Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern PEE51 Recenzja - Muzyczna esencja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w cenie preorderowej mieć Astela... 

7 minut temu, audionanik napisał:

Jak przeczytałem "mała sensacja", to się wystraszyłem, że niegorszy od Cube, którego używam przeważnie przy kompie...ale po lekturze całości trochu się uspokoiłem.

Muzyczna esencja, nie mała sensacja. Okulary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

@Spawn czy pod Maca będzie potrzebował sterowników, czy plug and play? 

 

Zakładam że plug&play bo tak też startuje pod Win10 ale głowy nie dam, nie sprawdzałem bo nie mam na czym. Obadałem tylko Win10 i Android.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zarówno AK SR25 jak i  AK70 nie potrzebują sterów pod windą 10, są plug&play jeśli chodzi o tryb USB-DAC. 

Teraz sobie tak słucham na AK70 właśnie i czytając recenzję najnowszego PEE51 to jakbym czytał opis siedemdziesiątki, czy wcześniej SR25 bo grał w podobnym stylu zdaje się :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dj1978 napisał:

Po przeczytaniu recenzji upewniłem się, że chcę go.

@Spawn opis brzmienia w recenzji to tylko dziurka 3.5 mm?, czy też jako DAC podpięty do wzmaka, co sugeruje jedno ze zdjęć?

 

On ma tylko dziurkę 3,5mm tak czy inaczej wiec jak chcesz pod wzmaka to przez przejściówke 3,5mm na 2x RCA. U mnie robi za taką kabel Supra Biline-MP

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sar44 napisał:

Witam jestem ciekawy czy jest duża różnica między pee51 ,a np. dx160 i podobnych.

 

Zależy w jaki sposób użytkowane. Jeśli tylko w roli DACa to różnica jest zauważalna ale nie aż tak duża jak sugerowała by różnica w cenie. Jeśli w roli dac/ampa to im lepsze i bardziej wymagające słuchawki tym różnica będzie się pogłębiać. PEE51 ma 2Vrms na wyjściu a DX160 ma 3,2V na wyjściu 3,5mm i aż 6,4V na zbalansowanym 4,4mm.

 

Ze względu na rożnice w cenie, gabaryty i inną funkcjonalność dapy i dongle moim zdaniem się uzupełniają a nie ze sobą konkurują czyli najlepiej mieć to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P1gu napisał:

@Spawn a jak mały AK wypadł z KSE? Dobrze Ci się tego słuchało? Wystarczało pary, żeby utrzymać odpowiedni poziom sygnału? No i jak wypadło takie zestawienie kontra DX160? 

 

Pary wystarcza nawet żeby przeciążyć wejście w KSE i to z input pad -10db :)

 

Nie robiłem im bezpośrednich porównań bo to troche jak porównywanie pomarańczy do arbuzów ;) DX160 gra ogólnie bardziej rozłożyście w zarowno na boki, jak i w górę. Ma więcej powietrza i lepszą separacje a PEE51 jest gęstszy, gładszy i ma więcej basu i ogólnie sprawia wrażenie bardziej masywnego i mięsnego nieco kosztem detaliczności w stosunku do DX160.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności