Jump to content

Test Sennheiser HD 660S

maciux

Recommended Posts

6 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

ale to dziwne na maksa :D nie kumam skąd ten limit :D boziu kto to wymyślił i poparł? :D 

na audiofanatyku też jest limit bodaj, tylko większy 

A co do testu, chętnie bym 660s posłuchał - ale boję się, że by mi się jeszcze spodobały, a więcej par mieć nie mogę

także będę ich unikał, bo doświadczenie mam takie, że @maciuxpisze rzetelnie i jasno i nadto gust mamy podobny i jak jemu pasi, to dla mnie słuchać ryzyko :D 

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

na audiofanatyku też jest limit bodaj, tylko większy 

A co do testu, chętnie bym 660s posłuchał - ale boję się, że by mi się jeszcze spodobały, a więcej par mieć nie mogę

także będę ich unikał, bo doświadczenie mam takie, że @maciuxpisze rzetelnie i jasno i nadto gust mamy podobny i jak jemu pasi, to dla mnie słuchać ryzyko :D 

Chcesz HD58x na testy? Teraz promocja na dropie chyba... :ph34r:

W dniu 13.07.2021 o 23:40, adamos80 napisał:

imo 660s szybsze i jaśniejsze od 650, porównywałem kiedyś nowe w salonie łeb w łeb i te pierwsze wygrały. 

Naprawdę nie wiem, co znaczy "szybsze" - kwiecistość opisów mnie przerasta (vide Ryka).

Ale mam jeszcze jedno spostrzeżenie, mianowicie - nie zawsze ten sam produkt, to taki sam produkt.

Już wyjaśniam.

Gdy przymierzałem się do HD650, pożyczyłem takowe od znajomego.

Rozczarowały mnie, grały jak zmulone, a scena była bardzo, ale to bardzo wąska.

Jakiś czas później posłuchałem tych Zenków w sklepie, i jakież było moje zdziwienie, kiedy zagrały dużo lepiej.

Nabyłem je wtedy, i porównałem bezpośrednio z tymi pożyczonymi. Różnica była niemal fundamentalna.

I teraz moje podejrzenia - słuchawki kolegi były kupione w niemieckim MediaMarkcie, na grubej promocji.

Moje - w salonie, w Polsce. Stąd moje twierdzenie, że nie zawsze w pudełku jest dokładnie ten sam towar.

Teraz HD660 - słuchane w sklepie spodobały mi się. Szału nie było, ale były spoko.

Kupione później do domu nie zagrzały miejsca.

Te pierwsze - produkcja Irlandia. Drugie - Rumunia. Tak, aktualnie 660 są robione w Rumunii.

• Like 1

3 godziny temu, holdegron napisał:

Gdy przymierzałem się do HD650, pożyczyłem takowe od znajomego.

Rozczarowały mnie, grały jak zmulone, a scena była bardzo, ale to bardzo wąska.

Jakiś czas później posłuchałem tych Zenków w sklepie, i jakież było moje zdziwienie, kiedy zagrały dużo lepiej.

Stawiam na ubicie padów, a po drugie HD650 z obecnej produkcji, też grają minimalnie inaczej od tych starych - mniej zmulenia, czyściej na górze, więcej powietrza. ;)

• Like 1

57 minut temu, holdegron napisał:

Deformacja padów w słuchawkach otwartych nie wpływa AŻ TAK na brzmienie i scenę.

Nie wiem, ile to jest AŻ TAK, ale wpływa w każdych słuchawkach, bez względu na ich budowę, po prostu zmienia się odległość przetwornika od ucha, a tym samym fale dźwięku, rozchodzą się w trochę inny sposób i efekt jest taki, jak wyżej opisałeś, czyli zamulenie i mniejsza scena. 😉 

Stąd, bardzo często, polecano przygnieść pady w Beyer'ach, żeby przygasić im górę i przybliżyć średnicę, i taki też efekt uzyskiwano z powodzeniem.

Prosty sprawdzian - przyduś słuchawki i zobacz, jakie zajdą zmiany. ;)

Edited by neonlight
  • Like 1

Teraz, pilotKA napisał:

przygniatajac  pady-sluchawki  do  uszu dostajemy  wiecej  basu..

To zależy od tego, czy bez przygniatania masz pełną szczelność i od technologii przetwornika, np. w planarach następuje znaczne wzmocnienie basu, po rozszczelnieniu padów. 😉

4 minuty temu, pilotKA napisał:

.. i grania  w  glowie.

To jest oczywiste, czyli mniejsza/bliższa scena i mniej wysokich. 😉👍