Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki bluetooth do użytku domowego. (1200zł)


Ciro

Pytanie

Cześć! Kiedyś coś tam pytałem na forum, nawet coś tam pomogliście więc może i teraz pomożecie.

Szukam słuchawek do domu, czyt. do wszystkiego. Muzyka (wszystko poza disco polo) głównie ze spotify, tak samo jakieś podcasty, głupie filmiki na youtube, jakiś netflix, czasem nawet grę odpalę (CS czy inne takie). Laptop, telefon i telewizor. Dlatego BT, bo bez wzmacniacza, DACa (czy jak to tam) no i wygodnie.

Słuchawki wokółuszne bo w takich mi wygodnie, zamknięte albo półotwarte. Otwartych nie chcę, bo nie. 

Na dzień dzisiejszy użytkuję ATH M40x podłączone do laptopa przez FiiO E10K Olympus 2. Muzycznie dla mnie jest bomba. Bas taki jak lubię, góra nie jest krzykliwa, no nic mi więcej nie potrzeba. Jak podłączam je do telewizora to już takiej bomby nie ma, ale nadal przyjemnie ogląda się w nich filmy (czyt. mi wystarcza). Fakt przy dłuższym siedzeniu nie są może najwygodniejsze, ale 3h daję w nich radę, więcej nie muszę.

Jak jestem taki zadowolony to dlaczego chcę coś innego zapytacie. Ano bo kabel. Do telewizora niewygodnie przez cały pokój mieć rozłożony długi kabel (tv tylko jak moja luba śpi, żeby nie przeszkadzać bo sypialnia za ścianą). Tak samo przy kompie, chcę wstać czy coś, kabel ogranicza... 

No i teraz pytanie czy to BT się sprawdzi? Mam jakieś pchełki bezprzewodowe w domu (jakaś taniocha z chin), co w pracy używam no i czasem przy filmach zdarzy im się złapać laga, jest wyraźne opóźnienie. Taki urok słuchawek bezprzewodowych czy tylko tych tanich? 

Budżet? 1200 złotych polskich wystarczy na coś sensownego czy za mało? 1500? No coś w tej granicy, ale to już taki maks co bym był skłonny przeznaczyć. Warto się zastanowić nad ATH M50xBT? Czy szukać innych firm. Podoba mi się w nich to, że mogę je też po kablu podłączyć, ale nie jest to konieczne.

Edytowane przez Ciro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3

To co kolega @Rafacio lub taniej BTR3k a do tego już możesz swobodniej dobierać słuchawki. Lub jak same słuchawki BT to Pioneer SE-MS9BT lub Huawei FreeBuds Studio ANC. Przy moich propozycjach i BTR5 nie masz co martwić się o opóźnienia ze smartfona, z laptopa i tv nie wiem, bo to zalezy od wersji BT w nich, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Sprawdź poniższe modele:

 

- Sennheiser momentum m3 aebt - często występują na promce za 1199, mają aptx low latency więc nie powinno być lagów w przypadku użytkowania jak opisałeś.

- Dali IO-4 - ponoć bardzo ładnie zestrojone, sam nie słuchałem ale recenzje są pozytywne, aptx HD na plus jako kodek.

- Shure Aonic 50 - pełen zestaw kodeków razem z LDAC - też niezłe recenzje, sam nie słyszałem

- Bowers&Wilkins PX7 wireless

 

W cenie której podałeś to raczej topowe modele, wybór będzie zależał od preferencji dźwiękowych więc najlepiej jak posłuchasz sam, albo poczytasz/pooglądasz recenzje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

rtings.com raczej mało miarodajna strona, jeśli Shure SE215 tak wysoko ocenia. W ogóle te ich oceny trochę dziwne, niektóre uczciwe, ale cześć ewidentnie testowana na zamówienie z zamówionym wynikiem. Nie polegał bym na nich bo możesz się naciąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Są polskie strony jak kropka, oraz wiele wiarygodniejszych stron obcojęzycznych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
7 godzin temu, Ciro napisał:

Żadnych dodatkowych urządzeń, same słuchawki. Nie po to chcę przesiąść się na bluetooth żeby dalej użerać się z kablami. Wszędzie BT 5.0 jak dobrze się orientuję. 

Huawei? Jak tak dobre jak ich telefony to podziękuję.

 

6 godzin temu, Samin napisał:

Sprawdź poniższe modele:

 

- Sennheiser momentum m3 aebt - często występują na promce za 1199, mają aptx low latency więc nie powinno być lagów w przypadku użytkowania jak opisałeś.

- Dali IO-4 - ponoć bardzo ładnie zestrojone, sam nie słuchałem ale recenzje są pozytywne, aptx HD na plus jako kodek.

- Shure Aonic 50 - pełen zestaw kodeków razem z LDAC - też niezłe recenzje, sam nie słyszałem

- Bowers&Wilkins PX7 wireless

 

W cenie której podałeś to raczej topowe modele, wybór będzie zależał od preferencji dźwiękowych więc najlepiej jak posłuchasz sam, albo poczytasz/pooglądasz recenzje 

Kolega Ci zaproponował, czytaj, testuj, Twoje ATH M50xBT to pewniak, też koniecznie dopisz do listy, tym bardziej, że lubisz swoje ATH i mają też kabel.

Ja miałem akg k361 BT - i o ile dźwięk po BT był ok, to zdecydowanie wolę pierduśniki typu qudelix 5K (mocny konkurent BTR3K) plus dowolne słuchawki, które lubię, podpięte pod Q5K. Dźwiękowo nie ma porównania.  Ale czy połączyłbyś po BT takie coś pod telewizor? Nie wiem. Jeżeli wolisz poświęcić trochę jakości dźwięku na rzecz braku kabli w ogóle, to wybieraj, propozycje wyżej masz. A może jeszcze douszne wchodzą w grę? Jeszcze wygodniej. Samsung Galaxy Buds (plus) np. Koledzy polecą zapewne mnóstwo innych.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
8 godzin temu, manuelvetro napisał:

 

Kolega Ci zaproponował, czytaj, testuj, Twoje ATH M50xBT to pewniak, też koniecznie dopisz do listy, tym bardziej, że lubisz swoje ATH i mają też kabel.

Ja miałem akg k361 BT - i o ile dźwięk po BT był ok, to zdecydowanie wolę pierduśniki typu qudelix 5K (mocny konkurent BTR3K) plus dowolne słuchawki, które lubię, podpięte pod Q5K. Dźwiękowo nie ma porównania.  Ale czy połączyłbyś po BT takie coś pod telewizor? Nie wiem. Jeżeli wolisz poświęcić trochę jakości dźwięku na rzecz braku kabli w ogóle, to wybieraj, propozycje wyżej masz. A może jeszcze douszne wchodzą w grę? Jeszcze wygodniej. Samsung Galaxy Buds (plus) np. Koledzy polecą zapewne mnóstwo innych.

Manu, ja Qudelixa z powodzeniem łącze z telewizorem i z żoną oglądamy czasem na KSC75 po jednej słuchawce na głowę jak dzieci śpią :)

 

@Ciro znajdź sklep gdzie zwroty są darmowe albo chociaż możesz zamówić przez neta i odnieść stacjonarnie, duże markety elektroniczne tak mają. Jeśli masz możliwość obrotu pieniędzmi to kup 2-3 pary interesujących słuchawek i zanim upłynie Twój czas na zwrot po prostu je oddaj. Ew dogadaj się z mp3store czy innym sklepem typowo audio i spytaj czy nie mają jakichś testowych sztuk. W jednym sklepie przy dużo droższych słuchawkach spotkałem się z wypożyczaniem pod depozyt - wpłacało się jakąś część - zostaną to dopłacasz do kwoty, oddajesz to zwracają depozyt.

 

Od siebie jeszcze dodam oprócz modeli wymienionych wcześniej - Definitive Technology Symphony 1, ale nie wiem czy dasz radę znaleźć gdziekolwiek jeszcze nówki.

Mam je prywatnie i jako słuchawki BT mi kompletnie wystarczają. Z tym że ja mam też inne słuchawki do odsłuchów jak i pudełeczko BT pod postacią Qudelix 5k, więc profil użytkowania jest inny. Jednakowoż jakbym nie bawił się w to hobby to by mi chyba wystarczały jako taki daily driver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
15 godzin temu, Samin napisał:

Sprawdź poniższe modele:

 

- Sennheiser momentum m3 aebt - często występują na promce za 1199, mają aptx low latency więc nie powinno być lagów w przypadku użytkowania jak opisałeś.

- Dali IO-4 - ponoć bardzo ładnie zestrojone, sam nie słuchałem ale recenzje są pozytywne, aptx HD na plus jako kodek.

- Shure Aonic 50 - pełen zestaw kodeków razem z LDAC - też niezłe recenzje, sam nie słyszałem

- Bowers&Wilkins PX7 wireless

 

W cenie której podałeś to raczej topowe modele, wybór będzie zależał od preferencji dźwiękowych więc najlepiej jak posłuchasz sam, albo poczytasz/pooglądasz recenzje 

Od siebie dodam, że do Dali trzeba mieć zgrabną głowę i uszy w odpowiednim rozmiarze. Niestety mój arbuz i uszy jak latawce wykluczają mnie z używania ich pomimo wielkiej sympatii do sprzętów od Dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żadnych dodatkowych urządzeń, same słuchawki. Nie po to chcę przesiąść się na bluetooth żeby dalej użerać się z kablami. Wszędzie BT 5.0 jak dobrze się orientuję. 

Huawei? Jak tak dobre jak ich telefony to podziękuję.

Edytowane przez Ciro
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, AlekGames napisał:

Obecna generacja bluetoothowych sluchawek jest slbaiutka, bo wiekszosc bazuje na bluetooth 4.x lub skupia uwage na designie i ANC zmiast na jakosci dzwieku.

 

Słuszna uwaga.. 😒 Większość testów słuchawek bt które obejrzałem, nawet tych z "wyższej" półki jak to Samin określił, skupiają się na ANC, jak jest kiepskie, to słuchawki też są kiepskie.. No i zgłupiałem trochę, za dużo się naczytałem, a na początku poszukiwań byłem zdecydowany na ATH M50xBT, no bo konstrukcja znana, wiem jak leżą na głowie itd. A potem zacząłem czytać. Wiem, że ten DAC bt to niegłupie rozwiązanie jeśli komuś zależy na jakości dźwięku. No mi też zależy nie mówię, że nie, ale mam też inne widzimisię takie jak wygoda użytkowania gdzie no nie okłamujmy się samoistne słuchawki BT, bez żadnych dodatkowych pierdółek są nie do pobicia, przynajmniej dla mnie. Ale jak faktycznie jakość dźwięku w nich jest niewspółmierna co do ceny, to chyba odpuszczę jeszcze na jakiś czas, na razie zadowolę się moimi "czterdziestkami" które pod względem dźwięku mi odpowiadają, może za jakiś czas rynek słuchawek bt się zmieni. No chyba, że coś faktycznie jest wartego uwagi 🙃 Gdzie można teraz w czasach pandemii posłuchać na żywym obiekcie takie słuchawki? W Gliwicach mieszkam aktualnie.

Edytowane przez Ciro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapolowałbym na Momentum 3, na promkach mozna wyrwac w budżecie a byłby to zdecydowany upgrade na każdej płaszczyźnie.

 

Używki wchodza w grę? Jesli tak to trzecia generacja B&O H9 (3rd) prawie tak dobre jak cudowne H6. Także pod każdym względem lepsze niż m40x. Tylko nie białe, bo fatalnie znoszą upływ czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam Shure Aonic 50 i szczerze je polecam. Bardzo solidnie wykonane. Możliwość odsłuchu po kablu. Bateria działa satysfakcjonująco długo. Nigdy nie zdarzyło mi się by zgubiły połączenie. Obslugują chyba wszystkie dostępne kodeki, działają z BT5.0. Przyjemne, neutralne lekko ocieplone brzmienie, z dobrą sceną. Spotykałem się z opiniami, że brakuje im basu. Jak ktoś jest bass headem może i tak, ale dla mnie basu jest tyle ile potrzeba. Gdy w utworze pojawiają się bębny to grają jak bębny, a nie jak granaty na poligonie ;) Jedyne co mogło być lepsze to możliwość  podłączenia po zbalansowanym kablu, ale to raczej fanaberia dla bezprzewodowych słuchawek :) 

Edytowane przez sunmachine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.04.2021 o 21:29, AlekGames napisał:

Zacznij od rtings.com, patrz na wynik w neutral sound (dobre zaczynaja sie od 7.9)

Tym to akurat bym się za bardzo nie sugerował, bo patrząc na ich pomiary, to taniutkie SHP9500, grają lepiej od dobrej klasy Sennheiserów. Oczywiście warto rzucić okiem, ale jednak lepiej to później zweryfikować, chociażby sprawdzając recenzje na head-fi.

 

Jak chodzi o BT, to zastanów się nad WH1000XM3, kupisz za ~800-900zł (w budżecie, który podałeś starczy Ci jeszcze na świetne pady od Dekoni), wg mnie grają bardzo dobrze, mają LDAC, ANC, obsługę gestami oraz możliwość grania po kablu. Mają ciemniejszą sygnaturę, ale nie sybliują. Grają relaksująco, chociaż na domyślnych ustawieniach po BT, mają jak na mój gust ciut za dużo basu, ale dostajesz od Sony EQ w aplikacji (niestety nie działa z LDAC), więc można sobie włączyć inny tryb. Świetnie się sprawdzają np podczas sprzątania, bo nie spadają z głowy i są wygodne.

Ja używam wbudowanego EQ w LG z serii V (Działa z LDAC), żeby podbić sobie nieco wysokie i zejść z niższych tonów. Na takim ustawieniu brzmią świetnie, a mam znacznie droższe słuchawki otwarte, mimo to Sony oceniam bardzo dobrze. Jeśli bardzo nie lubisz basu (choć jest on ogólnie dobrej jakości) i EQ nie wchodzi w grę, to po BT może Ci nie podejść. Po kablu natomiast bas jest znacznie słabszy (jeśli zasila je tylko kabel jack). Widocznie po włączeniu ich wewnętrznych modułów, słuchawki go podbijają. O ile wiem tłumaczy się to faktem, że jak jesteśmy w podróży lub na mieście to bas najłatwiej tracimy, a to jednak słuchawki strojone między innymi do słuchania poza domem. Słuchawki obsługują 360 reality audio (virtual surround), co też jest fajnym dodatkiem.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -3

Zacznij od rtings.com, patrz na wynik w neutral sound (dobre zaczynaja sie od 7.9), bluetooth 5.x i opoznienia przesylu.

 

Z tego co widze to hd450bt wygladaja ciekawie. Profilem zblizone do hd660s. Do tego BT5.0 i aptx low latnecy.

 

Sugestie kolegow odnosnie btr5 mialy Ci dac najwyzsza polke odsluchu na audiofilskich sluchawkach + rozmowy. Zamknalbys sie w 1200 zl, natomiast jak sam stwierdziles bujalbys sie i tak z kablem (bo i tak musialbys podlaczyc do bezprzewodowego DACa). Obecna generacja bluetoothowych sluchawek jest slbaiutka, bo wiekszosc bazuje na bluetooth 4.x lub skupia uwage na designie i ANC zmiast na jakosci dzwieku.

Edytowane przez AlekGames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności