Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy Sony robi sobie jaja z klientów linii Walkman???


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

 

@Whooy Napiszesz w fanklubie AKG jakieś porównanie K371 i Hi-X55? :)

 

Mogę spróbować. Ale to nie ta sama liga. K371 to świetne słuchawki zamknięte, ale AA grają jak otwarte, a są zamknięte, mimo wad np. nierówności na środku pasma, które trzeba wyequalizować, to jednak inny poziom.

 

3 godziny temu, bob2000 napisał:

Chyba, że to też jest przyblokowane i zmiana regionu zmienia te parametry z papieru skoro grajek po tej zmianie ma więcej pary. Ale tak, czy owak mam wgrany DMP-A40 FEv2. Gra inaczej, ale nie wstrząsnął mną. Dalej uważam, że słucham grajka za 500 zł ;) (ale nie słyszałem takich za 4k, czy 30k :D i mam nadzieję, że one tak nie grają, hehe)

To się chłopie zdziwisz.

Godzinę temu, Spawn napisał:

@Kuba_622 ale ja to wszystko wiem bo to wszystko od dawna jest znane .O tutaj proszę 2017 rok inne pomiary http://ohm-image.net/data/audio/rmaa-sony-nw-wm1z-24-bit Nie do końca chyba jednak rozumiesz o co mi chodzi. Ja nie bronie sonego jedynie napisałeś że jedyna różnica miedzy a50 a wm1a to soft. Ja natomiast mówie że jeszcze sekcja wzmacniacza jest inna bo wm1a ma więcej mocy wedle danych które podaje samo sony. To wszystko.

 

@Kuba_622 a i wytłumacz mi jeszcze bo nie rozumiem. Wklejasz pomiary z których wynika że lepszy jest dongle za 150zł od a50 i wm1a. Ok nie neguje bo się nie da. Uzywasz jednak sonego bo mowisz ze ma algorytmy poprawiajace dzwiek. Hmm, to jednak dobre wyniki pomiarów mają czy nie mają wplywu na jakosc dzwieku bo z tych pomiarów wynika ze sony jest taki nie za dobry. Gdzie widac te algorytmy na pomiarach?

 

 

Oba odtwarzacze są tak samo głośne. Nie mierzyłem wprawdzie dbmierzem, ale na ucho. Niemniej nie słyszę żadnej różnicy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MrSheep napisał:

MrWalkman jest geniuszem, coś niesamowitego :D 

 

 

Nie no, on tego nie wymyślił. Zaczęło się od tego że pojawił sie gostek na headfi o ksywce Morbideath że na jakims chinskim forum ktoś rozpracował softy że można podmieniać softy miedzy dapsonami sony. Podchwycil to Whitigir i zaczęli różne wersje softów wypuszczać. Potem sie rozeszło i zaczęlo kilka osób robić swoje setupy. Potem sie pokłocili wszyscy bo wiadomo. MrWalkman to tam sie w którejś fali pojawił tyle że jako pierwszy zrobił specjalny instalator i inne upgrejdy oprócz dzwiekowych. 

 

Krótko mówiąc, to chińczycy :P

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MrSheep napisał:

Zainstalowałem firmware DMP-A40 FEv2 na Sony NW-A45 (zdjęte ograniczenie głośności, ustawiony region J) i powiem szczerze, że kopara mi opadła :D Nie dość, że dźwięk poprawił się znacząco (uruchomiłem wersję firmware Plus, dodatkowo poprawiającą jeszcze dźwięk - fenomenalne, analogowe brzmienie, gładkie a jednocześnie rozdzielcze) to na dodatek soft odblokował funkcję odbiornika BT, a sam system działa o wiele sprawniej (stockowy od Sony potrafił zamulać i nie pokazywał mi wszystkich okładek). MrWalkman jest geniuszem, coś niesamowitego :D Któregoś dnia sprawdzę jeszcze soft Project Z dla porównania, ale na tę chwilę cieszę się jak dziecko. 
 

 

A nie mówiem.

 

Sony softem wypozycjonował różne urządzenia, z różnych pułapów cenowych. Do tego inne opakowanie i voila: tu 1000 zł vs 5500 zł za jedno i to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

@Whooy ale czy w wm1a masz fabryczny soft czy też podmieniony po tuningu?

Podmieniony.

 

Wygląda na to, że wszystko zmienia ten soft i tyle.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpawnPrzecież wszędzie siedzi ten sam wzmacniacz CXD3778GF. W A45, A55, A105, MW1A. W tym ostatnim ponoć jakieś lepsze kondensatory i kabelek z miedzi beztlenowej i inne duperele:) Sorry, ale z tych pomiarów które podałem wynika, że wyjście 3,5 w A105 i MW1A praktycznie się nie różnią i tyle.

A dyskusje o sekcji wzmacniacza i większej ilości mocy w urządzeniu, które ma 1 Vrms i 33 mW dla 33 om to jest trochę dziwna... Przecież tyle mają wyjścia audio w Snapdragonach :D

 

Godzinę temu, Spawn napisał:

Hmm, to jednak dobre wyniki pomiarów mają czy nie mają wplywu na jakosc dzwieku bo z tych pomiarów wynika ze sony jest taki nie za dobry. Gdzie widac te algorytmy na pomiarach?

 

Chyba już tyle lat w tym siedzisz, że nie muszę Ci mówić, że subiektywna przyjemność a jakość dźwięku rozumiana jako jego najwierniejsze odtworzenie to zupełnie inne rzeczy ;)

Poza tym zależy o jakich pomiarach mówimy. Zniekształcenia harmoniczne są w Sony wysokie jak na dzisiejsze standardy, ale jakoś wątpię, żeby były słyszalne - każde słuchawki mają dużo wyższe. Szum też jest wysoki i jest słyszalny w dokanałówkach - mogliby to poprawić, zwłaszcza że reklamują Walkmany, że jest tam niski poziom szumu. Dynamika jest za mała do Hi-Res, ale to nie ma żadnego znaczenia przy słuchaniu muzyki. Mocy też jest mało, ale do słuchawek dokanałowych czy skutecznych nausznych wystarcza.

Co tu dużo mówić, jest wiele urządzeń przenośnych na rynku, które oferują więcej mocy przy niższych zniekształceniach itp., ale nie mają tych fajnych cyfrowych poprawiaczy dźwięku, które ma Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie, ale jeśli Sony nie pozwala na zmianę softów w DAPach (a zakładam, że nie pozwala), a same softy są na bazie tych, które zostały stworzone przez Sony (też tak zakładam) to jest to najzwyklejsza w świecie kradzież własności intelektualnej. Kradzież to kradzież, nie ma znaczenia, że "to tylko soft". Tak samo mógłby powiedzieć złodziej, który ukradł wasz samochód, bo to przecież "tylko samochód".

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że wytworzenie dobra intelektualnego też jest bardzo kosztowne (często dużo kosztowniejsze od wytworzenia dobra fizycznego, bo potrzebne jest daleko idące R&D), dopóty zawsze będą takie kwiatki jak ten temat w stylu "oszukaly mie! miendzynarodowe korporacje mie oszukaly!".

Sony stwierdziło, że stawiają na rozwój oprogramowania - ich produkt, ich decyzja, ich sprawa. Różnice w cenie biorą się z know-how jak osiągnąć lepszy efekt przy wykorzystaniu innego softu. Na prawdę nie rozumiem co jest w tym tak niejasnego.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bob2000 napisał:

Dalej uważam, że słucham grajka za 500 zł ;) (ale nie słyszałem takich za 4k, czy 30k :D i mam nadzieję, że one tak nie grają, hehe)

 

Ja miałem okazję zapoznać się np. z Hugo 2. Wydał mi się bardzo detaliczny, ale żeby tam była jakaś przepaść między nim a moim A45, to nie stwierdziłem :) Czy jest warty 10 tys.? To zależy od portfela, dla mnie nie, ale są ludzie którzy kupią i będą zadowoleni. Oczywiście Hugo 2 ma znacznie więcej mocy niż A45, ale od Mojo którego porównywałem wtedy łeb w łeb już nie koniecznie - znaczy i Mojo i Hugo 2 napędzają T90 i K701 do absurdalnych głośności.

To takie moje przemyślenia odnośnie drogich sprzętów przenośnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kuba_622 napisał:

@SpawnPrzecież wszędzie siedzi ten sam wzmacniacz CXD3778GF. W A45, A55, A105, MW1A. W tym ostatnim ponoć jakieś lepsze kondensatory i kabelek z miedzi beztlenowej i inne duperele:) Sorry, ale z tych pomiarów które podałem wynika, że wyjście 3,5 w A105 i MW1A praktycznie się nie różnią i tyle.

A dyskusje o sekcji wzmacniacza i większej ilości mocy w urządzeniu, które ma 1 Vrms i 33 mW dla 33 om to jest trochę dziwna... Przecież tyle mają wyjścia audio w Snapdragonach :D

 

Kolejny raz Ci mówie że 1Vrms mają obydwa w trybie daca czyli mierzone bez obciążenia. Jak wepniesz słuchawki 16 ohm to jeden ma 35mW a drugi 60mW bo jest inna sekcja wzmacniająca. Skoro ASR pomierzył że WM1A ma 33mW przy 33ohm to pewnie A55 też będzi miał połowe tego co przy 16 ohmach czyli 16mW. Ale widze ze nie raczył pomierzyć to se mozemy zgadywać.

 

21 minut temu, Kuba_622 napisał:

@SpawnPrzecież 

Chyba już tyle lat w tym siedzisz, że nie muszę Ci mówić, że subiektywna przyjemność a jakość dźwięku rozumiana jako jego najwierniejsze odtworzenie to zupełnie inne rzeczy ;)

 

Tak dlatego przestałem sobie nimi zawracać głowę i do nich odwoływać. Akademickie rozwazania które poza mocą są bezuzyteczna dla nas.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, P1gu napisał:

Wszystko pięknie, ładnie, ale jeśli Sony nie pozwala na zmianę softów w DAPach (a zakładam, że nie pozwala), a same softy są na bazie tych, które zostały stworzone przez Sony (też tak zakładam) to jest to najzwyklejsza w świecie kradzież własności intelektualnej. Kradzież to kradzież, nie ma znaczenia, że "to tylko soft". Tak samo mógłby powiedzieć złodziej, który ukradł wasz samochód, bo to przecież "tylko samochód".

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że wytworzenie dobra intelektualnego też jest bardzo kosztowne (często dużo kosztowniejsze od wytworzenia dobra fizycznego, bo potrzebne jest daleko idące R&D), dopóty zawsze będą takie kwiatki jak ten temat w stylu "oszukaly mie! miendzynarodowe korporacje mie oszukaly!".

Sony stwierdziło, że stawiają na rozwój oprogramowania - ich produkt, ich decyzja, ich sprawa. Różnice w cenie biorą się z know-how jak osiągnąć lepszy efekt przy wykorzystaniu innego softu. Na prawdę nie rozumiem co jest w tym tak niejasnego.

Widzisz Kolego, pozornie masz rację, ale są pewne subtelności. Otóż posiadane przeze mnie Porsche 997 (911-ka 6gen.) Turbo S o mocy 530KM, posiada również wersję Turbo standard o mocy 500KM. Turbiny te same, Intercoolery te same, ok zawias i inne elementy inne, mapa silnika inna. Ale mimo to Porsche nie życzy sobie dopłaty 5 RAZY TYLE ZA TE ZMIANY, a jedynie niecałe 10% ceny !!!! A SĄ TO TEŻ ZMIANY ELEMENTÓW MECHANICZNYCH I TO DOŚĆ LICZNE!!! Wskaż proszę jakąkolwiek inną branżę poza audio, gdzie za zmianę softu jest dopłata 5x tyle, bez jaj!!!

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Whooy napisał:

Widzisz Kolego, pozornie masz rację, ale są pewne subtelności. Otóż posiadane przeze mnie Porsche 997 (911-ka 6gen.) Turbo S, posiada wersję Turbo standard. Turbiny te same, Intercoolery te same, ok zawias i inne elementy inne, mapa silnika inna. Ale mimo to Porsche nie życzy sobie dopłaty 5 RAZY TYLE ZA TE ZMIANY !!!! A SĄ TO TEŻ ZMIANY ELEMENTÓW MECHANICZNYCH I TO DOŚĆ LICZNE!!!

Prawie udał Ci się trolling, kolego. Tylko jedno Cię zdradziło - kierowcy 911 są tak wyczuleni i zafixowani na nazwy poszczególnych generacji, że NIGDY w życiu nie użyliby terminu "6 gen.". :) Pozdrawiam i życzę miłego poniedziałku. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P1gu napisał:

Prawie udał Ci się trolling, kolego. Tylko jedno Cię zdradziło - kierowcy 911 są tak wyczuleni i zafixowani na nazwy poszczególnych generacji, że NIGDY w życiu nie użyliby terminu "6 gen.". :) Pozdrawiam i życzę miłego poniedziałku. ;)

Jaki masz problem synku? Jedno jest pewne, do nich się nie zaliczasz.

 

Oczywiście argumentacja nie na temat.

Edytowane przez Whooy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Porsche, zawsze chciałem mieć! Sąsiad ma dwa i jeszcze kilka innych marek. Tak myślę, że dobrze, że nie miałem nigdy Porsche, bo każdym autem: preludą, roverem, vectrą jeździłem z butem w podłodze. Przeżyłem wszystkie wypadki, bo każde auto rozbiłem. Jako pamiątka jest uszkodzony krzyżowy. Jakbym mial to Porsche, pewnie bym już nie żył. Teraz pomykam Dacią, jak przystało na emeryta.
 

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał:

 

Kolejny raz Ci mówie że 1Vrms mają obydwa w trybie daca czyli mierzone bez obciążenia. Jak wepniesz słuchawki 16 ohm to jeden ma 35mW a drugi 60mW bo jest inna sekcja wzmacniająca. Skoro ASR pomierzył że WM1A ma 33mW przy 33ohm to pewnie A55 też będzi miał połowe tego co przy 16 ohmach czyli 16mW. Ale widze ze nie raczył pomierzyć to se mozemy zgadywać.

 

 

Ale tam jest dokładnie ten sam układ wzmacniający CXD3778GF :) A reszta to gdybanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Ale tam jest dokładnie ten sam układ wzmacniający CXD3778GF :) A reszta to gdybanie.

 

Układ może być ten sam a co z jego zasilaniem? Mają tyle samo i te same kondensatory w środku? Przecież sabre i inne AKMy tez masz te same w różnych sprzętach i nie tylko mają inną moc ale i inaczej grają bo liczy sie aplikacja i to co w koło danego elementu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam może przecież być inne napięcie i natężenie. Inną sprawą to ekranowanie walkmanów z serii WM1 i użycie innych komponentów.  A nawet rozwiązanie gniazd.

 

Sam bym ślepy test tych ustrojstw chciał doświadczyć - wszak głuchy jeszcze chyba nie jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja miałem okazję zapoznać się np. z Hugo 2. Wydał mi się bardzo detaliczny, ale żeby tam była jakaś przepaść między nim a moim A45, to nie stwierdziłem :) Czy jest warty 10 tys.? To zależy od portfela, dla mnie nie, ale są ludzie którzy kupią i będą zadowoleni. Oczywiście Hugo 2 ma znacznie więcej mocy niż A45, ale od Mojo którego porównywałem wtedy łeb w łeb już nie koniecznie - znaczy i Mojo i Hugo 2 napędzają T90 i K701 do absurdalnych głośności.

To takie moje przemyślenia odnośnie drogich sprzętów przenośnych ;)

Między moim modyfikowanym sap2 a a45 też nie ma jakiejkolwiek przepaści na T90 - możliwe nawet, że ktoś wybrałby Sonego. Mam region CN i gram na Plusie. Na Classic według mnie T90 grają odrobinę słabiej, ale nadal świetnie. Sap vs a45+, odnoszę wewnętrzne wrażenie, że przewagę ma sap. Może to tylko moje osobiste preferencje albo potrzebny ślepy test, albo dłuższy odsłuch na Sonym, którego nie chce mi się robić. Jeżeli Soniacz z modyfikowanym oprogramowaniem gra jak grajki za grube miliony to słaba jest opłacalność tych grajków moim zdaniem - pozostaje mi wierzyć i mieć nadzieję, że taki AK C i A zmiatają mojego sapa i Soniacza razem wziętych. Albo przynajmniej są od nich dosyć wyraźnie lepsze. Chociaż Twoja opinia o Hugo 2 nie napawa mnie optymizmem ;).

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać coś od siebie. 

 

Budowanie oferty produktowej w ten sposób jest absolutnie normalne w 21 wieku. Trzeba zrozumieć, że dla Sony audio to nie jest w żaden sposób wiadąca kategoria na żadnym z ich rynków. (Playery) Audio są dla nich mocno w czeluściach i portfolio kategorii, jakimi zarządzają. Dla takich kategorii produtkowych nie inwestuje się w żadne R&D, laby i wszelakie wysiłki rozwojowo-badawcze. Może czasem tylko na potrzeby utrzymania brandu zrobi się takie Z1 i pokrewne by zaznaczyć swoją obecność jednym czy dwoma młodymi obiecującymi projektantami. Sony to jest duża maszynka biznesowa a pieniądze w dużym biznesie są tylko i wyłącznie w skali, nie na ofercie dla mniejszości, swoistego edge-case'a kategorii audio.

 

Tam nikt nit bawi się w rozwój tego oprogramowania in-house, macie to jak w banku. Jest 2021 a to poboczna kategoria w dużej korporacji :) Jeżeli choć trochę rozumie się jak działa biznes w 21 wieku to jest to naprawdę jasne.

 

Zabieg który zrobił Sony z całą linią designu tych playerów i firmwarem to tradycyjne japońskie podejście do optymalizacji kosztowej biznesu. Japończycy mają to we krwi. Zupełnie co innego jeżeli to by dla nich była kateria która jest w stanie zmienić coś w ich core-biznesie. Czyli, odwołująć się do wieloletniego już narzędzia - do "Krowy" w Macierzy BCG.

 

W tych okolicznościach, z profilem organizacji jaki ma Sony i w tej kategorii w ich szerokiej ofercie, ze skłonnością do działań optymalizacyjnych w Japonii - jest to zupełnie normalne zarządzanie spółką i jego efekt. Na pewno nie mają przysłowiowo "wyje*", oni po prostu to zoptymalizowali bo nie jest to dla nich ważna kategoria.

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Whooy napisał:

A nie mówiem.

 

Sony softem wypozycjonował różne urządzenia, z różnych pułapów cenowych. Do tego inne opakowanie i voila: tu 1000 zł vs 5500 zł za jedno i to samo. 

W motoryzacji robi się przecież tak samo. Poprzednia generacja forda focusa 1.5 benzyna. 150KM, albo 180KM 8000zł drożej, Tu i tu turbo, pewnie to samo. Jeszcze lepsze, że tych +30KM podobno nie idzie poczuć, szczególnie jak się za nie nie zapłaciło i wsiądzie do "szybszego" auta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszędzie od drugiej połowy 20 wieku a zwłaszcza w 21 wieku gdzie tylko liczy się skala i niskie koszty... this is how we do it... hehehe :))

 

Automotive jest pięknym przykładem miejsca, gdzie walka odbywa się już tylko w najwyższych poziomach prawie pogrzebanego dzisiaj modelu Kotlera. 

 

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bob2000 napisał:

Jeżeli Soniacz z modyfikowanym oprogramowaniem gra jak grajki za grube miliony to słaba jest opłacalność tych grajków moim zdaniem - pozostaje mi wierzyć i mieć nadzieję.

 

Wiara czyni cuda, ale nie tym razem. Dokładnie tak jest, bo ja miałem/słuchałem tych super-duper drogich sprzętów, to tylko marketing dla misiów-pysiów. 

Godzinę temu, majkel napisał:

W motoryzacji robi się przecież tak samo. Poprzednia generacja forda focusa 1.5 benzyna. 150KM, albo 180KM 8000zł drożej, Tu i tu turbo, pewnie to samo. Jeszcze lepsze, że tych +30KM podobno nie idzie poczuć, szczególnie jak się za nie nie zapłaciło i wsiądzie do "szybszego" auta. 

 

Bo tam jest tyle samo niuta momentu, co zależy od st. sprężania, pojemności oraz wykorbienia wału (a te są identyczne) , więc nie będzie się to zbierało szybciej, jednie na autobanie masz może +10km/h wyższą prędkość maks. 

1 godzinę temu, fallow napisał:

 a pieniądze w dużym biznesie są tylko i wyłącznie w skali, nie na ofercie dla mniejszości, swoistego edge-case'a kategorii audio.

 

 

 

 

 

Uszaci, to jest nisza jak ch..j, nic prawie nie znacząca w porównaniu do np. PlayStation.

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Whooy napisał:

 

Wiara czyni cuda, ale nie tym razem. Dokładnie tak jest, bo ja miałem/słuchałem tych super-duper drogich sprzętów, to tylko marketing dla misiów-pysiów. 

 

Marketing a dokładniej komunikacja marketinkowa, bo marketing to przede wszystkim nauka o tym "jak radzić sobie z rynkiem". od market = rynek. To co dociera do audiofilów konsumentów to przede wszystkim komunikacja marketingowa w ramach jakiejś strategii marki. Wracając do rzeczy - ów "marketing" (w "" bo to raczej kolokwializm w tym znaczeniu) nie jest głównym powodem dla którego ludzie kończą na decyzji zakupowej. Tak jak Apple jako pierwsze w branży IT przekształciło - bardzo mądrze USP swojej oferty w UBT. Tak tutaj w audio na wyższych poziomach cenowych odbywa się kupowanie filozofii, ideologii. 

 

Bardzo zgrabnie i zwięźle wytlumaczył to lata temu Sinek na przykładzie Apple. Do tego konceptu należy jeszcze dodać tranzycję USP w UBT na propozycji wartości oferty i voila. W audio propozycja tej ideologii, filozofii stała się meta-poziomem, właściwym dla konsumenta (stąd też tyle rozgrzanych dyskusji na forach, każdy ma swoją właściwą dla siebie,  z pewnymi cechami wspólnymi z innymi konsumentami).

 

Im mocniejszy nazwę to na potrzeby tego wątku "romantyzm" drzemie w delikwencie z zasobnym portfelem tym sprawniej sam dorobi sobie ową meta-filozofię pod wpływem której dokona decyzji zakupowej. Co więcej, sam również dokona w swoim postrzeganiu oferty danej marki tranzycji w UBT i będzie zarażał innych.

 

A realizacja jakich potrzeb kryje się w słowię "romantyzm" to już był tu kiedyś taki kolega, który rozłożyłby to na atomy :)) Ja się bardziej skupiam na "mechanizmach rynkowych". 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest tylko marketing i nawet nie myślę o ich marketingu. Sony za 4k gra inaczej i nawet lepiej od mojego Sonego za 0.5k. Ale osobiście uważam, że cena/lepsza jakość jest po prostu słaba. Po zakupie nie byłbym zbytnio zadowolony jeśli chodzi o postęp w jakości dźwięku - przy założeniu, że to co słyszę ze zmodyfikowany oprogramowaniem to dźwięk droższych Soniaczy.

A to, że Sony zmienia dźwięk poprzez oprogramowanie to już ich sprawa. Z tego powodu nie mógłbym czuć się oszukany, bo niby dlaczego? Sony zrobiło jakiś układ i oprogramowało go (albo ktoś im to zrobił). I teraz może odcinać kupony od niego jak im się podoba. Oczywiście podzielam zdanie @P1gu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności