Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Sennheiser HD 660S


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2022 o 19:44, Kuba_622 napisał:

@MrBrainwash HD58x możesz lekko odchudzić kupując im te nowe pady Sennheisera (wersja 2021 z przezroczystym plastikiem). One właśnie odchudzają dół o jakieś 2 dB, na moje ucho dodają też trochę powietrza/ sceny, bo po prostu przetwornik jest dalej od ucha niż w oryginalnych padach od HD58x które są bardziej płaskie.

Oczywiście jeżeli na co dzień stosujesz EQ, to opłacalność takiego zakupu jest dość dyskusyjna ;)

Usunięcie gąbki z grila powinno zdjąć z basu co nieco.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hibi napisał:

Usunięcie gąbki z grila powinno zdjąć z basu co nieco.

 

A nie na odwrót?! 😉 Dodanie gąbki na otwór magnesu, powinno ograniczyć ruch membrany i tym samym, zmniejszyć wydajność w niskich częstotliwościach, imo. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, neonlight napisał:

A nie na odwrót?! 😉 Dodanie gąbki na otwór magnesu, powinno ograniczyć ruch membrany i tym samym, zmniejszyć wydajność w niskich częstotliwościach, imo. 😉

Zamknięte muszle mają mniej  basu? Gąbka w części przysłania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hibi napisał:

Zamknięte muszle mają mniej  basu? Gąbka w części przysłania..

Zależy od budowy konkretnych słuchawek, ale tak, zamknięcie otwartej konstrukcji powoduje zmniejszenie basu, jego zejścia i ilości, tak miałem przysłaniając środkowy otwór w białym plastiku w DT990Pro. 😉 

 

Ps.

Gąbka na tylnym grilu w HD6xx i podobnych, jest akustycznie "neutralna".

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blueme napisał:

 

W rockowej muzyce 660S dobrze się sprawdzają z iBasso DX160, jest ten pazur w brzmieniu i wykop, do tego DX160 jest malutki i leciutki, M11 to już taka cegła w kieszeni

Zapytaj @bigmaras czy jeszcze byłby do dostania nowy z PL dystrybucji

Dziękuję za poradę! A tak ogólnie, to jak się mają DAPy do stacjonarnego sprzętu? Czy porównując np. FIIO M11 Plus i powiedzmy FIIO K9pro, które są w podobnej cenie i z jednej stajni, usłyszymy lepszą jakość dźwięku na korzyść tego drugiego, czy może będzie to te samo Sound Quality? Czy DAP za ok 3k (iBasso, Fiio, AK, Sony) poradzi sobie równie dobrze z Sześćsetsześćdziesiątkami, co stacjonarny za 3k? Pytam, bo nie słuchałem nigdy DAPa i nie mam porównania.

Edytowane przez 76adriande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hibi napisał:

Usunięcie gąbki z grila powinno zdjąć z basu co nieco.

 

Właśnie ciekawa kwestia bo spotkałem dwa typy opinii na ten temat razem  z pomiarami na potwierdzenie każdego stanowiska. hehe jedni twierdzą, że poprawia to granie, a inni że wkładka jest akustycznie transparentna. A ja... zwyczajnie boje się odsłaniać drivera na warunki zewnętrzne. 

 

Ale jest jeszcze szansa dla HD58x u mnie. :D Znalazłem sposób by wyequalizować słuchawki tak jak lubię. Sprawdzę później na HD58x ten sposób. Na razie słucham na 300r i nie mogę się oderwać od muzyki, a wcześniej były dla mnie niemal niesłuchalne. :D Tzn dobrze grały, ale to nie było to. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

Właśnie ciekawa kwestia bo spotkałem dwa typy opinii na ten temat razem  z pomiarami na potwierdzenie każdego stanowiska. hehe jedni twierdzą, że poprawia to granie, a inni że wkładka jest akustycznie transparentna. A ja... zwyczajnie boje się odsłaniać drivera na warunki zewnętrzne. 

 

Ale jest jeszcze szansa dla HD58x u mnie. :D Znalazłem sposób by wyequalizować słuchawki tak jak lubię. Sprawdzę później na HD58x ten sposób. Na razie słucham na 300r i nie mogę się oderwać od muzyki, a wcześniej były dla mnie niemal niesłuchalne. :D Tzn dobrze grały, ale to nie było to. ;)

 

 

Sprawdzić możesz, driverowi nic nie będzie w krótkim czasie, ja przysłoniłem bassreflex gazą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 

 Na razie słucham na 300r i nie mogę się oderwać od muzyki, a wcześniej były dla mnie niemal niesłuchalne. :D Tzn dobrze grały, ale to nie było to. ;)

 

 

 

Czyli że co jednak wyższość DAPów nad desktopami? 😉

2 godziny temu, 76adriande napisał:

Dziękuję za poradę! A tak ogólnie, to jak się mają DAPy do stacjonarnego sprzętu? Czy porównując np. FIIO M11 Plus i powiedzmy FIIO K9pro, które są w podobnej cenie i z jednej stajni, usłyszymy lepszą jakość dźwięku na korzyść tego drugiego, czy może będzie to te samo Sound Quality? Czy DAP za ok 3k (iBasso, Fiio, AK, Sony) poradzi sobie równie dobrze z Sześćsetsześćdziesiątkami, co stacjonarny za 3k? Pytam, bo nie słuchałem nigdy DAPa i nie mam porównania.

 

To myślę zawsze jednak zależy od synergii konkretnego sprzętu ze słuchawkami. Ale tak dziś już dużo DAPów z półki 3tys i więcej nie oferuje gorszej jakości dźwięku od DACów stacjonarnych w porównywalnej cenie i napędzą one bez problemu 300 omy, a 150 to pikuś... Natomiast z racji mniejszych kompromisów w sprzęcie stacjonarnym to ma on często lepsze parametry, np większą moc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bakus1233 napisał:

Słyszycie zmianę brzmienia w senkach hd600 i podobnych gdy zasłonicie dłońmi grile? 

W każdych usłyszysz różnicę, w jednych mniejszą, w innych większą, zależy od zabudowania przetwornika, generalnie najwięcej przybywa wyższej średnicy, dźwięk robi się żywszy i pogłosowy. 🤮😁

20 minut temu, bakus1233 napisał:

 Ja kiedyś nawet nałożyłem kaptur mając na głowie słuchawki i nie zaobserwowałem jakiejś dużej zmiany. 

Kaptur, to materiał pochłaniający, jak byś zakrył dłońmi, to byś usłyszał większą zmianę. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, hibi napisał:

Sprawdzić możesz, driverowi nic nie będzie w krótkim czasie, ja przysłoniłem bassreflex gazą.

Zobaczymy co dam radę zrobić. :) Będę musiał uważać skoro ja kabel przy myciu potrafię zepsuć i to na stykach wtyku :D

 

20 minut temu, blueme napisał:

 

Czyli że co jednak wyższość DAPów nad desktopami? 😉

 

DAP nie dopasuje Ci FR precyzyjnie pod słuchawki i słuch. Jeśli jakieś urządzenie ma opcje Ci w tym pomóc to na dzisiejsze czasy gdzie nie musisz przejmować się zniekształceniami to wszystko zagra dobrze. W przypadku 300R to FCL psuje dźwięk. Podejrzewam, że jest to wywołane wyższą impedancją na wyjściu przy 32omach słuchawek bo psucie polega na tym, że bas się zaokrągla i traci na rozdzielczości.

 

Po za tym tak samo świetne daje efekty Q5k jak i TR-amp>SP200. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności