Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Upgrade sprzętu


Pan Marmoladka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu posiadam takie połączenie - Beyerdynamic DT 990 Edition 600 Ohm(słuchawki),  Little Dot mk2(AMP), AUDIOTRAK Prodigy Cube Black Edition(DAC), i powoli zastanawiam się nad jakimś upgrade, chciałbym wymienić jakiś element mojego sprzętu, by przejść o poziom wyżej, mam tutaj problem, ponieważ jedni mówią, że mój DAC jest tani i słaby, a inni, że DAC w sumie ma małe znaczenie jeśli posiada się AMP'a, sam nie wiem, ponieważ z tego co wyczytałem to DAC zajmuje się przemianą dźwięku z cyfrowego na analogowy(ale czy może to robić lepiej lub gorzej?) i w przypadku posiadania osobnego AMP'a nie wypływa zbytnio na jakość dźwięku. Sam osobiście zastanawiam się nad przejściem na słuchawki zamknięte, z samej jakości dźwięku DT990 jestem zadowolony, jednak z małego, ale dotychczas zdobytego doświadczenia chyba wolę słuchawki zamknięte, jednak nim je wymienię chciałbym jeszcze spróbować zwiększyć jakość źródła, w little dot z samego początku zmieniłem lampy na 5654RT i 6N6P. Proszę o zaproponowanie jakiegoś rozwiązania, by dźwięk był wyższej jakości, wymiana AMP'a lub DAC'a na lepszy, słuchawki wolałbym wymienić w następnym kroku. Mam taki swój cel, chcę zmieniać sprzęt stopniowo, by się dłużej cieszyć lepszym dźwiękiem i jednocześnie zdobywać doświadczenie co jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam małe doświadczenie, więc nie będzie to profesjonalne, co napiszę. Chciałbym by dźwięk był bardziej "kinowy", tak by chociażby muzyka od Hans'a Zimmer'a powodowała gęsią skórkę, bym miał wrażenie, że dźwięk z słuchawek porusza ziemię, wtedy kiedy to ma nastąpić, jednak nie w taki sposób by np. niskie tony przeszły na pierwszy plan a cała reszta zaginęła, tak jak robią to presety w equalizerach. Kupiłem ostatnio słuchawki Sennheiser True Wireless 2 do telefonu, one brzmią jakoś całkiem inaczej niż ten mój "stacjonarny sprzęt", być może gubią one niektóre dźwięki, ponieważ są to jednak małe słuchawki dokanałowe, ale mam właśnie na nich ten "kinowy efekt", a z drugiej strony zacząłem słuchać ostatnio muzyki klasycznej i Sennheisery dają i tak więcej przyjemności ze słuchania, mimo, że tutaj jest wymagane coś kompletnie innego, ogólnie prawdę mówiąc ten mój stacjonarny sprzęt wydaje się być jakiś taki niesamowicie płaski, drętwy niezależnie czego aktualnie słucham. Jeśli chodzi o cenę to powiedzmy 800zł

Edytowane przez Pan Marmoladka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 na pewno nie grają płasko i drętwo, jedyne co mi przychodzi do głowy, to cofnięta średnica i to prawdopodobnie ona nie daje Tobie potęgi brzmienia, której oczekujesz. 

 

Mogę zaproponować Hifiman'y HE4XX/400i, które grają z większym rozmachem od DT990 i łatwo poddają się modowaniu, gdyby brakowało Ci większej podstawy basowej i zaokrąglenia górnego pasma.

 

Ps.

Zamknięte słuchawki odradzam, chyba, że słuchasz w głośnym otoczeniu.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 02:06, Pan Marmoladka napisał:

ale czy może to robić lepiej lub gorzej?)

Nie.

W dniu 17.04.2021 o 02:06, Pan Marmoladka napisał:

Little Dot mk2

Wywal lampowca z toru i od razu sprzęt odetchnie. Słuchawki masz znakomite.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem, czy bez lampowca lepiej gra, niestety tego nie mogę potwiedzić, lampa pozwala mi znacznie zwiększyć głośność(a mi wystarczy minimalnie), przy większej głośnosci jest jednak lepiej, nie wiem, sam od czego to zależy, czy gdybym kupil takie Sennheiser HD800 to byłoby lepiej czy może zależy to od źródła, ponieważ słucham na spotify?

Edytowane przez Pan Marmoladka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz słuchawek z solidniejszą podstawą basową lub solidnego bass boosta. 

 

Do głowy przychodzą mi DT1770pro a jeszcze lepiej DT177x Go

 

 

 

 

DT990 600 płasko nie grają, ale to jest otwarta konstrukcja, więc ciśnienie, aku styczne będzie niższe a i w najniższych rejestrach będą roll-offować. 

 

Nie ma szans by zagrały z impetem jak basowe doki.

 

 

Screenshot_20210503-150543_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem trochę na ten temat. A, co gdybym wymienił tego DAC'a, to byłoby do mnie najlepsze z tego względu że, tego Prodigy mam już naprawdę długo i to się też odbiło na jego wyglądzie zewnętrznym, a słuchawki i amp "pachną jeszcze nowością", chciałbym najpierw przygotować źródło, a dopiero potem kupić jakieś słuchawki na gotowe. Ktoś mi wysłał prywatną wiadomość na tym forum, że właśnie byłoby dobrym posunięciem kupienie DAC'a firmy Topping, stać mnie na takiego np. DX3 Pro, chciałbym go nadal używać z moim AMP'em, później ewentualnie poeksperymentować z lampami, czy po takiej zmianie mogę się spodziewać większej różnicy, czy raczej zmiana taka, że audiofil obok dwóch setupów miałby problem z różnicą? Czy to, że ten DAC ma max 300Ohm wpłynie negatywnie na dźwięk, wiem będzie ciszej, niż powinno(bez AMP'a), ale czy coś poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności