Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DT 770 Pro 80ohm - pałąk uciska w głowę, co zamiast nich?


Prelude

Pytanie

Cześć,

 

Przez długi czas korzystałem z CAL!, zmieniłem w nich pady i było w miarę ok, ale po jakimś czasie czułem jak pałąk wbija mi się czaszkę. 

 

Postanowiłem zrobić upgrade, żeby się już na to nie denerwować i wybrałem DT 770 Pro 80 ohm. Dziś je odebrałem i grają po prostu super, dźwiękowo odpowiadają mi pod każdym względem, niestety po paru minutach odczuwam to samo co poprzednio, czyli pałąk wbija mi się w głowę i jest to strasznie nieprzyjemne. Żadne kombinacje z ułożeniem na głowie nie pomagają. Gdyby nie grały jak lubię to bym nie był tak zły jak teraz... 

 

Pomocy, wychodzi na to, że je oddam, ale na co je wymienić żeby było na prawdę wygodnie, ale żeby grało podobnie? Ciężko o jakiś sklep w pobliżu, żebym mógł coś organoleptycznie przetestować 😥

 

Budżet podobny, no ale powiedzmy, że mogę dorzucić, żebym miał już coś na lata. Źródło to obecnie LG V30, planuję dokupienie FiiO BTR5.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem rozwiązany. Sklep, w którym zamówiłem słuchawki doradził mi Pioneer HRM-7.

 

No i... strzał w dziesiątkę, bardzo, bardzo wygodne słuchawki (chociaż dokupię jakieś pady ze skóry w przyszłości, w formie testu). Odpinany kabel, bardzo dobre brzmienie - scena szeroka. Jestem zadowolony :)

Edytowane przez Prelude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Najlepszą opcją byłaby jednak wycieczka do sklepu, a jak mieszkasz daleko od miasta to zamówić kilka par i obadać a potem odesłać niewygodne. Też sporo słuchawek odrzuciłem ze względu na komfort (a raczej jego brak). Do tego głowy są różne i takie Focal Listen powodowały u mnie wręcz migreny, a są podobno ludzie mogący w nich siedzieć godzinami. 

 

Te AKG raczej odradzam. Kolega mi pożyczył, bo kupił z ciekawości i obaj byliśmy mocno zdegustowani, zwłaszcza kartonowym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czuję twój ból, też mam głowe bardzo czułą na nacisk pałąka, ale jak cię DT770 piją to możesz miec pod górkę z doborem.

 

Może spróbuj czegoś takiego:

 

Pady DEKONI Nuggets dla komfortu pałąków słuchawek 9309312418 - Sklep internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugestie, nuggetsy wydają się ciekawym rozwiązaniem, ale chciałem już mieć sprzęt gdzie nie będę musiał nic przerabiać 😕

 

A co powiecie na przesiadkę na AKG K 271 MKII? Ją lekko lżejsze, ale pałąk wydaje się szerszy i może nie wbijałby się tak w głowę? Nie wiem co zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najmniej obciążające głowę, jakie miałem założone, to AudioQuest NightOwl oraz Audio-Technica ATH-AD700X (a dokładniej cała rodzina serii Art). Przy czym "pałąk" z ATH jest na tyle nietypowy, że w ogóle nie ma go na czubku głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugestie i odpowiedzi. W Szczecinie nie ma zbyt wielu sklepów i ich asortyment jest delikatnie mówiąc średni jak przeglądałem strony... Idę właśnie w stronę testów i wysyłania/odsyłania.

 

Dziś rano założyłem DT na głowę no i ból jakby siniak na głowie, no nie dla mnie. Na ten moment zamówiłem ZMF Co-Pilot Pad za chore pieniądze bo 199 z wysyłką, ale może to się nadać do innych słuchawek, więc przekonam się czy warto, najwyżej oddam.

 

Dodatkowo zamówiłem AKG K371 na test, szperając w internecie wychodzą dość podobnie do DT 770, ale są lżejsze i zobaczymy jak będą leżeć. Natomiast nastawiam się na zwrot. Macie jakieś opinie na ich temat?

 

Najchętniej to chciałbym kupić produkt kompletny, czyli coś co brzmi dobrze po kablu, po bt i jest mega wygodne. Nawet mógłbym dać powyżej tysiąca. Ale co wybrać? Internetowo wszystko na chybił trafił... Można oszaleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, Prelude napisał:

Najchętniej to chciałbym kupić produkt kompletny, czyli coś co brzmi dobrze po kablu, po bt i jest mega wygodne.

 

Kto by nie chciał. Ostatnich słuchawek które ze mną zostały szukałem ponad rok, a niektórzy tu już ze dwadzieścia lat pewnie szukają :P

 

Na pocieszenie powiem, że kupowanie obecnie monitora do PC jak ktoś ma wymagania inne niż całkowity ich brak jest większym koszmarem.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i update, jeżeli chodzi o ZMF Co-Pilot Pad to pojawił się błąd i będzie za dwa tygodnie, więc odpada. 

 

Przyszły do mnie AKG 371, wykonanie, wzornictwo, odpinane kable - na prawdę bardzo fajne słuchawki, DT przy nich to jak dziadki :) Minus, że stasznie miękkie pady, myślę, że wrzucić te od HM5, które mam w CAL i byłoby przyjemniej. Co do wygody, jakoś bardziej pasują do głowy, ale czuć nacisk też... Chyba muszę łeb w prasę wsadzić :) No ale dźwięk, to nie to co DT, jakby stracił na wyrazistości, nie jest tak przestrzenny, wyprany. Nie operuję dobrze audiofilskimi stwierdzeniami, więc tego nawet nie nazwę.

 

Panowie, co jeszcze spróbować? ATH M50x? Chciałbym już mieć coś na dłużej, więc kwota powyżej klocka mnie już nie przeraża. Beoplay H6 już nie ma jak kupić. AKG 550 też nie widzę nigdzie, istnieje jakiś następca? co od AKG jeszcze by się nadawało?

Edytowane przez Prelude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności