Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Doki do 1,5 kzł


Whooy

Pytanie

Szukam dokanałówek do 1,5-2 klocka. Preferowane brzmienie: neutralne, obiektywne, czyste, napowietrzone, liniowy bas a la K701 czy 1990Pro (żadnej ciemnej piwnicy i basiora jak z suba), piękny środek jak w K701, HD600 czy Amiron, dobra stereofonia, ważna jest także jakość wykonania i trwałość sprzętu.

 

Proszę o jakieś typy. Thx in advance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, Whooy napisał:

Szukam dokanałówek do 1,5-2 klocka. Preferowane brzmienie: neutralne, obiektywne, czyste, napowietrzone, liniowy bas a la K701 czy 1990Pro (żadnej ciemnej piwnicy i basiora jak z suba), piękny środek jak w K701, HD600 czy Amiron, dobra stereofonia, ważna jest także jakość wykonania i trwałość sprzętu.

 

Proszę o jakieś typy. Thx in advance.

BGVP DM8 - bass , piękny środek, dobra stereofonia  jakość wykonania

Góra nie jest co prawda mega rozciągnięta, ale jest obecna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zamiast FiiO FH7 proponuję FA9.

Nie posiadają, aż takiego basu (jak dla mnie w FH7 było go zbyt dużo), górę też wolałem z FA9.

FH7 z dapem który posiadam sybilowały niemiłosiernie, a wymiana filterków niewiele pomagała. FA9 mają też przełączniki do dopasowania brzmienia, które dużo bardziej wpływają na brzmienie od wkrecanych filterków w FH7. 

HA9 mają też przełącznik do zmiany impedancji przez, co nie szumią mi z telefonem, gdy nie chce mi się nosić ze sobą DAPa.

Moim zdaniem w porównaniu do słuchawek od Alo grają pomiędzy Andromedą Zieloną, a Solarisami (które uwielbiam). 

Największy minus FA9 to dla mnie ich design.

Ps. Najlepszy dźwięk mam z nich na tipsach SpinFit CP240. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje. Najbardziej interesują mnie Fiio FH7 na ten moment. A jak z odwzorowaniem stereofonii prze słuchawki nie oddziałujące na małżowinę uszną, która pozwala na odbiór kierunku źródła dźwięku? Dawno nie miałem doków, ale pamiętam, że było z tym kiepsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W słuchawkach wokółusznych kierunkowość źródła dźwięku odbierana przez małżowinę też nie ma racji bytu, gdyż cała mambrana drga a nie jej część i wszystko to idzie w kierunku ucha z tego samego miejsca ;) Też się bałem IEMów, ale przerobiłem ostatnio parę i wcale nie jest źle pod kątem stereofonii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@WhooyMam właśnie na testowych odsłuchach Craft Ears Two i zdają się wpasowywać w Twoje wymagania, a ja mam podobne i mnie również coraz bardziej te słuchawki urzekają :) Za pare dni coś o nich wiecej napisze w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Blessing 2 / Craft Ears Two, hmm

 

Martwi mnie, że nie ma w necie pomiarów tych wynalazków, a te co są nie mają żadnej wiarygodności, bo pomiar zależy od budowy kanału słuchowego, co ma się nijak do manekina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0



Blessing 2 / Craft Ears Two, hmm
 
Martwi mnie, że nie ma w necie pomiarów tych wynalazków, a te co są nie mają żadnej wiarygodności, bo pomiar zależy od budowy kanału słuchowego, co ma się nijak do manekina.


A wykonuje się pomiary słuchawek w ludzkim uchu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 30.04.2021 o 19:14, Whooy napisał:

Blessing 2 / Craft Ears Two, hmm

 

Martwi mnie, że nie ma w necie pomiarów tych wynalazków, a te co są nie mają żadnej wiarygodności, bo pomiar zależy od budowy kanału słuchowego, co ma się nijak do manekina.

Tak samo wiarygodne jak pomiary jakichkolwiek słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@InszyPomiary IEMów, z którymi miałem styczność były jednak dość wiarygodne. To co słyszałem zgadzało się z tym co pokazywał wykres odpowiedzi częstotliwościowej w przypadku 5 ostatnich odsłuchiwanych przeze mnie IEMów, w tym Craft Ears Two.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, pabloj napisał:

@InszyPomiary IEMów, z którymi miałem styczność były jednak dość wiarygodne. To co słyszałem zgadzało się z tym co pokazywał wykres odpowiedzi częstotliwościowej w przypadku 5 ostatnich odsłuchiwanych przeze mnie IEMów, w tym Craft Ears Two.

 

@Inszyokiem mrugnął, jak pisał mi w odpowiedzi bardzo dobrze, na prowokacyjne nieco pytanie.

Wiadomo, że warto słuchać (najpierw), a jak można popatrzeć, to czemu nie popatrzeć?

 

Ja się powygłupiać lubię :) Wiec pytam czasami, tak z głupia frant :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na stronie Moondrop są pomiary wykonane symulatorem ucha w standardzie IEC60318-4. To są jak najbardziej wiarygodne pomiary do 10 kHz. Warto jeszcze wspomnieć, że Moondrop ma swoje opatentowane rozwiązania mające ograniczyć pik na sopranie przy płytkim wkładaniu (co jest bolączką większości słuchawek dokanałowych).

 

Clipboard02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle, że @Whooy chciałby środek na podobieństwo k701, hd600, amiron, a jednak są tutaj w tym rejonie spore różnice do Blessing 2. W ogóle ogromna ilość iemów ma słabe przejście z basu w średnie. A zdaje mi się, że właśnie głównie na tej pierwszej połowie średnich autorowi tematu zależy najbardziej.

 

image.png

 

k701

image.png

 

amiron
image.png

 

hd600
image.png

 

 

 

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No pacz. Nawet mam takie k701 dokanałowe. Nazywają się Astell$Kern Diana. 

Bas w kierunku wysokiego basu.

Wyeksponowana mocna średnica.

Lekkie i zwiewne wysokie.

Niezła scena.

 

Wypisz, wymaluj. Mi ogólnie średnio pasują i leżą, więc jak ktoś coś to PW. Mogę na nie zrobić zaskakującą cenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności