę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafacio napisał:

Jednak zgodzę się z pewnym sprzedawcą audio. Odradził mi nowego DAP-a jeśli ma służyć głównie do streamingu. Lepiej telefon i jakiś wzmacniacz. Swoją drgoą kształty tych astelli mówią o jakiś poważnych problemach projektanta. Albo po prostu pił przy pracy. Grube, wielkie, kanciaste. Najlepiej nosić w plecaku. No, ale niektórym wystarcza, że drogie.

A Ty zazdrościsz posiadaczom Astelli ? Słuchałeś chociaż ? Czy tylko się mądrzysz ? 

 

Co do kształtów to pewnie chcieli odejść od klasycznego kształtu (bo i takie mieli - patrz AK 100 i AK120) aby być rozpoznawalnymi. I tak - chcieli wyprodukować ekskluzywne DAPy. W przeciwieństwie do drogich Apple , Astelle grały i grają dobrze. Łącznie ze starym AK 120. Tylko, że one tak naprawdę nie były robione pod stream. Tylko pod pliki HiRes, DSD. Dopiero szał streamingu wymusił na AK zmianę koncepcji i system Astella musiał dopuścić doinstalowywanie innych apek i "offline". Inaczej sprzedaż byłaby bardziej ograniczona. Tidal kusił MQA, więc "wysoka jakość" byłaby zachowana. Przyznam, że mi nie zależało na MQA, dawno już czytałem o tym, że nie jest to takie super. Ale Tidala na AK ceniłem, mpgąc słuchać na lepszym sprzęcie niż telefon.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

A Ty zazdrościsz posiadaczom Astelli ? Słuchałeś chociaż ? Czy tylko się mądrzysz ? 

Ale czego mam zazdrościć? Grajki jak grajki, stylizowane na coś niezwykłego. Choćby samą nazwą. Oczywiście, że słuchałem, bo jak "taką" markę pominąć? Gra to zwyczajnie, wygląda... Do tego super wygodnie mieści się w kieszeni. Firemka robi audiofili w balona, a ci jej bronią. Spoko. Iriver T30 gra równie dobrze jak te kanciate pudła. Taki A&K to zwykły iriver tak jak Kruger Matz to Lechpol. 

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Tylko, że one tak naprawdę nie były robione pod stream

To powinno być to wyraźnie napisane w instrukcji. Kupując grajka za kilka lub kilkanaście tysięcy ja przynajmniej chciałbym, żeby wszystko działało długo w zgodzie ze specyfikacją w momencie zakupu. A nie, że funkcje znikają.

16 godzin temu, Jaro54 napisał:

Ok ale trzeba wiedzieć który użyć bo jest po kilka w zależności od komponentów i konfiguracji. 

Czyli co? A&K produkując swoje produkty nie wie jakie ma do nich sterowniki napisać? Lub użyć?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tylko goły android nic ci nie da jeśli nie dasz sterowników do wszystkich elementów hardware'u. Bez tego nic nie zrobisz z takim urządzeniem

Android nie ma sterowników ich rolę pełnią moduły jeżeli kernel linuksa nie obsługuje danego hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hibi napisał:

Android nie ma sterowników ich rolę pełnią moduły jeżeli kernel linuksa nie obsługuje danego hardware.

Jak to zwał tak zwał ale spełnia taką samą rolę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że w jakiś sposób można spróbować powalczyć i spróbować wymusić na Astellu aby ta aktualizacja była jednak dla wszystkich modeli, nie wierzę w to że nie da się tego wykonać...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział " ten świat parszywieje" moim zdaniem racja. Nawet firmy oferujące sprzęt drogi chcą coraz szybciej zarabiać na "nowych" klientach, ignorując ( nie chcę użyć bardziej dosadnego słowa) tych którzy już kupili. Gdyby stało się tak jak pisze Pawel 1380 ale w skali na prawdę dużej, to nie ma żadnych problemów technicznych żeby "starzy" klienci mogli korzystać w pełni ( wcześniej deklarowanej) użyteczności kupionych urządzeń. Dla mnie substytut Tidala w postaci Deezera też wchodzi w rachubę . Powszechna krytyka w mediach społecznościowych polityki AK powinna przynieść korzyści ( """) tym którzy płacili po parę tysiączków . No chyba że ... stać nas na ...kupno kolejnego gadżetu i kolejnego i kolejnego ......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zgreg napisał:

Od wczoraj możecie się logować (mimo wcześniejszych problemów) na A&K ?

 

niektórzy już nigdy się nie zalogują, a niektórzy muszą poczekać..

Choć gdzieś jeszcze mam nadzieję że Astell pozytywnie zaskoczy, szkoda mi mojego AK380 bo lubię go słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności