Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC Bluetooth ok. 300-400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule szukam jakiegoś DAC-a łączącego się przez bluetooth (może też z opcją łączenia przez usb ??) aby móc słuchać piosenek z telefonu... który oczywiście nie posiada jack 3.5mm 😕 
Posiadam: K271 mk2 oraz 
Zero Audio Carbo Tenore (z tych głównie będę słuchać muzyki na smartphonie)
Słucham: Różnych gatunków - najczęściej (w kolejności) Synthwave, Hardstyle, pop, electro chill, disco, classical. Głównie z spotify, czasami jakieś ściągnięte kawałki-remixy w mp3.

Co byście doradzili w tej sprawie? Czy FiiO BTR3K będzie najlepszym wyborem w tym budżecie, a może jest coś lepszego z lekką dopłatą?

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR3k nie znam ale z recenzji jego chyba wynika, że najlepiej brać go do grania po balansie, a swoich słuchawek tak nie podłączysz. No chyba że sobie zmodujesz. 

 

Tak po prawdzie to tutaj chyba nie ma za dużego wyboru. ES100 UP4 BTR5 Q5K, którego nie weźmiesz to będziesz zadowolony, bo wszystkie grają dobrze. Jeśli z balansu nie będziesz korzystać to możesz rozważyć zakup hiby w3 bo był stawiany na równi a jest tańszy bo nie ma wyjścia symetrycznego. Qudelix jest bardzo kompetentny i ma PEQ, chyba że wolisz twardsze bardziej vkowe granie to wtedy BTR5, UP4 nie wiem jak gra. ES100 technicznie troszkę odstaje od stawki, ale gra też bardzo przyjemnie, z dość przejrzystą średnicą. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Właśnie zastanawiam się nad Q5K oraz BTR5, który z nich byłby lepszy? Lub lepszy w opcji unbalanced. Nie do końca jeszcze rozumiem, ale nie ma po prostu opcji dokupienia adaptera na balanced to Jacka 3.5mm do słuchawek których używam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Właśnie zastanawiam się nad Q5K oraz BTR5, który z nich byłby lepszy? Lub lepszy w opcji unbalanced. Nie do końca jeszcze rozumiem, ale nie ma po prostu opcji dokupienia adaptera na balanced to Jacka 3.5mm do słuchawek których używam?
Takie połączenie skończyło by się spaleniem sprzętu. Jeśli nie masz możliwości zmiany kabla to pozostaje tylko Jack 3.5mm.
Między Qudelixem a Fiio btr5 trwa wojna. Każdy z nich ma swoich fanów. Ja bym brał Qudelix
Ps. może zmienisz słuchawki na coś co pozwoli ci korzystać z balansu?


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy pozostaje kwestia Q-5K 3.5mm vs BTR5 3.5mm - który lepiej gra :D czytałem, że Q-5K nie ma kodeka, który na 100% zapobiega rozjechaniu się dźwięku w filmach, i ma dość dziwną ergonomię przycisków (i to są znowu plusy BTR5), ale jest mniejszy, lżejszy, potrafi dłużej wytrzymać i trochę tańszy...
Jeśli miałoby to wpływ na wybór - to nie zaprzeczę, że chciałbym spróbować używać tych Dac'ów po USB - na stałe, jeśli okaże się, że grają lepiej niż moja obecna karta dźwiękowa w PC - aim sc808. 

 

Cytat

Ps. może zmienisz słuchawki na coś co pozwoli ci korzystać z balansu?


Bardzo nikłe szanse... może w dalekiej przyszłości, ale obecnie nie będę celował w zakup słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"aby móc słuchać piosenek z telefonu... który oczywiście nie posiada jack 3.5mm " z 1 posta
A czy w ogóle taki mini-Dac obsłuży dobrze K271 mk2?
Ale gniazdo USB C posiada?
80mW na wyjściu.
Q5 i btr5 po SE nie dają dużo więcej,dopiero balans daje 240mW

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej jakości ten DAC audio daje ... nie mam pojęcia, a drugim powodem tego tematu jest brak możliwości jednoczesnego ładowania smartphona i słuchania muzyki, uprzedzając - adaptery - spliterry nie działają u tego producenta smartphonów, a słuchawki po bluetooth też dla mnie odpadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 vs Q5k Oba w kwestii parametrów sygnału grają w tej samej lidze. ;) Różnice mogą wypadać różnie w zależności jak zareagują ze słuchawkami, choć na co dzień nie sądzę, aby te różnice miały jakieś decydujące znaczenie. Skupił bym się na formie i funkcjonalności każdego z nich. Lecz jeśli już wchodzimy na pole placebo-gennych wrażeń subiektywnych, to FiiO ma twardszy bas i mniej obecną średnicę, przez co gra tak bardziej "nowocześnie" (Vkowo), za to Qudelix ma miększy bas i całkiem obecną średnicę, gra bardziej "naturalnie" (równo, ale nie sterylnie). 

Według mnie kwestia gustu. Mi bardziej podchodzi to co reprezentuje Q5k, ale BTR5 też da się lubić. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz BTR3k, uciągnie toto twoje słuchawki. Jeśli nie zmieniasz i nie modujesz do balansu słuchawek to BTR3k wystarczy a kasy ci zostanie. Masz w nim i BT i usb DAC. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem BTR5 i używam go już przeszło od ponad tygodnia. Bardzo fajny sprzęt ogólnie mówiąc. Jego możliwości wyboru filtrów oraz modyfikacji raczej nie wykorzystam, ale po za tym jest bardzo dobrym wyborem - pod względem dźwięku to super jak dla mnie na ten moment półka - połączony z Carbo Tenore przebija bez najmniejszego problemu K271 mk2 połączone z sc808 pod względem jakości dźwięku. k271 mk2 połączone z btr5 (przez usb 2.0) względem sc808(wyjście 6.3) mają głośniejszą górę, basy są bardziej zwarte, bardziej suche, a scena wydaje się być zdecydowanie większa. USB przy próbkowaniu ilości 512 próbek pracuje bez zarzutu, przy 1024 przy skupieniu można wyczuć pewien "lag", i chyba trzeba za każdym razem po podłączeniu pod USB włączać opcje ładowania po podpięciu się pod 3.5mm jacka, aby nagle nie zastać rozładowanego DACa.
Zasięg bluetooth jest dla mnie zadowalający (10m-20m?), bateria starcza mi spokojnie na kilka dni (przy średnim odsłuchu 1h dziennie), a obsługa klawiszy też jest zadowalająca i intuicyjna. 

Po usłyszeniu jak dobrze grają Carbo Tenore podłączone pod 3.5mm pozostaje mi tylko duża ciekawość do zaspokojenia w przyszłości, aby odkryć co potrafi ten przenośny DAC na wyjściu zbalansowanym ... 

Nie chcąc tworzyć nowego tematu - czy mógłby mi ktoś doradzić jakie pianki będą pasować do kanałówek Zero Audio Carbo Tenore?

Edytowane przez sinzu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów to ja je sobie przełączałem, ale nie słyszałem nawet najmniejszej różnicy. Może w pomiarach coś tam widać, ale słuch nie jest tak czuły jak przyrządy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności