Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub miłośników i krytyków słuchawek dokanałowych.


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Może chcesz posłuchać Flare Audio Pro HD? Też bardzo ciekawe doki, które mają moduł BT w zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne opisy, moim skromnym zdaniem świetnymi IEM dla Ciebie byłyby Sony IER-Z1R ;) 

 

Sam jestem wielkim fanem dokanałówek w zasadzie od początku mojej przygody ze sprzętem audio, stacjonarnie słucham na zestawie stereo, ale gdy sięgam po słuchawki są to zazwyczaj właśnie IEMy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj Bardzo super, że dałeś listę testową. Zakładam że AM05 były słuchane na stockowym kablu. Z chęcią przesłucham Twoją playlistę na AM05 ze srebrną meduzą, na symbio W peel, bo tak mam je skonfigurowane. EX800ST bardzo lubię, jednak uważam, że technicznie ustępują AM05 w powyższej konfekcji. Są to jednak zupełnie inne typy grania IMHO, wręcz nieporównywalne :) 

Nadto, mamy zupełnie różne kanały słuchowe - mi EX800ST siedzą - od strzała, uważam je za najbardziej ergonomiczne IEM jakie mam, odwrotnie niż Ty :) 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pabloj napisał:

ps. o Etymotic Er4xr. nic nie napisałem gdyż jak je nie włożyłem do uszu (a oglądałem filmik instruktażowy jak to poprawnie zrobić) to inaczej mi grały. Do tego trzymanie ich tak włożonych jest dla mnie skrajnie nieprzyjemne. Te słuchawki jednak tym aspektem przekraczają jakąś moją prywatną granice tolerancji tego co i jak mam włożone w ucho więc im podziękowałem ;)

 

 

 

Za płytko je wkładałeś :P Trzeba je włożyć "do końca" ;)

Mnie zaskoczyło to, że jak się do nich przyzwyczaiłem, to już wydały mi się całkiem wygodne, nie miałem problemu godzinę czy dwie w nich siedzieć i praktycznie przestałem je czuć. Dla mnie za to mają inną niezwykle denerwującą cechę użytkową - połączenie świetnej izolacji z ciągłym odgłosem kabla ocierającego się o skórę daje dość dziwny efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Jaro54 said:

Może chcesz posłuchać Flare Audio Pro HD? Też bardzo ciekawe doki, które mają moduł BT w zestawie. 

Dziękuję za propozycję ale na razie skupiam się tylko na kablowcach i póki co jestem wciąż na etapie nie lubienia bluetootha ;)

 

3 hours ago, Inszy said:

Wszystko fajnie, ale po raz pierwszy spotykam się z opinią, że P1 są po ciemnej stronie mocy 🤔

'trochę po ciemnej stronie mocy' , a nie że grają ciemno całkowicie jak Hawki :D

Biorąc pod uwagę moje sprzęty, które mają tendencje do przyciemniania słuchawek, to stąd to się może brać.

 

2 hours ago, MrSheep said:

Świetne opisy, moim skromnym zdaniem świetnymi IEM dla Ciebie byłyby Sony IER-Z1R ;) 

A ja żyłem nadzieją, że znajde IEMy grające lepiej za mniej w stosunku do wokółusznych.

 

1 hour ago, manuelvetro said:

@pabloj Bardzo super, że dałeś listę testową. Zakładam że AM05 były słuchane na stockowym kablu. Z chęcią przesłucham Twoją playlistę na AM05 ze srebrną meduzą, na symbio W peel, bo tak mam je skonfigurowane. EX800ST bardzo lubię, jednak uważam, że technicznie ustępują AM05 w powyższej konfekcji. Są to jednak zupełnie inne typy grania IMHO, wręcz nieporównywalne :) 

Nadto, mamy zupełnie różne kanały słuchowe - mi EX800ST siedzą - od strzała, uważam je za najbardziej ergonomiczne IEM jakie mam, odwrotnie niż Ty :) 

 

Tak AM05 były słuchane na stokowym i zgodze się, że technicznie są trochę lepsze od Sony, jednak całokształtem nie są ;) Cóż z tego, że mają fajny pewien wycinek pasma gdy reszta gdzieś się zagubiła.

Narzekałem na Etymotyci odnośnie drylowania kanału słuchowego (patrz końcówka pierwszego posta), Sony EX800ST polubiłem mimo początkowych marudzeń.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pabloj napisał:

Dziękuję za propozycję ale na razie skupiam się tylko na kablowcach i póki co jestem wciąż na etapie nie lubienia bluetootha ;)

One są kablowe, ale mają moduł w zestawie, więc kiedy ci pasuje możesz zamienić je na bezprzewodowe. Wg mnie bardzo ciekawe słuchawki 

Jak się zdecydujesz to odezwij się na pw 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Jaro54 said:

Może chcesz posłuchać Flare Audio Pro HD? Też bardzo ciekawe doki, które mają moduł BT w zestawie. 

Tak popatrzyłem i ciekawe, trochę malutkie, ale co to szkodzi, oby nie wypadały z uszu. 
Możesz coś więcej o nich napisać jak grają i z czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Playlista testowa zmotywowała mnie (bo nie chciało mi się w Apple Music szukać) do założenia konta (darmowego premium) na Spotify.

2. Udało mi się przesłuchać już ją raz na ANEW X-ONE- Satin Audio Griffin 4x - tipsy Symbio W peel

3. Aktualnie jestem w połowie słuchania na AM05 - Satin Audio Medusa 4x - tipsy Symbio W peel

4. Zamierzam przesłuchać ją jeszcze w całości na Whizzer Kiling - Yinyoo 7N srebrzony 4x - tipsy stock i na k701 FAW/Fidelio X2 analogiczne fragmenty

5. Bardzo przyjemna muzyczka, miło mi się jej słucha. Taka, a nie inna zawartość playlisty, choć zróżnicowana, wiele tłumaczy z werdyktu, w którym 2/3 IEM zostało zmiażdżonych. Wszystko będzie dla mnie jasne, jak przesłucham na tej playliście whizzer kiling i w tych samych utworach przemiennie k701 FAW i Fidelio X2.

6. Hipoteza robocza na podstawie dotychczasowych odsłuchów brzmi: kolega autor i recenzent @pablojbardzo lubi przyjemny i kojący nerwy masaż basowy. Wszystkie/większość utworów ma (b.)wolne tempo i solidną podstawą basową. Na takie dictum kiling zagrają na tej playliście na 99% lepiej niż AM05 nawet ze srebrną meduzą, a plebejskie Fidelio X2 zmiotą moje wyrafinowane, wysublimowane i wybitne k701 FAW recablowane obustronnie i wewnętrznie. Tylko ANEW X-ONE będą miały na wszystko ........ bo one grają wszystko i im wszystko jedno, co mają grać. 

7. AM05 i k701 FAW uwielbiają grać szybkie, gęste, skomplikowane, karkołomne utwory, gdzie pokazują, swój pazur, potencjał, umiejętności, charakter i przeznaczenie.

Jestem teraz na 8 już utworze playlisty w AM05 ze srebrną meduzą (w cenie IEM), owszem ANEW X-ONE grają tą playlistę lepiej, w takim tylko sensie, że mam ten basowy masaż, bas czuję czasem w ciele, w AM05 tego nie ma, choć bas jest i jest wszystko inne, słucham z równą satysfakcją, "czuć piniondz" cytując klasyka, znaczy wyrafinowanie, subtelności i inne ******ły wynikające z faktu, że kabel uszlachetnił słuchawki.

C.D.N.

Zamykam paszczę, słucham dalej, jak obiecałem w pkt 4 i 5. @pablojjeszcze raz dzięki za playlistę, wszyscy recenzenci tak robić powinni, toby nieporozumień było zdecydowanie mniej.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, manuelvetro said:

kolega autor i recenzent @pablojbardzo lubi przyjemny i kojący nerwy masaż basowy. 

To się zgadza, choć słucham bardzo różnych od siebie gatunków, od bluesa, rocka po przeróżne rodzaje jazzu, klasyczną muzykę hiszpańską/włoską, elektronike, ścieżki dźwiękowe typu Interstellar/Czarnobyl, soul/rb i trochę funk :) Starałem się na playliście o utwory bardzo różne ale z takich, które słucham i lubie. Takie Shozy BG sam chętnie bym stosował do niektórych rodzajów muzyki, ale moją misją zawsze było inwestować w jak najbardziej uniwersalne słuchawki, takie co grają mi chociaż kilka gatunków, które słucham, w sposób przynajmniej dobry.

Oprócz playlisty do każdych z omawianych słuchawek dodałem parę innych utworów z poza niej, z którymi dane słuchawki mi przyjemnie grały.

 

 

Fajnie, że sie przyłączyłeś do tematu ze swoimi wrażeniami : )

Edytowane przez pabloj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pabloj napisał:

Tak popatrzyłem i ciekawe, trochę malutkie, ale co to szkodzi, oby nie wypadały z uszu. 
Możesz coś więcej o nich napisać jak grają i z czym?

Grają bardzo ciekawie. Są rzeczywiście malutkie, ale nie można powiedzieć tego o ich dźwięku. Trzeba trochę pobawić się we właściwe umieszczenie w uszach, prawdopodobnie efekt ich soczewki akustycznej. Z tipsami nie ma problemu taki wybór jest na start, że trzeba pobawić się by dobrać pasujące dla słuchacza. No i wg mnie bardzo ciekawy moduł BT, który mimo, że nie posiada aptX ale jest tam DAC /AMP zbalansowany klasy A/B. Może to jest powodem, że tak dobrze brzmią nawet po BT. Mają śliczną średnicę, bas dość pokaźny jak na takie maleństwa bez wylewania się ktoregokolwiek pasma na inne. Przez swój rozmiar i kształt są niezwykle wygodne. Wykonanie bardzo dobre. A wisienką na torcie jest pudełko w którym przychodzą 😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pabloj napisał:

To się zgadza, choć słucham bardzo różnych od siebie gatunków, od bluesa, rocka po przeróżne rodzaje jazzu, klasyczną muzykę hiszpańską/włoską, elektronike, ścieżki dźwiękowe typu Interstellar/Czarnobyl, soul/rb i trochę funk :) Starałem się na playliście o utwory bardzo różne ale z takich, które słucham i lubie. Takie Shozy BG sam chętnie bym stosował do niektórych rodzajów muzyki, ale moją misją zawsze było inwestować w jak najbardziej uniwersalne słuchawki, takie co grają mi chociaż kilka gatunków, które słucham, w sposób przynajmniej dobry.

Oprócz playlisty do każdych z omawianych słuchawek dodałem parę innych utworów z poza niej, z którymi dane słuchawki mi przyjemnie grały.

 

 

Fajnie, że sie przyłączyłeś do tematu ze swoimi wrażeniami : )

Otóż, nie ma jak to przekonać się na własne uszy, co Twoja playlista umożliwia po dwakroć, bo słucham jej na kolejnych słuchawkach z niekłamaną przyjemnością, bardzo przyjemne utwory.

Więc tak - przesłuchana trzy razy na poszczególnych IEM cała. I wnioski są takie na niej:

 

ANEW X-ONE griffin 2,5 > Whizzer Kiling chinol 2,5 > AM05 srebrna meduza 2,5

 

Repertuar, bardzo dobry i różnorodny, nie ma wątpliwości, jednak o solidnej podstawie basowej i dość wolnym tempie nie pozwala AM05 błysnąć, odwrotnie do Kiling, które tu masują basem cały czas, lepiej nawet od X-ONE.  Przegrały z ANEW tylko dlatego, że nie grały tak czysto, ale nie wiem, na ile to wina słuchawek, a na ile kabla, bo X-One mają kabel lepszy. AM05 mają najlepszy, ale on nie pomógł zmienić im się w basowe masażery, a samo wysublimowane wyrafinowanie z meduzy na tej playliście to za mało. Solidnie yebnięcie basem jest konieczne, czego AM05 nie potrafią, podobnie jak k701 FAW.

 

W moim rankingu z tygodni słuchania wszystkiego, co lubię, jest jednak inaczej niż wynikałoby z playlisty.

 

AM05 z meduzą ~ X-ONE z griffinem >> killing z chińczykiem

 

Także, @pabloj dał wybitnie dobry przykład, jak repertuar muzyki słuchanej przez recenzenta wpływa na recenzję :) 

I wnioski praktyczne, wzorując się na koledze, należy koniecznie załączać playlisty testowe do recenzji.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Mógłbyś zrobić jakąś listę 10 utworów, z którymi lubisz słuchać AM05 na codzień? Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pabloj napisał:

@manuelvetro Mógłbyś zrobić jakąś listę 10 utworów, z którymi lubisz słuchać AM05 na codzień? Będę wdzięczny :)

Ja mam taki styl słuchania w ogóle: na Macu, na samsung M21 (oba z earman Sparrow jako dac/amp)  i na kanapce xdp100r-corda meier quickstep mam Apple Music a na nim na Macu 13 tys utworów w bibliotece (online) na M21 11 tys offline i na kanapce 10 tys offline. Playlist mam Ci ja wiela, ale rzadko korzystam, bo lubię sobie szuflę wrzucić i słuchać na zasadzie swojego radia z tym zastrzeżeniem, że jak mi utwór nie podchodzi, to naciskam next, do skutku :) Właściwie nigdy nie sięgam po całe albumy, chyba, że premiera, albo dla mnie nowy. Czemu o tym piszę? Bo to taki wysoce niemiarodajny sposób słuchania. No ale słucham dla siebie,  nie dla testów przecież. Niemniej pojedynkuję w ten sposób, nie wiem już który (ty)dzień, AM05 ze srebrną meduzą z ANEW X-ONE z griffinem i głupi jestem jak byłem. Nie wiem, które lubię bardziej. Niemniej, gdybym zestawił je na playliście testowej, nawet mojej, nie Twojej, to i tak wygrałyby ANEW X-ONE. Ale przecież w życiu codziennym nie będę słuchał playlisty testowej w kółko, tylko będę szufle robił, jak to mam w zwyczaju. A tu sytuacja się zmienia. Bo AM05 rządzą jeden dzień a ANEW X-One drugi. Taki mam dwurząd i sytuacja ta mi odpowiada.

Tyle długiego wstępu tytułem usprawiedliwienia, bo podam wkrótce (muszę przepisać z applemusic do spotify)  moją prawdziwa playlistę testową, na której AM05 polegną nie tylko z ANEW X-ONE. Ale nie będę specjalnie dla AM05 specjalnie układał plalisty, choć defacto robię to co drugi dzień, in statu nascendi, kiedy naciskam next :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro No to jasne, chciałem określić do jakich gatunków najbardziej się wg Ciebie nadają ;)

-

Tak przy okazji, chętnie bym się dowiedział jakie IEMY w granicach do 2kzł grają z dobrze rozciągniętymi niskimi w subbas, bez podbicia w basie śodkowym, z mocarną niewycofaną średnicą oraz bez podbicia na granicy średnie/wysokie. Przy okazji dość rozdzielczo (ale bez przesadyzmu) i z dużą sceną.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja playlista testowa skopiowana z AppleMusic. Ona jest testowa ad hoc. Moją metodę testowania - dla siebie - przedstawiłem wyżej. Niemniej, jak trzeba na szybko coś sprawdzić, wtedy playlista rzeczywiście przydaje się. Ona jest nie skończona, w sensie, niedoskonała mocno, bo brakuje w niej np. elektroniki. Usprawiedliwiam się tym, że elektroniki nie słucham :) AM05 z Satin Audio Meduza i symbio W peel grają ją przepięknie. I jest basu pierdyknięcie, tam gdzie trzeba.

 

30 minut temu, pabloj napisał:

@manuelvetro No to jasne, chciałem określić do jakich gatunków najbardziej się wg Ciebie nadają ;)

-

Tak przy okazji, chętnie bym się dowiedział jakie IEMY w granicach do 2kzł grają z dobrze rozciągniętymi niskimi w subbas, bez podbicia w basie śodkowym, z mocarną niewycofaną średnicą oraz bez podbicia na granicy średnie/wysokie. Przy okazji dość rozdzielczo (ale bez przesadyzmu) i z dużą sceną.

Ktoś coś?

 

Adresuj pytanie do @Inszy to Ci odpowie trafnie. Może ANEW X-ONE? Ale @Inszy poda też na pewno konkurentów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Trochę za duży spadek od 400hz-1khz.

 

update.

Fajna lista testowa, w większości takiej muzyki nie słucham, oprócz utworu 3, 6, 7, 16, 19. I to co lubię w moim torze stacnojarnym z Aeonami 2C, one wszystko z tej listy zagrały przynajmniej dobrze, tego też wymagam od IEMów :D Aby mi grały uniwersalnie, żebym się nie krzywił, jak mi się co innego na liście wylosuje, tylko co najwyżej od czasu do czasu zmienił słuchawki na inne, tak jak teraz robie np raz A2C raz ATH W1000Z, które też mi grają dość uniwersalnie, mniej od Aeonów, ale jednak radzą sobie, a najlepsze są do muzyki akustycznej, jazzu, hiszpańskiej/włoskiej.

 

update 2.

Tak patrze, że naszej rodzimej produkcji CraftEars Two mogłyby być dla mnie dobre:

W wersji universal 1350zł.
image.png

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wstrzymywałem się z opinią o Craft Ears 2 ponieważ czekałem na kabel zbalansowany, a że przy okazji dostałem CE4, to przyjemność osłuchowa tym większa :)image.png
 

Pierwsze wrażenia, CE4 są jaśniejsze od CE2, można by nawet rzec, że są jasne, ale to jasność, którą lubie a takich jest bardzo mało. Jedyne jasne słuchawki jakie mi się do tej pory podobały to Staxy L300, więc jest dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności