Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jaki wzmacniacz słuchawkowy do współpracy z Aune X1s


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam DAC Aune X1s anniversarry edition + wzmacniacz OTL Little Dot III.

Do tego słuchawki DT880 600 Ohm, Fostex T50RP.

 

Wzmacniacz wbudowany do X1s jest jednak trochę za słaby, chętnie bym dokupił wzmacniacz hybrydowy, albo tranzystorowy.

 

Myślałem o Aune X7, ale nie jestem pewien czy nie ma jakiejś ciekawszej alternatywy.

Poszukuję muzykalnego brzmienia, bardziej w stronę zabawy niż analityczności. Lubię ostrą górę, oraz dociążony bas :)

 

Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 10:17, Edtheduck napisał:

Mam DAC Aune X1s anniversarry edition + wzmacniacz OTL Little Dot III.

Do tego słuchawki DT880 600 Ohm, Fostex T50RP.

 

Wzmacniacz wbudowany do X1s jest jednak trochę za słaby, chętnie bym dokupił wzmacniacz hybrydowy, albo tranzystorowy.

 

Myślałem o Aune X7, ale nie jestem pewien czy nie ma jakiejś ciekawszej alternatywy.

Skoro to co masz jest za słabe to nie lepiej to sprzedać, dołożyć to co chcesz wydać na X7 i kupić odpowiednio mocną integrę? Chyba, że chcesz mnozyć pudełka.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 13:07, Play napisał:

A coś jest nie tak z little dot? Czy po prostu chcesz drugi sprzęt jako alternatywę do zabawy?

Właśnie chce coś drugiego do zabawy.

Może spróbowałbym "zbalansowanego" wzmacniacza.

Nie jestem pewien czy chcę zmieniać DAC. Dźwiękowo X1 mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 10:17, Edtheduck napisał:

Hej,

 

Mam DAC Aune X1s anniversarry edition + wzmacniacz OTL Little Dot III.

Do tego słuchawki DT880 600 Ohm, Fostex T50RP.

 

Wzmacniacz wbudowany do X1s jest jednak trochę za słaby, chętnie bym dokupił wzmacniacz hybrydowy, albo tranzystorowy.

 

Myślałem o Aune X7, ale nie jestem pewien czy nie ma jakiejś ciekawszej alternatywy.

Poszukuję muzykalnego brzmienia, bardziej w stronę zabawy niż analityczności. Lubię ostrą górę, oraz dociążony bas :)

 

Możecie coś polecić?

Jako posiadacz DT880 600 omów mogę polecić coś, co sam używam. Nawet w komisie stoi w dobrej cenie do wzięcia od ręki. Balansu nie ma, ale mocy jest dość. I można ponarzekać na brzmienie, które zostanie przekonfigurowane wedle życzeń. Zresztą nie wiem jaki budżet, bo jak większy, to można różne rzeczy wziąć pod uwagę, także z wyjściem symetrycznym i bez konieczności użycia DACa z wyjściami XLR.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Play napisał:

A czego nie rozumiesz w pytaniu?

Sensu w nim nie widzę. Żaden producent nie gwarantuje niespalenia słuchawek wskutek np. zapodania im mocy powyżej ich specyfikacji. Możesz równie dobrze zapytać w salonie rowerowym, czy jest zabezpieczenie w rowerze przed przewróceniem się. Parafrazując - moje rowery same się nie przewracają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. W takim razie stosujesz zabezpieczenie przed spaleniem słuchawek podczas normalnego, wskazanego korzystania z nich, lecz w przypadku losowych zdarzeń, np skoku napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Play napisał:

No dobrze. W takim razie stosujesz zabezpieczenie przed spaleniem słuchawek podczas normalnego, wskazanego korzystania z nich, lecz w przypadku losowych zdarzeń, np skoku napięcia?

Zakładając, że taki impuls przedostanie się poza blok zasilania lub zasilacz i narobi szkód (ogólnie bardzo mało prawdopodobne), to Headonic czy Black Pearl w razie awarii układu wzmacniającego ograniczy prąd stały do poziomu nie więcej niż kilkanaście mA na wyjściu jack, toteż nigdy nikomu te wzmacniacze nic nie spaliły. Na życzenie można sobie zamówić całkowite zablokowanie DC na wyjściu. Można również wpiąć sprzęt w listwę przeciwprzepięciową. Sam nie używam żadnego z tych rozwiązań.

 

Na temat tego, jakie wzmacniacze mogą spalić słuchawki w razie awarii, a jakie nie, mogę podyskutować w innym wątku. Chodzi mi o rozwiązania techniczne, nie pokazywanie palcem producentów. ;) Moje poejście jest akurat bliższe temu, żeby spać spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności