Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze jakościowo pady do Audio-Technica ATH-m50xBT


Dyzson

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,
Zaraz po zakupie moich słuchawek Audio-Technica ATH-m50xBT padła decyzja o zmianie padów.

 

Zakupiłem sobie klasycznie nauszniki od słuchawek Brainwavz HM5 w wersji welurowej.
Niestety owe pady z racji ich częstego czyszczenia z sierści kota i innego rodzaju włókien po prawie 2 latach się zużyły.
Nauszniki fabryczne, które nie są zbyt wygodne, też powoli pękają od wewnętrznej strony muszli.

 

Ostatnio wszedłem na stronę Brainwavz i z ciekawości zamówiłem ich „Nowość”, czyli pady dedykowane pod serię ATH, dokładniej PROSTOCK hybrid.
Nausznice totalnie nie przypadły mi do gustu. Były zbyt twarde i płytkie, a otwór w ich wnętrzu był zbyt mały. Czułem się, jakbym nosił słuchawki nauszne, a nie wokół uszne
W dodatku pady były dramatycznie wykonane, a jeden ze szwów puścił już podczas pierwszego dnia użytkowania.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie, jakie pady aktualnie są warte uwagi? Ciężko mi znaleźć jakaś dobrą alternatywę, najlepiej nieskórzaną.
W zasadzie nie udało mi się znaleźć nic poza Brainwavz. Na allegro jest trochę pasujących padów, ale nie chce znowu zamawiać nic w ciemno.

 

Jestem w stanie rozważyć każdy sklep, nawet aliexpress o ile ktoś wcześniej dany towar zamawiał i testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSTOCK zamówiłem bezpośrednio ze strony producenta i skoro ich nowości są tak miernej jakości, to w obawie o ogólny spadek jakości wykonania ich produktów zrezygnowałem z zakupu HM5'tek. Tym bardziej że bardzo długo czeka się na dostarczenie zamówienia, porównywalnie z Aliexpress.

Dodam, że zamówiłem je w wersji hybrid z welurem na miejscu styku padów ze skórą i nie był to tak przyjemny welur, jak w moich wcześniejszych nausznikach od Brainwavz.

Jeśli nie znajdę żadnej innej alternatywy, to zmuszony będę spróbować znowu od nich zamówić.
Głównie zależy mi, właśnie na styku skóry z welurem, grubością padów i wielkością otworu.

Oryginalnie są minimalnie za płytkie, jak do nich wróciłem, to pierwsze dni bardzo się męczyłem.
Zwyczajnie uszy bolały mnie od nacisku słuchawek. Zauważyłem, że ucho dotyka w nich osłony przetwornika.
Ogólnie moje uszy są dość wrażliwe, nie tolerują żadnego rodzaju słuchawek dousznych ani dokanałowych.

Zawsze ciekawiły mnie te jasne nauszniki od DT 990, nigdy nie miałem ich w rękach, ale wydają się bardzo przyjemne.
Chciałbym znaleźć coś wykonanego właśnie z takiego rodzaju materiału.

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś jest ciekaw, jakiej jakości pada aktualnie robi Brainwavz Audio, to tutaj znajdują się zdjęcia zamówionych przeze mnie 3 raz nauszników: https://imgur.com/a/6EnhfqZ

 

Dwie pary jak najbardziej są akceptowalne, chodź i tak daleko im do ideału.

Z kolei niestety trzecia para (ukośne) są dla mnie nieakceptowalne.

Jeden nausznik jest dobry, natomiast drugi jest praktycznie płaski po bokach, a wypukły na dole i górze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest to totalna loteria, jak widać w tych kątowych jeden nausznik idealny, a drugi totalny dramat.

Kontrola jakości u nich nie istnieje, wysyłają co leci. Ogólnie to nie polecam ich weluru, twardy i drapie.


Perforowane ogólnie wyszły im dobrze, skórka się trochę marszczy ale są przynajmniej równe.
Te z Micro Suede (mikro fibry?) bardzo przyjemny materiał, ale wycięcie memory foam trochę im nie wyszło, jakoś dziwnie pościnali wewnętrze krawędzie.

 

@Solid_SnakeTwoje im wyszły dobrze, to ich zwykła skórka czy owieczka?

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności