Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dylemat - otwarte ~2k zł; ewentualna zmiana toru


zolwinho

Pytanie

Czołem. Od jakiegoś czasu noszę się z pewnym dylematem. Kwestia złożona i liczę, że doradzicie ;)

 

Za chwilkę miną mi 2 lata z HD600. Aktualnie lecą u mnie z Chord Mojo > Erzetich Bacillus. Niestety sennki są na mojej głowie co raz rzadziej. Jako daily przy komputerze służą mi podpięte wprost pod integrę z kompa ATH MSR7. Komputer chodzi po parę godzin dziennie i do grania / słuchania z yt często z jakimś hałasem w tle brak żonglerki z przepinaniem, zarządzaniem baterią w mojo etc mi odpowiada. Na lato z uwagi na temperatury przesiadam się już na Mojo > Shozy & Neo BG. Ogółem trochę się zapędziłem, bo HD600 mógłbym chyba pędzić z tańszych rzeczy i wrzucić te $$$ w lepsze słuchawki, co z resztą miało mieć miejsce, ale w międzyczasie jakoś zacząłem wydawać kasę na co innego (simracing 🤣). Dzisiaj odkurzyłem pudełko z HD600 i temat w głowie wrócił.

 

Lubię je bardzo za ten naturalny tembr i wokal, ale co raz mniej czasu mam na to, żeby spokojnie i w ciszy posłuchać sobie czegoś z muzyki filmowej lub po prostu ballad. Poza tym, przy przeskakiwaniu z MSR7 brakuje mi w nich jednak basu a o przestawianiu się przez pewien czas nie ma raczej mowy. Mojo spięte z Bacillusem też troszkę ciągną HD600 w stronę lekkiej suchości, co im raczej nie służy. Na takim Magni Heresy HD600 były już mniej suche, ale to jednak klasa niżej od Bacillusa, z graniem rozdzielczym, ale prawie tylko i wyłącznie na planie lewo - prawo i bez głębi, więc znowu niejako na przekór sześćsetkom. Chciałbym czegoś z solidniejszą podstawą basową i bardziej angażującego. Wygodnego dla okularnika, bo to wcale nie takie oczywiste ;)

 

Przechodząc do meritum - w którym kierunku iść?

 

1) pozbyć się HD600 i wziąć coś, co będzie się dogadywało z Mojo i Bacillusem? Zanim kupiłem MSR7 węszyłem za Aeonami C, ale wydały mi się jakaś anemiczne. Nie wiem, czy trafiłem złą sztukę (jeśli dobrze pamiętam ktoś na forum wspominał o problemach z jackiem, co dało się prosto naprawić a objawiało się właśnie w ten sposób). Otwartych nie słuchałem i zaczynam o nich myśleć.

 

2) sprzedać Bacillusa i wziąć coś jeszcze klasę wyższego? Brałem go z myślą o zakupie jakichś planarów, ale poszło tak jak pisałem wyżej.

 

Kłębiło się tego więcej, typu pójście w combo dac/amp, bo mojo i tak nie noszę a nie chcę się już przejmować, czy jest naładowany albo spróbowanie lampy do HD600, bo to są dla mnie całkiem nieznane wody. Nie chcę zbytnio gmatwać, ale jak widać, dylematów jest sporo. Niestety wyjechał człowiek na zadupie i utknął, także odsłuchy po salonach też są utrudnione. Być tu mądrym w takiej sytuacji :( Z góry dzięki!

Edytowane przez zolwinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Jako rozwinięcie HD600 ode mnie ibasso SR2.

 

No to mnie zaskoczyłeś - całkowicie przeleciały pod moim radarem. Z opisu i wykresów dla mnie mogą być ciekawe. No i wychodziłoby na to, że może pójdą z samego mojo. Widzę, że są u bigmarasa w audioheaven. Definitywnie wpadają jako do sprawdzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, niebond napisał:

a ja zaproponuję Burson o taki jak na fotce do tych HD600

 

Z tego, co widzę, to 3x reference. Totalnie poza moim budżetem. Wcześniejsze conductory może i by wchodziły w grę, ale czy na nich HD600 zagrają diametralnie inaczej niż u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem najwłaściwsza będzie zmiana słuchawek, a w dalszej perspektywie pogonienie Mojo, którego nie wyobrażam sobie użytkować przy biurku. Ja bym szedł w nowe Hihiman Ananda, a z używanych masz na giełdzie hifi.pl Audeze LCX-XC za 3100 zł. Mógłbyś też próbować czaić się na używane Focal Clear. Nie chcę dywagować które będą dla Ciebie lepsze, warto się przekonać na własne uszy.

 

PS przejrzałem teraz naszą forumową giełdę i są tam znakomite Beyerdynamic T70 za 999 zł od @adriano2510. Nie wiem tylko czy będzie to dobry kierunek dla Ciebie względem Twoich upodobań, ale słuchawki naprawdę warte sprawdzenia.

Edytowane przez Dzingi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Inszy napisał:

Fostexy nie są otwarte.

SR2 też nie, bo to konstrukcja półotwarta, ale znacznie im bliżej do wymagań.

Fostexy nie są typowymi słuchawkami zamkniętymi, to gwoli przypomnienia, ponieważ doskonale o tym wiesz. Poza tym kolega ma Mojo i Msr7, wiec myślę, że Th610 to dobry pomysł. Dodam, że spełniają warunek wygodnych słuchawek i dla osób noszących okulary a także mają solidną podstawę basową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TH610 to v'ka, więc kompletnie inne brzmienie od HD600, podobnie T70, tylko tutaj z kolei jest tak sucho i szklisto, że nie polecałbym tego modelu nikomu, kto nie posiada ciepłego i gładko grającego toru lampowego.

 

Podobno najlepsze połączenie z HD600 to Soloist mk2, ale osobiście uważam, że SR-2 to klasę lepsze granie od Sennheiser'ów i w tym kierunku bym szedł. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Panowie. A jak się zapatrujecie na Aeony Open, zarówno jedynki jak i dwójki? Jedynki swego czasu latały po komisie nawet za 1300 i wiele osób mówiło o nich jako upgrade względem HD650. Jak one wypadają na tle SR-2? Napisałem do @bigmaras o możliwość wysyłki jakiejś pary sr-2 na odsłuchy, ale zawsze to lepiej mieć porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Eather'y lepsze imo, Aeon zbyt hmm.. płaskie, podobnie z Elear i Clear od Focal'a. Brakowało im żywiołowości, ale dokładnie nie pamiętam, jak one grały i na pewno nie na tyle wciągająco i po mojemu, żebym chciał je kupić, czyli.. nic specjalnego. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zasugeruję trochę na wyrost bo dopiero są w drodze do mnie ale warto się zainteresować : Monoprice'y M1060C. W celach porównawczych planuję je otworzyć - odkręcić kapsle i wydrukować im kratki w kształcie plastra miodu + wymiana opaski pałąka na hand made szeroką skórę co by komfort polepszyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zawsze przy takich budżetach przypominam ludziom że to poziom przy którym możnaby się zastanowić nad staxami - spróbowanie nie zaszkodzi a nuż się okaże że właśnie to człowiekowi gra ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, zolwinho napisał:

2) sprzedać Bacillusa i wziąć coś jeszcze klasę wyższego? Brałem go z myślą o zakupie jakichś planarów, ale poszło tak jak pisałem wyżej.

Zastanów się, jakie słuchawki mogą pasować do wzmacniacza, który ma dwie grube wady brzmieniowe, nie wiadomo, czy pozwalające słyszeć ewentualne zalety?

- chaos w przestrzeni

- chaotyczne, czyt. niekontrolowane zachowanie basu

Żadne?

Słuchałem go. Rozczarowuje w swojej cenie, a konkurencji jest sporo nawet z Azji w tych pieniądzach. Mam HD565, więc nie tak odległą dźwiękowo konstrukcję od HD600, i odpowiednio ogarnięte grają tak, że się ciężko oderwać. Jest to trochę ich świat, ale same go nie potrafią wykreować tak, żeby było przyjemnie. Synergii im potrzeba. Jeśli nawet jakieś ustawienie systemu gra mi bardzo dobrze na Beyerdynamikach, to na HD565 potrafi to już nie mieć sensu. Im dobrze robi konkretna maniera grania, niekoniecznie optymalna pod Beyery choć wciąż satysfakcjonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@majkel poleciałeś. Jestem świadom pewnych jego ograniczeń, o czym z resztą pisałem w wątku erzeticha. Nie do końca wiem o jakim chaosie w przestrzeni mówisz - możesz rozwinąć? Ma sporą impedancję na wyjściu, to fakt, nie podszedł Ci i rozumiem, ale chyba się trochę zagalopowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie jest to żadna uszczypliwość, lecz tylko neutralny głos dla równowagowi w związku z powyższym🙂. To właśnie wzmak Erzetich Bacillus swego czasu pokonał u mnie @majkelowego Sonic Pearl HS+. Co ciekawe, duży wpływ miała na to dla mnie m.in lepsza prezentacja przestrzeni Bacillusa, znacznie większy obszar, wyraźniejsze doświetlenie instrumentów i precyzyjniejsze ich lokowanie na scenie.

@zolwinho jako, że Bacillus nie skąpi detalu, udaną synergię powinien tworzyć z Monolith m1070. Ciekawe słuchawki i mieszczą się w budżecie, coś ala LCD-X. Myślę, ze warto odsłuchać, mp3store Katowice powinny mieć na stanie.

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, dj1978 napisał:

 

@zolwinho jako, że Bacillus nie skąpi detalu, udaną synergię powinien tworzyć z Monolith m1070. Ciekawe słuchawki i mieszczą się w budżecie, coś ala LCD-X. Myślę, ze warto odsłuchać, mp3store Katowice powinny mieć na stanie.

 

Do Katowic może się pofatyguję ;) Przy okazji sprawdziłbym Aeony. Zapytam wcześniej, a nuż będzie też możliwość sprawdzenia Toppinga DX7s / pro i Bursona playmate 2 dla rozeznania (lubię ryzyko :D)

 

EDIT: lajki mi się pokończyły na dzisiaj, ale w swoim czasie wam odpłacę wszystkim ;) 

Edytowane przez zolwinho
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z otwartych do 2000 można jeszcze polecić Audeze LCD-2 classic, z tym, że używane. Ostatnio wysiały na forum za 1700 zł. Z tym, że one by potrzebowały raczej czegoś mocniejszego niż mojo. Jeśli bardziej ci leży granie MSR7 niż HD600 to może lepiej iść w zamknięte? Np. Sony Z7, T5P V2, DT1770 Pro, DT 1990, DT 177x. 

Przy zmianie wzmacniacza można też zapolować na modhouse Argon MK3 lub T60RP Argon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, dj1978 napisał:

nie jest to żadna uszczypliwość, lecz tylko neutralny głos dla równowagowi w związku z powyższym🙂. To właśnie wzmak Erzetich Bacillus swego czasu pokonał u mnie @majkelowego Sonic Pearl HS+. Co ciekawe, duży wpływ miała na to dla mnie m.in lepsza prezentacja przestrzeni Bacillusa, znacznie większy obszar, wyraźniejsze doświetlenie instrumentów i precyzyjniejsze ich lokowanie na scenie.

@zolwinho jako, że Bacillus nie skąpi detalu, udaną synergię powinien tworzyć z Monolith m1070. Ciekawe słuchawki i mieszczą się w budżecie, coś ala LCD-X. Myślę, ze warto odsłuchać, mp3store Katowice powinny mieć na stanie.

W takim razie na meetingu, gdzie ja porównywałem łeb w łeb, musiał być zupełnie inny wzmacniacz tej marki, ale miałem Balantine przy sobie. Na Edition X zero podejścia to miało. Bas chodził własnymi drogami.

Plus w nazwie SP oznacza więcej wydajności prądowej kosztem detalu i przestrzeni przez to też. Zresztą mówimy chyba w obydwu przypadkach o minionych konstrukcjach. Firmy i produkty się rozwijają. ;)

 

Jeśli zamknięte wchodzą w grę, to Beyerdynamic T5p v2 z drugiej ręki przerobione ponoć klasa wyżej niż LCD-XC, a przy tym taniej. 32 omy mają, to może nawet z mojo polecą? Najlepiej mi zagrały po balansie, ale to bardziej w sensie porządku w dźwięku niż, żeby je trzeba było prądem karmić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.04.2021 o 21:12, Damix napisał:

Z otwartych do 2000 można jeszcze polecić Audeze LCD-2 classic, z tym, że używane. Ostatnio wysiały na forum za 1700 zł. Z tym, że one by potrzebowały raczej czegoś mocniejszego niż mojo. Jeśli bardziej ci leży granie MSR7 niż HD600 to może lepiej iść w zamknięte? Np. Sony Z7, T5P V2, DT1770 Pro, DT 1990, DT 177x. 

Przy zmianie wzmacniacza można też zapolować na modhouse Argon MK3 lub T60RP Argon

 

LCD-2C nie za bardzo mi podeszły - jak dla mnie zbyt cofnięte damskie wokale, wolę jednak bardziej zaznaczoną "obecność" jeśli chodzi o średnicę. Niestety nie miałem okazji sprawdzić LCD-2F. Co do konstrukcji - otwarte. Mają być do słuchania we względnej ciszy, ale chcę słyszeć, jeśli coś by się obok mnie działo. Może uda się w przyszłym tygodniu posłuchać części z wymienionych przez was sprzętów. Dam znać jak wrażenia ;) Orientuje się ktoś, czy @mp3storeKatowice jest otwarte? Ostatnio online 26 marca. Lepiej uderzać na maila? Umawiał się ktoś ostatnio na odsłuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, zolwinho napisał:

 

LCD-2C nie za bardzo mi podeszły - jak dla mnie zbyt cofnięte damskie wokale, wolę jednak bardziej zaznaczoną "obecność" jeśli chodzi o średnicę. Niestety nie miałem okazji sprawdzić LCD-2F. Co do konstrukcji - otwarte. Mają być do słuchania we względnej ciszy, ale chcę słyszeć, jeśli coś by się obok mnie działo. Może uda się w przyszłym tygodniu posłuchać części z wymienionych przez was sprzętów. Dam znać jak wrażenia ;) Orientuje się ktoś, czy @mp3storeKatowice jest otwarte? Ostatnio online 26 marca. Lepiej uderzać na maila? Umawiał się ktoś ostatnio na odsłuch?

Jak chcesz wokal bardziej wypchnięty to próbowałbym dorwać używane Focal Elex, ale to już będzie lekko ponad budżet. Nowe ok 2600, używane widywałem za ok 2200zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności