Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Szerokość sceny


AlekGames

Pytanie

Hej, na stanie posiadam dt990pro 80ohm, x2hr i hd668b oraz fiio btr5. W ramach poznawania swiata dobrych sluchawek, chcialbym doswiadczyc szerokiej sceny oraz sluchawek planarnych. Teraz pytanie, czy kupujac he400i 2020, doswiadcze obu (porowujac do obecnie posiadanych), czy moze jestem skazany na zakup k702 i planarnych. Moze pojscie w Sundare rozwiaze problem? Czy k712 ma rowniez znaczaco szersza scene co k702 porownujac do x2hr? A moze to wszystko jest mocno subiektywne i nie ma co sie bawic w kupowanie kolejnych par sluchawek, bo szalu nie ma. Moge jedynie stwierdzic, ze ronica pomiedzy dt990 i x2hr jest znaczaca i szkoda by bylo gdybym tkwil przy dt990 nie wiedzac co trace nie majac x2hr. Czy takiego skoku doswiadcze kupujac he400i lub k712?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najlepszą scenę zapewnią odpowiednio zrealizowane nagrania i wyobraźnia. Oczywiście są słuchawki, które w tym pomogą mniej lub bardziej, ale same słuchawki sceny nie tworzą. Jeśli chodzi o samą szerokość to np. w/w K701.

3 godziny temu, AlekGames napisał:

A moze to wszystko jest mocno subiektywne i nie ma co sie bawic w kupowanie kolejnych par sluchawek, bo szalu nie ma.

👍

Edytowane przez Rafacio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hej, na stanie posiadam dt990pro 80ohm, x2hr i hd668b oraz fiio btr5. W ramach poznawania swiata dobrych sluchawek, chcialbym doswiadczyc szerokiej sceny oraz sluchawek planarnych. Teraz pytanie, czy kupujac he400i 2020, doswiadcze obu (porowujac do obecnie posiadanych), czy moze jestem skazany na zakup k702 i planarnych. Moze pojscie w Sundare rozwiaze problem? Czy k712 ma rowniez znaczaco szersza scene co k702 porownujac do x2hr? A moze to wszystko jest mocno subiektywne i nie ma co sie bawic w kupowanie kolejnych par sluchawek, bo szalu nie ma. Moge jedynie stwierdzic, ze ronica pomiedzy dt990 i x2hr jest znaczaca i szkoda by bylo gdybym tkwil przy dt990 nie wiedzac co trace nie majac x2hr. Czy takiego skoku doswiadcze kupujac he400i lub k712?
Pamiętaj też o warunkach w jakich słuchasz, na pewno żeby poczuć szerokość sceny nie służy komunikacja miejska ani ruch bo ciężko się skupić na odsłuchu, mikrodetale bardzo stymulują postrzeganie szerokości i wielkości sceny, też źródło z jakiego będziesz korzystał ma znaczenie, BTR5 nie jest zły ale to jest sprzęt raczej do zastosowań mobilnych a jeśli myślisz o większych puszkach to wypada zastanowić się nad czymś z większym zapasem mocy

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pochodze ze swiata sluchawek dokonalowych oraz zamknietych biurowych na bluetooth z anc (wspominam o tym aby pokazac skad moja fascynacja sluchawkami otwartymi). Slucham w domu w poznych godzinach nocnych jak wszyscy spia oraz mieszkam na zadupiu, wiec otwarte sluchawki sa dla mnie. Mam na stanie YouTube Premium i Music, wiec o rozne gatunki muzyczne nie trudno (slucham glownie muzyki klasycznej, Jazzu oraz Electronicznej, chociaz czasem w nostalgii ide po Rock; gram okazyjnie na pianinie elektronicznym w sluchawkach co by sasiadow nie denerwować). Mysle tez o Tidal w HiFi. Pytanie moje wynika z naczytania sie poezji o wrazeniach z odsluchu roznych sluchawek. Nawet dla porównań k702 z k712 mozna znalezc elaboraty, dlatego zalozylem, ze planarne sluchawki dadza mi nowe wrazenia (gdyz nie jest to kwestia innego profilu w EQ, a technologii tworzenia fali akustycznej; chociaz ktos tu gdzies napisal, ze nie widzi wiekszej roznicy, co jest w sumie raczej przyznaniem sie, ze tej osobie jest wszystko jedno, bo inaczej te wszystkie opisy z odsluchu mozna by miedzy bajki wlozyc), ale tez uwazam, ze nie doznalem jeszcze szoku jakosciowego w szerokosci sceny, bo mam sluchawki o zblizonym tym parametrze. Chociaz juz ja zdecydowanie wyraznie slysze pomiedzy x2hr, a dt990 - i kazde niewprawione ucho ja wychwyci - ba nawet potrafilbym te roznice opisac dlugim precyzyjnym opisem, bo nie jest subtelna (a moze tu chodzi bardziej nie o wielkosc sceny, a precyzje usytuowania zrodel dzwieku, w dt990pro sa zrzutowane w sferze, a w x2hr zawieszone w kuli o troche o troche mniejszej objetosci). Tak wiec, prosze sie nie wstydzic, niech audiofilski duch przez Was przemowi. Poddajcie sie orgii konsumpcji, poczujcie zew posiadania na stanie.

Edytowane przez AlekGames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ocena sceny różnych słuchawek to całkowicie subiektywna rzecz, zależy choćby od kształtu uszu danej osoby. Dla mnie takie HD650 czy ATH-M40X mają bardzo dobrą scenę, a wiele osób twierdzi, że one grają wyłącznie w głowie. Z drugiej strony scena w K702 nie jest dla mnie aż tak niesamowita, jak niektórzy to opisują - jest szersza niż w DT990 Pro i dźwięk jest bardziej zdystansowany, ale też jakiegoś opadu szczęki nie wywołuje, DT880 600 grają z podobną szerokością, tak jak wiele innych słuchawek.

HE400i i Sundary nie mają jakiejś bardzo szerokiej sceny moim zdaniem, jest średnich rozmiarów, ich zaletą nie jest sam rozmiar sceny, tylko raczej wrażenie powietrza i trójwymiarowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

żeby poprawnie zrozumieć o co chodzi ze sceną potrzeba miesięcy jeżeli nie lat próbowania sprzętu... wiele osób wypowiadających się o niej nie ma pojęcia co mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, whero napisał:

żeby poprawnie zrozumieć o co chodzi ze sceną potrzeba miesięcy jeżeli nie lat próbowania sprzętu...

Nie szkoda na to życia? Lepiej posłuchać muzyki i nie przejmować się takimi ******łami jak to czy scena jest szersza, a może głębsza niż w innych słuchawkach. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@AlekGames Po przejściu na AKG K702 czy AKG K712 moim zdaniem nie będzie jakiegoś efektu "wow" w porównaniu do Fidelio X2. Ogólnie zgadzam się z kolegą @Rafacio,że najważniejsze jest dobrze zrealizowane nagranie, a dopiero potem przyzwoite słuchawki i nawet tanie Superlux HD668b, które również miałem lata temu spokojnie sobie poradzą. Ten kawałek, choć ze Spotify (wielu narzeka na słabą jakość, a ja jestem zadowolony i korzystam od lat) nawet na dokanałówkach za kilkanaście dolarów brzmi przestrzennie. Podobnie jest z utworami Yosi Horikawy np. Stars.

 

Najlepiej idź gdzieś na odsłuch albo zamów z możliwością zwrotu, bo sam nieraz się zawiodłem myśląc, że słuchawki za 1000 zł czy nawet kilka tysięcy spowodują opad szczęki, a grały owszem dobrze, na pewno inaczej, ale czy aby lepiej to już miałem wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, Rafacio napisał:

Nie szkoda na to życia? Lepiej posłuchać muzyki i nie przejmować się takimi ******łami jak to czy scena jest szersza, a może głębsza niż w innych słuchawkach. itp.

wolisz się wypowiadać subiektywnie czy na tyle obiektywnie na ile jesteś w stanie? (przepraszam jeżeli kogoś uraziłem perspektywą inwestycji czasu w edukację o swoim własnym hobby)

Edytowane przez whero
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już się zdążyłem zorientować, że dużo zależy od nagrania (charakteru utworu) oraz pory dnia. Na YouTube Music jest kilka takich kawałków, co pozwalają zidentyfikować scenę np. Go Go Penguin - Don’t Go -  chyba też jest na YouTube, ale nie wiem czy jest ta sama jakość (sprawdzę późną nocą).

 

Btw. tak po tygodniu obcowania z BTR5 i słuchawkami otwartymi, z ciekawości odpaliłem muzykę w dokanałowych przewodowych (AKG dołączone do Samsunga oraz jakieś tam dołączone do Huawei P40). Porażka - wszystko prawie w głowie i bez basu. W tych słuchawkach powinni puszczać na początku komunikat, że słuchanie muzyki, odbywa się na własną odpowiedzialność.

 

Edytowane przez AlekGames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, Hustler napisał:

Po przejściu na AKG K702 czy AKG K712 moim zdaniem nie będzie jakiegoś efektu "wow" w porównaniu do Fidelio X2.

 

Trudno powiedzieć :) Ale na pewno K701 i pokrewne to są takie słuchawki od których warto zacząć poszukiwania jeżeli chce się szerokiej sceny. Zamysłem ich twórców było właśnie zrobienie słuchawek które grają na ile to możliwe jak kolumny. I poświęcili na to kilka lat badań. Problem w tym, że brzmienie K701 jest bardzo mocno uzależnione od kształtu małżowin usznych dlatego dla jednych ich scena będzie imponująca, dla innych nie aż tak bardzo. Trzeba samemu sprawdzić :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności