Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Używany zestaw do ok. 1000 zł z dobrym basem


deka87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam używanego zestawu do ok. 1000 zł (jeśli będzie warto mogę nagiąć budżet) z dobrym (mocnym, dynamicznym) basem.

Kolumny podłogowe odpadają, bo będą stały na szafce, na wysokości ok. 90 cm więc głośniki byłyby za wysoko do prawidłowego odbioru.

Pokój 17m2, odległość od głośników ok. 3m, rozstaw głośników ok. 1,8m.

Źródłem dźwięku jest komputer, a dokładniej zintegrowany Realtek ALC889A (wyjscia cyfrowe i analogowe).

Odtwarzany będzie głównie dźwięk z YT, muzyka jakiej słucham: https://youtube.com/playlist?list=PLM7dfYgCv40K3pNnUqNfIbnXn3-LBgW1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć. Jeszcze nie tak dawno stałem przed podobnym problemem, z tym, że mam mniejszy pokój co sprawia dodatkowe problemy. Po dość długim namyślę postawiłem na wzmak Cambridge audio azur 540a i monitory Dali concept 2. Wydałem na ten zestaw równego tysiaka. Gdy ustawiłem go tak jak było mi wygodnie i puściłem muzykę, to dość szybko zorientowałem się, że gra to średnio. Bass dudnił okropnie, zabierając cały urok z muzyki, stereofonia prawie nie istniała. Byłem lekko zrozpaczony tym faktem i przy okazji zaskoczony, że niewielkie monitory sprawiają takie niespodzianki. Stanąłem przed wyborem, albo zmiana na coś znacznie mniejszego, albo szukanie pomocy w adaptacji akustycznej pomieszczenia. Parę ładnych lat temu coś o tym czytałem, coś kombinowałem, ale w sumie niewiele pamiętałem. Szybko kupiłem dwa duże, solidne panele akustyczne, a przy okazji poznałem przemiłego kolegę, który szybko doradził na co powinienem zwrócić uwagę. Efektem tych rozmów było niewielkie przemeblowanie, modyfikacja ustawienia kolumn, niewielkie wydatki na standy i grube firany. Koniec jest taki, że w serio niewielkim budżecie i przy małym wysiłku zrobiłem z pokoju w którym nie dało skę 20210425_182536.thumb.jpg.b214c17571a0c27a95ba1b06a3f0c541.jpgsłuchać muzyki, swoją prywatną salę koncertową. Reasumując, do tego co piszesz pasuje mi zestaw dali i azur- jest bass, jest szczegół, potęga, jest w sumie wszystko czego trzeba. Jednak chciałem zwrócić uwagę, że warto poświęcić trochę czasu na zapewnienie odpowiednich warunków. Chętnie pomogę, dzieląc się zdobytą wiedzą. Nadal wiem niewiele, ale już mogę drwić z zdjęć na olx czy w ogóle w internecie, gdzie widzę zestawy za gruuuube pieniądzę ustawione kompletnie odwrotnie do zaleceń akustyków :)

 

To trochę tak jak w motoryzacji. Możesz kupić najnowsze ferrari o niesamowitych osiągach, ale jak na fotel dasz taksówkarskie koraliki, a na koła założysz 15 letnie zimówki to nie poczujesz efektu wow. Gdy do przeciętnego auta klasy średniej zamontujesz dobry fotel a na koła założysz świetne nowe opony, to będzie wow. 

Nie wiem czy analogia będzie zrozumiała, ale lubię takie porównania audio z motoryzacją :)

Edytowane przez NiecierpliwyJan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności