Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

[~500] Zamknięte do biura, AKG K271 MKII?


Gość

Pytanie

Hej

 

Czasem będę pojawiał się w biurze. Szukam słuchawek:

* nowych, dostępnych oraz do ~500zł

* zamkniętych, aby nie przeszkadzać innym pracownikom siedzącym obok. Jednocześnie izolacja od otoczenia nie musi być duża

* w miarę wygodnych, aby dało się wytrzymać 8-10 godzin mimo posiadania dużych uszu i przyzwyczajenia do konstrukcji wokółusznych i otwartych

* w miarę łatwych do napędzenia i wysterowania. Będą grały z FX-Audio DAC-X7 podłączonym przez USB

* lepszych niż Sennheiser HD 202 (te starocie nic ciekawego sobą nie reprezentują)

* wytrzymałych, przy czym chodzi mi o konstrukcję, aby się nie rozpadły, a nie o jakieś drobne zarysowania tu i tam

 

Myślałem o AKG K271 MKII, bo spełniają te wymagania i mają wymienny kabel. Czy macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam na myśli górę pasma K271 w porównaniu do bardziej potulnych K361.

 

Co nie zmienia faktu, że mam wrażenie, że obie pary są po prostu za małe na moją głowę i uszy. Tego się nie spodziewałem 😆

Z drugiej strony mogą się nieco rozciągnąć.

 

And the winner is... AKG K271 MKII. K361 są bardziej muzykalne, ale i przytłumione. Nie potrzebują przybliżania średnicy. Z kolei jeśli będę chciał taki efekt osiągnąć z K271 to zainstaluje sterowniki usb 4.* do FX-Audio DAC-X7. Na zewnątrz nie będę ich używał, więc nie sprawdzałem.

  

W dniu 12.04.2021 o 19:02, oblivion napisał:

FX-Audio DAC-X7 ma 10ohm na wyjściu chyba, więc używanie słuchawek, które mają impedancję poniżej 80ohm zakończy się nieco zmienionym brzmieniem - najczęściej podbity bas.

 

Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat, wyjaśnić?

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-fx-audio-dac-x7-dac-amp.8009/#lg=attachment29007&slide=0

 

Według tej recenzji lepiej podpinać przez jack 6,3mm

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-fx-audio-dac-x7-dac-amp.8009/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Myślałem o AKG K271 MKII, bo spełniają te wymagania

👍

Ale jakbyś pokombinował z kolegą Wisting to może Ultrasone PRO750 byś wziął? Myślę, że warto choć jedne i drugie to świetny wybór, jednak całkowicie inny.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pioneer SE-MS5 jeśli tylko po kablu lub SE-MS7BT lub SE-MS9BT. Obie wersje BT mogą pracować na kablu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.04.2021 o 17:38, jacmiszcz92 napisał:

Sennheiser HD5xx są plastikowe. Kiedyś miałem HD595 i pałąk pękł po obu stronach (w pionie) http://audiohobby.pl/index.php?topic=6310.60

 

No nic, pozostało czekać na wypożyczenie AKG K271 MK II/K361/K371 i samodzielne porównanie

 

No i jak tam wrażenia? Ja mam k361 i k240 więc zgaduję, że k271 będą wygodniejsze ze względu na opaskę na gumce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według mnie K271 czy K361/371, nie nadają się do wielogodzinnych odsłuchów, pierwsze leżą na uszach, a drugie mają skórkowe pady.

 

Sytuację w K271 można poprawić montując wyższe pady, co nawet powinno pozytywnie wpłynąć na ich brzmienie, ale które konkretnie, to Ci nie powiem, musiałbyś sam sprawdzić. ;)

1 godzinę temu, jacol napisał:

Ja mam ... k240 więc zgaduję, że k271 będą wygodniejsze ze względu na opaskę na gumce. 

Przecież K240 też mają opaskę na gumce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

Według mnie K271 czy K361/371, nie nadają się do wielogodzinnych odsłuchów, pierwsze leżą na uszach, a drugie mają skórkowe pady.

 

Sytuację w K271 można poprawić montując wyższe pady, co nawet powinno pozytywnie wpłynąć na ich brzmienie, ale które konkretnie, to Ci nie powiem, musiałbyś sam sprawdzić. ;)

Przecież K240 też mają opaskę na gumce.

 

Ok, może niejasno napisałem :) 

 

Mam k240 (czyli mocowanie takie jak w k271) i jeśli mogę to ze względu na komfort wybieram je zamiast k361 (tutaj pałąk ma większy docisk i bardziej uwiera po czasie). Z drugiej jednak strony do okularów biorę k361 bo mają grubsze i bardziej plastyczne pady - w k240 oprawki wrzynają mi się w głowę. W obu słuchawkach używam padów skórkowych. W kwestii dźwięku się nie wypowiem bo nigdy nie słuchałem k271, ale akurat w porównaniu do hd202 to jest przepaść (k240 i k361) ;)

Edytowane przez jacol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bose QC25 byłyby w tej cenie bardzo dobre, ale już ich chyba nie produkują. Możesz się ewentualnie rozejrzeć za QC35 z drugiej ręki ale to przekroczy budżet.  

Z innych opcji: Brainwavz HM5 lub Beyerdynamic DT770 Pro, gdzie można nieco rozgiąć pałąk.

 

Jeśli AKG K271 to to kupić do nich głębsze pady, np.: Headphone Memory Foam Earpads - XL Size - Micro Suede - Brainwavz Audio

Ostatnie co mi przychodzi jeszcze do głowy to Sennheiser HD 280 Pro. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.04.2021 o 19:14, jacmiszcz92 napisał:

* wytrzymałych, przy czym chodzi mi o konstrukcję, aby się nie rozpadły, a nie o jakieś drobne zarysowania tu i tam

 

DT150 , dodatkowo bardzo nadające się do roboty, bo mają taką zaletę, że nikt nie będzie ich chciał ukraść, bo każdy myśli, że to jakiś stary szrot :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, oblivion napisał:

 

DT150 , dodatkowo bardzo nadające się do roboty, bo mają taką zaletę, że nikt nie będzie ich chciał ukraść, bo każdy myśli, że to jakiś stary szrot :D 

Albo ktoś je weźmie na budowę i zacznie robotę z młotem wyburzeniowym, a tego mogą nie wytrzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupilem używane DT150 bo chciałem jakieś "zwykłe" słuchawki robocze głównie do grania żeby się nie trzeba było cackać, modlić albo płakać jak spadną i po 6 latach użytkowania wymieniłem im pady ostatnio pozatym nic im nie dolega. Nawet regulacja i ruchome elementy nadal sztywno i bez luzu działają. Czasami sie zastanawiam czy by ich nie zamienić na coś ale nic mi nie przychodzi do głowy. Myślałem o Shure SRH-1540 ale 3 razy droższe i ponoć pałąk lubi pęknąć tak że ten.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie w tej cenie jako zamknięte się trzymają dobrze pod względem brzmienia, tj. w tej chwili nie przychodzi mi nic równie dobrego w podobnej cenie tzn. pewnie można by Focal Listeny wymienić (szczególnie, że świetnie izolują ), ale ich w sklepach nie widać. MSR7 może jeszcze ciekawe są, ale można trafić na podróbki. 

 

FX-Audio DAC-X7 ma 10ohm na wyjściu chyba, więc używanie słuchawek, które mają impedancję poniżej 80ohm zakończy się nieco zmienionym brzmieniem - najczęściej podbity bas. 

 

 

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Albo ktoś je weźmie na budowę i zacznie robotę z młotem wyburzeniowym, a tego mogą nie wytrzymać :P

 

Na budowę bym nie brał, bo izolacja jednak nie jest na poziomie dobrych nauszników przeciwhałasowych (tzn. takich topexa czy yato za mniej niż 20zł ) :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Damix napisał:

Jeśli AKG K271 to to kupić do nich głębsze pady

Przecież w komplecie są skórkowe bardzo wygodne. Natomiast welury AKG są bardzo niewygodne ze względu na mały otwór na ucho. Poza tym na welurach granie jest w zasadzie nienadające się do słuchania muzyki tylko do jakichś zadań studyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator
W dniu 12.04.2021 o 12:25, jacmiszcz92 napisał:

A nie wiem, bo na razie nie miałem na to czasu. :)

@kurop Jak obecnie wygląda sprawa z dostępnością K271 MK II oraz czy macie jakieś demówki wyżej wymienionych?

 

K271, 361 i 371 mam ale nowe, nie wygrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Najprawdopodobniej wezmę AKG K271 MKII.

Moim zdaniem nie warto dopłacać do K371 względem K361. K361 są ponoć nieco jaśniejsze od droższego modelu. Z pewnością są też wygodniejsze dla uszu w porównaniu do K271. Jednak starszy model jest bardziej pancerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności