Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze żeby się podobało - pełna zgoda. Co do różnic między sprzętami to sam już nie wiem, raz słyszę je wyraźnie (szczególnie w kontekście dłuższych odsłuchów na spokojnie podświadomie zdaję się wiedzieć jakie cechy ma dane źródło) a innym razem wprost przeciwnie, jakby to wszystko nie było warte zachodu (w przypadku szybkich testów porównawczych). Tyle tylko że ja miałem kiedyś takiego laga odsłuchowego, że Nighthawki mi syczały na wokalach jak T1v1 i tu ciekawostka taka, że przed odsłuchem Hawków słuchałem przez dłuższy czas na Beyerach właśnie. W sumie nie jesteśmy maszynami i tak jak inne rzeczy odsłuchy też mogą raz wchodzić lepiej a innym razem już mniej. Albo po prostu jedni słyszą zwyczajnie w jakiś tam sposób więcej od innych. Być może to też trzeba zaakceptować, choć to co i na ile można usłyszeć pewnie przez długi czas pozostanie jeszcze polem do interpretacji czy to w kontekście forumowych dyskusji, czy też przy okazji ustalania cen przez producentów audio. No ale skoro na końcu można kupić sobie rozsądnie wycenionego Toppinga czy SMSL'a (masówka ale według pomiarów), a z drugiej strony coś bardziej jednostkowego i ekskluzywnego to o co tu się szczypać - dla każdego to co mu pasuje. :)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał słuchawki rzędu finala, focala czy innego topu i miał na zbyciu luźne 2k to nie wahałbym się i dla samej własnej próżności, dla świadomości wymaksowanej inżynierii (w kryteriach czystości sygnału) to bym też nabył SU-9 do stacku z SP200. W zasadzie nabyłbym go już teraz ale wygrał u mnie pragmatyzm (na korzyść mojego portfela). Świetny sprzęt i moim zdaniem opłacalny, taka laurka naszych cudownych czasów. Tylko właśnie raczej unikam rozmów w "co kupić" bo zdaję sobie sprawę, że nie każdego urządzi taki sprzęt, dlatego że to jest takie subiektywne. Jeden będzie płakał, że słabe realizacje muzyczne już mu nie grają tak jak kiedyś, a drugi będzie rozczarowany, że niebo się nie rozstąpiło i że anioły nie zeszły na ziemię. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:

Dac doszedł (SU-9). Wyraźna poprawa względem modyfikowanego nie "Chi-Fi" DM100. Chociaż ja wiem? Składany podobno w Chinach. To się liczy? Bo "wymyślony" w UK ;)
Szybszy, z większą separacją i sceną, z wyraźnie wielowarstwowym basem, wyczuwalna tekstura, delikatnie jaśniejszy i chłodniejszy, ale to dobrze bo mam cieplejsze DT150. Może nieco mniej muzykalny, albo po prostu mój mózg musi się przyzwyczaić do tej ilości powietrza i detali. Na razie słuchany ze 2h.
Przypominam, ten sam DM100 bez większych problemów poradził sobie z DX3Pro (ale to Chi-Fi ;)
Aha, i puszczony przez Monolith THX (i też mam zagwozdkę jaką etykietkę mu przyszyć, USA czy China(Chi-Fi)). Tylko na razie po RCA WW Equinox 8 (a SU-9 WW Ultraviolet 8, choć wolałem 7), pozostałymi po DM. Jednak już szykuję mu te same kabelki zakończone XLR.
Ja może się nie znam i oby tak było, bo to prawdopodobnie mój jak to piszą "endgame". Chociaż kto wie...

Dzięki wszystkim za pomoc.

Panie Kolego, już na pierwszej stronie wątku było widać, że masz lepiej rozeznane produkty z danego segmentu cenowego oraz geograficznego niż wszyscy próbujący doradzić razem wzięci. Dobrze, że zebrana wiedza zbiegła się z wynikami zakupowymi, bo pewnie zaliczysz się tu do ścisłej mniejszości, która trafiła od razu, gdzie większość ciągle szuka. 

 

Natomiast z tym "end game"... no mam ochotę iść po popcorn. :) Widzisz, ja bym 2500zł wydał na używkę np. jakiegoś Hegla, który w założeniach też miał wierność i super parametry, tylko z jakichś tam powodów te założenia zaowocowały takim, a nie innym dźwiękiem. No ale można mieć powód, żeby iść w nowe i ja z tym nie dyskutuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, majkel napisał:

Panie Kolego, już na pierwszej stronie wątku było widać, że masz lepiej rozeznane produkty z danego segmentu cenowego oraz geograficznego niż wszyscy próbujący doradzić razem wzięci.

Z doświadczenia, im więcej mam informacji, tym mniej wiem, stąd wątek. Nie jestem pewien czy dobrze odbieram ton odpowiedzi, ale całkiem bez ironii dziękuję wszystkim, którzy starali się pomóc i doradzić. Serio. 
 

 

34 minuty temu, majkel napisał:

Dobrze, że zebrana wiedza zbiegła się z wynikami zakupowymi, bo pewnie zaliczysz się tu do ścisłej mniejszości, która trafiła od razu, gdzie większość ciągle szuka. 

Tego jeszcze nie wiem, bo jak pisałem nie wiem co na to mój mózg po dłuższym obcowaniu z tak podawanym detalem. To się okaże, ale jestem dobrej myśli.
 

36 minut temu, majkel napisał:

Widzisz, ja bym 2500zł wydał na używkę np. jakiegoś Hegla


Z tym Heglem to też różnie bywało, bo byli i tacy, którzy ostatecznie pozostali przy Chi-Fi. Szok! Prawda? ;)
Dlatego kupiłem sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakość obecnie dostępny na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CoagulaHavoc napisał:

Z doświadczenia, im więcej mam informacji, tym mniej wiem, stąd wątek. Nie jestem pewien czy dobrze odbieram ton odpowiedzi, ale całkiem bez ironii dziękuję wszystkim, którzy starali się pomóc i doradzić. Serio. 

U mnie też nie było ironii. Poza tym myślę, że od tego są fora, żeby wskazać inne sposoby myślenia i kupowania niż poklepanie przez sprzedawcę za decyzję podpowiedzianą przez recenzenta. Wierz mi, że nie jeden taką drogą poszedł i został na niej na lata. 

3 minuty temu, CoagulaHavoc napisał:

Z tym Heglem to też różnie bywało, bo byli i tacy, którzy ostatecznie pozostali przy Chi-Fi. Szok! Prawda? ;)
Dlatego kupiłem sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakość obecnie dostępny na rynku.

Zawsze ostatecznym sędzię będzie Twój gust, choćby wszyscy wokół mieli pewność, że mają rację. Niech Cię cieszą zakupy audio i nie tylko jak najdłużej! Ponownie bez ironii. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

 Poza tym myślę, że od tego są fora, żeby wskazać inne sposoby myślenia i kupowania niż poklepanie przez sprzedawcę za decyzję podpowiedzianą przez recenzenta. Wierz mi, że nie jeden taką drogą poszedł i został na niej na lata. Zawsze ostatecznym sędzię będzie Twój gust, choćby wszyscy wokół mieli pewność, że mają rację. Niech Cię cieszą zakupy audio i nie tylko jak najdłużej! 

Bardzo fajne podejście. 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 09:33, majkel napisał:

Jakość odtwarzania plików zaczyna się od urządzenia, na którym spoczywają. Nasza różnica zdań dotyczy właśnie tego, co Chińczyk faktycznie potrafi, bo jakim cudem sprzedają się europejskie artykuły w podobnych cenach, skoro chińskie jest takie dobre? Od 700zł zaczynają się urządzenia np iFi? Ja wątpie, że Chińczyk w tej samej cenie będzie lepszy. Chińczycy są dobrzy jako poddostawca albo dostawca półproduktów. 


W tej cenie może nie ale do około 2000 zł SMSL i Topping ma najlepszą moim zdaniem ofertę. Sam szukałem niedawno DACa i trochę posłuchałem. Jedyna wada SU-9 to gra on trochę mało muzykalnie i sterylnie, jeśli np. wcześniej słuchałem analoga. Czasy, kiedy wszystko co Chińskie było złe, już dawno minęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak.
Cyt.
Przedmioty oznaczone jako „Realizowane przez Amazon” są sprzedawane przez sprzedawcę zewnętrznego, ale wysyłane z centrum logistycznego Amazon. Do przedmiotów tych mają zastosowanie wszystkie nasze standardowe stawki i zasady dostawy, w tym bezpłatna dostawa kwalifikujących się przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 11:10, g88 napisał:


W tej cenie może nie ale do około 2000 zł SMSL i Topping ma najlepszą moim zdaniem ofertę. Sam szukałem niedawno DACa i trochę posłuchałem. Jedyna wada SU-9 to gra on trochę mało muzykalnie i sterylnie, jeśli np. wcześniej słuchałem analoga. Czasy, kiedy wszystko co Chińskie było złe, już dawno minęły. 

Jakie są różnice pomiędzy SU-9, a D70? Który cieplejszy, bardziej temperujący górę i z mocniej dociążoną średnicą/wokalami? 

Szukam czegoś do APS Aeon. Połączenie ich z Mytekiem Stereo192 wbija szpilki w bębenki :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.04.2021 o 09:32, majkel napisał:

Natomiast z tym "end game"... no mam ochotę iść po popcorn.

Ja szukając podobnie jak założyciel wątku (tylko założenie budżetowe było do 3000) kupiłem dac/amp za 850 zł i od miesięcy mam endgame w tym temacie.

W dniu 27.04.2021 o 08:32, euter napisał:

czego każdy audiofil nieświadomie

Każdy chyba nie. Nieświadomy owszem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Autor tematu pewnie już dawno podjął decyzję ale od siebie powiem co nie co o SU-9. Sparowany jest z Monolithem 887 i w pierwszych chwilach nie poczułem efektu wow. W DACu mam  ustawiony tryb Tube3. Całość jest stonowana i nie słyszę wypchniętego jakiegoś zakresu. Scena na szerokość i głębokość ogromna. Tło nie jest czarne a jest to jedna wielka czarna dziura bez najmniejszego szmeru. Dźwięk jest krystalicznie czysty, detaliczny i jednocześnie ciepły i przyjemny. Góra bardzo łagodna ale nie wycofana czy zamulona. Średnica w punkt. Wokale brzmią super neutralnie. Bas to najlepszy punkt programu. Jest tam gdzie ma być - precyzyjnie kontrolowany, z bardzo dobrym zejściem, pod moje preferencje po prostu bajka. Podsumowując brzmienie SU-9 z 887 określiłbym jako grzeczne, muzykalne ale też wyrafinowane. Skupia się na naturalnym przekazie co mnie zaskoczyło i spodziewałem się innych cech chipa ESS ES9038Pro. Trzeba dać mu chwilę by poczuć tzw. bluesa. W sklepie przy krótkim odsłuchu może nie pokazać swoich zalet. Porównanie go z prawie 3x droższym niemieckim DACiem  utwierdziło mnie, że to mój end game pod M1570 i M1060C. HEXy lubią bardziej agresywne brzmienie z kanapki na ES9038Q2M + ifi ican nano.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Tak miałem ustawione jak otrzymałem go od @kuropa i tylko raz na początku poprzerzucałem na inne tryby i różnicy nie poczułem. Tam jest sporo też innych ustawień ale zajrzę i wsłucham się w szczegóły w następnym tygodniu. Teraz leżę w wyrze i kuruję przeziębienie z kanapką obok 😁 

 

A Ty słyszysz jakąś różnicę w tych trybach ? Jak oceniasz SU-9 i z czym sparowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tymi trybami nie bawiłem, ale sprawdzę. Mam SU9 i M400 i paruję je z SP400, OTL 6AS7 Sinus Audio, Singxer SA1. Teraz SU9 mam z OTL i słucham z jasnymi T1v2 a po balansie z SP400. Zgadzam się z Twoją opinią, ale to też zależy z jakimi słuchawkami używam. Z takimi Pigwami wolę M400, więcej oddechu.Kupiłem jeszcze Toppinga D30 Pro na 4xCS43198 i liczę, ze fajnie się z nim zgraja Ethery, ktorę lubię słuchać na DX300 z tymi samymi kośćmi.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1

Ciekawy jestem jak Ci podejdzie quad Cirrusa. Powiedz proszę jak zgrywają się Ether Flowy z SU-9 i SP400 ? Ethery to ostatnie słuchawki jakie chodzą mi po myśli by wypróbować.

 

Tak się też zastanawiam czy Monolith 887 jest tak dobry i lepszy od SP200 czy po prostu za mało czasu dałem SMSLowi 🤨 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Ether na SU9 + SP400. Niedawno zrobiłem podmiankę daców i nie miałem okazji. SU9 z sa1 brzmiały bardzo dobrze, takie analogowe granie z masą, detalem, powietrzem i fajna sceną. Myślę, ze z sp400 powinno być też ciekawie. Dobrze, że mój OTL ma 2 wejścia: w sam raz dla su9 i d30pro.  :)  

D15F8D66-1655-4CE9-A611-584C7BB0F2CE.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności