Skocz do zawartości
  • 0

Jaki wzmacniacz i DAC do Sennheiser HD660 S?


Bossix84

Pytanie

Witam Wszystkich forumowiczów 

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. 

Rozglądam się właśnie za słuchawkami nausznymi i celuję powoli w model marki Sennheiser. 

Do słuchawek będę potrzebował wzmacniacza i DAC (cokolwiek to jest) . 

I tutaj prośba moja o poradę jaki wzmak i DAC wybrać/połączyć z tym modelem słuchawek? 

W przeszłości miałem model Sennheisera HD 650 i byłem z nich mega zadowolony tak więc myślę, że 660S to będzie krok w odpowiednim kierunku. 

Muzyka której słucham to głównie trance a jej źródło do Tidal HiFi lub YouTube. 

Kwota do wydania na wzmak/dac to okolice 2.000zł. 

Orientuje się ktoś z Was może czy w Lubuskim/Wielkopolsce jest jakiś dobry sklep audio w którym bym mógł posłuchać tych słuchawek z różnymi wzmacniaczami/DAC'ami? 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Bossix84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Zaproponowałem alternatywny model, grający w podobnym stylu, jednak nieco efektowniej od Sennheiser'ów, co według mnie, jest bardzo porządaną cechą w muzyce trance, a czego brakuje z kolei w HD600/650 i 660s.

 

Z powyższych względów, polecam również spróbować słuchawek innego producenta, być może trochę inna sygnatura bardziej Ci przypasuje, kto wie.

 

Ale oczywiście.. nie namawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale podrzucam bo może się spodobać.

Z tego co piszesz. chcesz wydać 2000zł na źródło i do tego kupić senki a to 1800zł  jeśli nowe. Razem to daje 3800zł. Według niektórych filozofii źródło nie ma tak wielkiego znaczenia,  a największy efekt się zyskuje dzięki słuchawkom. To z takim budżetem można pomyśleć o Hifiman Ananda, które podobno łatwo napędzić, ludzie je i do ipadów podłączają. Myślę, że  można jak coś je do jakiegoś dobrze mierzącego dzyndzla podłączyć ~200zł. Lub też analogiczne klasowo łatwe do napędzenia słuchawki. Ewentualnie dobre źródło można mieć już za połowę tej ceny i wtedy budżet na słuchawki też ulega zwiększeniu więc może byłby większy wybór. Nie mówię, że Twój pomysł by się nie sprawdził, ale myślę, że prawie ~4k można lepiej zainwestować. Chyba że po prostu chcesz czymś napędzić HD to po prostu da się taniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, neonlight said:

Ifi Zen Dac plus ewentualnie Zen Can,  a słuchawki ibasso SR2 zamiast HD660s, imo. ;)

Co do słuchawek to myślę, że zostanę przy Senkach. Jeśli 660s nie przypadną mi do gustu podczas odsłuchu to kupię ponownie sprawdzone HD650. Podobało mi się to brzmienie i to jak układały się na mojej głowie (wygoda). 

Z drugiej strony jeśli uda mi się znaleźć sklep który pozwoli mi odsłuchać różnych modeli słuchawek do 2.000zł i jednak coś by miało mnie zaskoczyć dobrym brzemieniem bardziej niż wspomniane modele Sennheiser'a to jestem w stanie rozważyć wszystko. 

Jeśli jednak nie znajdę sklepu stacjonarnego to wybiorę bezpiecznie właśnie HD660s lub 650. No i do tego oczywiście wzmak i DAC. 

Dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, neonlight said:

Zaproponowałem alternatywny model, grający w podobnym stylu, jednak nieco efektowniej od Sennheiser'ów, co według mnie, jest bardzo porządaną cechą w muzyce trance, a czego brakuje z kolei w HD600/650 i 660s.

 

Z powyższych względów, polecam również spróbować słuchawek innego producenta, być może trochę inna sygnatura bardziej Ci przypasuje, kto wie.

 

Ale oczywiście.. nie namawiam. ;)

Z chęcią bym posłuchał Ibasso, ale może być problem z odsłuchem wszystkich tych modeli w jednym miejscu. Nie chce mi się osobiście bawić w odsyłanie słuchawek do sprzedawcy z każdym modelem który mi nie przypadnie do gustu. 

Dlatego póki co rozglądam się za sklepem stacjonarnym w mojej okolicy który by miał możliwie jak najwięcej modeli różnego sprzętu do odsłuchania/kupienia.

Jeśli trzeba będzie jechać dalej to też to rozważę. 

 

2 hours ago, MrBrainwash said:

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale podrzucam bo może się spodobać.

Z tego co piszesz. chcesz wydać 2000zł na źródło i do tego kupić senki a to 1800zł  jeśli nowe. Razem to daje 3800zł. Według niektórych filozofii źródło nie ma tak wielkiego znaczenia,  a największy efekt się zyskuje dzięki słuchawkom. To z takim budżetem można pomyśleć o Hifiman Ananda, które podobno łatwo napędzić, ludzie je i do ipadów podłączają. Myślę, że  można jak coś je do jakiegoś dobrze mierzącego dzyndzla podłączyć ~200zł. Lub też analogiczne klasowo łatwe do napędzenia słuchawki. Ewentualnie dobre źródło można mieć już za połowę tej ceny i wtedy budżet na słuchawki też ulega zwiększeniu więc może byłby większy wybór. Nie mówię, że Twój pomysł by się nie sprawdził, ale myślę, że prawie ~4k można lepiej zainwestować. Chyba że po prostu chcesz czymś napędzić HD to po prostu da się taniej. 

 

Sa różne opcje, zdaję sobie z tego sprawę. Jeśli będę miał możliwość odsłuchania Anand to z pewnością to zrobię. Możliwe nawet, że budżet finalnie przeznaczę większy niż obecnie planowany na zakup całości. Tak, sprzęt interesuje mnie tylko i wyłącznie nowy. 

1 hour ago, Rafacio said:

Po co aż tyle jak wiele firm robi  świetne rzeczy dużo taniej? Brak dzielenia sprzętu na klasy cenowe cię wyzwoli. 

Jeśli zmieszczę się w mniejszych pieniądzach to płakał też nie będę :)

Jeśli jakość dźwięku będzie mi pasowała to czemu by nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Bossix84 napisał:

W przeszłości miałem model Sennheisera HD 650 i byłem z nich mega zadowolony tak więc myślę, że 660S to będzie krok w odpowiednim kierunku. 

Niekoniecznie. 650 tonalnie są inne niż 660. 650 cieplejsze, natomiast 660 jaśniejsze. Ja miałem podobny dylemat, wybrałem 660 i mi nie podpasowały brzmieniowo. Sprzedałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ZMF Atticus i Audeze LCD2C. Sennheisery 660s były jakby pozbawione życia ;) Nie czułem przyjemnosci ze sluchania muzyki na tych słuchawkach. Dla mnie za jasne, nie mój klimat. Natomiast w Twoim budżecie, a nawet sporo taniej kupisz AQ Nighthawk. Kapitalne słuchawki, ktore tez posiadam i je uwielbiam tak bardzo, że nigdy ich nie sprzedam :) Jezeli tonalnie Ci sie podobaly 650tki, to jest szansa ze Nighthawki tez Ci sie spodobają, tyle tylko, ze sa jeszcze cieplejsze a zwłaszcza ciemniejsze.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, MichalZZZ said:

ZMF Atticus i Audeze LCD2C. Sennheisery 660s były jakby pozbawione życia ;) Nie czułem przyjemnosci ze sluchania muzyki na tych słuchawkach. Dla mnie za jasne, nie mój klimat. Natomiast w Twoim budżecie, a nawet sporo taniej kupisz AQ Nighthawk. Kapitalne słuchawki, ktore tez posiadam i je uwielbiam tak bardzo, że nigdy ich nie sprzedam :) Jezeli tonalnie Ci sie podobaly 650tki, to jest szansa ze Nighthawki tez Ci sie spodobają, tyle tylko, ze sa jeszcze cieplejsze a zwłaszcza ciemniejsze.

I tutaj pojawia się problem odsłuchu wszystkich wymienionych przez Was modeli słuchawek. Bardzo chciałbym móc odsłuchać wszystkich słuchawek które polecacie. 

Co do budżetu to przez moment rozważałem Sennheiser 800S, ale boję się że wyciągną co najgorsze z YT kompresji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

800s to juz w ogole zupelnie inny kierunek. Bardzo jasne, analityczne, wręcz kliniczne ale i o wielkiej scenie dźwiękowej. Odwrotność cieplo-grających sluchawek.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam senki 660s i powiem że to bardzo dobry kierunek ale pod warunkami.
Rozumiem zniechecenie osób które wyciągają sprzet z pudełka i oczekują od razu Wow.
Moja przygoda z tym modelem to ewolucja. Długo zajęło zanim zrozumiałem co im trzeba dać. Jak im to dałem to słyszałem dzwiek na poziomie sluchawek co najmniej dwukrotnie, trzykrotnie droższych. Np. Audeze XC.
Te sluchawki potrzebuja przede wszystkom dobrego wzmacniacza. Są także poddatne na eq. Polecam korektor parameteyczny albo convolution filtering.. Jak kazdy model w tym przedziale cenowym maja swoje ułomności. Ingerencja jest wiec konieczna.
Do tego lepszy kabel przyzwoity dac i kopara opada.
Trzeba je dopieścic.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Rozumiem zniechecenie osób które wyciągają sprzet z pudełka i oczekują od razu Wow.

Kupiłem nówki. Minął okres zwrotu 2 tygodni, bo pomyslalem, że dam im szanse. Minęły kolejne zdaje sie tym razem 2 miesiące i zdania nie zmieniłem. Nuda. Ale oczywiście wszystko zalezy od tego jaki dzwiek lubisz, mi taki kierunek nie pasuje i bardzo dobrze, ze sie o tym przekonalem na zasadzie prób i błędow, bo teraz wiem mniej więcej czego szukać. 660s napędzane były w moim przypadku Bursonem 3XP (zupelnie nie pasowaly), oraz IFI Zen Dac + Zen Can (dużo lepiej, zwlaszcza po balansie, ale wciąż to nie byl moj typ grania). 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kupiłem nówki. Minął okres zwrotu 2 tygodni, bo pomyslalem, że dam im szanse. Minęły kolejne zdaje sie tym razem 2 miesiące i zdania nie zmienilełem. Nuda. Ale oczywiście wszystko zalezy od tego jaki dzwiek lubisz, mi taki kierunek nie pasuje i bardzo dobrze, ze sie o tym przekonalem na zasadzie prób i błędow, bo teraz wiem mniej więcej czego szukać. 660s napędzane były w moim przypadku Bursonem 3XP (zupelnie nie pasowaly), oraz IFI Zen Dac + Zen Can (dużo lepiej, zwlaszcza po balansie, ale wciąż to nie byl moj typ grania). 
Testowaleś na opampach classicach? Dla mnie konieczne w przypadku parowania Bursona i HD660s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Juz nie pamiętam, bardzo możliwe, bo mam wszystkie Classici jak i Vividy, ale zdecydowanie bardziej wole te drugie.

 

Wszystko koniec końców zależy jaki dźwięk lubisz. Dlatego też absolutnie jestem w stanie zrozumieć, ze 660tki mają wielu fanów :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 hours ago, zielinskitomasz said:

Mam senki 660s i powiem że to bardzo dobry kierunek ale pod warunkami.
Rozumiem zniechecenie osób które wyciągają sprzet z pudełka i oczekują od razu Wow.
Moja przygoda z tym modelem to ewolucja. Długo zajęło zanim zrozumiałem co im trzeba dać. Jak im to dałem to słyszałem dzwiek na poziomie sluchawek co najmniej dwukrotnie, trzykrotnie droższych. Np. Audeze XC.
Te sluchawki potrzebuja przede wszystkom dobrego wzmacniacza. Są także poddatne na eq. Polecam korektor parameteyczny albo convolution filtering.. Jak kazdy model w tym przedziale cenowym maja swoje ułomności. Ingerencja jest wiec konieczna.
Do tego lepszy kabel przyzwoity dac i kopara opada.
Trzeba je dopieścic.


 

Jaki wzmacniacz polecasz w moim budżecie? Jakiego sam używasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używałem Bursona Fun na opampach s
Classic. Uważam że to świetny sprzęt do napedzenia tych sluchawek. Jeśli jesteś zainteresowany odezwij sie na pw. Obecnie od paru dni mam juz Soloista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem HD660s z paroma budżetowymi sprzętami i z każdym grały conajmniej przyzwoicie, zależy kto jakie ma wymagania, czego słucha. O dziwo najlepiej mi brzmią z wieży denona m41, może jakaś synergia jest, ale z xduoo ta-10 też jest dobrze, łagodzi górę, dodaje muzykalności.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności