Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi


Zasugerowałem się tym -> "P.s. cena która zakładasz za niego to bez opłat. Cena z amazonu czyli niespełna 1900 to jego rynkowa wartość."
Masz racje. Nie dość precyzyjnie sie wyraziłem. Cena amazon jest ostateczna wg mnie i zawiera vat a przesylka kwalifikuje sie do darmowej dostawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zielinskitomasz napisał:
2 minuty temu, CoagulaHavoc napisał:

Zasugerowałem się tym -> "P.s. cena która zakładasz za niego to bez opłat. Cena z amazonu czyli niespełna 1900 to jego rynkowa wartość."

Masz racje. Nie dość precyzyjnie sie wyraziłem.


Jeśli można wiedzieć, gdzie kupowałeś SU-9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do właścicieli SU-9. DACi w tym przedziale cenowym grają przeważnie liniowo, ale jak to jest faktycznie z SU-9? Z kilku recenzji, które widziałem wynika, że to DAC z dość dużą ilością basu i skierowany w stronę ciepła. Pytam, ponieważ mam dość ciepłe słuchawki (DT150) i nie chciałbym jakiejś zamuły. W jakiejś z kolei innej grupie wyczytałem, że X16 gra spokojniej i "nie męczy jak SU-9", cokolwiek to znaczyło. Czy ta bezpośredniość SU-9 jest faktycznie taka natarczywa? Zastanawiam się właśnie pomiędzy tymi dwoma DACami.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegłem ani natarczywosci, ani zamuły ani nadmiernego basu. Jeśli ktoś lubi jasną sygnatura gdzie talerze perkusji dzwonią a dzwiek fortepianu i saksofonu sopranowego wgryzaja sie w uszy to nie ten kierunek.
Dla mnie ten dac idzie owszem w stronę ciepła ale nie jest to dzwiek zamulony.
Sluchalem juz różnych gatunków i wydań. To raczej granie wlasnie liniowe, w kierunku wiernego odtworzenia nagrania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 12:01, zielinskitomasz napisał:

Jest duża szansa granicząca z pewnością , że tak. Sprzedawca jest z Chin i jak wyśle kurierem to na 100% cło i vat

https://www.amazon.pl/sp?_encoding=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=1&isCBA=&marketplaceID=A1C3SOZRARQ6R3&orderID=&protocol=current&seller=A2UWBVY2W3G8CS&sshmPath=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Przedmiot sprzedawany przez SHENZHEN AUDIO w ramach usługi Realizacja przez Amazon.
  2. Darmowa dostawa dotyczy tylko przedmiotów wysyłanych bezpośrednio przez Amazon.pl oraz sprzedawców zewnętrznych korzystających z centrów logistycznych Amazon (Realizacja przez Amazon). 

IMHO, z powyższego wynika, że Cła i VAT'u nie naliczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje audiophonics i hifigo. Gdzie bezpieczniej i szybciej?

W 99,9% wybór padnie na SU-9.

1 godzinę temu, marek_m napisał:
  1. Przedmiot sprzedawany przez SHENZHEN AUDIO w ramach usługi Realizacja przez Amazon.
  2. Darmowa dostawa dotyczy tylko przedmiotów wysyłanych bezpośrednio przez Amazon.pl oraz sprzedawców zewnętrznych korzystających z centrów logistycznych Amazon (Realizacja przez Amazon). 

IMHO, z powyższego wynika, że Cła i VAT'u nie naliczą.

Tylko, że "darmowa dostawa" może nie mieć nic wspólnego z dodatkowym cłem, czy vatem. Dostawa, to dostawa, a opłaty celne to inna bajka.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CoagulaHavoc napisał:

Jeszcze pozostaje audiophonics i hifigo. Gdzie bezpieczniej i szybciej?

W 99,9% wybór padnie na SU-9.

Tylko, że "darmowa dostawa" może nie mieć nic wspólnego z dodatkowym cłem, czy vatem. Dostawa, to dostawa, a opłaty celne to inna bajka.

 

Nie lepiej do Mp3store uderzyć? To dystrybutor SMSLa, bez sensu targać z zagranicy moim zdaniem. Nawet jak jeszcze nie ma na stornie to pewnie jest / wkrótce będzie / mogą ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał:

IMHO, z powyższego wynika, że Cła i VAT'u nie naliczą.

To ja powiem jak jest, bo często zamawiam na Amazonie. Artykuł znajduje się w centrum logistycznym Amazona (tj. w Europie w Polsce bądź Niemczech) i na 100% nie zostaną naliczone dodatkowe opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mayster napisał:

 

Nie lepiej do Mp3store uderzyć? To dystrybutor SMSLa, bez sensu targać z zagranicy moim zdaniem. Nawet jak jeszcze nie ma na stornie to pewnie jest / wkrótce będzie / mogą ściągnąć.

Ten model już chwilę jest na rynku i gdyby miał być w ofercie, to by był. Z tego co zdążyłem się zorientować, to nie jest przeznaczony na rynek EU. Podobnie było z modelem SU8. Pozostaje kupno gdzieś w egzotycznych sklepach w EU. Niestety w tej kwocie w PL to mogę sobie kupic co najwyżej SMSL m200 i potem długo długo nic i jest Topping D70 ~500zł droższy od SU9. Nieco żałośnie to wygląda, prawda? Więc co pozostaje?

Podobnie sprawa wygląda z Gustardem.

 

A tak btw., kiedy mogę się spodziewać wtyków do DT150. Miały być lada chwila w ofercie Audeos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marek_m napisał:

Audiophonics.fr nie jest egzotycznym sklepem 😀

Może i nie, ale już po wrzuceniu do koszyka 429,00 € dochodzi transport (najtańszy) 20,60€ z czego robi się już 449,60€ (~2050zł). 
Amazon.pl z dostawą za friko 3-4 dni wychodzi równo 1900zł.
Sam nie wiem :)

 

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz gdziekolwiek, spytaj o warunki gwarancji ( koszty, przesyłka itd..) zwłaszcza o naprawę.

 

Jeśli decydujesz się na zakup dość drogiego urządzenia, gwarancja wydaje się być już istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie są gwarantowane zwroty zakupu ( 90 dni?), ale gwarancja pozostaje po stronie producenta.

Wysyłka do Francji i dalej naprawa w Chinach?

 

Kupiłem laptopa firmy na L. w Szwecji z europejską gwarancją.

I jak był problem, to i tak skończyło się po długiej wojnie  na wysyłce do sprzedawcy w Szwecji, bo lokalnie naprawiają tylko z lokalnej dystrybucji.

Strata czasu i pieniędzy, no i długotrwały brak sprzętu w domu.

 

To tak pod rozwagę, bo pewnie sprzęt się nie popsuje i będzie grał długo i szczęśliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś zapytał na czacie Amazon jakie są warunki gwarancji/zwrotu dla przedmiotów od zewnętrznych sprzedawców, ale przy realizacji przez Amazon. 

Gdy Amazon jest sprzedawcą to jest 2, czasem 3 lata 'gwarancji'. Gdzie nie bawią się w naprawę, pomoc z produktem ogrniacza się do zwrotu i wysłania nowego lub zwrotu kwoty zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba czegoś takiego jak "chat amazon". W każdym razie nie mogę znaleźć. 
Poza tym właśnie uległy zmianie warunki sprzedaży na amazon z "realizacji przez amazon" na "Wysyłka i sprzedaż przez SHENZHEN AUDIO", tak że temat już zamknięty jeśli chodzi o amazon.

 

W dniu 16.04.2021 o 11:23, Broda napisał:

Wysyłka do Francji i dalej naprawa w Chinach?


Prawdopodobnie tak. Tak wynika z opisu reklamacji w regulaminie audiophonics. I ostatecznie pozostaje już chyba tylko ten sprzedawca.
Przedwczoraj kontaktowałem się z nimi w sprawie gwarancji i taką odpowiedź dostałem "The warranty is two years parts and labor sending it back here in France (near Bordeaux)."

Laptop, szczególnie na "L" to wiele możliwych scenariuszy awarii. Też miałem z L problemy, a kupiony w PL.
DAC, to nieco inne, mniej złożone urządzenie i o ile działa po wyjęciu z pudełka, to wiele wskazuje na to, że będzie działał bez awarii.
Jak pisałem wyżej, w PL w kwocie do 2500zł mam jedynie D70 i NIC więcej. Za 2050zł z wysyłką do PL mam SU-9, lub nieco drożej bo w okolicach 2200zł X16.
Kiepska sprawa.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kup dostępny od ręki w Polsce Topping D10s.

Sprzęt jedna/pół  klasy w dół, cena cztery klasy w dół.

 

 

Gwarancja z naprawą w Chinach ( przesyła Pl - Fr- PRC - Fr - Pl ) to pół roku bez sprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SU-9 z Audiphponix i przesyłkę dostałem w 2dni. 
Co do samego DACa to w tej cenie ciężko jest kupić coś lepszego. Oglądałem D70, M500 i dużo innych kostrukcji do 2k. SMSL gra bardzo równo, nie podbija żadnego pasma i gra neutralnie, czysto i detalicznie. Wbudowane filtry to jednak zabawka, nie słyszę żadnej różnicy ani na słuchawkach ani na głośnikach, chyba tylko filtr Tube nieco zaokrąglił wysokie tony - np. talerz perkusji. Jednak jak szukasz czegoś z większym charakterem, co doda coś od siebie do brzmienia to niestety, ale szybko się nim znudzisz. 
Ja sporo muzyki odtwarzam z Vinyli i może dlatego SU-9 brzmi czasami zbyt sterylnie :P

 Mam jeszcze chęć podłączyć go do jakiegoś bardziej barwnego AMP, mam SP200 który też jest bardzo neutralny. 
A MQA to ogólnie kibel moim zdaniem, po 2 tygodniach zachwytów kupiłem kilka albumów HI RES i MQA to ostatnia rzecz, na którą bym teraz zwracał uwagę szukając DACa. 
Z resztą w sieci jest dużo porównań i informacji o tym wynalazku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, g88 napisał:

Mam SU-9 z Audiphponix i przesyłkę dostałem w 2dni. 
Co do samego DACa to w tej cenie ciężko jest kupić coś lepszego. Oglądałem D70, M500 i dużo innych kostrukcji do 2k. SMSL gra bardzo równo, nie podbija żadnego pasma i gra neutralnie, czysto i detalicznie. Wbudowane filtry to jednak zabawka, nie słyszę żadnej różnicy ani na słuchawkach ani na głośnikach, chyba tylko filtr Tube nieco zaokrąglił wysokie tony - np. talerz perkusji. Jednak jak szukasz czegoś z większym charakterem, co doda coś od siebie do brzmienia to niestety, ale szybko się nim znudzisz. 
Ja sporo muzyki odtwarzam z Vinyli i może dlatego SU-9 brzmi czasami zbyt sterylnie :P

Czyli brzmi sterylnie, bo porządny DAC przy winylu się nie poci. Co do filtrów - u mnie różnice słychać jak ta lala, ale sam sobie zrobiłem. W chi-fi nie gustuję. No chyba, że pod modyfikacje, ale na  tym etapie nie dla siebie takie coś. 

52 minuty temu, g88 napisał:

A MQA to ogólnie kibel moim zdaniem, po 2 tygodniach zachwytów kupiłem kilka albumów HI RES i MQA to ostatnia rzecz, na którą bym teraz zwracał uwagę szukając DACa. 
Z resztą w sieci jest dużo porównań i informacji o tym wynalazku. 

MQA to rip-off. Jest cały wątek o tym. Więcej to psuje niż poprawia tymi swoimi prymitywnymi algorytmami. Od pierwszego kontaktu nausznego z materiałami MQA coś mi nie pasowało, a teraz już są w artykuły i filmy na YT udowadniające, że z inżynierskiego punktu widzenia to kompletny nonsens, tylko z marketingowego sztos.

Z mojego punktu widzenia to nawet lepiej, żeby sprzęt tego nie obsługiwał szczególnie, gdy nie ma nad tym kontroli w sensie włączyć lub wyłączyć. Natomiast Tidala słuchać z HiFi, a nie Master, który jest przeróbką z HiFi, żeby większy bitrate był, a de facto tylko śmieci jest dopchane do pierwotnego materiału. 

 

Zresztą THX to dla mnie taki sam farmazon jak MQA, tylko w domenie analogowej, bo co, nagle całe studia nagraniowe i masa porządnego sprzętu z praktycznie każdej półki jakościowej jest be, bo nie ma w środku namaszczonego chipa licencjonowanego od sztuki? Zejdźmy na Ziemię. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności