Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki otwarte/półotwarte do 600/700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przeglądam w kółko recenzje kilku modeli słuchawek i z dnia na dzień coraz trudniej mi się zdecydować.
Słuchawki jakie mam na oku: Fidelio X2HR, DT990Pro, DT990, DT 880 Pro, może DT 770 Pro, DT 990 PRO Limited Edition 80 Ohm, może coś innego?

Typ słuchawek: wokółuszne, najlepiej otwarte/półotwarte

Rodzaj muzyki: Iron Maiden, Rammstein, czasami coś zupełnie innego pokroju Taylor Swift, muzyki filmowej(Two Steps From Hell, Audiomachine, etc), czy koncertów live.

Inne cechy słuchawek: Zależy mi bardzo, aby były solidnie wykonane, zawsze z tym kojarzyły mi się beyerki. Dodatkowo zależy mi na wygodzie(kilka godzin dziennie)
Budżet: 600/700zł

Źródło: Komputer PC z integrą ALC892
Słuchawki jakie posiadam: Encore RockMaster OE, Takstar Hi-2050

 

Dodatkowo nad czym się zastanawiam to, czy w przypadku kupna beyerków z impedancją 80Ohm+ da radę fajnie posłuchać muzyki na mojej integrze?

 

Z góry dzięki, pozdrawiam ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No niestety Fidelio przyszły uszkodzone, strasznie się zraziłem co do tego producenta i chyba jednak pójdę w stronę beyerków. 😕
Tylko teraz znowu problem powrócił DT990, czy DT880 i jaki DAC/AMP do tego. Najbardziej czego się obawiam, to wycofanych wokali.
Aktualnie korzystam z tych rockmasterów z całkiem porządnie wygniecionymi welurowymi padami i w tym przypadku wokale są bardzo fajnie przybliżone(przynajmniej tak mi się wydaję 😀). Natomiast jeśli chodzi o DAC-a to widziałem, że często polecany jest iFi Zen Dac do tych słuchawek i z stąd moje pytanie, czy on w pewnym stopniu "opanuje" średnicę i sprawi, że będzie w pewnym stopniu zbliżona? Oczywiście chętnie rozważę inne propozycję, bo nie ukrywam że wolałbym troszkę tańszy zestaw. 😬

 

//Dodatkowe pytanie, orientujecie się czy w Lublinie można podejść do mp3store w dobie pandemii sprawdzić ww. słuchaweczki?

Pozdrawiam

Edytowane przez Kucha1122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyery nie dadzą Ci bliskich wokali i nie przesadzaj z tym zrażaniem do Philips'a, bo to jedne z najlepszych modeli w swojej cenie. Ja bym poszedł bezpieczną drogą i wybrał starszy model X1, masz jedną sztukę na Allegro, do nich na razie wystarczy integra, a za jakiś czas sobie dokupisz jakiś dac/amp grający jasno i technicznie, i będzie baja.

 

Ja w swoich mógłbym siedzieć 24h na dobę, bo w ogóle nie czuję zmęczenia, a brzmienie jest miękkie, gładkie i przyjemne, z dobrą podstawą basową i dźwięczną średnicą, zero jakichkolwiek ostrości na górze, relaks pełną gębą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę tych Philipsów i zawsze było dobrze. Natomiast pół roku temu kupiłem Amiron Home od Beyerdynamic i po kilku dniach musiałem odsyłać na gwarancje bo prawa słuchawka sama z siebie bez powodu przestała grać. Praktycznie w każdym modelu i u każdego producenta jakiś tam odsetek może okazać się wadliwy. Miałeś pecha po prostu, szkoda skreślać słuchawki bo tak wiele dobrych modeli o tej charakterystyce nie ma. 

 

Wszystkie sloty w mojej kolekcji zajęte i mam w dadatku X2, ale czasem myślę o zakupie X1. Potrafiły grać bardzo klimatycznie. Miały swoją duszę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem ich dzisiaj trochę i rzeczywiście fajnie grają, przypominają mi rockmastery, tylko ze znacznie lepszą górą. Bałem się wycofanej średnicy, ale nie było czego, jest troszeczkę cofnięta w stosunku do poprzednich słuchawek.
Jak usłyszałem gitary w utworze High Voltage - AC/DC to aż włos się na rękach jeżył. 

 

W takim razie jeszcze raz dzięki za porady.
 

Teraz się zastanawiam nad kupnem jakiegoś fajnego DAC+Amp, bo mam wrażenie że integra ledwo daje radę. Bardzo zainteresowały mnie te dongle pokroju Tempotec, CharmTek z aliexpressu, szczególnie że mógłbym bezproblemowo podpiąć takiego dongla do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności