Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję samodzielnego DACa z najlepszym stosunkiem cena/dźwięk do w/w kwoty, najlepiej z własnym, wbudowanym zasilaniem. Mam 2 typy, z czego jeden jest dostępny od ręki, a drugi bez dystrybucji w Europie. Chodzi o:
- Topping D70 (bez S)
- SMSL SU-9
Drugi jest sporo tańszy i ma bardzo dobre opinie, własne zasilanie (MQA ma, ale to dla mnie kosmetyka, bo mnie nie interesuje) i praktycznie niedostępny w Europie. Jedynie HIFIGO.com ma to bez ceł i vatów. Taraz pytanie do szanownych kolegów, co wybrać? D70 to 2400zł, SU-9 ~1750zł. Są porównania SU-9, ale do D90, które z kolei jest na półce wyżej niż D70. Kusi mnie ten SU-9, ale obawiam się egzotycznych sklepów spoza kraju. Orientuje się ktoś, albo może zamawiał już coś w tym sklepie (HIFIGO)? Albo może nie warto i lepiej brać D70?

Jest jeszcze dostępny w PL SMSL M200 (praktycznie w cenie SU-9 na HIFIGO), ale do niego trzeba już dobrą liniówkę, a to wydatek ~600zł

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wisting napisał:

Jak w opisie szukam samodzielnego DACa. Wzmacniacz przyzwoity już mam (Monolith THX 887).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to Hegel, ale cena D70 (polska cena) jest dla mnie zaporową. Uznałem to za maksymalny pułap, ponieważ poniżej tej kwoty ciężko coś przyzwoitego kupić. Poza tym wolałbym sprzęt nowy, z gwarancją i możliwością zwrotu w razie czego.

Cena SU-9 na audiophonics jest akceptowalna i to Francja, więc wysyłka będzie krótsza podejrzewam niż z HIFIGO (Stany?).

 

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci najbardziej zależy na SU-9, to możesz jeszcze zamówić przez Amazon PL z dostawą do paczkomatu. Masz ochronę Amazona, cena 1899 zł powinna być ostateczna, aktualnie pokazuje dostawę na poniedziałek🙂 Ale jak i tak bym brał Gustarda X16, jest również na Amazonie PL

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dj1978 napisał:

Jeśli Ci najbardziej zależy na SU-9, to możesz jeszcze zamówić przez Amazon PL z dostawą do paczkomatu. Masz ochronę Amazona, cena 1899 zł powinna być ostateczna, aktualnie pokazuje dostawę na poniedziałek🙂 Ale jak i tak bym brał Gustarda X16, jest również na Amazonie PL

Bardzo dziękuję za sugestie. Poczytam w takim razie o Gustardzie jeszcze skoro i tak prawdopodobnie będę zamawiał poza PL. Dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... w podsumowaniu recenzji X16 nie doszukałem się braku optymizmu, cytując "...Na przykład najnowsze przetworniki DAC SMSL czy Topping nie oferują niczego takiego jak X16: albo trochę tańsze i dużo gorsze, albo znacznie droższe i prawie takie same w najlepszym przypadku...", sugeruje, że Gustard w swoim przedziale cenowym jest lepszy o wspomnianej konkurencji🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dj1978 napisał:

hmm... w podsumowaniu recenzji X16 nie doszukałem się braku optymizmu, cytując "...Na przykład najnowsze przetworniki DAC SMSL czy Topping nie oferują niczego takiego jak X16: albo trochę tańsze i dużo gorsze, albo znacznie droższe i prawie takie same w najlepszym przypadku...", sugeruje, że Gustard w swoim przedziale cenowym jest lepszy o wspomnianej konkurencji🙂


Tam są przywołane chyba 2 recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Topping jest dobrze rozpoznawalny, zawdzięcza to m.in polskiej dystrybucji. Uważam jednak, ze Gustard na rynku wtórnym nie jest pomijany jeśli pojawią się jakaś oferta sprzedaży.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU-9 moge polecić. Ale fakt faktem, priorytetem wyboru daca powinno być oprócz możliwości,jak np. Wyjście zabalnasowane, wbudowanu zasilacz, streaming itd itp przede wszystkim sygnatura dźwięku i z czym ma byc parowany i pod słuchawki czy głośniki i jakie. Ew jaka ma byc sygnatura , analityczna, neutralna czy raczej ciepla- to tak w dużym uproszczeniu.
Na to nie ma rady- trzeba spróbować i ew zmienić na inny jak sie nie zgra.
Dla mnie dodatkowo istotne przy wyborze były same gabaryty. Dla kogoś innego nie musi to mieć znaczenia.
Reasumując Su-9 polecam. Neutralne brzmienie z możliwością nieznacznych modyfikacji via soft.
Bezproblemowa praca. Stosunek ceny do możliwości ok.
P.s. cena która zakładasz za niego to bez opłat. Cena z amazonu czyli niespełna 1900 to jego rynkowa wartość.
Opcja z smsl jest tez np m400 ale to juz inne kości i inna sygnatura. A nade wszystko inna cena.
Pozdr


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, faktycznie. Do ceny na amazon dojdzie jeszcze vat i cło? Bo na hifigo, czy audiophonics (europa), to ostateczna cena.
No nie. Wg mnie nie. https://www.amazon.pl/dp/B08K7HL8SG/ref=cm_sw_r_cp_apa_glc_i_GSYZQ6NXSJ3WJVWYPHSK

1899 to cena z vatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zielinskitomasz napisał:


Zasugerowałem się tym -> "P.s. cena która zakładasz za niego to bez opłat. Cena z amazonu czyli niespełna 1900 to jego rynkowa wartość."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności