Skocz do zawartości

Topping DX3 Pro, Burson Playmate


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy. Aktualnie posiadam słuchawki Sennheiser HD 300 Pro i Audiotrak Prodigy Cube. Nie wiem czy to dobre połączenie, ale chciałbym kupić urządzenie Topping DX3 Pro. Czy ta zmiana ma sens? Dodam, że w przyszłości być może zakupię Sennheisery HD 6** i jakieś głośniki aktywne. Muzykę odtwarzam z laptopa.

Ogólnie szukam czegoś do 2 000 zł, choć też wpadł mi w oko Burson Playmate 2, ale ja w laptopie nie posiadam Usb C. Proszę was o pomoc bo ja się nie bardzo znam, a marzy mi się lepsze granie. Raczej skuszę się na tego Toppinga, tylko jeszcze pytanie, gdzie aktualnie kupić nówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rave91 napisał:

Mam taki plan, ale te słuchawki potrzebuję do drobnych edycji i często mam wokół siebie hałas, więc preferuję konstrukcję zamkniętą.

Ale czy wymiana Prodigy Cube na takiego Toppinga nie polepszy dźwięku?

Być może polepszy lub zagra tylko inaczej, dużych zmian nie oczekiwałbym, lepiej kupić wyższej klasy słuchawki, imo. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rave91 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Myślałem trochę, że nie wykorzystuję do końca potencjału aktualnych słuchawek, a tak naprawdę gdybym kupił takiego drogiego (jak dla mnie) Bursona to nie wykorzystałbym jego potencjału.

I tak i nie, bo Burson na bank jest lepszy jakościowo od Prodigy Cube i wykorzystałby potencjał Twoich obecnych słuchawek tyle, że zmiana na inne słuchawki wniesie o wiele więcej. I teraz rodzi się pytanie, czy chcesz podszlifować to co masz, bo jesteś z tych HD300 zadowolony, czy jednak wolałbyś wskoczyć na poziom wyżej w SQ. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości na pewno kupię lepsze słuchawki, a także będę myśleć o głośnikach stereo. Aktualnie jestem dość zadowolony z HD300, ale liczę, że taki Topping czy Burson by sprawił, że słuchawki zagrają lepiej. Liczę, że kilka utworów hi-res co posiadam zagrają lepiej, choć wiem, że tu by się przydały konkretniejsze słuchawki. W Toppingu poza tym, że odtworzy prawie wszystko przyciąga mnie design i regulacja głośności na wyświetlaczu. Bluetooth też może się przydać. Byle by mój zestaw nie grał gorzej 😄 Tylko coś słabo z dostępnością tego sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo kwestia tego jaki masz budżet na wszystko. Jak chcesz dać teraz za źródło 1-2k a później za słuchawki 500zł to raczej bym się zastanowił jak te proporcje raczej odwrócić. Jeśli z kolei chcesz wydać na źródło 1-2k, później na słuchawki też 1-2k to proporcje są ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrewek napisał:

Imo kwestia tego jaki masz budżet na wszystko. Jak chcesz dać teraz za źródło 1-2k a później za słuchawki 500zł to raczej bym się zastanowił jak te proporcje raczej odwrócić. Jeśli z kolei chcesz wydać na źródło 1-2k, później na słuchawki też 1-2k to proporcje są ok :)

Aktualnie posiadam słuchawki za 800 zł ale pewnie kupię coś z serii HD 600. Prodigy Cube stoi na moim biurku jakieś 7 lat i przyszedł czas na zmianę.

Słucham głównie muzyki elektronicznej i zależy mi bardziej na górnych i średnich tonach, mniej na olbrzymim basie. Cenię sobie szczegółowość. Lubię ładne brzmienie instrumentów. Chcę zaryzykować tym Toppingiem, ale może macie lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności