Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokół uszne do 500zł (ogólne)


psychodracon

Pytanie

Witam!

Chciałbym się was poradzić odnośnie wymiany słuchawek. Z powodu aktualnej sytuacji w kraju + praca zdalna coraz więcej siedzę w słuchawkach, przez co stają się one coraz bardziej uciążliwe. Aktualnie posiadam BossHiFi B8 z nausznicami od Brainwavz HM5 (Hybrydowe + mod od użytkownika Perul, dzięki raz jeszcze! :) ), napędzane za pomocą Xonar DX, niestety słuchawki te są niewygodne przy dłuższym posiedzeniu (ból uszu + uciskają na górę głowy, przez co często musze je zdejmować i nakładać ponownie), szukam alternatyw, które będą możliwie jak najwygodniejsze. Dodam tylko, że ich brzmienie z tymi nausznicami i modem jak najbardziej mi odpowiada (no może mogłoby być minimalnie mniej góry), więc szukam czegoś o zbliżonej charakterystyce, ale jestem w stanie zrezygnować z niektórych aspektów kosztem wygodny. Słuchawki służą głównie do muzyki (Rock, Metal, Ska, Jazz, Swing, Klasyczna) oraz gier. Aktualnie na oku mam:

- Sennheiser 559

- Sennheiser 569

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez psychodracon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Pioneer SE-MS7BT. Możesz ich używać zarówno bezprzewodowo jak i po kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Według producenta może i być in-ear, wiem co miałem w rękach i na głowie. 😆 Z mojej strony Sennheiser HD540, do nich welury lub hybrydy HM5 i masz jedne z najwygodniejszych słuchawek ever. Oczywiście, jeśli pogodzisz się z faktem, że nie dostaniesz nowych. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem dodać, że zależy mi na nowych słuchawkach. 

Bliżej mojego budżetu widzę DT 770 Pro 80 Ohm, a co do Pioneer'a znalazłem informację, że to bliźniaczy model SE-MS5T tylko z bluetooth, których nigdzie nie mogę znaleźć. Jak się mają nausznice DT770 do Brainwavz? Te które mam wydają mi się za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy słuchawki jak już wspomniałem używam BossHiFi B8, ale z nausznicami od Brainvwavz HM5 ze względu na to, że są zacznie większe od oryginalnych :). Poszukałem specyfikacji wyżej wymienionych Beyerdynamic-ów i wychodzi na to ze średnica wewnętrzna ich padów to 58mm x 58mm natomiast w HM5 70mm x 50mm. Poszukam tych SHP9500 wydaje mi się, że słuchawki pół-otwarte/otwarte powinny być lepsze ze względu na brak efektu grzania w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SHP9500 na samych welurach tłuką basem nie do poznania kosztem góry która łagodnieje i przy okazji dużo lepszy komfort w porównaniu z tymi oryginalnymi z szorstkiego materiału. Do tej modyfikacji potrzebne pierścienie - adaptery jeżeli nie chcemy niszczyć oryginalnych padów.

Jednak w podobnej cenie zdecydowanie bardziej polecam HD579 tylko jest mega problem z ich dostępnością. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, neonlight napisał:

SHP9500/9600 nie będą wygodniejsze od BossHifi na padach HM5, przecież te pierwsze to słuchawki nauszne, będą uciskać uszy.

 

 

SHP9500 to słuchawki nauszne? Musiałeś pomylić modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, cpu1 napisał:

SHP9500 na samych welurach tłuką basem nie do poznania kosztem góry która łagodnieje i przy okazji dużo lepszy komfort w porównaniu z tymi oryginalnymi z szorstkiego materiału. Do tej modyfikacji potrzebne pierścienie - adaptery jeżeli nie chcemy niszczyć oryginalnych padów.

Jednak w podobnej cenie zdecydowanie bardziej polecam HD579 tylko jest mega problem z ich dostępnością. 

Myślę że akurat adaptery nie będą problem jeśli dojdę do wniosku, że oryginalne pady mi nie pasują mam jeszcze jedne Hybrydy od HM5 i drukarkę 3d, także jestem w stanie sobie taki adapter wydrukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli na hybrydach HM5 nie będzie satysfakcjonującego efektu to nie zniechęcaj się i spróbuj samych welurów. Na zagranicznych forach bardziej polecają welury bodajże od Shure 840 ale ja tam kupiłem na oko 105mm okrągłe i na owalnych pierścieniach też się układają ładnie.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Andrewek napisał:

SHP9500 to słuchawki nauszne? Musiałeś pomylić modele.

Ok, nie są dosłownie nauszne, ale pady są w nich tak płytkie, że opierają się na uszach, podobnie jak w K240/271. ;)

 

@Andrewek edytowałem post. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, neonlight napisał:

Niestety, nie pomyliłem, pady są w nich tak płytkie, że praktycznie leżą bezpośrednio na uszach. ;)

A, w tym sensie. No to pewnie kwestia wielkości, u mnie nie leżały, ale zakładam że u niektórych mogą leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.04.2021 o 09:33, psychodracon napisał:

Witam!

Chciałbym się was poradzić odnośnie wymiany słuchawek. Z powodu aktualnej sytuacji w kraju + praca zdalna coraz więcej siedzę w słuchawkach, przez co stają się one coraz bardziej uciążliwe. Aktualnie posiadam BossHiFi B8 z nausznicami od Brainwavz HM5 (Hybrydowe + mod od użytkownika Perul, dzięki raz jeszcze! :) ), napędzane za pomocą Xonar DX, niestety słuchawki te są niewygodne przy dłuższym posiedzeniu (ból uszu + uciskają na górę głowy, przez co często musze je zdejmować i nakładać ponownie), szukam alternatyw, które będą możliwie jak najwygodniejsze. Dodam tylko, że ich brzmienie z tymi nausznicami i modem jak najbardziej mi odpowiada (no może mogłoby być minimalnie mniej góry), więc szukam czegoś o zbliżonej charakterystyce, ale jestem w stanie zrezygnować z niektórych aspektów kosztem wygodny. Słuchawki służą głównie do muzyki (Rock, Metal, Ska, Jazz, Swing, Klasyczna) oraz gier. Aktualnie na oku mam:

- Sennheiser 559

- Sennheiser 569

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Jakbym sam siebie słyszał - mam identyczny problem, też mam moda od Perula (Shure SRH240A bass mod) , też mam Asusa DX i słucham tej samej muzyki co ty :)Pracuje na słuchawkach po 6-7h dzienniei łeb mi cinsą :) Przypadek? ;)

 

Podam kilka swoich uwag.

Testowałem słuchawki na  Xonar DX i  Focusrite, Stacji roboczej Dell

Zwycięsca zdecydowanie to Shure SRH240A bass mod Perula + Xonar DX, świetne brzmienie rocka metalu , otwarta scena, dobry nie przesadzony bass - jak narazie nie jestem w stanie nic lepszego dźwiękowo pod siebie dopasować, niestety nie wytrzymam w nich 6h - cisną głowę.

Bayerdynamic DT 770 - bardzo miękkie pady , strasznie sie łepetyna poci szczególnie latem, piękny soczysty bas, ale nie nadają sie do metalu moim zdaniem - fajnie brzmią ale nie dla mnie\

DNA Monster PRO 2.0 - Dzwiękowo to samo co wyżej, bardzo fajny bass bardziej pod pop, techno niż pod rocka.Nie wytrzymywałem ich na głowie ze względu na dosyć małe pady

Bang Olufsen BeoPlay H6 2gen  - jedyne które wytrzymuje cały dzięń pracy na głowie! Bardzo miękkie pady i leciutkie na głowie, niestety bardziej neutralne, mniej czuć kopa od basu, ale nie mam ich podpietych pod Xonara tylko do Focusrita (słabo tu grają moim zdaniem) i pod stacją roboczą Della (tu już grają zacnie), Brakuje mi dobrego napędu  do niech, gdybym Xonara miał w wersji DAC! to pewnie byłby ideał bo tam grają jak trzeba.

 

Daj znać co tobie wyszło bom ciekaw

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

H6 to świetna propozycja. Lekkie jak piórko, niesamowicie miękkie pady, znikały mi na głowie. Granie bardzo naturalne, z łagodną góra, dźwięczna średnicą i bardzo solidną podstawą basową z świetnym, wibrującym subbasem. 

 

Do tego nie do zdarcia. Moje najpierw służyły mi 3 lata, a teraz kolejne 2 grają u siostry i zmęczenia nie widać. Za te pieniądze za jakie można teraz wyrwać nie zajechanie egzemplarze - rozbój w biały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, zdzichon napisał:

H6 to świetna propozycja. Lekkie jak piórko, niesamowicie miękkie pady, znikały mi na głowie. Granie bardzo naturalne, z łagodną góra, dźwięczna średnicą i bardzo solidną podstawą basową z świetnym, wibrującym subbasem. 

 

Do tego nie do zdarcia. Moje najpierw służyły mi 3 lata, a teraz kolejne 2 grają u siostry i zmęczenia nie widać. Za te pieniądze za jakie można teraz wyrwać nie zajechanie egzemplarze - rozbój w biały dzień :)

A z czym je sparowałeś? Jakiej muzyki słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gust mam bardzo eklektyczny, ale są bardzo uniwersalne. Dobrze brzmiał funk, dobrze rock, tak samo metal czy klasyka. 

 

Parowałem je z czerwonym Dragonfly, lg v30  ibasso dc I na koniec z radsone es100 i w takiej też kolejności grały od dobrze przez bardzo dobrze do świetnie. Radsone z resztą polecam wszędzie i zawsze, bo tanie i dobre, a eq daje spore możliwości dopasowania dźwięku pod upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało mi się dostać SHP9500 w przyzwoitej cenie, wczoraj doszły i natychmiast przystąpiłem do odsłuchu. Po założeniu ich na głowę od razu poczułem to o czym wspominał @neonlight słuchawki mają płytkie nausznice przez co spierają się na uszach, przystąpiłem więc do szybkiego projektu w autodesk360 i wydrukowałem na drukarce 3d dystanse (0.5cm), które niwelują ten problem, a nie zmieniają sygnatury dźwięku. Co do samego słuchawek, tak są wygodne, aczkolwiek powodują u mnie dziwny ucisk na przednią górną część głowy, jeśli chodzi o dźwięk... w muzyce mi odpowiadał, wystarczająca ilość basu, dobra separacja, fajna scena, aczkolwiek w niektórych utworach zauważyłem dziwną rzecz tak jakby mi ktoś koc na uszy założył. Wieczorem postanowiłem zobaczyć jak słuchawki sprawują się w grach, tutaj jakież było moje rozczarowanie gdy okazało się, że pomimo dobrego pozycjonowania, miałem wrażenie jakby ktoś rzucił koc na całe pasmo, do tego rzeczy które do teraz były słyszalne stały się niemal niesłyszalne, dźwięki wystrzałów były soczyste ale kłuły w uszy do tego dochodził lekki efekt jakby studni? Próbowałem różne ustawienia EQ niestety nie jestem w stanie sprawić, żeby te słuchawki były znośne w grach, przez co jestem zmuszony je sprzedać. 

Po rozczarowującym wieczorze zacząłem przeglądać słuchawki dalej i trafiłem na AKG K361, czy ktoś z nimi się spotkał? Chyba jednak nie jestem w stanie zrezygnować ze słuchawek zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności