Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac/Amp do Beyerdynamic dt990 Edt 250ohm do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Tak jak w tytule, szukam urządzenia dac/Amp, który dałby radę poprawnie napędzić moje 250ohmowe Beyerdynamici.

Zakres cenowy określam na około 1000zł, najlepiej, gdyby był to sprzęt nowy( możliwość zakupu na raty i gwarancja), natomiast jeśli będzie bardzo warto to rozważę też opcję używki :) 

Źródłem będzie tutaj laptop i TIDAL hifi/ Mqa.

Głównie zależy mi na tym, żeby wyciągnąć w nich średnicę do przodu i trochę złagodzić górę. Z recenzji wyczytałem, że Zen Dac może być tutaj odpowiednim partnerem, ale może się mylę i są jeszcze jakieś inne opcje?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez boxwz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • boxwz01 zmienił(a) tytuł na Dac/Amp do Beyerdynamic dt990 Edt 250ohm do 1000zł

u  mnie  250-ki dobrze  napedził  smsl sap2  i aunex7s i  to  w  srodkowym ustawieniu  zworek- ostatnio testuje  wydajny  duzy  zwykły  wzmacniacz  lampowy na  lampach  tung  sola -   to  co  robi  z  bdynamkami to   jest  niezwykłe,   membrany  sa   wyrywane  z  zawieszen. budzet   przekroczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczurov dzięki za propozycję, aczkolwiek tak jak pisałem, bardziej zależy mi na wyciągnięciu średnicy w tych słuchawkach, dodanie tego choć trochę „analogowego” grania. Aune t1 teraz ma cenę zaporową, a ciężko o używki, dlatego szukam co ewentualnie mogłoby w podobny sposób wpłynąć na beyery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, neonlight napisał:

Zen Dac'a spróbować, później można upgrade zrobić do Zen Can, jak mocy by brakowało. ;)

 

Jak może nie brakować? :) Przecież ten Zen DAC ma bardzo mało mocy, a do tego wysokie zniekształcenia. Nie mam pojęcia, po co pakować się w tak nieudany sprzęt, w dodatku do DT990 250 które swoje wymagania co do toru mają... Za tysiąc zł to na pewno można kupić coś lepszego.

 

ifi zen DAC and headphone amplifier Power into 300 ohm audio measurements.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Jak może nie brakować? :) Przecież ten Zen DAC ma bardzo mało mocy, a do tego wysokie zniekształcenia. Nie mam pojęcia, po co pakować się w tak nieudany sprzęt, w dodatku do DT990 250 które swoje wymagania co do toru mają... Za tysiąc zł to na pewno można kupić coś lepszego.

 

ifi zen DAC and headphone amplifier Power into 300 ohm audio measurements.png

Mam Zena i fiio k5 pro i dużej różnicy nie widze. Ten drugi jest troche bardziej ostry. 

To tylko liczby, a dżwięk zależy od implementacji a ten ma świetną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Jak może nie brakować? :) Przecież ten Zen DAC ma bardzo mało mocy, a do tego wysokie zniekształcenia. Nie mam pojęcia, po co pakować się w tak nieudany sprzęt, w dodatku do DT990 250 które swoje wymagania co do toru mają... Za tysiąc zł to na pewno można kupić coś lepszego.

 

 

Swoje zdanie wyrobiłeś na podstawie własnych odsłuchów czy bazujesz na pomiarach z Internetu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boxwz01 Te słuchawki grają dużą V, zawsze będą miały cofniętą średnicę i dużo góry. Jedyne, co jest w stanie to zmienić, to equalizer.

 

Mnie one najlepiej grały ze wzmacniaczem Beyerdynamic A20. Ale jak ma być nowy, ze sklepu, łatwo dostępny w Polsce to polecam Liquid Spark. Za resztą kasy jakiś porządny chiński DAC - Topping D10S, czy taniej iBasso DC03 albo Tempotec Sonata HD Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56609]boxwz01[/mention] Te słuchawki grają dużą V, zawsze będą miały cofniętą średnicę i dużo góry. Jedyne, co jest w stanie to zmienić, to equalizer.
 
Mnie one najlepiej grały ze wzmacniaczem Beyerdynamic A20. Ale jak ma być nowy, ze sklepu, łatwo dostępny w Polsce to polecam Liquid Spark. Za resztą kasy jakiś porządny chiński DAC - Topping D10S, czy taniej iBasso DC03 albo Tempotec Sonata HD Pro.
Miał służyć do MQA...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, boxwz01 napisał:

MQA nie jest czymś na czym mi najbardziej zależy, ot fajny dodatek. Dzięki @Kuba_622 przejrzę propozycje! 

 

Tak jak powiedział Kuba te słuchawki nigdy nie zagrają średnicą i nie próbuj modyfikować ich brzmienia dacami/ampami bo różnice są niewielkie na podstawie mojego odsłuchu zen dac vs fiio k5 pro. Większą różnicę powinien dać wzmak OTL ale dalej to nie będzie to czego oczekujesz.

Jeśli oczekujesz bliskiej średnicy to w DT990 jej nie znajdziesz nawet z daciem za 2000zł.

Też szukałem daca do dt990 i w końcu kupiłem fiio k5 pro ale różnica polegała na większej muzykalności, szybszym basie, łagodniejszej górze, średnicy minimalnie przybyło ale nie tak wiele aby nazwać to bliską średnicą i wtedy zdecydowałem się kupić słuchawki które grają bliską średnicą i padło na Akg k371 i to był najgorszy zakup tzn. dżwiękowo dobre ale niewygodne, chcąc spowrotem otwartych kupiłem grado sr60 i to był strzał w dziesiątkę, dokupiłem do niego ifi zen daca chcąc bardziej ciepłego grania i jest to zestaw idealny.

DT990 to świetne słuchawki ale nie dla każdego i jeśli nie pasuje ci ich brzmienie to lepiej kupić inne i nie tracić czasu na poszukiwaniach daca w celu korygowania ich brzmienia bo to się nie uda. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

Jak może nie brakować? :) Przecież ten Zen DAC ma bardzo mało mocy, a do tego wysokie zniekształcenia. Nie mam pojęcia, po co pakować się w tak nieudany sprzęt, w dodatku do DT990 250 które swoje wymagania co do toru mają... Za tysiąc zł to na pewno można kupić coś lepszego.

 

ifi zen DAC and headphone amplifier Power into 300 ohm audio measurements.png

Łooo Paaanie, to żem pojechał po bandzie. :ph34r:😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności