Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy do Mrspeakers Ether Flow


maciej_zet

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc na wstępie pragnę wszyskich przywitać.

Fora audio (w tym to) przeglądam od paru lat i bardzo cenię sobie opinie użytkowników na temat sprzętu audio, które są kopalnia wiedzy na ten temat. Obecnie zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza słuchawkowego oraz w ogóle nad sensem jego nabywania dlatego prosiłbym Was o radę. 

Teraz do rzeczy. Posiadam słuchawki Mrspeakers Ether Flow oraz NHC i są to słuchawki raczej łatwe do napędzenia. Obecnie mam SMSL M500 który moim zdaniem nie ma problemu z ich wysterowaniem ale z tego co czytałem to posiada on bardzo dobry DAC ale taki sobie wzmacniacz. Dźwięk jaki daje SMSL bardzo mi odpowiada ale być może udałoby się do niego dodać trochę więcej energii z mocniejszym uderzeniem basu i większą ilością powietrza. Może idealistycznie i w poniższym budżecie to nierealne ale może znajdzie się coś co się chociaż do tego zbliży.

W związku z tym mam pytanie czy osobny wzmacniacz wniósłby słyszalną poprawę w dźwięku?

Źródło to I-O data Soundgenic HDL-RA4TB (pliki Flac, DSD) oraz Tidal Master. Muzyka bardzo różna: filmowa, rock, rock progresywny, trochę pop, lekki jazz.

Budżet to maks 3k zł i biorę pod uwagę również sprzęt używany.

Prośba ma charakter poglądowy abym wiedział w ogóle czym powinienem się zainteresować i przesłuchać przed ewentualnym zakupem.

Edytowane przez maciej_zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 3 tys. warto zwrócić uwagę na Flux FA-12 i Burson CV2. Niemniej jednak zwiększyłbym budżet i celował Bryston BHA-1, bądź HeadAmp GS-X Mini. Jako integra może spodobać się Chord Hugo2, ale ten również grubo ponad 3k:/

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jako dość świeży posiadacz EFO dołączam się do pytania kolegi Maćka. Obecnie grają sobie u mnie na skromnym zestawie Topping D70+SMSL SP200, ale wiem że przy porządnym wzmacniaczu powinny być w stanie pokazać pełnię swoich możliwości. Czy oprócz wydawania 10 kloców na BHA-1 są jeszcze jakieś sensowne alternatywy? Np. Cayin IHA-6, Sennheiser HDVA 600 (jak gdzieś uda się dorwać) lub HPA V281?
Rozważałem też sprzedaż D70ki i zakup całego combo Questyle'a CMA Twelve.
Ogólnie podoba mi się sposób grania Etherów, taki bardziej intymny. W sumie niepotrzebna mi jakoś specjalnie rozstrzelona scena, bo ostatnio najczęściej słucham czegoś w stylu jazz-fusion i metal progresywny (i to praktycznie tylko albumów studyjnych), brakuje mi trochę sub-basu - wiem, że jest to kwestia strojenia, bo słuchawki dobrze reagują na EQ i po lekkim podbiciu najniższych resjetrów cały bas brzmi świetnie, ale byłoby fajnie, gdyby istniał jakieś amp, który dobrze zgrywa się z EF, a przy okazji dodaję dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VexAv napisał:

Cześć

Jako dość świeży posiadacz EFO dołączam się do pytania kolegi Maćka. Obecnie grają sobie u mnie na skromnym zestawie Topping D70+SMSL SP200, ale wiem że przy porządnym wzmacniaczu powinny być w stanie pokazać pełnię swoich możliwości. Czy oprócz wydawania 10 kloców na BHA-1 są jeszcze jakieś sensowne alternatywy?

Pewnie, że są, np takie. Zresztą tu masz wątek, jak goście ogarniają sprzęt do trudniejszych planarów.

4 godziny temu, VexAv napisał:

Rozważałem też sprzedaż D70ki i zakup całego combo Questyle'a CMA Twelve.

Takich rzeczy też nie trzeba ściągać z innych kontynentów. :) Tu przykładowa konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Słyszałem że Bryston BHA1 rewelacyjnie napędza EF jednak na ta chwilę jest poza moim zasięgiem (używany około 6k pln).  Wzmacniacze Bursona mają bardzo dobre opinie i już się im przyglądałem bo są w zasięgu finansowym. Z drugiej strony może faktycznie mając już coś SMSL pasowałoby również sprawdzić wzmacniacz od nich.

A co myślicie o jakiejś hybrydzie? Czy coś z lampą wniosłoby coś pozytywnego do dźwięku?

Edytowane przez maciej_zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cain1916 widzę w Twoim opisie, że masz te same słuchawki więc wierzę że Burson CV2 jest dobrym rozwiązaniem. CV2+ jest ciężki do zdobycia używany, szukam już wzmacniacza od jakiegoś czasu i używanych nie widziałem w ogóle żeby ktoś wystawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej_zet Zgadza się. Posiadam EF oraz BHA-1. Niemniej jednak proponuję polegać wyłącznie na swoich odsłuchach, a nie opinii z internetu. Dla ułatwienia poszukiwań podałem kilka modeli, z którymi mogą Ci się one spodobać. Mi osobiście połączenie CV2+ z EF przypadło do gustu, także jest szansa, że jako sam amp również zda egzamin. Ostatecznego osądu jednak musisz dokonać sam!

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności